Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

walle
28. nov 2009

zlatkovia moji - test negatívny...
včera vyšli zo mňa krvné zrazeninky... 😢 je ťažké ešte bojovať...ja už nechcem bojovať a namýšľať si... 😔

rebeca_1
28. nov 2009

Walle co k tomu dodat? Ak to tak naozaj je, hrozne mi to je luto a viem sa presne vzit do tvojej situacie.
Ale krvny test je krvny test a naozaj pokial nekrvacas, bojuj este! Krvne zrazeninky mozno este nie su to najhorsie..
A tiez testy su kadejake, kazdemu ukazuju inak - skor ci neskor.
No snazim sa ta tu podporit ako sa len da ale ja sama by som to asi prezivala podobne ako ty. Musime byt realne...
Snaz sa byt do pondelka este pokojnucka, mozno sa stane zazrak. Zo srdca ti ho zelam!

rikuska21
28. nov 2009

Wall, dnes si 10 den a to ti este nemusi vobec ukazat, nic, ak nemas este menzes tak nehadz flintu do zita, fakt nie 😒

paraple98
28. nov 2009

Ahoj holky,muzu k vam? Nas ceka 1. Ket v unoru, tak jsem si rikala, ze bych se sem mohla hodit 😉 😀

inza
28. nov 2009

to paraple98: ja doufam ze nas prozmenu ceka prvni KET v lednu 😀

paraple98
28. nov 2009

Inza - no ja zacnu s Divinou v lednu a v pulce unora na ketik, teda pokud bude co zavadet 😉 Tak to pak budem vozit spolu ten virtualni kocarek,super 😀

inza
28. nov 2009

to paraple98 :no my doufame ze by jsme mohli zacit koncem prosince a pokud to nevijde tak v lednu a v unoru by pak mohl byt ket, ale radsi by jsme uz zacali v prosinci kvuli praci 😉

walle
28. nov 2009

rikuško, rebeca - ďakujem za podporu...krvácam... 😔 ideme ďalej...aj to patrí k životu...

rebeca_1
28. nov 2009

Boze Wale daj to krvacanie mne! Ja si tak to zelam a ty si mala byt tehulka. Co sa to deje?
Walle uplne je to stratene, myslis?
Strasne by som ti to dopriala..
Aj vsetkym Vam tu a aj sebe!
Mame to hrozne tazke..

paraple98
29. nov 2009

Walle - to mne moc mrzi, tohle by melo nebyt....kazde z nas by to melo vyjit na 1. pokus 😖 je to desne nespravedlive ☹ ☹ Ale pokud mas zavedene 2 embryjka, muze jedno odchazet, kamoska to tak mela...pockej radeji jeste na krev....

rikuska21
29. nov 2009

Wall, 😔 😔 , a na krv urcite chod, boli to aj mna, myslim ☹

lucifuk7
29. nov 2009

cau baby, mozem sa pridat, ja som po IVF, prvy test negativny a ak som dobre pochopila,skratka KET ma kryotransfer? ten ma zrejme neminie a bude moj prvy, mohol by mi niekto z vas poradit, ako sa caka dlho medzi IVF a kryotransefrom?

Citam si Vase diskusie a je mi z toho vsetkeho nanic, ako sa trapime, ale musime si vsetky verit a drzat si palce, raz to urcite vyjde..... 🙂

matelko1
29. nov 2009

ahoj lucifuk.ja som medzi ivf a KET preckala len jeden cyklus,takze hned som sla dalej.si nabyta hormonmi,takze nema zmysel dlhu pauzu si davat.

fiallinka
29. nov 2009

lucifuk7: někdy můžeš jít hned v tom příštím cyklu bez hormonální stimulace...poptej se u vás v Car..

walle: je mi to hrozně líto ☹

awe
29. nov 2009

ahojte kocky, ma niekto skusenosti s KET v FC? aka dlha musi byt pauza medzi neuspesnym IVF a KET?
Plati sa okrem mrazenia este nieco?
Da sa ist aj v nasledujucom cykle?
dakujem.

paraple98
29. nov 2009

Awe - zalezi na CARu i na tom, zda budes mit KET stimulovany nebo ne...V mem prvnim CARu se chodilo hned dalsi cyklus, v novem az po jedne nebo dvou MS....

awe
29. nov 2009

paraple-dakujem 😉 ved prave preto sa pytam, lebo uz som si co-to precitala a vsimla som si, ze v kazdom CAR je to ine....uvidim, ja cakam na vysledky IVF, toto zistujem, ak by to nahodou nevyslo.....ale na KET by som isla asi aj tak az v januari, februari,k december uz neprichadza do uvahy...

paraple98
29. nov 2009

Awe - ono treba muj CAr nerad okolo vanoc, protoze chteji mit volno, tak se snazi stimulaci presunout po Novem roce....ja bych mela zacit se "stimulkou"koncem ledna, tak to budem asi spolu ketikovat 😉

paraple98
29. nov 2009

Promin Awe, stapne jsem si to precetla, ty zadny KET potrebovat nebudes, vyjde ti IVF a basta fidli 😀

awe
29. nov 2009

paraple 🙂 ja by som bola tiez stastna, keby to vyslo, ale snazim sa mat raalny pohlad na vec...a pripravit sa aj na druhu moznost, cize KET - aj ked mam len 1 mrazacika-blastocystu, aj tak dobre 🙂
ty mas kolko mrazacikov?

paraple98
29. nov 2009

Awe - a kdy mas vysledky kve po IVF? My mame 4 mrazacky, pocinajici blastocysty. U 1. pokusu se nam po PK nam zbyli jen 3, jednoho nam mrazit nechteli a 2 mi dali.

lucifuk7
29. nov 2009

diky baby za odpoved, este idem zajtra na druhy test, uvidime ako to dopadne, preto si trosku zhanam info o KET. Mne po IVF ostalo 1 prirodzene a 5 meodou ICS, vlozili mi 1+1 a ostatne zamrazili, ale presne neviem kolko ostalo, ale embrologicka hovorila, ze urcite nieco ostane.

Co ma caka pri priprave na KET?

Je tu niekto kto chodi do Gyn-fivu:

Baby ste velmi zlate, ze mi poradite, cloveka hned nenapadne, co sa ma pytat u lekara. Vsetkym drzim velmi palce.

awe
29. nov 2009

paraple - kuk IP 😉

nemko
29. nov 2009

Baby mala ste niektora KET bez stimulacie?

fiallinka
29. nov 2009

nemko: teď to tu někdo psal pár stránek zpátky, že byl, zkus dočíst 🙂

holky, když píšete o blastocystách - kolik má to embryo v téhle fázi buněk..nechce se mi to hledat a přemýšlím, co máme zamražené my - máme myslím 7 buněčné všechny tři (ty předchozí úspěšné byly 8buněčné)..

fiallinka
29. nov 2009

stejně mi to nedalo a hledala jsem, tak blastocysta má mnohem víc buněk, jestli to dobře chápu...ale asi budu v klidu, když to předtím vyšlo...asi to není jen o počtu buněk...snad...

awe
29. nov 2009

fialilinka - blastocysta ma 100 a viac buniek...
nie je to o pocte buniek, otehulkovali aj kocky, ktrym vkladali 4-bunkove embryska 😉 ide o kvalitu a silu 😵

walle
29. nov 2009

fiallinka moja -ahooooj...
ja som sa niekde dočítala, že nejako 50-100 buniek je blastocysta. neboj, ja tiež vraj mám pomalších, mrazáčikov -veríme!!! ale tvoje ani nemusia byť pomalšie, proste ich zmrazili skôr...pozri ...ja som mala krásne blastocysty a i drahé lepidielko...a nič 😢 😔toto už asi nie je v našich silách... 😔

awe
29. nov 2009

fiallinka-presne, ako pise walle, vsetko comozme spravime, ale zvysok od vkladu embryska do bruska je uz na matke prirode 😉

fiallinka
29. nov 2009

walle, awe: no, mně připadalo, že u nás je dost běžné vkládat ty embryjka zhruba třetí den po ET a to odpovídá tomu počtu buněk..takže možná ani ne všude to nechávají kultivovat tak dlouho, nebo jen tehdy, když těch vajíček je moc...

vlastně tu máme všichni aspoň to štěstí, že těch embryí bylo dost i na zamražení, spousta lidí ho nemá....

holky, já bych vám fakt moc přála, aby to už vyšlo - sobě teda taky, ale už je to jiné...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre