Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

sobka
7. nov 2010

Zuzi, ja co viem, tak z jedného IVF je tak maximálne možné mať dve deticky...ostatné embrya su o skuske....ja som absolvovala 4 IVF a pri prvých 2IVF som mala asi 5x KET, kedže som nemala viac odobratých vajícok a teda ani tolko embryjok na mrazenie, preto som nemala ani PK, takže sme nemali ani sajnu, ako sa budu dalej vyvíjať, teda ani v maternici sa nemuseli dalej deliť...tak som si povedala, zmením centrum, kde sa PK robí aj pri 6vajíckach a pri 3IVF som nemala mrazacikov vobec, len dve cerstvé blastocysty, takže ET biochemické.....a teraz pri 4IVF to vyslo, ale len na 6tt, teraz idem na KET, máme este 2 embryjká, ale tiež velmi tomu neverím, dufam, že aspon jedno sa chytí...., ak tak, bojujem dalej a budem stimulovať na 5IVF.....Verím, že raz tie embryjká budu také silné, že sa uchytia na 9mesiacov a budu z nich zdravé bábatká...inak, nemusí to byť v kvalite embryí, ale proste v imunologickom defekte, alebo v hematologii, endokrynologii, nejaké zapaly, proste maternica nemusí prijať embryjko a tak sa nebude dalej vyvíjať, alebo proste sa ani neuhniezdi, to fakt žiadny lekár sa neodváži povedať prečo....je to medzi nebom a zemou a fakt treba len skusať a bojovať dalej...aj zdravé pary sa niekedy pokusaju prirodzene pocat dieta v každom cykle a nie vzdy im to vyjde do pol roka......hm, .ver, že to raz sa to podarí.....ak ste zdraví a vsetky vysetrenia máte v poriadku, tak to vyjde...držím silno palce🙂

mircalla
8. nov 2010

@sobka nie je pravda....embryja sa mozu dalej rozdelit....moja znama cakala stvoricky po iVF, vkladali jej 3 embrya, jedno sa este rozdelilo

matelko1
8. nov 2010

@deinad ano nemusis cakat,najlepsie je ist hned do toho,telo je nabite hormonmi.
ja som sla hned na ket a vyslo to,mame doma krasnych chlapcov 🙂 ..drzim palce.

matelko1
8. nov 2010

@mircalla a co robila po tom ta tvoja znama,porodila stvorcata,alebo si to dala zredukovat.

mircalla
8. nov 2010

ano, isla na redukciu. bohuzial to nedopadlo dobre ani pre zvysne babetka, nechcem to tu riesit, kedze to je este cerstve a nemam pravo to tu za nu pisat. ale dopadlo to velmi smutne, bohuzial. len chcem tym chcela poukazat na to, ze moze byt viac deticiek pri IVF. bol to extrem, ze stvorcata, casto sa to nestava, ale stalo sa.

matelko1
8. nov 2010

@mircalla veru jasne chapem to a je to smutne,...
ale aj pri dvoch je to uz riziko,alebo aj tie sa mozu rozdelit...a nakoniec doki musi vediet,ze kolko moze vlozit podla kvality embryi...musi vidiet ci sa delia atd.

zomata
8. nov 2010

ja mam malu po KET a tento mesiac ideme na dalsi vklad, nam zasa doktor povedal ze ak sa raz chytilo je velka sanca ze sa chyti aj druhe, otazne je kedy ale ze je to o kvalite embria a pripravenosti maternice...drzim vsetkym palce a verte ze KET vychadza, presviedca ma o tom denne moja krasna dcera 😉

cokoladka2011
8. nov 2010

Len tak dalej a nech nam tu napisu aj dalsie , ktore maju doma pokladiky z KET 😵 😵 , pomaha to zacat verit, ze aj nam sa zadari 😵

sobka
8. nov 2010

Baby,ja mam mat v piatok KET,sliznica dnes 11mm,od dnes mam brat 3x estrimax a 3x duphaston ale zacala som pocitovat brucho ako na mrsku,mam obavy,ze to moj dr. Zle odhadol,kedze ja som po potrate poriadnu mrsku este nemala,nemoze teraz prist a zato mi sliznica rastie?mam mat ket v nativ cykle ,ale zevraj ovulaciu nebudem mat,to som sa dr dnes na utz pytala..tak neviem co si mam mysliet! ja mam plnu doveru u dr. Ale predsa, nemate niekto skusenosti? sliznica pred ms rastie,alebo klesa?mne sa zda,ze pri ovulacii ma byt najvyssia,ci? matelko,ty nevies ako to ma byt?

jani2
8. nov 2010

@sobka - ja by som sa na tvojom mieste nebála....estrimax spolu s utrogestanom tu mršku udržia na uzde, zvlášť keď si len v polke cyklu...len som prekvapená, že hovoríš o nativ cykle - pri takomto sa neberú žiadne lieky, len sa odsleduje ovulka a podľa nej sa vložia embryjka a už sa neberie ani utroš ani estrogény. Pri ovulke je sliznica najvyššia, potom čaká na embryjko a až tesne pred ms klesá a postupne sa odlučuje.

sobka
8. nov 2010

Jani2,aj ja som prekvapena,lebo ked som krvacala,dr podla sliznice usudil,ze je to normalne ked este krvacam,ale ze som tak 8den cyklu,teda ze nestihame nasadit estrimax a tak ma odsleduje a pojdeme do toho v nativ cykle..a teraz po 10dnoch mi nasadil estrimax aj duphaston a na piatok mi naplanoval vklad..takze ziadna ovulka ani pregnyl v nativ cykle sa nekona! nerozumiem tomu,ale 10.11 mi vychadza 28den od prvych krcov a krvacania po potrate a fakt ma zacina boliet brucho ako na ms uz taku riadnu,hm,tak len dufam,ze ak sa ma spustit,tak sa ms spusti,aj ked beriem hormony a prinajhorsom odlozime ket o 2-3tyzdne,len aby to bolo mozne,joj taka som nespokojna,ked to nejde podla ucebnice,mali sme radsej pockat a zacat s estrimaxom od zaciatku ms

katarinka13
9. nov 2010

@sobka
ahoj...mam jednu chulostivu otazku...teraz si potratila a doktor ta pusti hned na KET?...mne totiz tiez zomreli babatka v 8 tyzdni a chcela som ist tiez na KET a doktor povedal v centre ze mam pockat 5-6 mesiacov...tak teraz neviem ci treba cakat alebo sa da ist aj skor...v ktorom tyzdni sa ti to stalo?
ja nechcem cakat tak dlho

sobka
9. nov 2010

Katarinka13,ja som potratila v 6tt ale nerobili mi kyretaz,takze sliznica je v poriadku,maternica sa vycistila sama,preto mozme ist hned..nazory dr su rozne,ale ten nas dr je za to,aby sme isli do toho co najskor,kym sme nabudene hormonami..mam ale jednu znamu,co potratila v takom tyzdni ako ty,nemala akciu srdiecka, bola aj na cisteni a po normalnej ms bude opat stimulovat,hm tak neviem..je to na lekarovi,ale ked nechces dlho cakat a si psych.pripravena bojovat,tak skus prehovorit dr ,trvaj na tom,nech ti odsleduje maternicu,resp sliznicu..chystas sa na ket?

katarinka13
9. nov 2010

@sobka
ano...uz som bola 3x na KET-e...a len 1x sa to podarilo...aj ked nie na dlho...este mame v mrazaku 2x2...takze nechcem fakt dlho cakat...pockam na menzes...potom pojdem na vysetrenie ci je vsetko ok...a skusim nahovorit doktora...teraz ked viem ze netreba tak dlho cakat...tak skusim...
dakujem

lilinka81
9. nov 2010

ahojte KET acky 🙂 ,...davali ste si niektora predlzenu kultivaciu pri KET?

sobka
9. nov 2010

Lilinka,pk sa robi po odbere a naslednom oplodneni oocytov,ja mam namrazene embryjka po pk,ale o tom rozhodol dr, v nasom centre mrazia embryjka len schopne prezitia,cize v stadiu blastocyt

sobka
9. nov 2010

Katarinka,drzim palce,verim,ze co najskor sa do toho pustite a testik ukaze dialniceee

jani2
9. nov 2010

@katarinka13 - tak ty si na tom tak ako ja. Tiež sa 3-tí KET zadaril, ale v 9tt prestalo biť srdiečko 😔 ...a to býva bohužiaľ pri KEToch častejšie ako pri čerstvých embryjkach. Musela som ísť na čistenie a čakať 3 mesiace.Čakať 5-6 mesiacov sa mi zdá dosť dlho! 😒 Ukecaj ešte dr. na skorší termín.
Ja idem teraz na 4 KET, tak moc verím, že sa zas embryjko ujme a už ostane celých 38 týždňov. My máme zamrazených ešte 8 embryjok.
@sobka - tak verme, že tvoj dr. vie čo robí....lebo je to taký neštandartný postup 😒 . Musíme tým doktorom veriť a aj tým naším embryjkam!!! 😉 😉 😉
@lilinka81 - ja mám tiež zamrazené embryjka-blastocysty už po PK....ale myslím, že je možné nechať pár dni vyvíjať sa embryjka aj po rozmrazení, ak si to želáš! 😉

lilinka81
9. nov 2010

@jani2 to viem,ja som si dala PK po rozmrazeni 🙂 ,..len ci nema niekto skusenosti,lebo som to tu este necitala 😨 ....a som zvedava ako to dopadlo...

lilinka81
9. nov 2010

@sobka ja som si dala PK po rozmrazeni 😉

katarinka13
10. nov 2010

@sobka 🙂

katarinka13
10. nov 2010

@jani2
dakujem za povzbudive slova

kiara15
10. nov 2010

Ahojte dievcata chcem sa vas nieco opytat?,Vsimla som si ze tu berete estrimax ci ho berete aj po potvrdeni tehu?,Lebo u nas sa bere hned prvy den mrchy 7dni po 1t na 8den 2t a na 15den zase 1 az kym mi nepotvrdia tehotnost?,dakujem

kessinkaa
10. nov 2010

@kiara15 já ho začala jíst,druhý den mrchy a až do 12tt,pak vysadit 😉

maahuliena
10. nov 2010

@kiara15 asi je to individuálne. Zaleží od dr. či CAR. Na letaku je napísané, že by sa nemal brať v tehotenstve. Ja som ho brala pobodne ako kessinkaa do 12tt 😉

kiara15
10. nov 2010

@kessinkaa
@maahuliena ved to ze je tam pisane ze nie v tehotenstve?,a ja som 8tt mala potrat preto ze prestalo bit srdiecko a tieto lieky sposobuju aj trombofiliu to je upchavanie ciev ci to nemohlo sposobit 😒 ale pozeram ze ste to brali do 12tt a nic sa nestalo takze sa asi nemusim bat 😉

maahuliena
10. nov 2010

@kiara15 ja som brala k nemu aj anopyrin 50mg (ten je na riedenie krvi) tak možno aj preto..tak držím palce. Ty si si nedávala vyšetrovať zražanlivosť ked si mala MA? 😒 a s tým estrimaxom Ti určite lekár povie čo dalej... či ho brať aj potom... ale je nás naozaj veľa čo sme ho brali do toho 12tt 😉

kessinkaa
10. nov 2010

@kiara15 já to raděj nečetla,oni vědí,co ti mají dát.Já si ted ještě píchala fraxiparin,protože jsem měla,na jaře SP 6tt ☹

kiara15
10. nov 2010

@maahuliena
@kessinkaa ano budem brat pred ketkom nieco na riedenie krvy takze hadam by to mohlo vyst joj babulky ako ste mi pomohli 😉

sajmona
10. nov 2010

ahoj holky,mám prosbu 😉 který den cyklu jste šli na KET??? já mám jít 19.11. a to je 17DC.V poslední době jsem měla nějak rozhozený cykly a menstruaci měla cca po 21 - 24 dc,tak mám strach,aby se vůbec stihli mimina zakousnout ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre