Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

fiallinka
22. dec 2009

ofs: to fakt nevadí, já jsem se taky ptala a ujistili mně, že je to jedno, pohodlnější je polykat ho, protože pak z tebe nic neteče 🙂, jenže zase se mi po tom motala hlava, tak to zavádění bylo nakonec lepší...

mirenkam
23. dec 2009

ahoj holky, mohu se připojit? 1.ICSI za námi bez úspěchu 😠 a čeká se na KET - 1 mrazáček 😉

ofs
23. dec 2009

Ahoj mirenkam,
tak to mi je ľúto, ale nič neboj, KET ti vyjde, uvidíš!!!!!!!!!!držím ti palce
ja som bola dnes na prenose, žiaľ nemám zmrazené ani jedno, ja som mala iba 2, ktoré mi aj vložil, tak uvidíme. ty si si koľko dala vložiť?
Prajem každej z vás šťastné a veselé vianoce, veľa pohody a lásky v kruhu najbližších, hlavne pokoj v duši,
Držte mi palce, papa

mirenkam
23. dec 2009

my si nechávali 2 a nic ☹ jedno ještě čeká zamražené 😉 , tak do něho vkládáme důvěru a naděje.... 😉

Také všem přeji pohodové a krásné vánoce 😉

rebeca_1
23. dec 2009

Ofs drzim palceky, vela oddychuj teraz! Prve 2-3 dni po ET su najdolezitejsie.
Opatruj sa, papaj vitaminky a ja ti posielam vela pozitivnej energie...

A zelam ti krasne vianoce!

lenkacar
24. dec 2009

holky všerm přeji hezké a pohodové Vánoce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

inza
24. dec 2009

to all: AT VASE VANOCE JSOU PROZARENE POHLEDY OCI, USMEVY, AT ZANECHAJI VASIM SRDCIM STOPY DOTYKU OD NEHY, AT V NOVEM ROCE VAS ZIVOT SE SVETLEM PROZARI, ZDRAVI, LASKA A STESTI VAM V NEM NESCHAZI.

venika86
28. dec 2009

ofs - tak držím palečky, aby to dobře dopadlo!! Určitě to výjde 😉
já už se taky těším na leden. Se začátkem MS budu lepit náplasti. Spíš teď doufám, aby vůbec dorazila. Mám nepravidelný cyklus, na podporu jsem brala Duphaston nebo Utrogestan. Teď jsem nedostala nic, tak snad to bude jak má. Minulá MS dorazila 8 dní po ET.

cisielko
28. dec 2009

Ahojte

Pridávam sa k vám...mám za sebou neúspešné IVF a spodobným problémom ako Venika..len mne dorazila mrcha už na 5 deň 😠 koncom januára ma čaká KEt...máme jedného mrazáčika..ešte stále mi je to je ľúto ale verím, že rok 2010 bude ten pravý..všetky sa držte a hlavne sa nevzdávajte...prehrali sme bitku ale nie vojnu 😉

mirenkam
28. dec 2009

cisielko ahoj 😉 , jsem na tom podobně... Také chodím do Heliosu - v Brně - stimulku jsme měli skoro stejnou Provera, Dipherelin a na konec Merional, Pregnyl. 22.12. byl 14.den ET a testik negativní, tak jsme šli ještě druhý den na krev a vše se potvrdilo, teď mám MS 4.DC (MS jsem tedy dostala až povysazení léků urogestan a Ethinylestradiol.14.den cyklu mě čeká ultrazvuk a kolem 20.DC by mělo být KET, jen doufám, že to mrazáček přežije - máme také jen jednoho. 😒

cisielko
28. dec 2009

Mirenka..tak tebe to tiež nevyšo..mrzí mato..aspoň, že ti mrcha neprišla...ja s atiež bojím či to mrazáčik nevzdá ešte skôr ako bude v brušku...ale treba veriť 😉

mirenkam
28. dec 2009

Taky mám z toho obavy, aby to rozmražení vůbec přežilo... je to škoda, že máme jen jednoho.... dva by byli lepší, ale musíme doufat.... 😉

cisielko
28. dec 2009

Musíme veriť...je to bud alebo, nič iné nám nezostáva...ale hádam to bdue v oraidku, ja ked som v takom štádiu, že už ani sama neviem ale treba veriť 😉

cisielko
28. dec 2009

ešte ma napadlo...berú sa pri Kete nejaké lieky? a od ktorého dňa cyklu?

mirenkam
28. dec 2009

já nevím, asi ne. Mně nic v CARu neřekli. Měla jsem vysadit léky, abych dostala MS, 14.DC mám jít na ultrazvuk a podle toho řeknou ,kdy mám přijít na KET - o lékách nic neříkali, tak nic neberu....
Našla jsem tu jeden odkaz, tak ho najdu..... a přidám....
😉

mirenkam
28. dec 2009

To tady psala jsedna holka...., tak nevím: 😒

KET může probíhat dvojím způsobem:
1) stimulovaný - to je v případě, že nemáš normálně ovulaci. Dostaneš tabletky na růst sliznice (Divina, Estrofem, náplasti s estrogenem), berou se od 2. DC. Možná dostaneš i Prednison, jak píšou holky, ale já bych ho nebrala, pokud ho opravdu nepotřebuješ, ty vedlejší účinky jsou docela děsné. Kolem 14. DC se chodí na kontrolu sliznice na UTZ a pokud je dostatečně vysoká, rozmrazí Ti embryjka a za pár dní zavedou. pak si buď pícháš ten Agolutin nebo jíš Utrogestan a čekáš.....

2) nestimulovaný - když máš ovulaci, jdeš někdy kolem ovulace na kontrolu folikulů na UTZ a podle jejich velikosti Dr. rozhodne o termínu KET. Folíky by měly být velké jako před OPU. Pak opět nasadíš Utrogestan nebo Agolutin a čekáš...
Pregnyl se pře KET NEPÍCHÁ.
😉

To tady psala jsedna holka...., tak nevím

cisielko
28. dec 2009

no tak asi to závisí aj od centra 😒 mne povedali len tolko, že ked príde mrcha mám si dohodnúť pohovor s koordinátorkou a to bolo všetko...tak hádam vedia čo robia 😲

ofs
28. dec 2009

Ahojte,
prajem každej z vás pekný večer

Cisielko, mirenkam držím palce veľmi vás objímam, posielam pozitívnu energiu, aj keď ja ju tiež potrebujem, som 5. deň po prenose, bolia ma prsia a pravá noha akoby mi trpla.... čo podľa mňa nie je dobré, ale vraj pozitívne myslenie.....
Rebeca, venica aj vám KET vyjde. My sme nemali len 2, ktoré mi aj vložil, taká by som bola šťastná, keby to vyšlo.

mirenkam
28. dec 2009

ofs díky, držím pěsti, aby to vyšlo

vecernica76
28. dec 2009

Pekny vecer....chcela by som sa Vas opytat ci neviete ako dlho mozu byt embryjka v mrazaciku?...teda kolko rokov....dakujem za odpoved 🙂

fiallinka
28. dec 2009

mirenka: akorát že oni myslím rádi dávají ten estrofem každému, kdo se nebrání, aby byla jistota, že ta sliznice narostla...
vecernica: myslím, že déle než je náš plodný věk 🙂, ty naše jsou tam už skoro dva roky...

vecernica76
28. dec 2009

ja uz mam po druhom IVF chlapceka....teraz 3.1. bude mat 6 rockov...ale velmi si pyta surodenca

cisielko
28. dec 2009

Večernica..tak držkám palce 😉

Ofs..neboj, všetko sá svoj čas...nesmieš hned mylsieť na kEt..ved ty si ešte len po ET...držím palce 😉

vecernica76
28. dec 2009

cisielko dakujem

a Vam vsetky babam prajem aby sa Vam tiez splnili priania....

ladynada
28. dec 2009

Ahojte babulky.... chcela by som sa opytat, ci sa da skor testovat ako po odporucanych 14 dnoch po vkladani? ja som momentalne 10 den po. a este by som sa vas chcela opytat, ci niektora citite aj nejake priznaky, ze by ste mohli byt tehu... dakujeeem za vase odpovede velmi mi pomozete 😉

ofs
28. dec 2009

Ahoj ladynada
ja som mala ET 23.12., mňa bolia prsia, občas aj bruško /ako pred kramami/, pichá ma v podbrušku, a akoby mi trpla pravá noha, ale zas nie cvelý deň. napr. teraz mi len akoby trpla noha tak ja ti viac neporadím, ale všetci hovoria, že na tých 13 alebo 14 dní treba počkať, vtedy je to najistejšie
Ty sa ako cítiš?

ladynada
28. dec 2009

ahoj ofs... ja sa praveze teraz citim tak celkom v norme, az na to, ze citim, akoby som mala teplotu, aj ked som mala rano len 36,8. od vcerajsku ma bolia krize a prestavaju boliet prsia, ktore do teraz boleli na nevydrzanie... a teraz mam nejake priznaky, akoby som mala dostat kramy ☹ takze ty si len 5 den po ET, vtedy aj mna pichalo v podbrusku a strasne svrbeli bradavky... ale to s tym trpnutim nohy... to nechapem... nemas krcove zily?

ladynada
28. dec 2009

ofs... ak sa mozem opytat ty si bola v akom centre? ja v iscari ...

cisielko
28. dec 2009

Lalynada..ak chceš testovať tak skús na 11 deň 😉

fiallinka
28. dec 2009

ofs, ladynada: mně vyšlo ivf a necítila jsem celkem nic zvláštního, akorát ten asi desátý den jsem dostala hyperstimulák, tak to byl děs, ale předtím fakt nic...chvíli mne bolely prsa, pak zas ne, pak trochu podbříšek, pak zas ne....
testovat už se dá cca kolem 10. dne, je dost velká šance, že něco uvidíte, ale ten 14. den už je fakt jistější

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre