Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

gabirr
4. dec 2009

fialinka, ne nerozmražovali, jsem to blbě napsala, chtěla jsem napsat, že doufám, že budou bojovníčci bojovat a pořádně se zakousnou 😀 Tak já doufám, že do čtvrtka by to mohlo ještě o něco málo povyrůst... Děkuji moc!!!

rikuska21
5. dec 2009

Ahojte babuly, dnes som 9 dnik po ketku a nic zvlastne. vcera som trosku spinila a pojem tony tropickeho ovocia, mame velmi smutnu rodinnu atmosku a preto az tak sa nezapodievam samou sebou , lebo to nejde, 😔 😔 , vcera som bola na susi a kaslem na to mam a nemam jest , ta surova rybka bola genialna, 😀

rebeca_1
5. dec 2009

Rikuska uzasne! Len si pekne uzivaj a mysli pozitivne!
To spinenie sa da, pekne bojuj moja, drzkam palceky!

fiallinka
5. dec 2009

rikuska: a kdy budeš zkoušet testík?

rikuska21
5. dec 2009

Fialinka, ja by som chcela vydrzat netestovat, ale uz dnes ma to napadlo ze som zvedava, ale uvidim, na krvicku mam ist az 14 v piatok, tak neviem, 😉

gabirr
5. dec 2009

Holky nemáte zkušenost některá s mladým ječmenem???

rikuska21
5. dec 2009

bohuzial vobec nie, ale kamoska z ciech ma a brala to , a viem ze aj otehotnela, ale ake davky a ine veci neviem

gabirr
5. dec 2009

rikuska, já ho právě mám a popíjím ho, jen by mě zajímalo, jestli se to třeba nemůže nějak křížit s těma hormonama co mám na stimulaci na KET. Ono to působí i jako antioxidant... nevím no.

rikuska21
5. dec 2009

podla mojho nazoru vobec nie, aj ona to mala cele tehu a aj ked kojila

nemko
6. dec 2009

babky prajem krasneho Mikulasa a vela darcekov aj ked viem, ze aky len jediny by kazdu z nas najviac potesil, chcela by som sa vas spytat kolky den od KET ste zacali testovat?

fiallinka
6. dec 2009

nemko: já ještě nemám ket za sebou, ale po ivf jsem testovala myslím 10. den od transferu a slabá čárka už byla vidět, ale zase to byly dvojčata, takže hladina hcg byla vyšší. Dřív to myslím nemá moc cenu...

rikuska21
6. dec 2009

Nemko, ja som 10 den a netestujem , budem sa snazit vydrzat do piatka na krv, ale spinim ☹ , tak neviem 😨 😨

lucia.kl
6. dec 2009

ja som testovala 12 deň a bola tam uplne slabá čiarka, najlepšie testovať v deň, keď máš dostať prípadne deň po.

gabirr
6. dec 2009

lucia.kl a jak jsi se chovala po KET? Ležela jsi poctivě nebo ne? Mě čeká KET ve čtvrtek. Jo a nevíte někdo, máme zamražené prcky s označením D4, co to znamená???

fiallinka
6. dec 2009

gabirr: zkus si přečíst tohle, možná to tam najdeš: http://www.gyne.cz/clanky/2005/205cl1.htm

fiallinka
6. dec 2009

gabirr: já jen vím, že G1 jsou nejlepší, ale zase píšeš D, tak nevím...navíc ono podle toho až tak nejde usuzovat na úspěsnost, znám holku, která absolvovla tři ivf a čtyři ket a z posledního ket, kdy měla nejhorší embrya, má dvojčata 🙂

gabirr
7. dec 2009

fialinka díky, článek docela zajímavý 🙂 a taky jsem to tam našla... to D4 je kolik hodin byli kultivovány

rebeca_1
7. dec 2009

Ahojte baby,
tak ja som dnes dostala menstruaciu so 7-dnovym meskanim, takze ketik odlozeny na januar 2010. 22.12. idem k svojmu gynekologovi na UTZ pred KET a hned som sa s nim dohodla, ze mi pichne aj injekciu na vyvolanie menstruacie. To bude sice len 16 dc ale to nevadi. Vsetko som prave konzultovala s doktorom z Ferticentu. Vraj vyvolavacka nijako neovplivni vysledky a mozem si ju dat pokojne pichnut.
Tak aspon takato drobnost ma dnes trosku potesila, ze pojdem skor o 20 dni do cyklu, lebo toto meskanie, to je nieco...
Vzdy som mavala cyklus 29 dni a teraz po IVF 35 dni, ved to je katastrofa!

nemko
7. dec 2009

rebeca aj ja som si davala pred KETom pichnut vyvolavacku a myslim, ze mala len a len pozitivny vplyv aj na rast endometria.Ja som isla na KET bez uzivania estrogenov len som si vkladala Utros - moja vlastna volba lebo estrogeny som odmietla uzivat.Prajem vela stastia a uspesny KET, ono to cele ubehne ako voda a o chvilu sa budes tesit na transfer.

rebeca_1
7. dec 2009

Nemko, a za kolko ti pichnuti ti prisla menstreacia? Mne doktor povedal, ze do 10 dni pride. Mne osobne sa to zda byt dost dlho. Nemala by sa menstruacia dostavit po vyvolavacke tak do 5 dni?

nemko
7. dec 2009

za 4 dni rebeca

rebeca_1
7. dec 2009

To by bolo fajn. Do tych piatich dni sa to da. Takze 22.12. UTZ a vyvolavacka. Tesim sa i ked stale cakam. Aspon nieco pozitivne...

gabirr
7. dec 2009

holky jak je to s KETem když bych byla nachcípaná? Jdu ve čtvrtek a už dneska mě bolí v krku, takže piju čaje na noc si preventivně vemu paralen...

lucia.kl
7. dec 2009

gabirr: ja som po Ket ležala len v deň KET na druhý deň som už išla do práce a to som robila v dvoch robotách. od 5 tt som doma koli ryziku ochorenia v práci...

fiallinka
7. dec 2009

gabirr: já bych do toho šla, kdyby to bylo jen nachlazení - ono totiž spousta lidí právě při mírně oslabeném organismu otěhotnělo, někdo říká, že to může mít trochu vliv..ale to je jen názor, určitě nesmíš být vyloženě nemocná.

nemko
7. dec 2009

Kocky ja mam dnes taky blby den, v stredu som mala KET, od cca piatka mam pobolievanie podbruska, ktore ma inak nebolieva ani pred menzesom a nieco vo vnutri mi hovori, ze KET vyjde negativne.Neviem preco, ale mam taky pocit, mam naliate prsia, nafucane brucho, cez vikend by som mala mat menzes a myslim, ze aj pride.Beriem kazdych osem hodin dve tabletky Utrosu vaginalne a prave preto si myslim, ze to je dovod mojho nafuknuteho brucha a prs.Nez som isla na KET myslela, som, ze to budem prezivat inak, ale som prekvapena aka som vyrovnana s tym, ze to nevyjde, ja mam taku smolu uz tri roky.Joj, mne keby povedali, ze to vyslo skolabujem od stastia.

rebeca_1
7. dec 2009

Vide to nemko, vide!!!
Neboj, treba verit!

nemko
7. dec 2009

rebeca aj som rada, ze som pripravena na neg vysledok aj ked viem, ze budem hrozne , ale hrozne sklamana, ale zivot ide dalej.

rikuska21
7. dec 2009

Nemko, som prekvapena, ze neberies estrofem, lebo ona ma udrzat plod, ja som taky rebel, ktora odmietla vsetky liecky aj endometriozy, aj imunity ale klobuk, dolu, neboj sa ono ti to vyjde

beky, tak uz je tu mrska, konecne, a chod teda na injekciu ked chces mat bublinky rychlo uz u seba, strasne ti drzim palce,

inak mam pocit ze na mna ide chripka a bojkam sa, nech uz je piatok a krvicka nieco ukaze a to ze som tehu 😵 😵

Fialinka, Lucik 😉 😉

nemko
7. dec 2009

Estrofem je na rast endometria, utros je na udrzanie.To, ze neberiem estrofem bolo na moju vlastnu ziadost, vo Viedni to tiez tak robia, konzultovala som to s Pinterom, endometrium som mala uplne super tak nebol dovod tlacit do seba dalsie hormony.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre