Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

nemko
2. dec 2009

dobry den prajem kocky, dnes som bola na KETE v nativnom cykle a chcela by som sa vas spytat ci ste mali bolesti alebo nieco lebo ja sa citim ako by som ani nikde nebola 🙂

fiallinka
2. dec 2009

nemko: držím palce - no já myslím, že bys žádné bolesti neměla mít, proč....kdybys otěhotněla přirozeně, taky o tom prvních 14 dní ani nebudeš vědět...

nemko
2. dec 2009

fiallinka dakujem, snad to dopadne pozitivne, mam dve embryjka tak dufam, ze sa udrzia zubami nechtami 😀

fiallinka
2. dec 2009

nemko: doufám, že jo...

renule
2. dec 2009

ahojky holčiny,
všechny vás moc zdravím a všem držím palečky 🙂 blíží se vánoce a to by bylo, abychom nedostali milý dárek 😵
jsem tady prvně a prosím o malou radu, předem moooooc děkuji za odpověď..

jsem připravena na KET, dnes jsem byla na ultrazvuku (jsem 16den cyklu), doktorka chválí mou sliznici a rozhodla, že 6.12 dojde k rozmražení embrijek a 8.12 může proběhnou transfer..toho 8.12 už budu 24den cyklu, přijde mi to dost pozdě, ale nejsem lékař a doufám,že je to tak správně 😕 ...mohla bych vědět, který den u vás probíhal KET? děkuji a pěkný večer přeje
renule

merrel
2. dec 2009

🙂 Ahojky holky, jsem u Vas na teto diskusi poprve snad Vam to nevadi...
Ja mela Ket 18.11. a ted cekam na vysledek, tedy uz jsem dnes test delala a nic tam nebylo tak nevym, jestli to nebylo moc brzo ale asi ne ( jinak mam skoro 5 den zpozdeni)
renule na Ketu jsem byla 18den cyklusnad ti to pomuze a odlehci myslenky 🙂

rikuska21
2. dec 2009

renule ja 16 den, len mi je divne ze ti rozmrazuju dva dnipred, mne to rozmrazovali 5 min pred vkladom, momentalen som 6 den po kete

gabirr
2. dec 2009

ahoj holky, mám dotaz, chystám se na svůj první KET při 2IVF, stimuluji Estrimaxem, dneska je to 10DC. Měly jsme některá nějaké pocity jakože ve vás něco roste v podbřišku nebo něco takového??? Asi to blbě píšu, ale tak nějak to cítím.... Díky za odpověď

rikuska21
2. dec 2009

Ano pri stimulke sa nafukne brusko, teda spon mne

fiallinka
2. dec 2009

merrel: no, myslím, že na testu už by něco spíš bylo vidět, ale kdo ví, určitě neházej flintu do žita...
gabirr: ahoj, jdeš do Zlína, že jo? Ke komu chodíš, prosím...a byla jsi na ultrazvuku teď v průběhu stimulace?

walle
2. dec 2009

bambuľky moje - zdravím... 🙂

aj tu chcem vysvetliť čo je to kontaktná morula - ak by ste to niektorá mala zmrazené - morula, to je to lepšie...už viac delení...no kontaktná morula to je iba dvojbunkové embryjko - začiatok moruly...

ja mám ešte zmrazené kontaktné morulky -čo nie je až taký úspech...ale budeme bojovať... 😔

no i jednu blastocystu - 😵

opatrujte sa všetky KETKY!!! 😵

fiallinka - cmuk! 😉 😵
rikuška -cmuk! 😵 😉

gabirr
3. dec 2009

fialinka ahoj ano jdu do Zlína, chodím ke Slovákové, teda začala jsem tam u MUDr. Prusenovské, ale šla na mateřskou, tak jsem přešla ke Slovákové, je fajn, vše vysvětlí. Ultrazvuk mě právě čeká zítra tj.12DC stimulace Estrimaxem, tak jsem docela malinko nervozni co a jak a hlavně jestli bude vše v pohodě.... A ty, kdy jdeš na KET?

fiallinka
3. dec 2009

gabirr: držím palce, hoď pak info, jak to probíhá...já bych měla jít v lednu (chtěla jsem už v prosinci, ale když mají tu pauzu, tak to nestihnu), chodím k Chovancovi...
walle: no máš těch mražáčků náhodou dost 🙂

nemko
3. dec 2009

baby neviete kedy sa po KETe uhniezduje blastocysta?

gabirr
3. dec 2009

nemko myslím že jsem někde četla že hned v den transferu a první den po něm... ale abych nekecala
fialinka, jasné info hodím, též jsem sama zvědavá co a jak bude

walle
3. dec 2009

nemko - gabirrr má pravdu...tiež viem o tom, že v teň transferu a v nasledujúci deň

fiallinka -nooooooo, som šťastná, že mám toľko mrazáčikov...dúfam, že to bude aj úspešné... 😔najradšej by som rodila ako hruška a priviedla na svet všetky!!! 😀

rebeca_1
3. dec 2009

Ahojte baby,
ja stale premyslam nad tym ako mozete mat tak vela zamrazenych embryi. Ja som pred styrmi rokmi v gyn.five mala 3 embyjka a vsetky 3 mi aj trasferovali.
Teraz v septembri som mala 6 vajicok, vsetky na nase zelanie oixovali a 4 embryjka sa oplodnili. Ked ma hospitalizovali na 5 po odberoch na mrazenie uz boli pekne len 3. A aj 3 mam teda zamrazene. Esteze su to blastocysty.
Ako je to mozne, ze len tak malo a to som bola nastimulovana az k hyperstimulacii?
Viem, ze je to individualne ale aj tak...

rikuska21
3. dec 2009

Beky, som tiez tenn isty pripad, po haperstimulacii mrazili len 3.a neviem preco je to tak 😝

rebeca_1
3. dec 2009

Pockaj rikuska a ty si teraz po KET a rozmrazovali ti vsetky 3 embryjka? Alebo jedno ti zostalo? Ako mrazia, to som sa aj zabudla opytat v tom hyperstimulacnom syndrome..
A ako sa citis? Ako si zvladla v robotke?
Drzim palceky!

nemko
3. dec 2009

baby je podla vas o.k ked som vcera mala KET a dnes citim take mierne pobolievanie podbruska?

nemko
3. dec 2009

viete mozno je to trapne, ale ja mam velke obavy aby bolo vsetko o.k.

rebeca_1
3. dec 2009

Ahoj nemko, pobolieva brusko takmer vzdy a kazdu po transferoch.
Vobec to nie je trapne, je to uplne v pohode.
Len pekne oddychuj a mysli pozitivne!
Krasne tehulkovanie!

nemko
3. dec 2009

dakujem moc, moc strasne mi pomahate lebo vas uz dost dlho citam a vela som sa naucila 🙂

rebeca_1
3. dec 2009

Pekne si to napisala nemko.
Drzime sa nad vodou vsetky tu spolu. Vsetky mame takmer rovnake problemy. Nie je nic krajsie ako sa psychicky medzi sebou podporovat. Nie je tu citit ziadna rivalita a to je fajn.
Ja mam pri sebe len jedneho kamarata a to je manzelov najlepsi kamarat. Aspon s nim sa mozem pri kavicke otvorene porozpravat. To je moj najlepsi psycholog, hoci je muz. Inak chodim len na baby-web a sem.
Ked nemozem alebo nechcem svoje problemy povedat nikde nahlas, aspon potichu vsetko Vam napisem. A je mi lepsie, dokonca este lepsie, ked mi aj odpisete.
Vsetky ste moje zlaticka a vsetkym prajem skore kocikovanie!

fiallinka
3. dec 2009

rebeca: no co jsem četla, tak ten počet vajíček je prostě tím, že každá ženská reaguje na ty hormony jinak, znám lidi, u kterých bylo vždy jen málo vajíček...a asi i ty máš spíš míň, než je průměr, ten se pohybuje myslím někde kolem 10 - 15, jeslti nekecám...já jsem měla třeba 14 vajíček, z toho 12 bylo zralých a oplodňovali je, což se povedlo u všech, no a pět zbylo. Dvě 8buněčné zavedli a čtyři 7buň. zmrazili....a říkali mi, že jsem takový ideální případ stimulace.

Gabirr: a tobě budou zavádět jak velké embrya?

walle
3. dec 2009

fiallinka, rebi...a všetky čauky...
dnes som bola pre výsledky na hematologii - mám trombofíliu, ktorá vraj mi aj spôsobila potrat v r.2005 i možno neúspech KET...to neviem. 😔 to sa ešte opýtam

a sú tam identifikované dve mutácie...takže mám zlú zrážanlivosť krvi... 😔

ale aspoň viem, že mi niečo je...pretože ak by som znova potratila...joooooooooooj... ☹

fiallinka
3. dec 2009

waĺle: tak za prvé - dobře, že to víš, budeš píchat fraxiparin a bude to dobré, neboj ...a jinak jaké ty mutace máš? Já mám taky dvě a když jsem šla k hematoložce, tak mi řekla, že ok, proč bych něco píchala, tak vidíš, jak se to liší, názory doktorů (i když ta, u které jsem byla, byla asi totální kráva). A máš tu zlou srážlivost i fakticky - t.j. ten homocystein nebo co se to sleduje? Já jen vím, že mutace mám, ale jinak mám všechna vyšetření v normě...a řekli mi, že nikdo nemůže vědět, čím to bylo...ty mutace znamenají jen SKLON ke zvýšené srážlivosti. I když u tebe bych chápala, že to tím být může, s ítm, co měla tvoje mamka.

gabirr
4. dec 2009

fialinka tak mám po kontrole ultrazvuku jsem 12DC a sliznice je jen 6,5mm tak mi zvedla ještě dávky hormonů a transfer by měl být ve čtvrtek (tak snad to bobci vydrží) Takže tak, docela jsem hleděla že mám tak nízkou sliznici, já vždy měla 9 nebo 10mm a teď tohle noooo ☹

aniii
4. dec 2009

ahoj holky,
mám asi hloupý dotaz. CHtěla jsem jít na KEt a dnes 11 DC mi doktor řekl, že sliznice je špatná a že už asi nedoroste, ale uvidíme. Mám přijít 15 DC na kontrolu. Myslíte, že kdybych dneska začala pít kontryhel, že by mohla za 4 dny povyrůst sliznice?
Díky A.

fiallinka
4. dec 2009

gabirr: no teda, taky jsem myslím při tom ivf měla těch 9, 10...to je jak na sviňu! Ale tož budu na tu tvoji sliznici myslet, ať roste 🙂...ale oni přece nerozmražovali, ne?

Anii: myslím, že ti to moc nepomůže, ale ani neuškodí 🙂, tak pij. A dej si k tomu aj panáka, kdyby nevyrostla, ať máš sílu do dalších bojů.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre