Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kenya83
5. feb 2011

@smima ďakujem 😵 takže Vám rozmrazili 6 embryjok a PK prežila len jedna? Tak to bude určite tá pravá a silná blastička 😉 Ešte Vám ostali nejaké mrazáčiky?Ja beriem estrimax - to je na podporu rastu sliznice, utrogestan 2x2 a tiež pichám fraxiparine na zrážanlivosť krvi 😵 Hormóny znášam veľmi dobre, chvalabohu 😉 Doposiaľ som nemala pri IVF žiadne problémy 😉 Ty ako znášaš? 🙂

balinka
5. feb 2011

@andriss23 ahoj 😉 dakujem.mne dr. povedala,ze ked zacnem brat hormony t.j dva tyzdne pred ketkom mam zacat pichat aj fraxik.aj tebe drzim palceky,nech ti to vyjde 😉

balinka
5. feb 2011

@kenya83 ja som chodila do GF v BA.vkladala som si aj utros,ale uz sme tyzden bez tabletiek.brala som ich do konca osmeho tyzdna. 😉

kenya83
5. feb 2011

@balinka tak to máš fajne 😵 u nás v CAR sa berie utroš až do konca 12tt 😵

smima
5. feb 2011

@kenya83 hormony snáším taky bez problému. Máme zmražených ještě 12 embryí, ale doufám, že už je potřebovat nebudeme 🙂 a když se to nepodaří teďkom, tak snad jindy, snad nás to štěstí taky potká.
Moc Tobě i ostatním holkám přeji, ať brzy máte potvrzené těhu a můžete se těšit na miminko.

demizon
5. feb 2011

Ahojte, v piatok 28.1. som mala KET, takže 11.2. idem na krv...tak dúfam, že to tentokrát výjde. Takto pred rokom som mala ET po IVF, v lete prvý KET po ktorom som mala "chemické" tehotenstvo, žial krv po 17.dňoch negatívna...držím vám place

deinad
6. feb 2011

ahojte dievcata, tak dnes som testla (11den) a su tam 2 // 😵 aj ked ta jedna je este velmi slaba, ale je tam, tak sa tesim zatial iba "potichucky" 😉

deinad
6. feb 2011

@kenya83 ahoj moja, tak sa hlasim, rano // 🙂 ale ta druha je este slaba, tak v utorok testnem opat 🙂

deinad
6. feb 2011

@genderka tak to je dobre, ja som par dni oddychovala po KET-e a teraz tiez fungujem uplne normalne, teda az na to, ze nedviham tazke veci a nerobim nejake narocne prace, setrim brusko, zase teda o jeden den minus, uz sa nam to blizi 🙂

genderka
6. feb 2011

tak to sme na rovnako , ako sa citis???

kenya83
6. feb 2011

@deinad zlatíčko ja sa tak strašne s tebou teším 😵 😵 😵 z celého ♥ Ti blahoželám ale zatiaľ len potichučky 😉 a prajem Ti, aby // silneli 😉 Teraz sa hlavne šetri a oddychuj 😵

sssilvy
7. feb 2011

Ahojte........tak som po 10 dňoch naspäť doma z nemocnice. Ani neviem, čo tu máte nové...........musím si to všetko prečítať, čo mám zameškané. Ja som písala ako som dopadla na teste z krvi, že mám hcg vysoké 2496 a potom poobede som začala krvácať, tak som bola v nemocnici, kde zbadali na sone dva gestačné vaky a tam som potom o 3 dni znovu krvácala........ale našťastie to ustálili a dnes ma pustili domov. A dnes na sone konečne bolo vidieť aj akciu obidvoch srdiečok. Jedno zodpovedá 6+2 a to druhé je menšie 5+4.

slavka32
7. feb 2011

@kenya83 Ahojky tak ako ste dnes dopadli? drobcek uz je doma?

kenya83
7. feb 2011

@sssilvy jeeej tak to je krasne 🙂 ja som to vedela,ze to budu dvojicky 🙂 tak sa teraz len setri a oddychuj. 😉 A mas aj fotecku z utz? My sme dnes mali KET tak sme uz doma aj s drobcekom v brusku. Vkladali mi 1 embryjko uz vyhatchovanu blastocystu, tak snad sa pekne zahryzne.@ slavka32 ahoj ano uz sme doma aj s drobcekom v brusku 😉

deinad
7. feb 2011

@kenya83 dakujem moja, si zlata, ved vies, ze aj ja Tebe moc silno drzim palceky, aby sme sa tu stretali uz len pri tych najlepsich spravach a spolocne prezivali tehulkovanie...ja sa sice tesim este len potichucky, lebo este to nemam potvrdene od dokiho 🙂 zajtra rano robim druhy test, dufam, ze ciarka bude silnejsia. Tak zatial pracujem a setrim sa tak normalne.
Citam, ze aj Ty si mala vyhatchovanu blasticku, super tak jej moc moc drzim palce, cize dnes to mas uz za sebou? prajem ti nech ti to ubehne ako voda 🙂

deinad
7. feb 2011

@sssilvy ahoj moja, tak som rada, ze si dobre dopadla a ze ti v nemocke pomohli...som aj rozmyslala, ze kde si sa stratila, gratulujem k dvom bublinkam 🙂 a zelam krasne tehulkovanie

zufalka
7. feb 2011

@sssilvy gratulujem 😉
@deinad
@kenya83 babulky moooc vám držím palčeky nech je vas tu čo najviac,ja s a k vám možno pridam ,17.2. by sme mali mat vklad 😉

deinad
7. feb 2011

@zufalka dakujem moja, aj ja ti z celeho srdca drzim palce, aby sa to podarilo 🙂

zufalka
7. feb 2011

@deinad dufam že mi potom nejake tt vírusiky budeš posielat 😉

sssilvy
8. feb 2011

@deinad
@kenya83
@zufalka .............ďakujem vám baby. Ja som mala šťastie, že sa moji bojovníci udržali v nemocnici. Lebo mi hrozil potrat. To jak som sa dozvedela výsledok z testu krvi som doma začala upratovať: vysávať a umývať podlahy. A krátko nato večer som začala krvácať. TAK SA OZAJ ŠETRITE!!! Deinad ako si tu čítam, ma už nasleduje s pozitívnym výsledkom 😅 Teším sa moc, keď tu máte takéto dobré správy. Kenya a Zufalka ...........prajem vám to moc, aby ste aj vy prispeli len dobrými správami.

kenya83
8. feb 2011

@deinad tak už máme 1 deň za sebou ešte 13 ufffff 😝 tak čo ? skúšala si dnes test? a ako sa cítiš? Počuj a ako si sa cítila po kete?
@zufalka prajem Ti, aby Ti to do toho 17.2. ubehlo čo najrýchlejšie a aby si už mala bobáčikov v brušku 😵
@sssilvy chvalabohu, že si v poriadku 😵 takže žiadne domáce práce!!!! 😉

yoyo123
8. feb 2011

ahojteeeeeeee 🙂
@deinad gratulujem ku kolajničkám na teste,len tak dalej 🙂
@kenya83 pekne oddychuj,nohy vyložene,držim palčeky aby sa to podarilo.Ja som si dnes robila test ,som 11.den po KET a nič 😠 test biely ako sneh 😢 Nevadí ešte mám 3 mrazáčikov,tak snad to už konečne vyjde 🙄 Pa pa,držte sa kočky

kenya83
8. feb 2011

@yoyo123 to ma mrzí, že to nevyšlo ☹ ale určite to nabudúce vyjde 😉 aké embryjko Ti teraz vkladali?

deinad
8. feb 2011

@zufalka moja ak to zajtra potvrdi aj doktor, budem posielat o stosesto, spolahni sa...dala som do albumu aj fotku testikov, dneska uz bola silnejsia / 🙂

deinad
8. feb 2011

@kenya83 ahoj moja, ano testovala som dnes rano, kukni do albumu 🙂 .../ je o nieco silnejsia, tak snad nam tu uzasnu spravu potvrdia aj zajtrajsie testy a UZ, stale si to neuvedomujem...
Citila som sa uplne bezne, ako keby nic, tak som sa citila cely tyzden ze nic proste..druhy tyzden to zacalo - bolesti ako na mrchu len ovela silnejsie, pichanie na pravej strane, neskor pichanie aj vlavo a k tomu sa pridalo palenie a pichanie az pod rebrami kdesi a to mi islo az do chrbta....tak spatne ked spominam, tak to bolo uplne ine ako na mrchu, intenzivne, zaujimave ze prsia ma nebolia vobec, a to ma v prvych dvoch pripadoch boleli, jednoducho sa citim uplne inak ako po ET a 1. KET. a tiez mam hrozne nafuknute brucho a stale ho citim take plne...snad som ta ale nevystrasila, kadza ma pocity ine, je to naozaj individualne, moc na teba myslim a cely cas Ti drzim palceky 🙂

deinad
8. feb 2011

@yoyo123 dakujem si zlata, aj ja Ti zelam vela sil a hlavne stastia do dalsieho pokusu 😉

deinad
8. feb 2011

@yoyo123 aj ked citam vyssie, ze si robila testik, skus urobit neskor, ak si si davala jednu bublinku, nemusi na teste este nic byt, kto vie...ja som davala dve a 11. den bol iba duch...skus pre istotu

deinad
8. feb 2011

@sssilvy veru, ako ta citam, treba sa setrit, nastastie ja mam doma povolene len lahsie prace, o ostatne sa stara mm, aj na mna dozera, aby som sa setrila, tak velmi si zelam, aby to vyslo, udrzalo sa...
Tak odteraz oddych a pekne tehulkovanie...inak si doma ci PN? kedy to oznamis v praci?

sssilvy
8. feb 2011

@deinad .......ja som doma na MD, lebo už máme skoro 2 a pol ročného chlapca z prvého IVF. Ale primár v nemocnici ma chce dať na rizikové, aby som nechodila do poradne k svojmu doktorovi, ale tam ku ním. Uvidím, čo povie o dva týždne, to ideme na kontrolu do nemocnice.

deinad
9. feb 2011

@sssilvy aha, no tak to sa da tazko setrit, ked mas doma urcite akcne dieta....zas na druhej strane mas aspon cistu hlavu a nemusis sa stresovat v praci. Myslim, ze je to dobre riesenie s tym rizikovym, treba by castejsie pod dozorom a aj sama budes kludnejsia, drz sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre