Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

stephanie
24. júl 2010

gejbi tak to koukám, vůbec jsem netušila, že sliznice roste na dvě půlky??? tak ti budu držet palečky!!! hlavně že se dá s tím něco dělat...já byla minulý měsíc na kontrole u mého gynekologa a čuměla jsem, že jsem měla dost vysokou sliznici i bez léků...
já byla minulý měsíc na hysteroskopii, ta dopadla dobře, ale v té genetice je jakýsi problém...už jsem z toho všeho taková nějaká vyčerpaná a dostávám čím dál větší strach...Pokud genetik řekne, že by mohl být problém, tak se bude to PGD dělat...ale to zas pak z vajíček z nového stimulovaného cyklu...jinakk už máme jednoho syna - zcela přirozeně a bez problémů....doktor zprvu u měl neviděl žádný problém, ale jaksi si to začíná sr...
Embryjka jsem měla všechny po dvou, rozmrazila se vždy v poho...Já měla všechna embryjka právě vždy ukázková...

Nepiješ na tu sliznici třeba Kontryhel?

gejbicr
24. júl 2010

stephi-to já taky netušila že může být sliznice takhle nepravidelná-samozřejmě že to není přesně napůl🙂)...kontryhele piju litry denně🙂)fakt se jím přímo zalívám..to máš mrazáčky z prvního pokusu IVF?teda tos jich teda měla...já ted měla 6 oplodněných vajuch ale do blastocyst došly jen ta dvě..tak ty začneš ted stimulovat na ket a kdy ti teda řeknou esli k němu dojde či ne?ty zbývající tři blasty by ti transferovali všechny 3 nebo zas erozmrazí dvě a jedno ještě nechají na příště... držím pěstí at to vyjde..

stephanie
24. júl 2010

díky gejbi...já vůbec nevím, co mě čeká...ještě nemám to vyjádření genetika, ale MUDr. z caru říkal,že mám začít stimulovat a popřípadě by se to stoplo...takže já vlastně ještě nevím, jestli na ten KET půjdu...jestli ano, tak mi každopádně budou zavádět jen 2 embryjka, to jedno zůstane samo 😉
jinak to jsou všechno mražáčky z prvního IVF...měla jsem 42 vajíček, oplodněno pak bylo 9...takže čerpám pořád z té první dávky a pořád nic 😖
a kdy budeš vědět, kdy půjdeš na ten KET? Budu ti drže palečky a budu sem koukat, jak pokračuješ 😉

stephanie
24. júl 2010

koukám, že tam mám chybu...oplodněno bylo těch vajíček samozřejmě víc, zamraženo 9...ale i tak dobrý, ne? 😵

gejbicr
24. júl 2010

stef-ty brdo-42 vajuch no to je teda síla🙂)to bys mohla rozdávat🙂)já vždy měla tak 9..ale já už jsem starší "větev" bude mi 40...takže dr.říkal že to ještě není tak hrozný..mám už taky dvě děti,ale s bývalým,ted mám deset let přítele a tak jsme se před rokem teprve tak nějak začali snažit. pojistovna mi hradí tři pokusy ale jen do 40 let..takže kdyby nevyšel ted KET,takmám ještě jeden pokus IVf-to bych musela stihnout do konce října..tskže mazec.jinak na ten zákrok s tou sliznicí jedu za devět dnů a potom se domluvíme kdy na KET-mělo by to být tak kolem 16.8. ale já už nic neplánuju protože u mě není nikdy nic jistý...tak se taky drž a průběžně písni!!!

stephanie
24. júl 2010

tak ty už máš taky dvě děti? tak vám moc přeji, ať vám to výjde...mě by nikdy nenapadlo, že půjdu na IVF...jsme si jednou řekli, že se pokusíme o druhé ...a ejhle...nějak není dostatečné množství spermoušů...snad se nám taky ještě zadaří...já už taky nejsem nejmladší, bude mi 35 🤐 ...
No já měla u toho IVF hyperstimulák, ale nebylo to zas tak hroné, žádné odsávání tekutiny, jen hrozné bolesti..

Ty bys mohla klidně zkoušet i minimálky, ne? to se do dalšího pokusu nepočítá a není to zas tak náročné jak pro tělo, tak finančně...od nás z diskuze po ní otěhotnělo spousta holek...

tak ti budu drže palečky a určitě sem nakouknu 😉

gejbicr
24. júl 2010

stef-my máme spermoušů miliony /vždy kolem 150 milonů-celý spermiogram na 1+/já mám vše taky ok, ale prostě nám dvoum dohromady to nějak nejde...ale já pořád věřím že to prostě vyjde..určitě když to ted nevyjde tak půjdem do minimálky..tím naše snaženíčko nekončí🙂)na kterou dizkuzi normálně chodíš?já jsem na první ivf..potom díky jancice jsem se dostala i sem🙂))
jancica-ty jsi za zdravotnictví??taky jsem byla před první mateřskou ARO a před druhou kardioporadna🙂)taky vždy nosím nějaké prezenty...mám to tak zažitý,že nám lidičky jako poděkování něco dobrého donesli...

jancica74
24. júl 2010

@gejbicr ahoj ano pracuji ve zdravotnictví....ale pro seniory,prvně pár let v domově důchodců,pak v ústavu sociální péče pro ženy a ted jsem si otvřela denní stacionář pro seniory 🙂

jancica74
24. júl 2010

@gejbicr tak proto ty prezenty - taky to mám zažitý a vím,že mě to vždycky potěšilo,tak proč neudělat radůstku jinému kolektivu z branže,vid? 🙂

soni1
24. júl 2010

Ahoj jancica, ty si absolvovala ket?

jancica74
24. júl 2010

@soni1 ano 16.6 a byl to již 3...

soni1
24. júl 2010

ja som tiež bola na KET teraz v stredu, ale vôbec nepociťujem žiadne príznaky, vôbec ma nič nebolí, nikde ma nepichá, ani v podbrušku, ani prsia, proste sa bojím, či by som už niečo nemala cítiť. Nevieš mi poradiť?
Ty si mala aké príznaky?

jancica74
24. júl 2010

@soni1 myslím,že je brzy mít nějaké příznaky,já byla v pohodě jen někdy mě sem tam píchlo - to jsem se bála,že není něco v pořádku,ale určitě né 3 den....Až okolo 6 dne a okolo 7-8 mě pálila žáha a tak jsem začala testovat 🙂 neboj se,je fakt hoooodně brzy plašit se....nech miminko v klidu,at se spokojeně zavrtá a moc na to nemysli,zkus myslet na jiné věci.....vím je to těžké,ale mi třeba pomohla knížka a k tomu deci červeného 😀

jancica74
24. júl 2010

@soni1 kolik ti jich vložili a v jakém stadiu?

soni1
24. júl 2010

Vložili mi dve embryjká. Jedno 4-bunkové a jedno 7-bunkové.

jancica74
24. júl 2010

@soni1 tak to je hezké,jak jsem psala ještě je vážně brzy - neboj určitě to dobře dopadne,zase napiš jak ti je,jak se cítíš atd,ju?hezké sny všem 3 😀

derylka
25. júl 2010

Ahojte... koľkí den po KET ste si robili tehu test?... ja som dnes 12 a zatial nič.. ☹ ... v stredu idem na krv.. tak sa teším ako si zase poplačem.... ☹ ... ak sa možem spýtať viete mi doporučiť nejaký kvalitný tehu test?... zatial čo som testovala tak len z takými obyč z DM ... tak chcem vyskúšať aj niečo iné.. 😒

gejbicr
25. júl 2010

jancica-tak to ti moc fandím,je to skoro poslání..starouškové jsou v podstatě taky jako malé děti,vid?u nás je taky takový stacionář-chodí k nám do jeskyně-super lidičky🙂)
deryl-vím že mě se osvědčily mamatesty-i hodně holek je tady chválí...kolikátý KET máš za sebou?kolik embryjek a v jakém stadiu ti zaváděli??ještě neplač,naděje tu stále je,uvidíš ve střadu z krve-budu ti moc držet pěstičky!!
soni-je to opravdu ještě moc brzy,krom toho,některé holky nemají příznaky skoro žádné třeba až do pohybů🙂)takže jak píše Jancica-klid,žádný nervy,hezky jim něco povídej a třeba i zpívej a věř že to dobře dopadne..dr.mi říká že to vše máme v hlavě🙂)ta psychika je mocná čarodějka🙂)

jancica74
25. júl 2010

@gejbicr přesně tak,jsou opravdu jak dětičky 🙂 jenže větší 😀 hrozně ráda je poslouchám-tolik toho žažili,někdy se i přiučím 😉 tvá práce byla taky krásná,ty jsi je zase udržovala při životě 🙂 jinak jsme na tom Gábi podobně,já jsem po 2 vdaná a manžel děti nemá - já 2 už odrostlé,proto to snaženíčko skoro 5 leté 😒 ale zadařilo se a snad to i do konce zvládnem 🙂 taky se dočkáš-uvidíš 😉

jancica74
25. júl 2010

@derylka jak psala gejbicr - mě se osvědčil mamatest s 10 citlivostí,pak i mamatest s citlivostí 25,ale u něj je ta čárka vidět o něco později.....S10 jsem viděla ducha 7-8 den....sežen si ho a ještě nezoufej,je brzy...

gejbicr
25. júl 2010

jancica-no my máme každý své dvě děti-já dva kluky/19 a 15/ takže takovou naši třešinku na dortíku bychom chtěli..jen mě mrzí že jsme spolu deset let a začali jsme si tu cestičku za mimčem vyšlapávat až loni-mě bude ted v listopadu 40 a to je zlom i pro pojistovnu/hradí tři pokusy do 40/..ty jsi určo mladší,vid?no to bude pro tvýho manžu ten nejkrásnější dárek!!držte se a pozdravuj fazolku!!já stále věřím že se nám to taky podaří!!i zázraky se dějí a já na ně věřím!!! 😀 😀

gejbicr
25. júl 2010

janci-jo už jsem si to našla-koukám že jsi taky s prvním začínala brzy jako já🙂))

derylka
25. júl 2010

@gejbicr ... mám za sebou prvý KET.... vkladali mi jedno 6-bunkové a jedno 8-bunkové... tak som zvedavá na tu krv.. 😒

@jancica74 .. ďakujem... určite si ho pojdem dnes kúpiť... doteraz čo som testovala bola na jednom citlivosť 25 - ten dnes.. a minule (7 deň) tam ani neviem koľko bolo 🙂
.
.. ide o to že síce mrchu som mala dostať vo štvrtok no ani žiadny náznak že by chcela začať... akurát že dovtedy som mala mala taký pocit akoby už, už mala prísť.. no štvrtok ako by uťalo a od vtedy nič.. akurát včera ma trošku pichalo... tak som sa aj na dnes tešila... a aha ho.. ☹ .. no nič skúsim ten mamatest 10 a uvidíme.... - a s tým sa dá testovať kedykoľvek..alebo je tiež potrebný iba ranný moč?

jancica74
25. júl 2010

@gejbicr mě bude 36 v zimě,tak o tolik mladší nejsem,ale mám mladšího manžela 😀 ale jen o 2 roky 😝 naštěstí to nejde poznat - vypadá starší.....To si piš že je štastný,i jeho rodiče - je jedináček,tak se na mimiska těší jak na boží smilování 🙂 a pořád mě všichni hlídaj....byli by nejraději abych ležela od rána do večera s nohama nahoře 🙂 vím že u pojištoven to je problém,ale neboj ty to do té doby zvládneš 🙂 a pak se to taky nějak dá udělat,domluv se v Cari - kamarádce to poskytli - myslím,že se tomu říká SOFT??????Nebo jen tu minimálku - někdo to již tady vzpomínal....ale stejně vím,že to potřebovat nebudeš,sliznici ti zkypří a naroste nová a ta bude jak peřinka pro tvé zmrzlíky uvidíš.

jancica74
25. júl 2010

@derylka píši na něm,že nejlepší je dělat jej z ranní moči,ale já to zkoušela i přes den,záleží jak moc máš koncentrovanou moč,pokud hodně piješ tak to bude zředěnější,ale i tak by to vidět jít mělo,hcg se v moči neztratí...hodně štěstí při testování,pak napiš,ju?budu čekat a těšit s tebou....

jancica74
25. júl 2010

@derylka a pokud tam nic neuvidíš,zkus to zítra z té ranní moči,třeba se ti mimísek zavrtal později a hcg ti taky pomaleji narůstá 😉 já při 1 testování musela vylézt ven na balkon a doslova jsem si očima tu čárečku vytlačila 😀 vážně nekecám,viděla jsem jí pouze já,byl to tak malej duch,ale já ho tam fakticky viděla,na druhý den po ránu byl krapetek silnější,ale taky žádný div,ale to už jej viděl i můj syn....no a pak jsem čúrala na papírky 2x denně abych viděla zda ta čárka sílí....Až ten 13 den šlo říct,že tam je a viděli jsme ji všichni,ale nikdy nebyla tak červená a silná jako ta testovací 😉 snad jsem tě trošku uklidnila 🙂

derylka
25. júl 2010

@jancica74 ... tak s tým pitím sa zase ja nepretrhnem... 😀 ... ked som mala OHSS... som sa tou vodou skoro zabila .. čo som musela piť.. 😀 ...
.. dnes idem kúpiť... asi aj hned testnem.. další zajtra ráno... 😉 ... tak napíšem.... no dúfam že mi to tie dve vytúžené // už konečne ukáže... alebo aspon jednu a jedného ducha... 😉

sakura
25. júl 2010

@derylka
ahojky, ako sa máš? Vidím že už testuješ 🙂 . Ten Mamatest je dobrý 😉 Aj ja som s ním testovala 🙂 No a keď nechodí mrcha tak to je dobré znamenie 😉

jancica74
25. júl 2010

@gejbicr jo začala jsem hooodně brzy - ještě mi nebylo ani 18,málem jsem si dokupovala rok,abych se mohla vdát,ale počkali jsme a mládý byl na naší svatbě se mnou v bříšku....můj bývalý partner byl jen o rok starší - takže vlastně děti vychovávaly dítě 🙂 ale nelituji toho,sice jsem o dost přišla,ale neměla bych tak super syna,máme krásný kamarádský vztah 🙂 v dnešní době je plus mít dítko,které stojí při tobě - není to žádný rozmazlený smrad s drogama a bez vize někam to dotáhnout...dnes si múžu říct,že jsem ho opravdu dobře vychovala...,..na miminko se těší i on,říkal,že bude na kočárek balit holky 🙂

jancica74
25. júl 2010

@derylka ok,tak pak pisni a jak píše sakura - dobrén znamení,že MS nedošla 🙂 drž se holka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre