Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

jani2
8. feb 2010

ahojte,
tak ja nemám veselú správu, včera večer som sa tešila, že špinenie skoro zmizlo..ale pred spaním sa zrazu zjavila krv, takže asi nejaká predčasná mrcha, dnes mám už zas len slabé špinenie, ale cítim, že je po všetkom...som z toho dosť smutná, nečakala som takýto skorý koniec a nečakala som, že ma neúspech tak zoberie...včera som nemala ani len silu vám napísať, poplakala som si a už je lepšie. Dnes musím zavolať do CAR, chcem už vysadiť lieky a na ďalšie KETko pôjdem až v marci, táto zima je asi fakt o ničom 😢 l
...a s tou tabuľkou už končím, však by som tam zapísala len samé 😢 😢 😢 ....teším sa na jar a s ňou na nový pokus a na novú témičku...táto bola vyslovene nešťastná 😢

baraf
8. feb 2010

Jani-co napsat, snad jen hodně sil!!!! stalo se Ti úplně to samé, co mě.... ☹ držím moc palečky a pohlaď za mě malou,jo?

venika86
8. feb 2010

jani - asi nebyl ten správný čas. Máš ještě spoustu mrazáčku a věřím, že se to příště podaří. Věřím, že tě zahltil smutek, ale ten přejde a už se budeš těšit na další pokus 😉
Já se zatím jakš takš držím. U mě žádné špinění ani neproběhlo. 3 den mě píchalo v podbříšku, občas o sobě dá vědět. Není to boles, ale takový zvláštní pocit. Prsa mám nateklá čím dál víc, ale to může být utrogestanem. Chci testovat tuto neděli, tak snad to dopadne dobře.

bubu12345
8. feb 2010

Ahojte, mozem sa k vam pripojit? Bola som v teme ket v gyn five, ale tam sa nejako nehybe. ☹ Dnes o jedenastej ma caka ketko, dufam, ze dopadne lepsie ako moje prve IVF - otehotnela som, hcg krasne rastlo, ale potom som zacala krvacat a potratila...Po imuno testoch mi zistili protilatky na spermie a obal embrya, takze som na prednisone a dufam, ze tentokrat to bude so stastnejsim koncom. Su to moje jedine a posledne tri mrazaciky, ak to nevyjde, tak ma caka dalsie ivf. ☹

fiallinka
8. feb 2010

Jani Jani, to mi nedělej... ale ještě se ti mrcha nerozjela, ne? Myslím, že ti v caru řeknou, a´t hezky prášky papkáš 🙂 dál...

Veniko, vypadáš nadějně - no, u tebe by se to fakt povést mohlo, jsi mladá a máš krásné mražáčky, tak snad to vyjde, musí! Mne ty prsa te´d bolely taky, a nic - minule taky trošičku (míň) a vyšlo to - takže těžko říct, asi to může být i hormonama, ale nemusí 🙂

Já hlásím návrat z car - hcg 4,9 (t.j. možná se na chvilku embrouš chytl, ale zas pustil) a další ivf už v březnu....

evaav
8. feb 2010

ahoj všem jani to mě mrzí, fiallinka u tebe taky
Veniko držím pěsti.
Já dnes půjdu asi na vyvolání menstruace někde mešká,tak ať se to u mě taky pohne budu alespon doufat,že to dopadne a když ne tak chci se pokusit o 2IVF třeba z těch čerstvých to bude lepší.

jani2
8. feb 2010

venika - moc ti držím palce, niekto už tú smolu prelomiť musí....už si ostala len ty, tak nás poteš 🙂 🙂 🙂
baraf - presne som si na teba spomenula, ty si tiež začala krvácať však?...u mňa je tá mrcha tiež slabá, teda bola len chvíľu včera večer, teraz už nemám ani špinenie...ale to všetko podľa mňa držia ešte lieky...ak tam aj embryjko bolo, tak ho tá krv musela odplaviť...ale nevadí, už som sa zas pozbierala 😉
fialinka - takže podľa HCG sa tam niečo dialo, škoda že embryjko nevydržalo...ale ak malo mať nejakú chybičku, tak radšej nech je to takto...dúfam, že ma chápeš, čo tým myslím 😔 ...a marec je tu za chvíľu, ani sa nenazdáš a už stimulkuješ 🙂
...a už sa moc teším ma marec, bude viac slniečka, všetko bude veselšie - aj naša nová témička 😉 😵 🙂
..no práve som sa dovolala do CAR, doktor bol tiež prekvapený že som začala tak skoro krvácať, ale keďže to prestalo mám s liekmi pokračovať a čakať...ak začne krvácanie znovu, zavolať, ak nie tak toho 18.02 prísť na krv...pravdupovediac už by som to chcela ukončiť a prestať s tými liekmi, nevidím to dobre 😢
bubu - budem ti držať palčeky, až ti KETko dobre dopadne, ale práve si prišla do témičky keď sa nám moc nedarí...avšak neľakaj sa, po toľkých neúspešných KETáčkach už musia prísť samé úspechy! 😉 🙂 😉

venika86
8. feb 2010

Děkuju všem za podporu. Snad to opravdu prolomím. Zatím myslím pozitivně, ale pokud by to nevyšlo, neztrácím naději. To je teď pro mě nejdůležitější. Mám úplně jiný přístup než minule, už proto je mi dobře.
Fialinka - to je velká škoda 😔 že se embryjko neudrželo. Pozitivní je, že se aspoň na chvilku chytlo, to je dobré znamení. Jen to chce trpělivost a to další už tam zůstane.
jani - ještě s léky pokračuj, třeba to nemuselo skončit.
evav - tak šupky pro včeličku, ať můžeš taky začít 😵

bubu12345
8. feb 2010

Neviem, vkladali mi troch snehuliakov a hned mi povedali, ze dva su po rozmrazeni horsej kvality a zivotaschopne zostalo len jedno. Neviem, mozno motyka vystreli, ako sa hovori. Na krv mam ist az o dva tyzdne, ale buduci piatok sa radsej testnem, to by sa uz nieco mohlo ukazat. Po ivf mi uz na deviaty den vysla malicka a bleducka ciarocka, pri ketku to vraj trva dlhsie. To, ze sa kockam v temicke velmi nedari, ma neodradi, hlavne, ze sa mozeme vykecat. Pri ivf bol zo mna partner hotovy, stale som ho terorizovala kupovanim tehu testov a odbermi krvi na vlastnu ziadost a takto ho aspon nezatazujem. A aby som bola uprimna, velmi tomu teraz neverim, ze sa to podari...Prvy krat som to dost prezivala, ale to bolo asi tou davkou hormonov. 🙂 Krvacanie nemusi hned znamenat problem, kamoska krvacala do strvteho mesiaca a bambino bolo uplne v poriadku. Hlavne to chce pokoj a oddych na lozku - viem, je to na nervy, ked mi oznamili tu uzasnu spravu, ze som tehotna, vznasala som od radosti az do vesmiru, ale radost trvala len najblizsie tri dni, kym som nezacala krvacat. Zostala som doma a zhryzala sa, co bude nasledovat. Dalsi odber krvi mi dal nadej, hcg bezpecne stupalo aj napriek krvacaniu, ale krvacanie neprestavalo a tak nejako som citila, ze to nie je dobre a vyziadala som si o tyzden dalsi odber krvi, ktory ukazal, ze hcg kleslo.....Pritom v centre mi povedali pri druhom odbere, ze mam prist o tri tyzdne na ultrazvuk - to by len bol sok, ak by som zistila, ze tam nic nie je. Ale ja som mala aj silne priznaky tehu, zacala som trvdo zaspavat na gauci o osmej vecer, sem tam ma naplo, spravidla vecer, ale najma, bola som velmi, velmi unavena a tocila sa mi hlava. Inak nic, ziadne bolesti bruska, ani bolave prsniky, u kazdeho je to individualne. Ked raz prisiel vecer, ked sa mi nechcelo spat a nemohla som zaspat skoro celu noc, vnutorne som citila, ze je koniec a predtucha bola spravna.....

h.jitka
8. feb 2010

ahoj holky, v pátek vloženy dvě emryjka.
nezlobte se, ale asi nebudu dočítat. Nějak z toho na mě padá beznaděj. Víkend jsem měla skvělý - byli jsme s kamarádama a jejich dětmi na penzionu. Oni lyžovali a já jsem odpočívala. Teď už jsem zpátky v práci. Dám vědět, jak to dopadlo.

bubu12345
8. feb 2010

Takze jani, pre krvacanie sa este nevzdavaj, nemusi to este nic znamenat, mam kopu kamosiek, ktore tiez spinili, alebo slabucko krvacali a tehotne zostali, kazde telo je ine. Vraj je uplne bezna slaba menstruacia, aj napriek tomu, ze si tehotna...Len sa nenamahaj a oddychuj. A cakaj, ale urcite nevysadzaj lieky, ako som napisala, presne som vedela, kedy som o to prisla, ale lieky som brala az do najblizsieho odberu krvi, ktory mi definitivne potvrdil, ze malicke odislo...A okrem ineho, ja som sa dost namahala, makala na chalupe a tak, dokonca som si dala horucu vanu, nevediac, ze sa to nesmie...A tiez nosila tazke nakupy. Ak si davas na seba pozor, krvacanie moze byt len nahradou menstruacie...
Apropo, mam otazocku. Zavadzali mi blastocysty po sestdnovej kultivacii, kedy sa tieto zahniezduju? Rovnako ako embrya, zmrazene hned po oplodneni? Moze byt znakom zahniezdovania aj spinenie? Ked som 1x otehotnela, nic som necitila, ziadne pichanie v brusku, iba raz, ale to uz som krvacala, prislo to nahle, bolo to velmi intenzivne a trvalo to asi 5 minut. Na druhy den sa mi dovtedajsie priznaky tehu stratili...Preto sa snazim byt teraz nad vecou, lebo to sklamanie bolo strasne.

baraf
8. feb 2010

Jani-mě taky říkali, že mám brát léky i přes krvácení .

baraf
8. feb 2010

Jani-ano, taky jsem začala krvácet brzo-třetí den po KET..... nejdřív to bylo asi tři dny špinění a pak už krev. ale fakt jen slabě.... jsem zvědavá, co mě čeká další cyklus....

Fialinko-je mi smutno za Tebe, že to bylo "jen" na chvilku.....

H.jitko-držím palečky!!!!

Bubu-taky mám za sebou jeden potrat, hcg krásně rostlo, ale pak jak píšeš-přišlo to náhle a bylo to intenzivní.... tak teď držím mooooc palečky!!!

jani2
8. feb 2010

baraf - ja som sa rozhodla, tie lieky budem brať do 10 dňa, potom otestujem a ak nič, kašlem na to...nechce sa mi stále jesť nejaké lieky...potom si nechám jeden mesiac na úpravu cyklu a hneď do ďalšieho KET....ale fakt nerozumiem prečo to začalo už 3.deň po KET, teda na 22.DC...nikdy som také krátke cykly nemávala, pod 28.dní som nešla..je to zvláštne. A odvtedy si už dalšiu ms asi nedostala však?....pýtam sa, lebo neviem či mám čakať mrchu aj po vysadení liekov.
h.jitko - drž sa, nech je to u teba šťastnejšie 🙂 ...a máš pravdu, radšej to tu teraz nečítaj!

bubu12345
8. feb 2010

Jani
Ak je to treti den po ket, naozaj to moze byt hniezdenim, alebo odchadza jedno embryjko, takze hlavu hore!
Baraf
Tebe robili aj imuno testy? Mne zistili, ale az po ivf, ze mam alergiu na obal embrya, preto teraz beriem prednison.

baraf
8. feb 2010

Jani- já jsem krvácela vlastně "pořádně" až po vysazení léků..... nikdy jsem takhle brzo (jako ty) ms nedostala

Bubu-nedělali mi žádné imuno testy, já jedno dítě už mám, uvidíme,co bude dál 😉

fiallinka
8. feb 2010

Jani, ale to fakt nevypadá na ms, vydrž...

Ale holky, skoro jsem te´d byla těhu 🙂, doktor říkal, že jako možné těhotenství to berou od hodnoty 5, tak s těma 4,9 jsem se dost přiblížila 🙂

fiallinka
8. feb 2010

bubu: vidíš, u nás v car ten prednison berou všichni...

bubu12345
8. feb 2010

fiallinka
Ano, tehotnost sa klasifikuje od hcg 5, prosperujuce tehotenstvo hcg 100.
Viem, ze v Cechach prednison predpisuju preventivne a tiez zvyknu robit imunotesty este pred zacatim cyklu ivf. Ak mi nevyjde toto ketko, mam namierene do Plzne, myslim,ze sa to vola institut reprodukcni mediciny, alebo tak nejako. Mam velmi dobre referencie od kociek, ktore odisli od nas z gyn fivu prave tam.

fiallinka
8. feb 2010

bubu, a přesto, že doufám, že ti to vyjde... tak zrovna tady na Koníkovi jsem četla, že v Plzni nějaké CAR (nevím jestli tohle) má teď nějakou novou studii, v rámci které je jeden cyklus ivf zdarma...

a jinak já vím, že nám dělali testy na takovou tu základní imunitu taky - ale ty nejpodrobnější se dělají, až když to nevychází a nevychází... a ještě berou krev na infekce a hladiny hormonů...

evaav
8. feb 2010

tak včelka píchnutá tak teď počkat na ms. a do boje 😉

jani2
8. feb 2010

evaav - super, takže druhé kolo?....toto už bude úspešné 🙂 😉 🙂
..inak u mňa už ani len náznak špinenia, tak zas trochu začínam veriť....ak ma zas osud sklame, tak si budem nadávať, že ľahko podľahnem nádejam. 😒

modena11
8. feb 2010

Jani,myslim že to ještě nevzdávej,určitě néééééé!!!!!Naděje umírá poslední,takže ještě u tebe neumřela!!!!takže ber co máš a těš se!!!!Juuu,držím pěsti!!!!BOJUJ!!!!!

bubu12345
9. feb 2010

fiallinka
Imuno testy som si nechala robit v Brne vo Viamede, nechala som si urobit uplne najpodrobnejsie, co ponukali - endokrinologia, hematologia, imuno testy, stalo to cca 8 tis kaciek, partner platil nejake 4 tisicky. V podstate vsetko je v najlepsom poriadku, az na protilatky na spermie a obal embrya. Prednison beriem len mesiac, tak dufam, ze zaberie. Neviem, ktore centrum v Plzni to robi, teraz tam bola kamoska po 2 neuspesnom ivf a povedali jej aj tak smiesnu cenu - nejakych 38 tis kaciek. Bola v soku, ked mi to volala, my sme tu v Blave platili ako dobrovolne samoplatkyne cca 80 000 a ona este + 1300 euracov za genetiku. V Plzni jej povedali, ze tam robia genetiku embryi za nejakych 13, alebo 18 tisic, takze ten rozdiel v cene je asi drahe postovne.

mikat1
9. feb 2010

čau holky, tak nám se chytlo jen jedno embryjko, ale bohužel minulý týden krvácení a revize...☹( Ach jo, malej se už tak těšil na mimi a my taky, tak nevím, jestli v létě ještě jednou ICSI a nebo se na to vykašlem 😠 takový nervy

venika86
9. feb 2010

mikat- to je velmí líto 😔 věřila jsem, že aspoň tobě to všechno výjde na jedničku.

mikat1
9. feb 2010

Ono se to HCG pak ještě zvýšilo, ale pak jsem začala krvácet a šla k Dr.na pohotovost a už to bohužel tušila ☹ ... Je to tu strašný, jaktože nám to nikomu nevyšlo???? 😠

rebeca_1
9. feb 2010

Jani2, vyzera to velmi nadejne, urcite je to tam. Ja sa uz tesim za teba. Panecku... Jani, strasne bojuj prosim, posielam ti silu! Uvidis, dokazes to, budes maminka!

Venika86, tiez si myslim, ze aj u teba sa stane zazrak. Tiez to vyzera nadejne. No drz sa zlaticko moje, tiez pekne bojuj! Strasne moc Vam drzim palceky! Uplne najviac ako sa len da!

Mikat1, nie! Toto nechcem ani citat... Je mi tak luto. Preco sa musi taketo nieco stavat, uz ked krvicka ukaze, ze je to tam? Preco? No nic Mikat, prajem ti vela sily do dalsieho boja, aj ked teraz asi toto zrovna nechces asi pocut...

Drzim Vam palceky vsetkym. A stale na Vas myslim, aj vcera v robotke som si na Vas velakrat zmyslela.
Tento konik je proste uzasny...

mikat1
9. feb 2010

Holky, my už asi do dalšího ICSI nepůjdeme - o víkendu jsme to řešili s manželem... je to o nervy..., ale možná za čas vše přebolí a rozhodneme se ještě jinak... Jedno dítě už máme a chceme mu dopřát hezké dětství - dopřát mu pěkné hračky, zážitky, výchovu, vzdělání.... a ne pořád vyhazovat peníze za ICSI a KETy a pak být zklamaní ☹ Držím vám pěsti a přeji hodně štěstí

cisielko
9. feb 2010

Ahojte

Všetkým vám silno držím palce aby sa vám to podarilo..je to ťažký boj ale nieje možné aby to len nevychádzalo...preto neháďžte flintu do žita, treba bojovať 😉

Ako vám písala Jani..veru začala som krvácať v deň KET, doki tvrdil, že to nič nieje a prejde to..no mýlil sa, v sobotu sa to sputilo úplne a stále to trvá...a dôvod nieje a doki tomu nerozumie..bola som včera na sone aby ma videl, sliznica je na mieste, je veľká, nesplasnutá, takže nechápe ako je možné že krvácam..tehu zatial nevylúčil..zvýšil mi dávku liekov, ak a krvácanie nespraví mám prísť na konci týžňa znova a pozrie ako som natom, ak to bude zlé vysadzujem lieky a je po všetkom..ak prestanem krvácač idem skôr na krv a to v utorok..no tak si vyberte..naozaj neviem čo je horšie, čo zmieriť sa hned stým ako to je alebo byť v takejto neistote 😖 ale povedala som si, že ak tam šanca ešte je tak to nevzdám..bojujete, pokial môžete bojujte 😉

Jani..ako som ti písala...vyzerá to u teba naozajslubne, môže to však byť j opačne..žiadne kaleráby ti nejdem dávať do hlavy, sama veľmi dobre viem aké to je ..ale pokial to nemáš isté tak bojuj a nevzdávaj sa..ten krpec predsa za ten boj stojí 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre