Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

fiallinka
18. nov 2009

walle, tak co? 😉

sarik1
19. nov 2009

Ahoj holky, zajímalo by mě jestil někdo někdy vůbec otěhotněl při KETu zavedení jen jednoho bojovnička, moje tělo nějak na KET nereaguje, nedaří se mě po něm otěhotnět a tuším že ted to také nedopadlo, tak jestli to má vůbec smysl :(

luly3
19. nov 2009

sakrik dá 😉 len treba verit 😅
krásne ránko

sarik1
19. nov 2009

Luly3, a když je test 8 den nega tak to je asi už jasný :(

luly3
19. nov 2009

sakrik nie 8 den je pre niekoho skoro testovat 😉
teraz kamoške ukazal po Ket až na 11 den //, tak
nastrahuj moja 😉

sarik1
19. nov 2009

Já už tomu moc nevěřim :( 😒

jani2
19. nov 2009

Walle - tak ako, čakám a čakám na správičky!!!
sarik - určite to má zmysel, veď aj štatistika potvrdzuje že sa KET darí...dívala som sa na výsledky z centra kde chodím, tak ET má úspešnosť 45% a KET 39%, tak to až tak zlé nie je. Raz som čítala, že KET je preto menej úspešný, lebo tie najkvalitnejšie embryjka sa použijú pri ET a na KET ostanú tie menej kvalitné. Vraj embryjko ktoré sa ujalo pri ET by sa ujalo aj pri KET.
Mňa tiež čaká KET, tak tomu musím veriť!
Sarik - koľko KET máš za sebou?

sarik1
19. nov 2009

jani: Asi už 7 transféru a asi 5 KETU

luly3
19. nov 2009

sakrik ja som mala 2 iVF ani jedno uspešne
2 Ketka a obidve úspešne až na potrat ☹
takže ver tomu

fiallinka
19. nov 2009

jani2: ta wall se nám někde fláká, že? Ale jinak jsem to taky tak četla s tím ketem, že je to dáno kvalitou embryí...no já vím, že na KEt mám zamražené o malinko horší než na ivf, to byly jedničkové osmibuněčné a ty na ket mají snad jen sedm buněk, ale jinak jsou taky dobré, tak nevím...jenže ono to jen v tom není 🙂
...a to jedno embryo mi tu právě demoluje klávesnici 🙂
sarik: jak dlouho jsi měla mezi pokusama? A co je u vás
za problém? Jinak já jsem testovala po ivf asi devátý nebo desátý den, a čárka byla dost slabá, a to to byly dvojčata, takže určitě tam ještě být nemusí...jinak znám holku, co taky dvě ivf nic a po ketu má dvojčátka 🙂, takže šance určitě je, i když já ji taky vidím jako menší, ale využít se to musí 🙂

jani2
19. nov 2009

Sarik - takže si mala už 7xIVF? To už celkom dosť, a čo ti vravel embryolog, boli vajička kvalitné a následne aj embryjka?...a na genetickom vyšetrení si bola?...ak áno a je v poriadku, tak bohužiaľ treba len skúšať, raz sa to musí podariť...a možno sa zadarilo teraz, držím palce! 😉
Fialinka - já som 10 den po ET mala tiež len slabú čiarku a to boli tiež dvojičky...tie testy predsa len nie sú také citlivé ako sa píše.....a to že embryjka boli len sedembunkové veru neznamená že sú horšie, aj ja som mala nejaké embryjka ktoré boli trochu pomalejšie ako tie jednotkové....ale embryologička vravela, že sa jej moc ľúbia aj tak, vraj majú len svoj vlastný rytmus a nenáhlia sa 😅 Takže tým naším mrazáčikom musíme veriť!
Luly - no a tohto sa jedine pri KET obávam, že sa nateším ako sa zadarilo a potom v 6-7 tt príde potrat. V ktorom tt sa to tebe stalo?

luly3
19. nov 2009

jani v 6 tt ja ani neviem nejako som to radšej ani neriešila

matelko1
19. nov 2009

ahojte baby.trosku vas povzbudim.mne sa prave KET vydaril a vysledok,cakam dvojicky.takze hlavu hore a treba len verit. 🙂

sarik1
19. nov 2009

Já měla 5 KET a ani jednou uspěšně a 2x ET a uspěšně ale s výsledkem zamlký potrat já právě dostala jen jedno embryo a bylo 4 buněčné, prej pěkné..... takže KET a ještě jen s jedním bobískem je asi fakt nulová šance

luly3
19. nov 2009

sarik načo si išla ne ket ked tomu sama neveríš?????
jasne že ti to nevijde ked nemáš pozitívne zmýšlanie 😕

hodne kočkam vyšlo keet aj s jdným drobečkem 😉

fiallinka
19. nov 2009

matelko: a jednovaječné? To buď ráda, že nemáš trojčátka 😉 a dík za povzbuzení 🙂
Sarik: ale není 🙂, je malá, ale nulová rozhodně ne - je to blbé, že to pořád nevychází, ale na druhou stranu naprostá většina holek nemá ani ty mražáčky, tak je potřeba to zkusit...
Jani: řeknu ti, že sice by mne ranný potrat hodně mrzel, ale po "našich" zkušenostech bych to už nějak zkousla a byla bych "ráda", že to bylo takhle brzo..jestli chápeš...

matelko1
19. nov 2009

fialinka mne vkladali 2 embrya a jedno sa este aj rozdelilo,ale nakoniec su dvojky.mam kamosku,ktora bola tiez na ivf,hned za mnou,tiez jej vkladal 2 embrya a jedno sa jej rozdelilo a caka trojcata.uz je v 26tt.

sophia80
19. nov 2009

Ahoj holky, jsem po KET, na neschopence doma a čekám na krevní testy, takže si dovedete představit, jak se nudím. Z tohoto důvodu jsem zavítala na tyto stránky, abych se dozvěděla nějaké info. Cca rok chodíme s manželem do Gennetu v Praze a nyní jsem 9. den po KET. Vzhledem k tomu, že to čekání je opravdu strašné, tak jsem si již včera /8 dní po KET/ udělala tt a vyšel pozitivní, i když druhá / byla do limitu jen velice slaboučká, málo viditelná. Hned dnes jsem jej zopakovala a druhá / byla vidět již do limitu. Mám z toho radost, ale zároveň mám strach, jestli to ještě není vliv Pregnylu /ten mi byl podán pře 15 dny v dávce 10 000 UI/. Nemáte náhodou některá podobnou zkušenost?

ludmila007
19. nov 2009

Ahojte baby! Ja mam za sebou dva pokusy IVF. Jeden neuspesny a druhy uspesny po KET. 🙂 a na KET pojdeme este ked budeme chciet surodenca

inza
19. nov 2009

to sophia80: to sophia80: dotaz na tebe. Jak dlouho trva priprava na KET a co vse to obnasi a ke komu tam chodis?Nam nevyslo prvni IVF a tak ted cekame na konzultaci s dr a zda podstoupit KET kdyz mame 3 nanuky 🙂

luly3
19. nov 2009

sophia ked si mala včera slabu a po limite a dnes silnejšiu
tak určite to nieje s pregnilu bo s prenylu by ti čárky
slábli nie sílili 😉

inza
19. nov 2009

sophia: hladina Pregnylu klesá na polovinu zhruba každého dva a půl dne. Citlivost tt je nekde mezi 10-100 jednotkami. muzes si sama spočítat, zda těhotenský test reagoval na podaný Pregnyl

luly3
19. nov 2009

inza mne pri potrate z 500 kleslo na 0 za 2 dni

matelko1
19. nov 2009

sophia a ja si myslim,ze to z pregnylu nebude.9 dni po ket je dlho a myslim si,ze pregnyl uz davno vyprchal.

walle
19. nov 2009

ahoooojte babenky...som tu...včera bol vklad dvoch mrazáčikov...blastocyst 🙂 🙂 takže čakáme!!!kto chce vedieť ako presne to prebiehalo v Ke pre porovnanie...detailne som to rozpisovala v téme snažilky, maminky, tehulky GYNCARE KE ... 🙂 🙂

je to krásny pocit... 🙂 len trošku ma pobolieva bruško...

dala som si aj lepidielko a viete, že vraj sa odporúča milovanie deň pred vkladom??? 😉 😀

walle
19. nov 2009

jani 2, fiallinka...ďakujem že ste na mňa mysleli... 😵

walle
19. nov 2009

dievčatá, musíme si veriť...počula som o dievčati, ktorej to vyšlo na 9-ty krát!!! a to je už čo povedať... 😅 obdivujem už iba tú výdrž...
tie obavy...predsudky tam budú stále...ale to je už na vyššiu moc... 😔

🙂

jani2
19. nov 2009

Walle - super, tak dve blastocysty, to jednoducho musí výjsť...strašne chcem aby ti to vyšlo, trošičku sebecky aj kvôli sebe, lebo mám tiež blastocysty, tak to bude pre mňa véééélika vzpruha ak ti to s nimi výjde....tak sa snaž poriadne 🙂 😉
Fialinka - úplne ťa chápem, viem že sú tu babulky, ktoré oplačú potrat v prvom trimestri, ale stále je to lepšie ako vidieť zomierať bábätko po pôrode a nedokázať mu pomôcť....prepáčte dievčatá, nechcem zľahčovať stratu bábätka v 6-7tt, viem že je to tiež kruté a veľmi smutné, ale dotiahnúť to ešte ďalej a potom prísť o dieťatko, to tak strašne bolí 😢 😢 😢 . Ja aj Fialinka máme bohužiaľ podobnú skúsenosť 😢
Sophia - tak z Pregnylu to už určte nebude!, ja by som sa už tešila, že som tehulka....držím palčeky až sa bambulka ďalej pekne vyvíja a rastie...uvidíš, potvrdia ti to aj z krvi 🙂 😉 🙂
Matelko - no teda, nádhera...ja mám akúsi slabosť pre tehulky s dvojičkami 😵 , aj ja som bola jednou z nich...len sa pekne opatruj, nech ti všetko dobre dopadne 🙂

walle
19. nov 2009

janinka...osviež mi pamäť..kedy sa chystáš na KET?

a s tebou, čo sa týka potratu...úplne súhlasím...každá strata bolí / veď aj to, že to už nevyjde.../ja som potratila v treťom mesiaci...strašne to bolelo...no neviem si predstaviť, keď niekto príde o bábätko neskôr a nedajbože po pôrode... ☹ ☹ ☹

lenkacar
19. nov 2009

walle tak at je to vše v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre