Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

andous
14. sep 2010

@7bambulik9 Tak ty to máš trochu jiné než já....Já když jdu na ket tak žádné léky neberu jen prednison týden před ketem a pak až utrogestan...Já bych to nevysazovala a zítra tam ještě zavolala a řekla jim že by jsi chtěla jít hned tento cyklus do dalšího ketu a uvidíš co ti povědí....

7bambulik9
14. sep 2010

@andous no keď mi to zoberie sestrička tak mi vynada,že mám ísť najprv na konzultáciu...dnes keď som jej volala,že som to dostala že ako mám pokračovať a pod tak sa ocapovala, že mám to užívať aj tak a uvidime až na krvy. fakt bola hnusna. tak som išla na krv tu do nemocnice a mala som do hodiny vysledky. Už ten mesiac vydržím nemám chuť sa s ňou hádať pretože, lekára mi k telefonu nedá ako vždy.

okcelok
14. sep 2010

@7bambulik9 tak to mě mrzí,ale jak píše Marcelka,na KET můžeš hned dalsí měsíc!!!

7bambulik9
14. sep 2010

@andous Tenprednison si začala koľký deň cyklu? keď tak sa ho opýtam či by sa dalo tento liek skusit

okcelok
14. sep 2010

@andous skvěle,pomalu ale jistě těhulkujeme! 😉

christim
14. sep 2010

@7bambulik9 je mi to lito ☹ Já jsem po neúspěšném ET dostala taky MS ( léky vysadila)a tak jsem odkrvácela a čekám na MS - pak začnu optě s léky - Estrofem, Utrogestan... Prý je to lepší 1 cyklus vynechat, aby si tělo trochu odpočinulo....

okcelok
14. sep 2010

@7bambulik9 léky nevysazuj a počkej,až co ti řekne doktor!! Prednison se začíná většinou 1DC

7bambulik9
14. sep 2010

@christim Ahoj no ja som začala už 7 deň po KET krvácať...ale kedže mám už iba 1embryjko asi pojdem hned za mesiac

christim
14. sep 2010

@7bambulik9 já začala špinit 10.den po ET a pak negativní krev a s vysazením léků se MS rozjela.... ono asi co centrum to jiné zvyklosti....

okcelok
14. sep 2010

@andous hele,a jak se vede tobě?! 😲

lilinka81
14. sep 2010

ako dlho ste ostali doma po KET ??? v klude odpocivat??

simpatica
14. sep 2010

ahojte, dievcata. Ja som mala 30.8 vklad - KET, mam testovat az zajtra, tak som vydrzala. Chcela by som sa spytat, pokial ma niekto skusenost. Ja mam niekedy take tlakove bolesti brucha, nie priamo na menstruaciu, i ked podobne, ale citim jednoducho podbrusok. Prsia mam napnute, ale to je urcite z tych hormonov. Mam trocha obavy z toho brucha, bojim sa aj testovat.
Potom ako progesteron beriem na noc crinone, nevyteka zo mna, ale mam po nom vo vagine taku bielu zrazeninu, Nikde sa o tom nepise, ani v pribalovom letaku. Je to normalne? Mala ste to niektora?
Dakujem Vam za odpoved.

78marcela
14. sep 2010

@7bambulik9 Nevím, jak to probíhá u vás, ale být tebou, lék bych ještě dnes vzla a napsala mail přímo doktorovi. Nevím, jestli tento způsob komunikace u vás provozují, ale u nás ano, mám číslo i mail přímo na doktorku a tyhle věci bych konzultovaqla přímo s ní a ne s nějakou "veledůležitou" sestrou.
A chtěla bych jít hned do dalšího pokusu, ty jsi teď měla KET, tak si tělo odpočívat nemusí, po ET bych to brala, tělo bylo unavené po OPU a poraněné a tak, ale po KET není třeba.

7bambulik9
14. sep 2010

@78marcela Marci k lekárovi email nemám a k telefonuho dostať neni cez sestričku šanca. Preto chcem po poslednom vložení odísť do ferticentu. nebudem sa stresovať nevrlímy sestrami o ktorých je to tu známe

78marcela
14. sep 2010

@7bambulik9 Tak to je pitomé centrum. A ty jsi někde na slovensku v centru? Já nevím, kde je Ferticent, u nás v Reprofitě jsem děsně spokojená, problém jsem měla jen při odběru vajíček, to bylo hrozné, ale jinak jsou skvělý.

lilinka81
14. sep 2010

@7bambulik9 mne tiez nedali k telefonu doctorku,..tak som tam rano na 8-mu isla a cakala na nu a este mi aj povedali ze este tam neni,ale ze by mala prist,ale ja som ju tam videla a pockala a zobrala ma po poslednej pacientke....v GF to tak funguje,len peniaze !!!!

78marcela
14. sep 2010

@simpatica Ahoj, crinone neznám, já beru utrogestan a mám to samé, ze mě to i trochu vytéká, a je mi to děsn nepříjemné, Sice jsem to vždy zaváděla, ale tento cyklus jsem to začala jednoduše polykat, před KET jsem polykala, pak tři dny zase zaváděla, a teď zase polykám a mám od té hnusné bílé mazlavé smradlavé hmoty pokoj.

rozinka007
14. sep 2010

kočičky zdravím, celý den jsem mimo, ráno jsem vstávala v 5h a jela do manželova bytu hlídat řemeslníky, dělají tam nové stoupačky, pak jsem byla u mamky pro houby, které dostala od hajného, samé hřiby a křemenáky a teď jdu konečně v klidu v pyžámku dočíst.

7bambulik9
14. sep 2010

@78marcela hej som v Blave v Gynfive a to druhé centrum mám tiež v Blave mám to 100km od bydliska cca ako Brno. Tiež mi odporúčaju Brno vraj je tam dobré centrum s vysokou úspešnosťou ale neviem názov. Takže si to ani nemožem naštudovať.

maahuliena
14. sep 2010

@lilinka81 po KET som mala dovolenku (vlastne to bolo v čase dovolenky) a vôbec som neoddychovala a nešetrila sa 😉 samozrejme všetko z mierou... 🙂
@simpatica myslím, že si nedejna tehulka 😉 ja to s tou napätou maternicou mam doteraz a to som v 12tt 😉 No s tým progesteronom Ti moc neporadim, mne sa to nestalo. Len teraz neviem či si myslíš, že sa vôbec nerozpusti?? 😕 Lebo ja si myslím že určite... jemu stači na vstebanie tých 30-40minut.. ak máš pochybnosti tak sa spýtaj dokyho, alebo ho ber per os... držím palce 😉

rozinka007
14. sep 2010

OKCELOK, kde jsi???? Jooo testila jsem!!!!!

rozinka007
14. sep 2010

@simpatica máš stejné příznaky jako já

78marcela
14. sep 2010

@lilinka81
@7bambulik9
Koukám, že můžu být s naším centrem opravdu maximálně spokojená. Ten přístup tam, to je prostě nádhera a poslední KET jsem si děsně užila, nasmála jsem se tam a byla naprosto v pohodě. Přímý kontakt na svoji doktorku, můžu volat prakticky stále, bud přes den jí nebo na nonstop linku. Za to, že jsem doposud neotěhotněla, za to určitě nemůžou, řekla bych, že dělají maximum. A doktoři jsou tam milí, sympatičtí a fešáci!!!

7bambulik9
14. sep 2010

@lilinka81 preto skusím Ferticent neplatí sa tam ani predĺžená kultivácia ani ICSI a to su v gynfive pekné pálky. A vo Ferticente maju aj tu nemecku metodu SPF

78marcela
14. sep 2010

@rozinka007 Ježíší, tak mluv? na to celej den čekám, jaký je výsledek?

simpatica
14. sep 2010

mahuliena: blahozelam k tehotenstvu. Neviem, co by mal clovek urobit, aby to vyslo a co urobil zle, ak to nevyslo.

7bambulik9
14. sep 2010

@78marcela to je super potom. Tu len platím a komunikujem len so sestrami, no otras. A ke%d som bola po KET hneď mi sestrička povedala,že nabuduce na KET mám prísť s poloplným moč.mechúrom. Pekne ma motivovala. Lekár mal problem pri zavádzaní embryí a museli ich meniť do druhe pipety. Hrozná bolesť uff...

lilinka81
14. sep 2010

@simpatica mne tiez vzdy trochu vytecie,ale doki povedal,ze je lepsie vkladat,tak vkladam 😉 ,

rozinka007
14. sep 2010

no, nevi, jestli to je vidět 😒

maahuliena
14. sep 2010

@7bambulik9 myslím že sa jedná o Reprofit BRNO...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre