Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

rebeca_1
23. nov 2009

Ahoj Rikuska,
no to je uzasne, ze ides uz v piatok na transfer. Zavidim ti. Pekne si to uzivaj, vela oddychuj! Kiezby si bola tehulka, hrozne si to prajme vsetky!
Boze ja este len cakam na menstruaciu.

Dnes som bola u svojho gynekologa, chcela som vyvolat menstruaciu a on mi povedal, ze to nie je velmi dobry napad. Ze uz aby som pockala. Aj keby mi menstruaciu vyvolal, mohla prist az za 10 dni a to ja mam dostat menstruaciu 30.11. Tak som suhlasila s nim, aspon sa vyhnem dalsiemu svinstvu do tela...

Rikuska a ty od kolkeho dna cyklu a kolko tabletiek beries estrofemu? Budes brat cele 3 mesiace?

U mna chcel ist Pinter na istotu, preto ma zaviedol az do hyperstimulacie. Ja som 7-rocna snazilka a on mi to aj tak povedal. Ze u mna chce ist na uplnu istotu.

Budem na teba mysliet v piatok...

rikuska21
23. nov 2009

Ja som tiez vyse 6 rokov le cez centrum iba vyse roka,

tiez mi povedal, ze pojdeme dalej aj ked to je ohss,

estrofem beriem od 1 dna menzes 5 dni 1x2 a dalsich 5 dni 3x1 a takto mam pokracovat az ---ak by sa podarilo do konca 1 trimestra+ utrogestan takze som lpna hormonov, ale sbnad to bude stat za to, aj ja budem na teba mysliet

fiallinka
23. nov 2009

vidím holky, že jste si s OHHS užily svoje...taky to znám, ale u mně to nastalo až osmý den po ET...a naštěstí jen 1-2 stupeň, ale bylo mi taky blbě, uff...jenže u mne to byl vlastně dobrý signál, stává se to často, když se uchytí dvojky a to tělo tak reaguje na zbytek hormonů po stimulaci + velkou hladinu hcg v krvi. Ale po KETu už by to být nemělo 🙂

rikuska21
23. nov 2009

Aj ja si myslim ze po Ketku to nehrozi, zacala som sa tesit na piatok a neviem ci je to dobre alebo nie, 😖

rebeca_1
23. nov 2009

Rikuska urcite to je dobre. Len sa tes! A ja ti posielam vela pozitivnej energie...

Dnes ako som bola v lekarni pre estrofem, lekarnik mi napisal na liek 1 tableta denne. Je to v poriadku? Podla mna mi to zajtra pinter upravi. Zajtra mam UTZ pred ket, tak som zvedava ako dopadnem...

Fialinka 8 den po ET? To si vobec neviem predstavit! Ja som pri HS 5 den pribrala za 48 hodin 8 kg. Hned mi povedali, ze ET musi byt odlozene. V pripade transferu by bol zivot ohrozeny u mna aj dietata. A bolo rozhodnute. Cakala som.
Fialinka a ty si pred ket alebo po ket?

rikuska21
23. nov 2009

Rebeca aj ja si myslim ze ti to upravi, daj vediet a drzkaj sa, menzes pride presne neboj idem haji papa babulky

fiallinka
24. nov 2009

rebeca_: já jsem to neměla tak hrozné jako ty - mně začalo být hrozně blbě, bolelo mne břicho, nemohla jsem se nadechnout, funěla jsem a okamžitě jsem se nafoukla, ale dali mi jen kapačku a vody v břiše nebylo moc, tak jsem nemusela do nemocnice, ale i tak to bylo hnusné a začátek těhotenství jsem si rozhodně neužila. No, konec taky ne 🙂.

Já jsem před KET, asi půjdeme v lednu, mám za sebou už úspěšné ivf a tři mražáčci nám zbyli.

nerra
24. nov 2009

já mám za sebou jedno IVF , bohužel se zamlklým potratem v 10 týdnu. Teď je to 2 měsíce a kousek a zítra ráno jdu na KET. Měli jsme 3 mražáčky a všechny se rozmrazily a dělí se.

fiallinka
24. nov 2009

nerra: držím palce, super, šance je veliká

nerra
24. nov 2009

díky moc za palečky. Dají mi prý všechny tři, tak uvidím jestli se nějaký nanuk chytne 😉

fiallinka
24. nov 2009

nerra: určitě 🙂

rebeca_1
24. nov 2009

Ahojte baby,
tak ja mam po UTZ pred KET. Dnes rano som bola vo Ferti a moc ma teda nepotesil. I ked UTZ bolo vyborne, vsetko bolo v najlepsom poriadku, doktor mi povedal, ze ked nedostanem menstruaciu 30.11., KET sa presuva na januar 2010. A to som nechcela, bojujem od rana sama so sebou. Strasne si zelam aby mi prisla menstruacia. Pijem stale cervene vino, vela sa milujeme a cvicim brusaky na fit lopte. Co este pomaha? Poradte prosim!
Pinter mi povedal, ze endometria je vysoka, ze uz by mi mala prist. Som zvedava.
Boze baby ja si tak zelam KET teraz... Kto ma este cakat do januara, cakam 7 rokov...
Ale hlavne ze Ferti bude od 18.12. zatvorene kvoli deratizerom. Ked mi to doktor povedal, skoro som odpadla. Kvoli skutocnym velkym dovodom clovek by mozno pockal, ale kvoli deratizerovi...?

insolka
24. nov 2009

Ahoj rebeka to si na tom akko ja tiež čakam kedy dostanem aby som mohla začať s prípravou na ket .Už mi meška 2 tyždne a dnes mi Dr.povedala že endometrium sa zvacsuje a že každu chvilu dostanem.No mi sa pokušame 12rokov a ked som nechcela aby prišla ms tak bola a teraz ani za svet 😠 😠

fiallinka
25. nov 2009

rebeka: u nás je zavřené prostě jen tak, kvůli vánocům, taky to všechno odsouvají na leden a já jsem chtěla jít už teď... ☹

lenkacar
25. nov 2009

walle tak mi přišla imunologie a mám tam 95% na trofoblast a 39%na manžovo sperma a 38%na cizí ..takže 3měsíce s kondomem a prednison a po 3měs. kontrola a náběry v praze ..takže po novém roce určo nic ..ale aspon že něco našli ..

fiallinka
25. nov 2009

lenkacar: no, to je vlastně dobře, že něco našli, ale to čekání je děs běs...tak to nějak vydrž...

walle
25. nov 2009

bambuľky...ja som normálne na vás zabudla.. 😅 .idem si vás prečítať...som strašne zvedavá, kto sa ku mne pridá...k čakateľkám po transfere... 😵

walle
25. nov 2009

lenkacar - hm, človek je smutný, že niečo mu je a na druhej strane sa teší, že to vôbec našli...moc tomu nerozumiem čo píšeš...ja som sa rozhodla, že ak náhodou mi to teraz nevyjde...pôjdem do prahy na špeciálne vyšetrenie-to si bola tam? vraj na Slovensku tie špeciálne testy nerobia... 😖 zlatko drž sa...aspoň vieš, čo máš robiť... 😔
fiallinka - zo srdiečka ťa pozdravujem... 🙂
rikuška - no to je supeeeeeeeeeeer, ty sa ideš ku mne pridať...teraz je to radosť, ale to čakanie...poviem ti, žiadna sláva...do 6 dňa som sa držala...no po 6 dni...to je také o ničom...strácam nádej a potom zase verím...strieda sa to... ☹ 😵 v piatok na teba myslííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím 🙂

rebeka- joooooooj, to ti verím, že ten menzes by si tak rada...skús si dať aj horúcu kúpeľ...a to spomínané červené vínko...mne toto pomáha... 😉 insolka to isté...

rebeca_1
25. nov 2009

Walle zlaticko, ako sa mas? Uz nieco citis? Napis mi ako prezivas dni po transfere!

walle
25. nov 2009

rebeca moja - noooo, som 7 deň po transfere...testovať nebudem, pretože ani nemám odvahu...
v deň vkladu po KET - poobede a večer ma pobolievalo bruško...aj na druhý deň poobede...vkladali mi blastocysty a tie sa vraj uhniezďujú ihneď po transfere, alebo v nasledujúci deň - takže to som bola pokojná!!! 😵 potom prišli tri -štyri dni - kedy som už necítila vôbec ale vôbec nič!!! ☹ kamarátka,čo išla som mnou na vklad...ju už bolia prsia od 5 dňa po ET...mňa nič. Samozrejme, že ma to znepokojilo, pretože, keď som bola tehotná - potratila som v 3.mesiaci - hneď ma prsia boleli a ráno mi bolo zle - hneď som cítila, že som tehulka...teraz nič

no a dnes - dne ráno som mala slabulinké špinenie - ružový výtok a aj svrbenie...všetko mii padalo, bola som citlivá a cítila som sa ako na menzes..telo bolo podlomené.Chytali ma depky...Potom pred obedom to prešlo.

od obeda zase nič necítim, ani náznak inakosti - trpnu mi iba kolená ako bežne pred menzesom...

tak toto je mojich prvých sedem dní po KET... 😖

píšen to preto, aby ste si to mohli bambuľky porovnať...budem referovať aj ďalšie dni až do 30. nov. - do pondelka - kedy idem na krvičku a dozviem sa verdikt...uvidíte, či to vyšlo alebo nie... ☹ 😢

insolka
25. nov 2009

walle no tak hlavu hore mysli pozitívne 😀 stale si tehulka a hotovo držím moc palčeky uvidíš si tehu a ja ťa budem nasledovať 😀

walle
25. nov 2009

insolka - jasné, že ma budeš nasledovať...a bude to krásna správa v pondelok...dôverujem a verím...získavam pokoj na dušičke... 😵 😵 😔

nemko
25. nov 2009

kocky prajem pekny vecer, rano idem na KET tak snad sa konecne dockam pozitivnej spravy a budeme mat najkrajsie Vianoce my vsetky.

jani2
25. nov 2009

Walle - tebe to jednoducho musí výjsť!, moc do tejto témičky nechodím, lebo KET ma čaká až na nový rok...ale stále nakukujem ako sa ti darí...ja si moc prajem aby ti to dobre dopadlo, aspoň jedno miminko!!!...to bolenie brucha prvé dni po KET je dobré...a prsia nemusia bolieť, ja keď som otehotnela po ET, tak ma nezaboleli ani náhododou..cítila som sa ale typicky predmrchovsky...dokonca ma tak predmenštruačne začalo bolieť brucho, že som to vzdala a hodila si jeden ibuprofen..takže čakať a myslieť tehulkovsky 😉 😉 😉
Fialinka - nezúfaj, aspoň pôjdeme do toho spolu 🙂
Insolka - tak to sa pokúšate už pekne dlho, už by sa ten hore mohol konečne zmilovať a jedno bábätko vám poslať..a mrcha mešká určite z nervov a očakávania 😉 ..budem držať palčeky, až dostanete ten najkrajší darček pod stromček!

insolka
25. nov 2009

walle jasne ine si ani nepripúšťam

jani no u mna si dal pekne na čas ale ja hovorim že asi preto že tvirí pre nas prekvapenie v podobe dvojičiek 😀 tak to asi chvilku trva ....ale nie no fakt verim že sa Ket podary a ja vás po transfere budem chodiť sem otravovať na povzbudenie 😀 😀

jani2
25. nov 2009

insolka - tak to máš super prístup....ja som si tiež vravela, že od začiatku budem mať len optimistický prístup (dúfam, že mi to vydrží 😉 ), no určite budem sledovať ako sa ti zadarí, čo sledujem iné témičky, tak táto jeseň je dosť tehulkovská, tak by sa zadariť malo....len aby ta potvora už došla! 😉

insolka
25. nov 2009

.....no mam optimistickyy pristup som si povedala že teraz to už bude na 100% 1IVF vobec sa neuchitilo 2IVF potrat hned na začiatku 3 KET vyťazstvo ..........len či budem taky optimista aj pri hormonoch 😀 Ale každu chvilu asi pride som nervozna ako čert nemam sa skym ani pohadať manžel pride cez vykend tak som ho už upozornila že to somnou nebude žiadna sranda aby si nemyslel 😀 ....a on mi na to povie hlavne že ma bude mať už pri sebe júúj a taketo reči ked ja mam vrtavu naladu tak sa na mne dobre pobavil 😀

walle
25. nov 2009

janinka ahoj...no teba si stále pamätám hoci si tu dlhžšie nebola...tak ako fiallinku... 😵 😵 😵

bambuľky...budeme mať krásne Vianoce plné pokoja na duši... 😵 😵 😵

to b bolo super, keby za pár mesiacov sme boli všetky tehulky a kecali... 😵

tak dobrú nocku prajem...šup šup do postielky... 😵

insolka
25. nov 2009

Walle dobru noc pohladkaj pekne fazulky a šup do perín 😀

lenkacar
26. nov 2009

walle včera jsem vyhrála konkurz do nové prácer tak se na chvíli uklidnim a podle práce jak to tam bude ..začnu brát ,nebo nebrat ihned prednison,je mi po něm dost zle ,bojim se ,abych to zvládla vůbec...já jsem taky ráda ,že mi to našli ,jo je to to vyšetření v Praze jak myslíš .. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre