Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

andi2
15. nov 2009

Ahojda,rikuška mě ted řekli,že mám přijít 12den ms.Ale jak píše fillianka tak je to podle sliznice a to sledujou UZ.

walle
15. nov 2009

ahojte dievčatá

lenkacar- tak to ma mrzí...tiež tomu nerozumiem, mne to vadí, ak by som nevolala do CARU rozmrazovali by ako myslia oni...nehovorím, že nám chcú zle, ale myslím si, že mail by sme mať nejaké právo sa k tomu vyjadriť...
mne sa zdá fér, keď rozmrazia iba dve - veď po dve aj mrazia / aspoň u nás/ a ak sa uchytia obidve aj vložia, v prípade, že chcú rozmraziť druhú dvojicu / že z prvej dvojice prežilo iba jedno/...mali by nás o tom informovať a pýtať sa nás na to...

možno niekedy sa neuchytia mrazáčikovia - a je jedno či vložia jedno alebo tri, či štyri...proste naše telo to neprijme z rôznych dôvodov...mne, Keď tento vklad nevyjde, pôjdem na komplexné vyšetrenie / ktoré teraz som neabsolvovala/...tá nádej ešte bude, pretože nerozmrazia štyri...iba dve...

lenkacar
15. nov 2009

walle souhlasím s tebou ,měli by nás více informovat a rozebírat s náma možnosti ..no bohužel je to jinak 😔 a nám nezbývá než zase trpět a bát se OHSS a platit a platit 🙄

sido
15. nov 2009

ahoj holky chtěla bych se vás zeptat jestli jste neměli podobnou zkušenost jako já 🙂 dnes jsem 13 DC a ve čtvrtek by měl byt KET ale mám nízkou sliznici 😒 jen 6mm jsem v prvním cyklu po ET a tudíž bez léků folík dozrává dneska byl 20mm a byl píchnut pregnyl ale bojím se že sliznice nedoroste na těch potřebných aspoň 8mm ☹ stalo se vám některé že jste měli kolem ovulky nízkou sliznici a stihla vám do KET dorůst? díky

walle
15. nov 2009

k tomu fraxiparinu...ja som tesne pred odberom išla na predoperačné vyšetrenie / nutné k narkóze/ a praktický lekár ma hneď zjazdil, že mám ísť určite na špeciálne hematologické vyšetrenie...už raz som potratila, mama prekonala emboliu, má trombozu, ja som mala krvácanie z vaječníka - takmer 1,8 litra krvi vyliate v dutine brušnej-skončila som na ARE
v CARE sa tak trochu z toho smial, že každý si robí svoju robotku...že pre ňho to až také dôležité nie je / trochu ma to zarazilo/
OHSS - v nemocnici už mi pichali fraxiparin kvôli zlým výsledkom a vraj budú musieť mi to pichať aj keby som otehotnela...
na špeciálne hematologické vyšetrenie som chcela ísť, ale najbližší možný termín je až o 4 mesiace! kvôli poisťovni...ja som povedala, že si to zaplatím ale že to potrebujem teraz...no nie je to možné, pretože som poistená!!! 😲 to je stranda, čo?

walle
15. nov 2009

aho sido...hm, ja idem na KET v stredu, teraz v stredu 10 DC som bola na kontrole a vraj sliznica bola 9 mm...a nepýtala si sa na to?
to je znova ten problém komunikácie v CARE...mala by byť nejaká horúca linka, kde by nám odpovedali na všetky otázky, nie?

ale keď pokračujem a berieš hormony - nestopli ťa v tom, asi vedia prečo...snáď je to ok...

a aké llieky berieš?

sido
15. nov 2009

no já právě že žádné léky neberu protože bych měla být nabuzena z IVF které bylo koncem října ptala jsem se na tu sliznici a dr. miřekla že uvidíme jdu teď v úterý ještě na ko tak nevím co bude když by sliznice neměla aspoň 8mm tak bude KET stopnut a další příští cyklus a to by bylo s hormonama

walle
15. nov 2009

rikuška: ja idem na KET v stredu, to je 17 DC, do 10 DC som brala 2x1 ESTRIMAX / to som bola aj na kontrole/, potom mi zvýšili na 3x1 plus od 12 DC beriem aj 3x1 DUPHASTON no a v stredu ideme na to...dúfam... 🙂

a mne nebrali vôbec krv...možno tiež som mala brať ten fraxiparin...ako vedia, že teraz je to ok? to na všetko máme myslieť my?študovať my, čo náhodou toto netreba urobiť? ☹ 😔

walle
15. nov 2009

ja som bola na IVF v septembri...kvôli OHSS sa vklad nekonal...odporúčali mi jeden čistý cyklus pauzu...takže až teraz...
ale možno lekárka vie, čo robí...
počula som už, že aj v 21 dc niekto ide na vklad...neviem...

rikuska21
15. nov 2009

Ahojte a dakujem za infosky

Walle, ja som tiez po IVF v septembri a kvoli ohss mi to tiez satopli, teraz beriem Estrofem prvych 5 dni 2xi a potom 3x1 dalsich 5 dni. a aj si picham denne fraxik. mame to velm,i podobne.

v stredu budem na teba Walle velmi mysliet, nie si nahodou z BA?

fiallinka
16. nov 2009

walle: tak u tebe je ten fraxík naprosto jasný...on se píchá v podstatě preventivně, nicméně se divím, že jsi na té hematologii nebyla...ale víš co, ono je to skoro jedno - já jsem tam ještě před těhu byla, skoro mne vyhnali, že co tam lezu a jak to dopadlo ☹...

fiallinka
16. nov 2009

ještě by mne jaímalo, jak je to s tím ketem v přirozeném cyklu...

fiallinka
16. nov 2009

protože leták k estrofemu mne úplně vyděsil 🙂, i když teda jsem pochopila, že se vyskytují spíš u dlouhodobého užívání, ale stejně...

sara1
16. nov 2009

bambulky a nemáte z toho estrogénu pred KET plačlivé nálady a naopak? Lebo ja áno, beriem síce iné lieky ako vy, nenašla som tu, že by niektoré pred KET brali Ethynilestradiol.

gabirr
16. nov 2009

ahoj holky, taky se chytám na KET. Dneska jsem byla na kontrole a dostala jsem Estrimax - teda po přečtení letáku to je taky nic moc... Pravděpodobně ho začnu brát od soboty - musím počkat až se dostaví mrcha 🙂 a pak je tam nějaký ten 12DC je kontrola, tak snad bude vše o.k. Ještě se chci zeptat holky - kdyby se mi objevila třeba cysta tak jak se to řeší??? Odsajou ji a normal zavedou prcky??? Nemáte s tím někdo zkušenosti?

sido
16. nov 2009

ahoj fiallinka tak já se zrovna teď chystám na KET v přirozeném cyklu 😉 je to prý nejlepší a když to nejde tak až po tom se přistupuje k hormonům 😉 byli jsme na IVF a ET kolem 20.10. ale bohužel to nevyšlo 😔 zůstaly nám ale 4 zmrzlinky a tak by jsme si pro ně měli ve čtvrtek jet 😉 🙂 teda jestli bude všechno OK 😉 jinak v přirozeném cyklu znamená že tě nechají bez hormónů a je u toho důležité aby jsi měla ovulaci když ji máš tak dostaneš pregnyl a po ovulce se jde na KET 🙂 ale mi včera dr. řekla že ovulka se chystá dostala jsem pregnyl ale mám nízkou sliznici jen 6mm a měla by být kolem 8mm ☹ tak pokud zítra nebude větší tak.... nevím ☹ pokud by nevyšel KET v přizeném cyklu tak se dělá to co asi tady většina máte ...estrogeny hned po MS a to už je jedno jestli ovuluješ nebo ne prostě se snaží jenom o to aby jsi měla dostatečnou sliznici 😉

walle
16. nov 2009

ahojte dievčatá...

fiallinka:ja beriem ESTRIMAX - tiež som si čítala leták a bola som zhrozená...presne takto som rozmýšľala...ako ty. no potom som sa upokojila, že dúfam, že vedia čo robia a tiež nie je to dlhodobé...

mne gyndoška povedala, že stačí keď od času otehotnenia budem brať fraxip. no vidíte...už aj teraz by trebalo brať... ☹každý hovorí ináč

walle
16. nov 2009

fiallinka: a ešte niečo k tej hematologii - ja som tam bola, no povedali mi, že to sa robí špeciálne vyšetrenie a čaká sa na to 4 mesiace, kvôli poisťovni...už toľko majú objednávok...tak som im povedala, že si to 100% zaplatím, len nech mi to urobia pretože už mám stimulku...povedali mi, že nemôžem si to uhradiť, pretože som poistená!!! 😖 😕 sranda, čo?

a vraj aj tak mi nemôžu urobiť nejaké testy, pretože už beriem hormonálne lieky a výsledky môžu byť skreslené... 😔

walle
16. nov 2009

sarka- joj, ja mám plačlivé nálady...katastrofa...v sobotu som nemohla zaspať a iba som revala, že nás niekto prepadne a zavraždí... 😀 😔

walle
16. nov 2009

gabirr - ja cysty, zrasty a myóm na maternici už mám a ESTRIMAX ešte môže tomu pomôcť

avšak, pokiaľ mi to nerobí problémy a nie je to obrovské / vraj 5 cm cysta/ žiadny zákrok sa konať nebude...

walle
16. nov 2009

tak som si pekne popísala... 😅

fiallinka
16. nov 2009

walle: tak to chápu 🙂, tohle mi řekli, když jsem se ptala, jestli si můžu cvičení Mojžíšové zaplatit sama - prý ne, když ho jinak hradí pojišťovna, no tak mi doktor nakonec napsal, že mne bolí záda 😉 , protože jinak by mi ho asi pojišťovna neuhradila, nebyl důvod...

sido: vidíš, vlastně mi o tom přirozeném cyklu nic neříkali, asi chtějí mít větší jistotu s těma hormonama... ☹...no, asi to nechám na nich, jen se zeptám...stejně si tak nějak myslím, že to teď spíš nevyjde, to by ta úspěšnost byla až moc velká...
gabirr: kamarádce teď našli před stimulací na ivf cystu asi 4 cm a říkali, že buď jí to odsají nebo počkají měsíc, jeslti se nevstřebá, tak čekají...

rikuska21
16. nov 2009

Ahojte, Walle, mne zase dr povedala na hematologii, ze fraxik sa ma brat prventivne od zaciatku bratia hormonov, lebo tie zahustuju krv, co je fakt.

No a o tom som ani nepocula, ze sa Ket robi bez stimulky, to asi len u parov ktore nemaju zistene priciny neplodnosti, ja totiz ani nemavam ovulku vzdy, tak asi preto,
je to strasny hnus, co musime, jest a aj tie vedlajsie ucinky, ale vsetko ma svoje pre a proti

walle
16. nov 2009

fiallinka: prosím, ten pesimizmus musí preč!!! 😠 hoci aj ja mám s tým problém...v sobotu to bolo strašné...ale musíme si veriť!!! 😉

rikuska - no vidíš??????? strašné a ja nič neberiem, žiadny fraxi...a v stredu už idem na to ☹ ojojóooooooooj

fiallinka
16. nov 2009

walle: víš, já radši počítám tak trochu s negativním výsledkem než abych pak byla moc smutná z toho, že se to nepovedlo...samozřejmě že to tak nevidím úplně, kdybych tomu vůbec nevěřila, tak tam ani nemusím chodit, jen nechci mít přehnané naděje. Život už mne naučil 🙂... i když, tomu ivf jsem taky nějak moc nevěřila, a... 😉

fiallinka
16. nov 2009

navíc já optimisticky věřím v to, že JEDNOU se to podaří 🙂

rikuska21
17. nov 2009

Walle, zajtra na teba myslim,
Ja som 4 den na estrofeme a nic moc, zajtra volam a v pondelok by som mala ist na sono

walle
17. nov 2009

ahojte dievčatá...
fiallinka: úplne chápem, vidím sa tu " silná" ale nie som...mám presne tie pocity čo ty. úplne to chápem a prežívam... 😖

rikuska: ďakujem...dnes mali rozmrazovať mrazáčikov...som strašne zvedavá čo ma zajtra čaká...o 11 hod. som tam...

stále mi chodí po rozume ten fraxiparin...či som to ozaj nemala brať...ale už nič s tým nenarobím, budem sa snažiť spojiť s lekárkou a dobehnúť zameškané...snáď nie je neskoro... ☹ 😔

fiallinka
17. nov 2009

walle: já myslím, že s tím fraxíkem to už není až takový rozdíl, tam se ty rizika zvětšují hlavně ke konci těhotenství, mně ho třeba teď doporučili až od půlky těhu, i přesto, co se stalo...kdo se v tom má vyznat.. ale u Ketu není hormonální zátěž tak velká jak u ivf, tak se nic nestane, když ho nebudeš brát zrovna...

jani2
17. nov 2009

walle - tak ja moc a moc držím palce na zajtrajšok, verím, že sa mrazáčkovia pekne rozmrazia a potom sa už len budú zavŕtavať...neviem, či si to už písala, ale mrazili sa blastocysty?
fialinka - aj ja som bola taký neveriaci Tomáš, moc som neverila ani IVF a vyšlo mi to. Pravdupovediac, aj pri nadchádzajúcom KET mám trocha obavy, ale to asi k tomu patrí....ja tiež verím, že sa raz znovu dočkám.
rikuska - prečo nič moc, máš bolesti?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre