Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

ladynada
28. dec 2009

cisielko... diky za radu, takze ked som bola na ET 18.12 tak zajtra by som mohla testnut? bude ten 11 den mimo dna ET. lebo ma uz ide sibnut... raz mam priznaky, raz nie... je mi do revu... bolia ma krize... mna uz asi porazi... viem, ze by som mala byt kludna... ale nejako sa mi v poslednych dnoch nedari.... ☹

ladynada
28. dec 2009

fiallinka... dakujem za radu... ty si dostala az na 10 den OHSS???????? tak neskoro??? ja som ho mala pri OPU a dali mi aj dve vyzivy este ked som bola v centre a mala som pit vela vody... strasne som mala nafuknute brucho... ale cca na treti den po ET mi sfuklo do normalneho stavu a uz ani vajecniky neboleli...

ofs
28. dec 2009

Už nebudem mať počítač k dispozícii, potrebuje ho brat, tak končím
Inak ja chodím do gyncare k hermanovi,
18.12. to je šťastný deň, môj mužík ma narodky, uvidíš vyjde to

ladynada
28. dec 2009

oki ofs nevadi... ved sa tu este stretneme 😉 myslim na teba, drz sa !

soni1
28. dec 2009

Ahojte, ja som bola na 1. IVF 23.11. - neúspešné, bola som v Iscare. Máme ešte troch mrazáčikov, takže uvidíme čo ďalej.

ladynada
28. dec 2009

Ahoj soni1 🙂 a mozem sa ta opytat, kedze chodime obe do rovnakeho centra, kolko cca vyjde KET? aj ja som po 1.IVF dnes som 10 den, este som netestovala... len sa preventivne pytam... lebo ma ide slahnut z toho, ze sme v iscary vysolili uz tolko prachov za vsetko mozne a zatim nic 😒 ty si s nimi inak spokojna? ja chodim dr.marsikovi.

soni1
28. dec 2009

Ja chodím k Dr. Válkymu, pravdupovediac vôbec neviem koľko vyjde KET, ale viem, že aj za zmrazenie som platila myslím 150 eur.
Ale veď ty nemysli ešte na KET, veď si len 10 deň po ET a nemáš výsledky, takže ti prajem. nech ti to vyjde. Mne sa niečo také marí, že aj KET vyjde okolo 150 eur, ale neviem presne a ešte plus lieky.
A či som spokojná? Dajme tomu, že ano.

ladynada
28. dec 2009

dakujem 😉 si mila.... ja sa len informujem, ano aj nam mrazili za tych 150 ale stale si nieco vymyslali dodatocne, za co bolo treba doplacat, tak som z toho bola na nervy, lebo tak sa mi zda, ze tam beru ludi akoby peniaze padali z neba zadarmo... a to sme tam uz nechali cca 100 000 sk a teraz som len bola 1.krat na vkladani, teda na 1. ivf cez poistovnu. zato sa pytam... ty si teda nemala ziadne priznaky ked si cakala kym si si spravila tehu test?

soni1
28. dec 2009

Mňa boleli strašne prsia a sem-tam v podbrušku ako na menzes. Prsia ma potom prestali bolieť asi na 8 deň po ET. Test som si robila na 14 deň po ET a bol negatívny a na druhý deň mi volali z Iscare, že aj krv je negat.
Nechali ste tam 100 000? Čo všetko ste platili?

ladynada
28. dec 2009

soni... najskor ma nahovorili na ivf soft aj ked vedeli co mi je... tam mi zle zabrali lieky, co som si ich pichala strasne vela a kedze soft nepreplaca poistovna, tak som si to vsetko platila sama... samoska vytvoril sa mi len jeden folikul a kedze som bola taka sprosta a aj neinformovana, ze moze byt prazdy a teda aj 50 000 sk v keli, tak sme do toho po upokojneni s doktorom sli... povedal, ze je to v pohode.... a samozrejme nebolo, lebo bol prazdny... ked som bola na izbe, tak mi prisiel po opu povedat, ze si myslel, ze bude prazdny, ale co uz... jasne... nie on to platil... ine baby na izbe mi hovorili, ze keby mali po ivf soft iba jeden folikul ,tak by ziadali stop ciklus, ale mne hovoril, ze je vsetko ok, nevedela som, ze sa moze vytvrorit po ivf soft viac folikulov... tak som si dala potom ziadost cez poistovnu a teraz sme 1. krat absolvovali aj ET. co bol sok po OPU... drahy mal stale ... podotykam stale kvalitny ukazkovy spermiogram (4x po sebe) a teraz mi povedali, ze zial je zly, tak sme museli doplacat este 12 500 za icsi. a este aj cesta od nas do ba nestoji malo, kedze nas tam prehanali kazde dva dni, byvam 150 km od BA. takze tak ☹ dufam, ze same negativa sa v iscari po tychto skusenostiach skoncia... keby brali union aj inde, teda vo ferticente, nevaham a idem hned prec po tom softe ☹ takze zatial sa snazim drzat a mysliet pozitivne! tak ako musime mysliet my vsetky 😉

ladynada
28. dec 2009

a platili sme este samoska 2x po tych 6500 co je povinnych stale (tych 3 000 + 3500 sk ) + este zmrazovanie, jedenkrat lieky skoro 30 000 a teraz nejakych 14 000. mame este 5 vajicok v mrazaku. zato som sa pytala kolko cca vyjde ket. ci sa aj tam potom zase plati tych 6500 a ako to berie poistovna? lebo ivf len 3x a dost. a ako je to s tymi liekmi cez ket? preplaca ich poistovna?

soni1
28. dec 2009

To mi je ľúto. Veľmi ti prajem, nech ti to vyjde.
Ale nerozumiem tomu, že keby brali Union aj inde? Prečo? Nechápem!
A odkiaľ vlastne si?

ladynada
28. dec 2009

no lebo aby som nebola ako samoplatca, ked mam narok na preplatenie od poistovne a vsade union neberu, moj gyn.doki mi odporucil iscare, ze ti beru union, ale kamoska si velmi chvali ferticent, no ti zial nespolupracuju s unionom. tiez mala zle skusenosti s iscarom. som z LV. hned by som od nich totiz odisla.... uz viacere baby mi totiz potvrdili, ze strasne tahaju z ludi peniaze a bohatnu na nestasti druhych... neverila som dokym som sama neuvidela...

soni1
28. dec 2009

A ty si priamo z Levíc?

ladynada
28. dec 2009

ano, preco?

soni1
28. dec 2009

Ja tam robím.

ladynada
28. dec 2009

si z nz a robis v lv? dobre :D pekne sme sa tu nasli... hihi

soni1
28. dec 2009

Ja bývam len v okrese NZ, inak som zo Štúrova.

fiallinka
28. dec 2009

ladynada: jj, byla to pozdní forma ohss, předtím fakt nic, většinou se to stává, když se chytnou dvojčata, pak to vysoké hcg nějak reaguje s nastimulovaným tělem...akutní to bylo tak týden dva, ale pak až do cca 10. týdne jsem měla břicho nafouklé a zvětšené vaječníky...

cisielko
29. dec 2009

Soni...to ma mrzí, že to ani tebe nvyšlo..musíme veriť, že rok 2010 bude náš 😉

lalynada...to len tak čumím koľko prachov ste tam nechali...ale ench už bolo nech to stojí zato a neboj všetko bud eok...testovala si?

Fialinka... to je super, že ti to vyšlo 🙂

fiallinka
29. dec 2009

cisielko: no to víš, že jsem byla šťastná jak blecha, navíc to vyšlo napoprvé a já jsem tomu, přiznám se, vůbec nevěřila, že by to mohlo vyjít, nechtěla jsem si dělat zbytečné naděje...ale ten ohss byl tak hnusný, že jsem si radost z těhu moc neužila... no a konec jsem proležela v nemocnici, a pak nám jedno dvojče umřelo...takže jak to říct...jo, pár měsíců uprostřed těhu bylo hezkých 🙂... přesto všechno bych vám úspěšný ket moc přála, ten výsledek stojí za to 😉 a teď zkusíme KET, uvidíme, kdyby se to přece jen povedlo, tak vlastně to dvojčátko můžeme mít, i když o dva roky později...

nunca
29. dec 2009

Ahoj Fialli,
tak to tedy uteklo a Ty už máš ročního prcka, připadá mi to jako včera, když jsi psala o svém těhotenství 🙂 . My jsme zatím, jak jinak neúspěšní, zkoušet budeme dál, to víš 😉 , naděje umírá poslední, i když u nás je prý velmi malá pravděpodobnost, že ještě někdy otěhotním, moje děloha totiž většinou není připravená na vložení, přijetí embryjek (proto to nikdy nevyjde a mimi se neujme ☹ ). Ještě zkusíme na jaře při Ketu alternativní metodu, jak podpořit děložní sliznici. A kdy se chystáš Ty na Ket? Mě to čeká až v květnu.

Všem přeju moc jen pozitivní testíky a krásné mimísky v bříškách, vždytˇkaždá z nás si zaslouží to své miminko držet v náručí!!!!!???? 😉 😉 😉 😉 😉

venika86
29. dec 2009

Čau baby, tady se to ale rozrozstlo 🙂
Taky jsem byla moc zvědavá, kolik budeme platit za KET. Zákrok nás výjde na 7500Kč a léky asi kolem 600Kč. Moc se jich nebere. Mám jen náplasti a pak dostanu ještě Utrogestan.
Pořád věřím, že teď to opravdu výjde. Na začátku roku jsem byla u kartářky a ta mi řekla, že se mám připravit na možnost dvojčat a že bych měla být těhotná do roka. Tak to by se i mohlo splnit.

Dneska krásně svítí sluníčko, tak se nabíjím energií 😀

cisielko
29. dec 2009

Venika..tak to je skvelé..bodaj by jej to vyšlo..a nejako draho ťa výde Ket 😲

fiallinka
29. dec 2009

nunca: ahoj 🙂, já bych chtěla jít hned teď v lednu při další menstruaci...a fakt to uteklo, to jo... A proč půjdeš až v květnu, nechceš to uspěchat nebo tě ještě čeká ještě nějaké vyšetření... a kolik máte mražáčků ještě?
venika: u nás je to cca 5000,- Kč

venika86
30. dec 2009

Já vím, že je to dost. Co jsem četla, tak se to pohybuje od 3500 do 5000. Nevím, proč je to u nás tak drahé. Snad se to aspoň vyplatí. My máme ještě 5 mrazáčků, tak snad nebudeme muset znovu na celé IVF.

cisielko
30. dec 2009

No ale stojí to zato..vy máte 5, to je krásne..my máme len ejdného tak uvidíme..mala si PK alebo si bola bez?

venika86
30. dec 2009

Teď nevím co znamená PK?? 😀

venika86
30. dec 2009

jóóóó, už mi svitlo. JJ, měli jsme PK. Máme 5 expandovaných blastocyst.

cisielko
30. dec 2009

Pk je predĺžená kultivácia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre