Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

makovicka53
28. máj 2011

@kenya83 ahojky chodim tiez do heliosu a idem na KET mozem sa ta opytat ake lieky si uzivala na sliznicu? dakujem a drzim palce do uspesneho konca 😉

kikus77
28. máj 2011

baby, treba aj pri stimulke na KET dodrziavat pitny rezim ako pri normalnej stimulacii pred OPU? Ja si ti uz nepamatam 😒 , stimulujem teraz treti den a skoro vobec nepijem, teda rozhodne nie 4 litre denne 😒

sobka
28. máj 2011

@makovicka53 ahoj, ja som užívala od 1dna cyklu estrimax 3x1tbl denne a od cca 10 dnA CYKLU MI PRIDAL DR. DUPHASTON 3X1TBL , v iných centrach sa dava utrogestan, to je obdobné ako duphaston, pred KETkom
@kikus77 nemusís pit, tu ti nebudu rast folikuly, eesp estrimax ti ovuláciu potlačí, takže hyperstimulák ti nehrozí 😉 ale je skoré leto, tekutiny by ti nemali chýbat, ale to nieje o stimulácii , skor o dobrej kondícii 🙂

kenya83
28. máj 2011

@makovicka53 ahojky 🙂 myslím, že v Heliose predpisujú pred KET lieky ethynilestradiol, ale ja som aj pri IUI užívala estrimax a mala som s ním dobré skúsenosti, sliznica mi z nich krásne narástla na 17mm ale pri KET som mala sliznicu 13mm čo je úplne dostačujúce. Ethynilestradiol a estrimax alebo estrofen majú ten istý účinok avšak ten ethynil je troška silnejší je 3mg. a estrimax je 2mg. Záleží od toho ako bude reagovať tvoja sliznica, ale asi by som na tvojom mieste ostala pri tom ethynilestradiole 3mg. kedže je silnejší môže mať lepší účinok.

sisika12
28. máj 2011

ahojte dievčatá, včera som bola na kontrole uzv, sliznicu mám krásnu, ale mám zápal, pravdepodobne mykotická infekcia, dostala som jednorazovo liek, ak to neprejde tak sa transfer odkladá, buď na 21.-22. deň, alebo sa posunie o ďalší mesiac, nakoľko chceme PK podľa vás ak to začnú rozmrazovať bude to do štvrtka, do piatka dobre? alebo nechať sa preliečiť a posunúť? bojím sa aby pri KET nezaniesli nejakú infekciu, mala ste niektorá vklad na 22. deň cyklu?

sisika12
28. máj 2011

@tinusasa
@boncusik
@sobka ako sa máte? všetko ok?

tinusasa
29. máj 2011

@sisika12 ahoj ja zatial netestujem mam strach takze idem v utorok na krv bez testovania.Ja som bola na vklad 16 den cyklu a pri ET asi neskor uz nepamatam.Tak len sa rychlo vyliec a sup do toho 😀

sobka
29. máj 2011

ahojte ketácky, už ma dnes prepadol strach, od rána ma bolí brucho , som 10ta den po KETe, bojím sa aj testnut, doteraz mi nic nebolo a už sa to prejavuje, opat smola 😒

tinusasa
29. máj 2011

@sobka ahoj preco si myslis , ze je to zle ked boli brucho? len sa pytam lebo viem ,ze mas viac skusenosti. Mna pobolieva a mam krce uz asi od 6 dna po Ket a aj prsia ma bolia tiez sa bojim, ze je to menzes a bojim sa testovat a uz som 12 den ach jaj 😒

sobka
29. máj 2011

@tinusasa mám za sebou toho naozaj vela za sebou a vždy to tak bolo, ked som v lete ostala tehu, ale to som bola po ETe, som sa cítila uplne inak...teraz po KETe som nemala žiadne bolesti, ani pichanie, ani pnutie , až teraz , tak mám pocit, že ani sa embryjká o maternicu netukli...doteraz pri KEToch som mala také pocity ako ty a aspon som mala biochemické, nízke hodnoty HCG, nikdy som nemala nulu ☹ možeš to mat aj z utrogestanu, ale u nas v centre sa neužíva, takže vždy ten vklad po KETku je iný ako po ETku, lebo tam pracuje maternica aj s tým utrosom, tak si myslím, uvidíme...je tu nejaká uspesná baba, co nemala po KETku žiadne pocity až tesne pred mrchou bolesti a predsa to vyslo? takké pnutie v bruchu poznám a vždy test negat ☹

sobka
29. máj 2011

@sobka prsia mna nikdy neboleli po vklade mrazácikov, ani ked som tehu ostala. Vždy na zaciatku len pri stimulácii a trochu po ET, ale to bolo asi z utrogestanu, ale každá to máme inak, tak neviem neviem 😖

makovicka53
29. máj 2011

@sobka hmm tak fajne nechapem preco mne dali ten ethynylestriadol...drahy a na nic je...vsak uvidim a teraz si v stadiu cakania?

makovicka53
29. máj 2011

@kenya83 dakujem za odpoved...no asi treba len cakat snad este dorastie ma na to este 6 dni...uzivam aj utrogestan od dnes a ten myslim ze tiez vplyva na sliznicu...dufajme ze to bude OK...ty si otehu po ET ci KET?

kenya83
29. máj 2011

@makovicka53 ja som otehu aj pri ET s jedným embryjkom (blastocystou), ale žiaľ v 10tt MA a potom som otehu po KET tiež s jedným embryjkom ( blastocystou ) a držíme sa :- ) tak veľa šťastia a daj vedieť ako si dopadla 🙂

sobka
29. máj 2011

@kenya83 a cítila si, že tio vyslo este pred testovaním?pamatáš?

kenya83
29. máj 2011

@sobka ahoj 🙂 myslím, že som ani nestihla cítiť, lebo ja som vždy testovala už 5 deň po ET alebo KET a vždy na mňa vykukli // síce jedna slabá ale bola tam a potom každým dňom silnela. Príznaky som nemala úplne žiadne dokonca ma ani prsia neboleli, len na druhý deň po vklade ma pichalo v podbrušku a to bolo zrejme to uhniezďovanie. Prvé príznaky prišli až okolo 8tt tehotenstva. 🙂

makovicka53
29. máj 2011

@kenya83 dakujem krasne 😉 budem ho potrebovat drzkajte sa aj vy 😉 no bud piatok budem mudrejsia tak sa ozvem

sobka
29. máj 2011

@kenya83 aha,no a ja som teraz ani po vklade dlhych 9dni necitila vobec nic,takze zajtra to bude jasne☹ach jaj

boncusik
29. máj 2011

ahoj te hoky, ja som 5 den po KET a pobolivenaie podbruška +/- a prsia absolútne nič ale mna čaká test až 07,06
sobka zajtra budem na teba mysleit nech to vyjde pozit 😀 😀 😀
tinitusa ty kedy ideš na krv? 😝

tinusasa
29. máj 2011

tak ja som si spravila test uz som nevydrzala a je tam / ☹ a na krv idem v utorok. je to dalsie sklamanie a tak som tomu verila 😢 ale utesujem sa este tym , ze som bola castejsie na vecku a ten moc je slaby taketo vysvetlenie som si vymyslela a skusim este rano ale asi tomu moc nedavam.

sobka
29. máj 2011

@tinusasa rano chcem testnut aj ja, ale to preto aby na výsledky krvicky som necakala v neistote, tak sa na to pripravím vopred 😒 u nas sa chodí na krv na 11ty den po vklade, ked je PK, ty si mala PK? možno teraz vecer nemás vysoke hcg, tak nic neukázalo, ale veím, že zajtra sa na teba usmeje aj druuhá ciarocka 😉
@boncusik dakujem, ale nevidím to ružovo....prekvapila ma opat ta klasická bolesť, ako pri oných neuspesných vkladoch...máme este dvoch mrazácikov, tak pevne verím, že do 6teho IVF nebudeme musieť ist 🙂 držím palce, to cakanie je hrozné, ja som sa vobec až do vcera nekontrolovala užívala som si to, cítila sa skvele, nijak som sa nesetrila, žila uplne bežný život a ani výborná psychika nepomohla....zajtra dám vediet ako som dopadla na 100%, toto teraz su len moje pocity 😉 som nejaká v depkách dnes

sobka
29. máj 2011

@tinusasa aký test si použila, mamatest 10citlivosť?

boncusik
29. máj 2011

tinusasa ranajšie testovanie je spolahlivejšie aj ked píšu že test je 24hod, nezúfaj a skús zajtra ráno

sobka vidím že patríš medzi bojovníčky, nám sa podarilo až 6 IVF takže hlava hore a raz sa to podarí 😀 a možno už žiadne 6.IVF nebude lebo práve teraz si trehotnáááááááá 😀

tinusasa
29. máj 2011

@sobka neviem aky je len je tu napisane Jednokrokovy HCG test kazetovy.

tinusasa
29. máj 2011

@sobka aj ja Ti drzim palceky zajtra, uz si to zasluzis 😵 ja vlastne neviem ci som mala PK 😒

sobka
29. máj 2011

@tinusasa tak tento test ani nerieš, ja by som ani žiadnemu okrem mamatestu neverila, ani by som si iný nekupila, jediný mamatest nesklamal, takže zajtra bude den DDDDDD 😉
@boncusik to neverím, ale aj tak dakujem 😉 , už ma presiel optimizmus 😒

marcelka83s
29. máj 2011

@sobka držim palce🙂ja som povedala sestričke že som testla a bol negatívny a ona mi povedala ,že som si za tie peniažky mohla radšej dať 2dc vína ,že sú nepresné a že zbytočne nám zoberú nádeje ,tak ma povzbudili tie slová že celý den som bola veselá pokým som čakala na výsledok .

sobka
29. máj 2011

@marcelka83s dakujem, to hovorí sestricka s dr. vždy, ale bohužial ma este nikdy nesklamal, takže rano testnem a budem vediet na com som 😉 nádej už nebudem mat 😒 pokial bude negatívny

lacikagr
30. máj 2011

Ahojte, chcem sa s vami podeliť o príjemnú správu od mojej kamarátky. Má 10 mesačného syna, podstúpila IVF a po 7 rokoch snaženia im to konečne vďaka medicíne vyšlo. No a včera mi volala, že je v 8 týždni a normálne prirodzene, bez toho aby sa snažili a chceli mať teraz ďaľšie dieťa, otehotnela. Takže takéto niečo sa stáva a prajem to všetkým kočkám, ktoré majú problém otehotnieť, ja som tiež po IVF, 2 pokus vyšiel a veľmi by som si želala aby druhé tehotenstvo bolo tiež prirodzené!!! Držííím palce!!!!!!!
Tento príspevok vkladám do viacerých tém o neplodnosti, aby si ho prečítalo čo najviav kočiek!

strelicia
30. máj 2011

@sobka
@tinusasa
ahojte, sme na tom asi podobne. ja som dnes 8. den po KET a tiez citim brucho, klasicke menstruacne bolesti. a dokonca uz zacina aj naznak spinenia. presne toto som mala aj minuly mesiac pri ET a preslo to az do mrchy :( ach jaj vyjde to raz?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre