Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kenya83
15. jan 2011

@piskotka207 utrogestan sa má pri podpore včasných tehotenstiev výhradne len zavádzať do pošvy, je to napísané aj v príbalovom letáku. Je mi jasné, že je to veľmi nepríjemné, keď sa obal roztopí a vyteká to (poznám to, to isté je aj u mňa ), ale neboj to čo Ti vytečie je len obal utrogestanu, inak sa všetko potrebné množstvo dostane presne tam, kam má. Tiež som zavádzala 2x2 denne. Niektorí doktori hovoria, že je jedno či zavádzaš ale papáš, ale zase niektorí tvrdia, že to nie je pravda, pretože sa utrogestan papá pri iných poruchách a onemocnení, nie pri podpore ranného štádia tehotenstva. Inak pri papaní utrogestanu sa Ti môže točiť hlava a ani by si nemala šoférovať auto, pretože si viacej ospalá ako pri zavádzaní.Dokonca pri papaní Ti to zaťažuje strašne na žalúdok na pečeň a býva z neho dosť zle. Takto keď zavedieme do pošvy je to úplne ideálne to že Ti to bude vytekať si vôbec nevšímaj, nemusíš sa báť upozorňujem je to len ochranný obal, liečik z neho sa dostane presne tam kde má. Tak veľa šťastíčka 😉 😉 😉

eyael
15. jan 2011

@kenya83 - má nemá zavádět... ono je to těžké, pokud máš kontatkní alergii jako já 😉 @piskotka207 - neboj, já utrogestan polykala, a taky se povedlo 😉 Samozřejmě doporučený postup je lepší, ale pokud to jinak nejde, klidně ho polykej. Akorát se ti bude chtít víc spát.

kenya83
15. jan 2011

@eyael ono je to u každého individuálne 🙂 nech si každý spraví podľa svojho uváženia 😉

eyael
15. jan 2011

@kenya83 - no spíš podle svých možností a podle doporučení lékařů 😉

sssilvy
15. jan 2011

ahojte..............tak už sú to 3 dni po KET a oplodnené vajíčka majú cc 6 dní, tak sa dúfam budú za chvíľu uhniezďovať. Teda mohlo by sa aspoň jedno 🙂 Cítim sa asi takto: v podbrušku ma pobolieva, bolí ma často hlava a chce sa mi spať 😔

kenya83
15. jan 2011

@sssilvy tak už máš 3 dni za sebou 😉 nech Ti tých ďalších 11 dní ubehne ako voda a čoskoro nájdeš na teste // 😉

piskotka207
15. jan 2011

ak vsetko pojde ako ma tak na KET idem v stredu

kenya83
15. jan 2011

@piskotka207 😉 😉 😉

sedmitecka
16. jan 2011

@piskotka207 to je za chvilku, tak ať je všechno, jak má být 🙂

@kenya83 ahojík, tak u mě nervozita stoupá 😉

sedmitecka
16. jan 2011

@sssilvy držím palečky moc!!!!

kenya83
16. jan 2011

@sedmitecka ahojky 😉 to si píš, že aj u mňa 😉

deinad
16. jan 2011

@sssilvy drzim Ti moc moc palceky 🙂

sssilvy
17. jan 2011

@kenya83
@sedmitecka
@deinad .............ďakujem, myslím, že sa to podarí. 🙂

martulle
17. jan 2011

Ahojte holky,nezlobte se,že vám sem tak vpadám,ale chtěla bych vás trošku podpořit.Všem co podstoupili ket a et přeju,aby jste našli na tt //.Já jsem ket podstupovala v loni 5.3,kdy mě do bříška vkládali dva mražáčky.6den už jsem měla na testu dálnicu.Sice potom jedna bublinka se přestala vyvijet a odešla,ale aj tak nám to vyšlo a všechno proběhlo bez problému a narodil se nám zdravý chlapeček.Po vkladu jsem ležela jen asi 10minut a jeli jsme domu.Doma jsem se snažila nezvedat nic těžkého,jinak jsem dělala všechno.Tak si akorát říkám,že ten náš drobeček by měl slavit narozeninky 4krát do roka.V den,kdy bylo oplozené vajičko,kdy bylo rozmrazené,kdy bylo do mě vložené a kdy se narodil....Holky nevzdávejte se a opatrujte se....žádné černé myšlenky a at se mražáčkum u vás líbí a pořádně se zavrtají 😉 🙂

kenya83
17. jan 2011

@sssilvy tak čo ako sa cítiš??? A kedy plánuješ testovať??? 🙂
@martulle ďakujeme za podporu 😉 😉 😉 koľko dňové embryjká Ti vkladali???

sedmitecka
17. jan 2011

@martulle děkujeme za podporu, bude potřeba 🙂 pět dětí? to je krásný 🙂 🙂 🙂

kenya83
17. jan 2011

@sedmitecka ahoooooooooooj 🙂 tak čo??? Kedy nám to dorazíííí 🙂 Sa nám to ale odratáva 😀 😀 😀

sedmitecka
17. jan 2011

@kenya83 ahoooj 🙂 no, konečně začíná pobolívat břicho, tak doufám, že nejpozději ve čtvrtek dorazí a volám 🙂
horká vana a červený vínko každý večer to jistí 😉 a nervy na pochodu.....

kenya83
17. jan 2011

@sedmitecka včera cez deň a v noci ma príšerne bolela hlava migréna 😠 celú noc som nespala to je už znak, že do 3 dní čiže tiež do štvrtku by mala doraziť 😉 dnes už je lepšie tak snáď budem tejto noci dobre spať 😉 Keď dorazí píšem!!! 🙂 Začínam byť z toho na nervy vŕŕŕŕŕŕ 😀 😀 😀

sedmitecka
17. jan 2011

@kenya83 já taky !!!!!

piskotka207
18. jan 2011

Ahojte, dnes mi volali z CARu, ze sa nase embryjka dobre rozmrazili 🙂 Zajtra ma caka KET... Dufam, ze sa uz konecne stane zazrak a bude to uspesne.

sedmitecka
18. jan 2011

@piskotka207 tak to moc držím palečky!!!!! když přežily a jsou v kondici, zabojují, to je jasné 🙂 🙂 🙂 🙂

deinad
18. jan 2011

@piskotka207 ahooj drzim palce a budem na Teba mysliet, urcite zabojuju.. 🙂

deinad
18. jan 2011

@sssilvy urcite sa podari...mne sa posunul termin....

deinad
18. jan 2011

ahoj kocky, tak dnes po UZ nie moc dobra spravicka, nizka maternica, asi na mna tie hormony moc nezaberaju, budem ich musiet papat dlhsie, takze dalsi UZ v sobotu a ak to bude ok, KET az 27.1 drzte palce 😉

kenya83
18. jan 2011

@deinad držím palčeky 😉 @piskotka207 takže zajtra ketík? 😉 tak držkám palce a neboj určite to budú veľký bojovníci 😉 Aké embryjká a koľko si idete vložiť?

balinka
18. jan 2011

babulky drzim vam velmi palceky,aby sa KETko podarilo a aby sa embryjka pekne zahryzkali a uz nepustili 😉 tfuj tfuj tfuj 😀

sssilvy
19. jan 2011

@kenya83 ..........ani sama neviem ako sa cítim........proste napätá a bojím sa testovať 😕 Dnes by som to mala dostať normálne (28 DC), ale dúfam, že to nedostanem a bude test pozitívny. Kázali mi prísť až 26.1. na krv, ale neviem, či vydržím netestovať 😉 ........mne doktor posunul KET len o deň.

kenya83
19. jan 2011

@sssilvy tak držím palčeky 😉 A myslím, že tým testovaním nič nepokazíš? Buď alebo 😉 A ako sa cítiš dnes a koľký si dnes deň po KET?

sssilvy
19. jan 2011

@piskotka207 ...........super, že sa ti správne rozmrazili ..........a teraz už máš KET asi za sebou........tak držím palce, aby sa vyvíjali u maminky ďalej a poriadne sa uhniezdili 😉 ..............A VLASTNE NÁM TO PRAJEM VŠETKÝM!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre