Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

tatinka
30. aug 2012

@skrouceninka poznam to co pises, tiez mam pco, mam za sebou uz 2 ivf, 3 iui, ket . ujalo sa nam len embryko z ket ale po mesiaci som potratila takze to bolo hrozne pre nas ,,,,co sme sa potesili ze sa ujalo ahned na to zas odislo,snazime sa skoro 4 roky o babo, ale u nas aj partner ma zle spg,,,ale uz na to nechem mysliet, musime sa pozitivne naladit 🙂

skrouceninka
30. aug 2012

@tatinka nemysli ted se musime vsechny naladit na to pozitivne neboj se ted uz se to urcite podari a kdy mas ted jit

tatinka
30. aug 2012

@skrouceninka neviem sama kedy pojdem, zatial davam cas a uvidime neskor,,,teraz nic neplanujem,,,,ty uz ides teda teraz na september?

skrouceninka
31. aug 2012

@tatinka ano ja jedu dalši tyden v sobotu na endometrii a pokud bude vse vporadku tak o dalsi tyden na KET uz aby jsme to vše meli za sebou a mohli se radovat

tatinka
31. aug 2012

@skrouceninka drzim teda palce nech to vyjde

skrouceninka
2. sep 2012

@tatinka dekuji ti napodobne i ja tobe 😉

skrouceninka
9. sep 2012

@tatinka prosimte potrebuju poradit ty chodis do ferticentu ? jak probiha pred transferem nebo vcera jsem byla u doktora a byl tam frmol ani jsem se ho nezeptala predepsal mi 3 krat dene po 1 tabletce brat estrofem a 3 krat dene si vkladat 2 tabletky utrogestanu a potom na transfer jak to probihalo u tebe a co jsi mela za tabletky dej mi vedet dekuji moc

tatinka
9. sep 2012

@skrouceninka ahoj, moja ja nechodim do ferticentu, chodim do iscare v martine, tam je priebeh takto: od druheho dna menzesu sa berie jedna tableta estrimaxu ( to je etrofen co mas ty ) po dobru 7 dni, potom sa davka zvysi na dve tablety za den po dobu dalsich 7 dni, na 14ty den od zacatia bratia estrimaxu je sono na ktorom dokrot pozre ci je uz sliznica pripravena a povie ti na kolky den mas prist na vklad, do ten doby beries lieky tak ako ti povedal, potom prides na vklad a od tohoto dna bud ti povie ze si mas estrimax nechat a pridat na vkladanie utrogestan po 2x2 tablety za den, alebo ak je sliznica super tak estrimax ti moze vysadit a necha ti len utrogestan na vkladanie po 3x2 tablty za den,,,ale kadze to centrum ma mozno trosicku iny sposob .,,ja som vtedy mala takyto rozpis ako ti pisem, ale ak si si nie ista ako to mas brat zavolaj do centra a spytaj sa, radsej dvakrat overit ako to pokaslat🙂...ale viem ze obcas daju aj tak ako mas ty ze este pred vklaodm daju k estrimaxu aj utrogestan,,,takze v podstate ten postup ako citam aj tvoju spravu tak asi je taky skoro rovnaky len v davkovani citam rodiel,,,,

skrouceninka
9. sep 2012

@tatinka dekuji ti zlatičko jsi moc hodna uz at to ma clovek za sebou 😉

tatinka
9. sep 2012

@skrouceninka a kedy ta caka vklad?

skrouceninka
9. sep 2012

@tatinka ve ctvrtek v 11:30 abysme byli uz ve ferticente

tatinka
9. sep 2012

@skrouceninka drzim palce nech sa pekne ujme

skrouceninka
9. sep 2012

@tatinka dekuji moc moc moc

drahomira123
26. sep 2012

caute zeny ... neviete nahodou po akom dlhom case po porode by som mohla absolvovat KET... ja by som chcela co najskor... ale bojim sa ze ked si dam dve tak sa ujmu obe...pri prvom som chcela dvojicky ale cakame jedno a teraz by som uz chcela iba jedno...a viete aky je zakon schvalnosti keby som si dala dve..🙂 a aka je tam sanca ze rozmrazenie preziju? dufam ze uz by to bolo bez tych injekcii ....

silviami
2. okt 2012

ahoj, vidím, že Ti nikto neodpisuje, neviem či si to už zistila, ale môžeš ísť keď prestaneš kojiť, lebo nemôžeš brať lieky pokiaľ kojíš, neviem percentá ako je to s rozmrazením, ale mne neprežilo embryjko len vtedy, keď bolo samé zamrazené, keď boi po dve-tri, vtedy aspoň jedno prežilo, už len aby sa aj uchytilo, držím palce

lenocka004
10. okt 2012

ahojte, o babo sa uz snazime uz 8 rokov. Tento rok v januari sme s manzelom zacali chodit do centra Iscare Martin. Po vysetreniach mi zistili ze mame velmi mizivu sancu otehotniet prirodzenou cestou. Tak sme absolvovali ET ale neuspesne, neskor zistili ze to bolo kvoli nerovnomernej sliznici v maternici, co mi zistili pri hysteroskopii. Teraz sa chystam na KET. Neviete mi niekdo povedat ci mate nejake skusenosti s KET po hysteroskopii. Aka je uspesnost a tak. Budem velmi vdacna za kazdu radu, v mojom okoli totiz nieje nikdo s kym by som sa o tychto veciach mohla porozpravat. Dakujem 🙂

miskalevica
11. okt 2012

Ahojte babenky, chcem sa opytat ako dlho ste si mrazili embryjka a aka potom bola uspesnost pri vklade? Nam sa chvalabohu podarilo otehotniet hned pri prvom IVF, teraz som v 4tom mesiaci, ale je to komplikovane tehu, som PN a vacsinu casu travim v posteli. Chceli by sme aj dalsie dietatko a mame 6 mrazacikov, len by sme to chceli tak cca o 2 roky, aby som zvladla nejako starostlivost aj o to 1,5 rocne dieta aj prezit dalsie tehu bez pobytu v nemocke. Budem rada, ked sa podelite o skusenosti ak tu ma niektora 2 deti rozneho veku po ET, resp. caka dalsie po KET.

makovicka53
11. okt 2012

@lenocka004 ahoj a kto ti robil hysteroskopiu a kedy? mna to asi tiez caka...sliznca ti dorasta normalne?

silviami
11. okt 2012

@miskalevica my sme mali zamrazené 2 a 1, z tých dvoch jedno prežilo rozmrazenie po 4 rokoch, ale neujalo sa, to čo bolo zamrazené iba jedno sa nerozmrazilo, Dr. povedala, že "ve dvou se to táhne líp"

miskalevica
11. okt 2012

@silviami dakujem za odpoved ;)

lenocka004
12. okt 2012

@makovicka53 mne hysteroskopiu robili pred mesiacom v Iscare Martin. Odobrali mi sliznicu a zistili hned po odbere ze ju mam nerovnomernu, co je pravdepodobne problem preco nemame deti. Robili mi to preto lebo sa nam nepodarilo ET, hoci sme mali nadherne embryjko. Onedlho sa budeme pripravovat na KET. Vraj by to malo vyjst, no uvidime. No neviem zatial ako mi sliznica dorasta, lebo som este nedostala MS a az v priebehu MS sa uzivaju lieky na rast sliznice a po 14 dnoch mam prist na kontrolu. Tam mi povedia. Takze zatial cakam na MS a uz mi meska tyzden, ale to je vraj v poriadku. Kedy ides na tu hysteroskopiu? Ty si uz tiez absolvovala ET?

makovicka53
13. okt 2012

@lenocka004 ja mam za sebou uz 2. IVF a teraz tento mesiac by som mala ist na KET..pytam sa preto ze mam problem s rastom sliznice a mne hysteroskopiu doktor spomenul len letmo..ak by to malo pomoct sla by som dotoho..ja som uz tehu bola prirodzene ale mala som 2x MA ale po umelom sa nam nejak nedari neviem preco...zajtra idem na zmeranie sliznice cize 14DC uzivam aj estrimax ale mne to dako moc nepomaha...pri vklade som mala sliznicu 6 az 7mm viac u mna nehrozi aj to som musela byt riadne nadopovana liekmi...a tebe teda co odporucili na tu sliznicu ked ju mas nerovnomernu riesia to nejak alebo aky ti povedali postup resp. riesenie..

lenocka004
13. okt 2012

@makovicka53 ahoj, ja od dneska uzivam Estrimax. Mne zatial odporucili len uzivat ten Estriamax. Potom mam ist na kontrolu sliznice a z vysledkov hysteroskopie vraj maju zistit presne na ktory den mi maju urobit KET tak aby bola najvacsia sanca na uspech. Tot zatial vsio. Zatial ziadne ine moznosti nenavrhovali. Uvidime ci toto je jediny problem ale zatial povedali ze iny nevidia, nakolko som blastocystu mala ukazkovu, sliznicu vysoku, krv super, genetika super. No a nevyslo ☹
Inak tu hysteroskopiu si asi daj urobit, tam ti totiz upresnia najidealnejsi den vkladu a taktiez po tom zakroku sa nanovo obnovuje rast sliznice a je vraj lepsia sanca v nasledujicich mesiacoch po zakroku na otehotnenie. Inak na KET by si ale potom isla az o mesiac. Skusis to?

lenocka004
13. okt 2012

@little_miracle Ahoj little miracle, chcela by som sa ta spytat na tie tvoje anjeliky. Povedali ti lekari nejaky mozny dovod preco sa to stalo? Krv, sliznica ... ?

little_miracle
14. okt 2012

@lenocka004 ahoj.....na 100% to nikto nepovie, ale o dvojicky sme prisli po komplikaciach s OHSS.....a dalsie 2 boli KET - so stimulovanou sliznicou a ta nebola kvalitativne taka ako v naturalnom cykle tak sa babulky nedokazali dlho udrzat...U mna je to komplikovane preto, lebo mam "zdvojenu" maternicu a uplne inak reagujem na hormonalne lieky...

dahra
14. okt 2012

Ja som bola zaciatkom septembra 1x na Ket V heliose martin - pred KET-om som nebrala ziadnu stimulku, sla som na vlastnú žiadosť skňr na utz (mavam kratke cykly) a 13.den sliznica 12mm. Odvetdy som vkladala utrogestan 2x2. Na 17.den mi vložili jedno embryo o 15 dní po KET bola sliznica už 24mm.

lenocka004
14. okt 2012

@little_miracle Dakujem za odpoved. Ja sa chystam na KET tiez so stimulovanou sliznicou, tak uvidime ako to dopadne. Necitala som si vsetky predchadajuce prispevky, tak neviem ako si na tom teraz. Chystas sa tiez teraz niekedy na KET, alebo si uz bola?

makovicka53
14. okt 2012

@lenocka004 ahaa...no ked moj doktor mi o tom nejak moc nerozpraval len ze je aj taka moznost zistenia preco nedorasta...nic viac...dnes som bola na UTZ na 14 den a sliznica bola 6,7mm po 3x1 davke estrimaxu...aspon nieco...este snad za tych 5 dni narastie v piatok mam vklad...od dnes vkladam aj utros ten by tiez mohol trocha pomoct, pjem alchemilku ...aaach jaaj...ak to ale nevyjde tak skusim sa na to opytat a ktory den cyklu ti to robili? a ake davkovanie ti dali a od ktoreho DC? 🙂

lenocka004
14. okt 2012

@makovicka53 ten zakrok mi robili hned potom ako mi urobili v centre predoperacne vysetrenia. Termin predoperacnych vysetreni som si stanovila sama. Hysteroskopiu mi nerobili na nejaky konkretny den cyklu. U mna to bolo asi 5 dni po konci MS. Ale myslim ze to nema byt len cez MS, inak je to asi jedno. Do zakroku som nejedla ziadne lieky. Az teraz ked mi zacal MS jem od prveho dna Estrimax 1 x za den 1 tabletu. Tak to budem jest 7 dni a potom nasledne dalsich 7 dni zmenim davkovanie na 2 tablety za den. Potom idem na kontrolu. A ak bude vsetko OK tak pojdem nasledne na KET.
Inak drzim ti palce aby ti ta sliznica dorastla. Daj mi pls potom vediet, budem ti drzat palce nech je to OK 🙂 A s tou alchemilkou ti to poradil doktor? Myslis ze to pomaha?

makovicka53
14. okt 2012

@lenocka004 ahaa no uvidim ...ja len dufam ze to vyjde..a nebudem musiet toto absolvovat 🙂 ...ja som si dala to davkovanie sama...uvidime..jasne dam vediet...no s tou alchemilkou neviem mne to nejak extra nepomaha ale tak pijem ju aj tak...to mi neublizi...aj mysi chvost pijem to je tiez dobre na maternicu...uz som skusala kadeco mozne...a tebe ako dorasta sliznica v normalnom cykle pripadne po liekoch?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre