Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

lucia.kl
8. nov 2009

čitaj insolka, čitaj 😀

rikuska21
8. nov 2009

babulky, ja mam iba opred ms, v utorok by mala prist a potom mam zacat brat lieky, ale teraz nejako teplotujem, i ked mi nic nieje, ani sopel ani hrdlo, ani unava, neviem a som na pochybnostiach,
mam troch mrazacokoch na jednej slamke takze rozmrazuju naraz vsetko asi tak

drzim palceky

walle
8. nov 2009

uch babenky...mám strach... ☹ ☹

sara1
9. nov 2009

Ahojte,
ďakujem, nemohla som skôr, lebo cez víkend mám školu. Mne dali v centre Ethinylestradiol, bral ho niekto z Vás? Od 8 dńa ho budem prať dva krát denne,od 15 dňa raz denne+ Utrogestan 2x denne po KEt to budem brať ďalej. Beriete nejaký iný liek ako utorgestan? A o tom Ethinylestradiole som ešte nepočula, že sa nedá kúpiť na Slovensku aj príbalový leták je len v nemčine. V letáku z centra píšu, že prenos sa u nich robí 19 až 20 DC. ste na tom podobne. Viem, že sa to tu niekde píše, ale už sa mi to tu začína pliesť, keď čítam všetko naraz. Ďakujem bambulky.

flagicka
9. nov 2009

ahojky holky,dnes jsem 10den po KETU a trochu jsem špinila.....tak snad vše bude ok....mám trochu strach..... ☹

sara1
9. nov 2009

Podľa toho, čo som kde kade čítala, tak špiniť môžeš, keď sa embryjko zahniezďuje, čo je od 5-10 dní. Ja by som sa neobávala, ja som nešpinila ani pri jednom IVF a nevyšlo to, tak u teba by som to brala, že to práve vyšlo. Kedy máš dostať menzes?

sara1
9. nov 2009

trošku mi blbne klávesnica

flagicka
9. nov 2009

ahoj sara,vychází mi menzes na zítřek já byla taky na ivf a 7den jsem už krvácela úplně......

sara1
9. nov 2009

Možno to bude vyzerať na hlavu, ale ja by som sa tešila, keby som jeden deň trošku špinila, chodím po týchto fórach od roku 2005 myslím a pamätám si, že tie bambulky čo boli so mnou a práve špinili uspeli, ja som rovno začala krvácať, žiadne špinenie nebolo. Tak ti držím všetky palčeky. Nidej umiera posledná. Ja viem, že to čakanie je strašné aj ja by som išla vyletieť z kože, ale vydrž to nejako, kedy máš ísť na test?

flagicka
9. nov 2009

no dělala jsem si ho už včera přítel už chtěl,ale nic....tak až ve středu,čtvrtek v pátek jedu k lékaři,tak snad to u dopadne....

walle
9. nov 2009

flagicka...takže v piatok budeš veideť verdikt? daj vedieť...dúfam, že to dobre dopadne...pretože je to pozitívna energia aj pre nás čakajúce..

sari...možno máš super centrum...ja som ešte o tomto lieku nepočula... 😉 🙂 ani o takomto postupe..ja beriem ESTRIMAX od prvého dňa cyklu a v stredu 10-ty deň idem na kontrolu...vidíš úplne niečo iné...navyše, lekár ma ani nemusel vidieť...zatelefonovala som mu, že som " dostala" , opýtal sa ma, či mám ešte doma ESTRIMAX, ppovedala že áno a bolo...mám to brať...tak som sa dočítala v letáku, že to nie je žiadna stranda a pred začatím brania ESTRIMAXU je potrebné urobiť vyšetrenia...atď. ale musím veriť v šikovnosť lekárov...čo mi ostáva... ☹
pa zatiaľ, vrátim sa tu večer... 🙂

flagicka
9. nov 2009

walle určitě dám vědět bud s brekem nebo štěstím,ale doufám,že tím štěstím... 🙂 🙂 🙂

walle
9. nov 2009

musí to byť strašné čakanie... ☹ ja osobne som bola tak na rozpakoch, ktoré centurm si vybrať, že chcela som si to zaplatiť a ísť niekde do Prahy...že tam to musí byť lepšie...no nejako ma to prešlo a najprv skúšam šťastie tu... 🙂 😉

walle
9. nov 2009

rozmýšľam, či môžeme my určiť rozdiely v centrách...kto berie aký liek a ako od kedy... 😒 určite je to individuálne...záleží, kto aký problém máme, nie? alebo dá sa určiť nejaká smernica?
ok, pripravujeme sa na KET...ale každá máme iný postup... 😒 čím to je... 😖 je to dôvod meniť centrum, ak sme niekoľkokrát neúspešné?

filozofujem, čo?

ale stále ešte otváram tému...ak niekto má skúsenosti v centre, že mu povedali akej kvality má embryjká...AA,AB,BB a vie o tom viac...nech nás informuje...koľkobunkové je dobré atď. 😎 alebo nech nám povie aspoň svoju skúsenosť, čo sa týka kvality...

yayama
9. nov 2009

ahojte babule!ja som tiež po neuspešnom IVF.Mala som mimomaternicove tehotenstvo 😢 zatulalo sa mi to do praveho vajičkovodu a ten mi museli odstranit 😢 teraz sa davam trošku dokopy a niekedy v januari pojdem na KET,dufam že ten už vyjde 😵

walle
9. nov 2009

yayamka - to je mi ľúto... ☹

to som nevedela, že pri IVF, keď vkladajú embryjko do maternice, môže ešte dôjsť k mimomaternicovému tehotenstvu... ??????????????? 😒

ale neboj...je tam nádej a to ťa musí dražať hore...máš mrazáčikov!!! ináč, koľko ich máš? 🙂

erine
9. nov 2009

ahoj,
kvalitu embryí určí emryolog. to, kolika buněčné bude Vaše embryo záleží na době, po kterou se sleduje.
moje centrum určuje kvalitu pouze při ET, nikoli při KET.
já jsem dnes 3den po KET. myslím si, podle toho co jsem za dobu co se snažíme přečetla, že 10.den by se už mohli objevit //
beru 2x2denně Utrogestan, 1/2tabl ráno Prednison

flagicka
9. nov 2009

ahoj ereni-já jsem po ketu dneska 10den včera jsem zkoušela testík ale nic....tak budu zkoušet až ve středu,holky mi psaly,že po ketu je to na testíku dýl....kde jsi byla na ketu?

yayama
9. nov 2009

mam ich 9,dufam že sa to podari 🙂 To bol hrozny pocit,vsetky testy pozitivne,aj z krvi aj z moču,hcg stale krasne stupalo a pridem na UTZ a v maternici Nič ☹ ☹ ☹

erine
9. nov 2009

v pronatalu, pha.
a špinila jsi jen trochu, nebo to vypadá na to, že se rozjede MS?

flagicka
9. nov 2009

špinala jsem ráno,pak mě bolelo v poledne břicho jak při menses a od té doby zase nic....tak snad to bude v poho 🙂

erine
9. nov 2009

no to bych řekla, nechci dočítat... dávala jsi jedno nebo dvě?

flagicka
9. nov 2009

daly mi tři....byla jsem na ivf a 7den jsem začala krvácet.....tak se musí aspon jedno udržet!!!!a ty máš kolik?

erine
9. nov 2009

3? 😀 😅 flagi, ty si koleduješ minimálně o dvojčátka!!!! říká se, že může jedno, ve tvém případě i dvě odejít se špiněním. určo ber léky dál a řekla bych že máš pořád velkou šanci ženská 😎
já mám dvě. tedy doufám,že ještě mám 🙂
já minule začala krvácet 12. den.
doporučuju být každopádně v pohodě, sama víš, jak moc je to důležitý a nervozitou se může všechno pokazit.

flagicka
9. nov 2009

já vím,snažím se být v klidu,ani nikam nechodím jsem už od 30.10 zavřená doma.....minule jsem chodila i do krámu a tak,ale ted se šetřím nic nedělám,vše dělá za mě ten můj a už se teda strašně nudím.....ale musím to vydržet.....

flagicka
9. nov 2009

nemáš icq?mohly by jsme si popovídat tam?

erine
9. nov 2009

tak to já právě naopak, minule jsem si pomalu ani nečistila zuby abych nevstávala a náhodou nevypadly holky moje a tentokrát opak. uvidím co jim vyhovuje víc. popoledne před KET jsem sázela keře na zahradě, včera jsem si dala ještě pauzu ale dnes, 3. den už zase zahrádka.
Mám pocit, že je dobré dělat příjemné věci. Něco na co je tělo zvyklé a co mu dělá radost. Zítra plánuji malý výlet k nakoupení drobností pro mimčo kamarádky. Zádné přepínání, jen samé příjemné věci.

flagicka
9. nov 2009

jo třeba to je dobře mě to minule nevyšlo tak se bojím.....máš to icq erine? 🙂

erine
9. nov 2009

navíc mám dva psy, tak ty chtějí ven, hrát si.... 🙂

flagicka
9. nov 2009

tak máš aspon zábavu...kdy máš dělat testík?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre