Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

walle
11. nov 2009

prosím KET-ky dievčence...píšte nám o skúsenostiach vkladu dvoch mrazáčikov...viete, aká je úspešnosť pri vklade iba jedného?

máme strach zo zdravotného rizika, ak sa prijmu obidve... ☹ túžba je veľká, ale ten strach...janka by vedela o tom porozprávať... ☹

ja chcem zavolať do centra a opýtať sa, či nemôžu rozmraziť predsa iba jedno...ale to asi nepôjde, však? je to nespravodlivé...nemali by zmrazovať po dve či tri...hoci úspešnosť je tam nízka...čo ak? ☹

jani2
11. nov 2009

Jasné, jednu bambulku mám a tá si to našťastie vybojovala bez zdrav. následkov...takže Košice, s tými skúsenosť nemám, ale hlavné je, že si ty spokojná....vidíš, v Heliose ma embryologička niekoľko krát počas PK informovala o stave embryjok...ešte teraz vidím ten papier, kde boli všetky zapísané a každé malo pri sebe známkovanie....a prosím ťa nemaj strach, ja som ťa nechcela vyľakať, ako píšem jednoducho som bola v nesprávny čas na nesprávnom mieste....a tiež som zvedavá na ostatné dievčatá a ich názory.

fiallinka
11. nov 2009

walle: mně se bohužel stalo totéž co jani, až v 36. týdnu, přišla jsem o jednoho kluka...přesto já bych teda do dvou šla, jenže u mně se nejednalo o předčasný porod.. ale je pravda, že nám v centru opakovaně říkají, že při vkladu dvou je ta šance o dost vyšší, nikdo neví přesně proč, nějak se tam podpoří...přitom šance na dvojčata zas tak vysoká není, takže dávají dvě. Znám jednu holku, která má z KETU dvojčata, ale jinak všichni co znám po ivf - jenže to je těžko srovnávat, často vyjde prostě první ivf a hned dvojčata (ke ketu vůbec nedojde) nebo není nic na zapražení...

holky, prosím, tak jak to KET probíhá...

Jani: já právě nevím, jeslti jsou nějaké kontroly a jak to probíhá, mně by ta stimulace vycházela tak nějak přes vánoce a už jsem zvědavá na doktory, jak mi budou provádět KET na Silvestra 🙂, takže kdo ví, kdy k tomu dojde...

jani2
12. nov 2009

Fialinka - zatiaľ čo ja viem, tak od 1 DC začneš brať tabletky na podporu rastu sliznice (ja už tie tabletky mám dobra, už je len na mne ktorý cyklus ich začnem brať), v ten 1 DC mám zavolať do CAR, že som sa začala pripravovať, potom v nejaký 14.DC mám prísť na kontrolu pozrieť aká vysoká je sliznica a vtedy sa už aj dohodne transfer....takže tých návštev v CAR nie je veľa....ja teraz cez sviatky ešte nechcem ísť, budeme mať návštevu....a tak trochu stresu, tak si to nachávam až na budúci rok....nuž a niektoré centrá svoju prácu cez sviatky tiež obmedzujú, ale to ti najlepšie povedia v tvojom CAR.

fiallinka
12. nov 2009

jani: aha, já jsem myslela, že to třeba kontrolují ultrazvukem, tak to by bylo vlastně dobré 🙂...jen vím, že říkal, že mi vezme ten 1. dc krev na všechno možné, ale jinak jsme to podrobně zatím neřešili 🙂...

a jinak vidím, že si pokecáme jen spolu 😉

jani2
12. nov 2009

Fialinka - skutočne to vyzerá, že sme tu len samé...a kde sú ostatné dievčatá?...to na KET nikto nechodí?
A nevieš, na čo ti budú brať krv? čo sa bude kontrolovať?...keď to bude niečo "zaujímavé", tak si to dám aj ja spraviť u mojej gyndošky............a ak sa nik nepridá, tak sa radšej presunieme do IP, až zbytočne nezaberáme miesto našimi pokecmi 😉

fiallinka
12. nov 2009

jani: klidně můžeme kecat přes IP, jenže já bych potřebovala nějaké informace, ať vím, s čím mám doktora otravovat...no já nevím, na co přesně tu krev, ale oni teď berou obecně něco na infekce, možná hormony a tak...taky mluvil o prolaktinu, když jsem říkala, že ještě kojím...oni to berou ani ne kvůli KET jako spíš proto, kdyby se to povedlo, aby těhotenství neskončilo kvůli nějakému hnusu... ale jestli půjdu před tebou, zeptám se 🙂

jani2
12. nov 2009

..tak fajn, som zvedavá čo ti povedia...a to vieš, že aj ja by som chcela viac info o KET, ale dievčatá sa nejak túlajú...asi si musíme počkať 🙂

walle
13. nov 2009

ahojte dievčatá...ja som už tu...včera ma trochu položila chrípka... ☹
a prosím, je dobré ak si píšete "pred nami" potom môžeme sa niečo naučiť i pridať naše skúsenosti...

u nás v CAR KET prebieha podobne...v prvý deň cyklu som zavolala lekárovi...ani som nešla k nemu osobne...povedal mi, či ešte mám doma ESTRIMAX - začala som ho brať od prvého dňa cyklu 2x1 denne. V 10 ty deň som išla na kontrolu...iba ultrazvuk - povedal mi, že všetko ide podľa plánu...sliznica maternice 9 či čo...od 12 dňa / dnes/ som začala brať ESTRIMAX už 3x1 denne plus DUPHASTON 3x1 denne. V stredu 18.11. už idem na vklad...

🙂

walle
13. nov 2009

jani, fiallinka - ďakujem za podporu...nakoniec som nevolala do CARU, či je možné rozmraziť iba jedno...nechám to na vyššiu moc, hoci tam strach ostal...

jani - vidíš, síce výsledky som mala chudobnejšie v Heliose...zase ty si bola informovaná o stave mrazáčikov, ja nie... 😖 tak to má byť, musíme veriť tým, kde sme... 😉 🙂

lenkacar
13. nov 2009

walle tak to na příští týden budu držet pěstičky at to daj na své místečko

walle
13. nov 2009

ahoooooooooooj leni, ďakujem 🙂 a ty ako?

lenkacar
13. nov 2009

já čekam na výsledky imuna ,ještě musim vydržet do konce listopadu a po novým roce ,teda dle ,výsledků na to asi vlítneme ...

walle
13. nov 2009

ja som takto dva roky chodievala po vyšetreniach...a stále z niečoho som sa dostala...a o dva mesiace znova som to chytila...raz dobre raz zle...a všetko trvalo tak dlho že už tie prvé vyšetrenia, čo mi robili...už trebalo zopakovať a znova iné výsledky po pol roku... ☹

chcela som byť perfektne pripravená na tehotenstvo...

no v júli som to vzdala -po dvoch rokoch- pretože to bol nekonečný príbeh liečenia a roky pribúdajú...

išla som hneď do CAR a tvrdo na to...tak uvidíme 😒

fiallinka
13. nov 2009

walle: díky za info a s těma dvěma neboj, ono ta pravděpodobnost dvojčat je malá a navíc to naprosté většině lidí, i když je čekají, vyjde vše v pohodě a mají dvojnásobnou radost. My s Jankou jsem holt ty špatné příklady, ale fakt je nás málo...

Jak to tak vidím s těma kontrolama, tak taky půjdu až někdy na konci ledna, protože by to vycházelo přes vánoce všechno ☹

jani2
13. nov 2009

Walle - tak v stredu už vklad, ach jaj, už by som najradšej išla aj ja...chcela som ísť už v októbri, ale to ma stopla moja gyndoška, vraj po mojom cisaráku ( prerezaný moč. mechúr) mám počkať do 2 rokov...no malá bude mať za mesiac 2 roky, tak ten mesiac hore-dole už by nemusel vadiť, nie? A kde je tiež napísané, že to výjde na prvý krát...tak som trošku na seba nahnevaná, že som sa podvolila. Ale o týždeň idem k nej pre papiere na hematologiu, tak jej poviem, že po novom roku idem na to, nech si už nič nevymýšľa...tiež sa mi nechce čakať znovu na výsledky z hematologie, najmä keď viem, že ten predčas. pôrod bol kvôli infekcii. ...Walle, budem na teba v stredu moc a moc myslieť a som zvedavá koľko ich budú rozmrazovať 😉
Lenkar - takže možno pôjdeme na KET-ko spolu, ty máš koľko mrazáčikov?
..a bola hrozná tá chrípka? ..ja sa jej bojím ako čerta, hlavne kvôli malej 😒

fiallinka
13. nov 2009

jani: taky mám paniku z chřipky, navíc jsem teď dokonce začala pochybovat o tom ketu, co když to vyjde a dostanu chřipku pak, v začátku by to nebylo nejlepší...ale minule to vyšlo taky na začátku února a všechno bylo ok...asi moc přemýšlím...
walle: budu držet palce 🙂

walle
13. nov 2009

dievčatá -Ďááááááákujem za podporu...

takže mne to dnes nedalo a volala som do CARU - vlastne iba sestričke, ktorú tak trochu poznám...vraj rozmrazujú po dve a keby náhodou jedno neprežilo rozmrazenie, tak rozmrazujú ďalšiu dvojicu - ak tá druhá dvojica bude OK, tak vkladajú aj TRI!!!povedala som jej, aký mám strach...že moja lekárka mi povedala, že v žiadnom prípade nevkladať dve embr. upokojovala ma,že pravdepodobnosť pri KET je veľmi veľmi malinká, za 9 rokov existencie majú veľmi zriedkavý prípad, že sa to stalo...ale aj keby, to druhé by sa odobralo...to ma zhrozilo! ☹v žiadnom prípade by som to neurobila...to nie, nechám to už na vyššiu moc...ale čo som sa dohodla, že ak rozmrazia dve a iba jedno prežije, už nebudú rozmrazovať druhú dvojicu, ale vložia iba to jedno...
predstavte si, že keby som dnes nevolala a nedohodla sa...robia to automaticky...pretože robí sa to 24 hod. pred vkladom...
no a novinka pre mňa, doteraz som si myslela, že mám 13 mrazáčikov...a ona mi povedala, že nevie koľko mám, pretože 13 mi povedala v tretí deň od odberu / keď som bola v nemocnici kvôli OHSS/ - to sme spolu telefonovali - ale koľko zmrazovali v piaty deň to nevie...normálne ma to zamrazilo...nechápem, kde sa stala chyba, že som si toto myslela...asi preto, že mi povedala, že ak prežili do tretieho dňa, tak to už je ok...neviem... ☹
no a samozrejme, že lekára už som sa nepýtala teraz...ani mi to nenapadlo 😖

takže v stredu, keď pôjdem na vklad...dozviem sa aj skutkový stav mrazáčikov...strašné čakanie...

nejako som sa rozpísala... 😅

fiallinka
14. nov 2009

walle: to je dobře, že jsi zavolala, aspoń víš, na čem jsi...no asi jich bude fakt míň jak 13, ale určitě zamrazili jen ty opravdu dobré, takže to je úplně stejné, mít 13 nebo třeba 6, když z těch třinácti by byl zbytek "nic moc" , ne?

A proč ti vlastně doktorka ty dvě nedoporučuje?

lenkacar
14. nov 2009

walle ahoj tak čtu o tom tvém rozmražování a neni mi jasné jak se to dělá u nás ,měla jsem minule poslední 4embroušky a rozmrazili všechny ptala jsem se proč nedaj jen 2 a prý je to málo a dopoledne mi ještě sestra říkala že mi tam daj všechny 4 teda a když jsem dojela za hodinu tak mi dali už jen 3 a stejně z toho nic nebylo ..já tomu prostě nerozumim ,proč mi je neušetřili .. 😔

lenkacar
14. nov 2009

jinak jani já tímto vyčerpala všechny mrazáčky a musím znova na celé IVFko,takže 8mrazáčků jsem měla na 2 pokusy 😔 a to jsem měla odběr 30vajec a 24 oplodněných a měli 5denní kultivačku ,takže dohromady mi nechali jen 10ks jedničkové kvality a zbylé s menší kvalitou mi nikdo o tom nic neřekl ..nebudu lhát ,že jsem z toho měla divný pocit ..kolikrát se chytne dvojková kvalita líp než jedničková .. 😢 😖 ,takže po imunu výsledcích půjdeme příští rok hned ze začátku když bůh dá do celého pokusu

lenkacar
14. nov 2009

myslela jsem tím ,že z 10ks jsem měla ihned transfer 2embriií a pak KET 3 a další Ket 3...

rikuska21
14. nov 2009

Ahojte babule

verim ze mo pomozete a poradite, dnes rano som zacala brat estrofem2x1 5dni a potom 3x1 dalsich 5dni a potom konr´trola v care. ked som si precitala letak ttak ma skoro zamrazilo 😝 ale nevadi. Chcem sa opytat ako to vlastne chodi, ja nevie na kolky den sa vlkadaju mrazacikovia???
a este jedna otazka, ci je tu niektora z vas ktora si pri stimulke musela pichat fraxiparine a robi to aj pri brati tychto liekov. ja totiz neviem, ci si mam zacat pichat fraxik aj teraz.
Za kazde info navyse vam budem velmi vdacna

Walle, drzim to palecky a nech ti v stredu vyjde

fiallinka
14. nov 2009

rikus: já bohužel nevím, taky mám plno dotazů - jen se zeptám, jakou máš prosím tu mutaci, že pícháš fraxiparin?

rikuska21
14. nov 2009

no MTHFR677C-Thomozygot, v podstate ani neviem o co ide , ak len trosku tusisi daj vediet vdaka

fiallinka
14. nov 2009

rikuška: no, není to myslím taková hrůza 🙂...je to poměrně běžná mutace, má ji snad pětina populace, v té homozygotní formě znamená, že jsi ji zdědila od obou rodičů - máš sklon k vyšší srážlivosti krve, ale nemusí to znamenat, že se ti opravdu víc sráží, je to jen ten "sklon"...a záleží, jestli jsi měla v anamnéze potraty nebo v rodině trombozy... doporučuje se v těhu jako "vitamín" Femibion, nevím, jestli jsi o tom slyšela 🙂...

já se ptám spíš proto, že mám tuhle mutaci taky a ještě jednu k tomu a před ivf se na mně doktorka na hematologii dívala jak na blázna, proč tam s tím chodím...a když jsem to zpětně začla zjišťovat, tak vidím, že si na to píchá fraxík skoro každý. A já nic ☹...a i po všech vyšetřeních mi doktor, který se tím hodně zabývá doporučil léky až cca od 20. týdne, tak já fakt nevím 🙂...

andi2
14. nov 2009

Ahojda mě sice čeká Ket v lednu ale to už je za humny.Jenom fiallinka já mám též tu mutaci nikdy jsem žádné problémy neměla ale mám ji po mámě.Mě ted po IVF nasadili Anopyrin když mám ten sklon k mutaci a brát ho do 8tt a pak na kontrolu.Pak se dle krve asi dávají ty injekce.Bohužel v 8tt jsem musela na revizi.Ale ted na Ket mi dají opět Anopyrin.A určitě ten Femibion.Na mě se taky na hematologii dívali jak na blázna když žádné léky neberu. 😉

fiallinka
14. nov 2009

andi2 - já k tomu mám ještě jednu a v 36. týdnu mi umřelo miminko, takže na mně se teď už jako na blázna nedívají...ale ono to tím vůbec být nemuselo, často jsou to spíš náhody. Anopyrin jsem taky brala... Ale dodatečně jsem to řešila hodně, opravdu už nechci nic podobného.

rikuska21
15. nov 2009

Dakujem vam pekne dievcata za pripomienky, no ja si Fraxik teda picham od vcerajska a tu si vlastne kazda pichame nieco alebo berieme anopirin ak mame zistene akukolvek mutaciu. Je to ako prevencia pred potratom a skorym porodom.

Nic s tym nepokazite ak beriete anopirin alebo pichate Fraxik. Nema to ziadne vedlajsie ucinky.
n
neviete mi poradit na ktory den priblizne sa vkladaju mrazacikovia? som druhy den stimulky pred Ketkom a nic neviem.
dakujem pa

fiallinka
15. nov 2009

rikuška: já nevím přesně, ale u nás mi říkali kolem 14. dne, ono asi záleží i na tom, jestli ti roste dobře sliznice

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre