Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kuspitka
27. jan 2013

@zuzu1108 ja som ho brala len v den vkladu..
@tinnna1 mojaneboj,ja som mala dve a jedno sa mi krasne rozmrazilo..

zuzu1108
27. jan 2013

@pet1308 prave ze neuzivam nic 😒 . Po OPU mi dali len Utrogestan a ze brat ho 2-0-2 ale tusim az po utz. No neviem teda co s tym Estimaxom 😒 . A toto je vase prve KET 🙂 ? A hned vyslo? Super 🙂 . Drzim moc palceky dalej 😉 .Inak aj ja mam PCO a otocenu maternicu 😒 . Musela si mat aj ty pri Ket plnsi moc.mechur 😉 ?

zuzu1108
27. jan 2013

@kuspitka ale pokracujes s nim dalej v uzivani , ze 🙂?

kuspitka
27. jan 2013

@zuzu1108 hej uzivam ho dalej..

pet1308
27. jan 2013

@zuzu1108 Tak to máme rovnaké problémy. Aj si mávala problémy s menštruáciou? Ja som musela užívať duphaston, aby som ju mala pravidelnú. Pri vklade by mala mať asi každá plnší močový mechúr zrejme kvôli tomu utz cez bruško. Ten estrimax mi dali až po tom, keď mi sliznica sama od seba nedorástla, tak sme KET museli odložili o mesiac, ale ak ti sliznica dorastá aj sama, tak sa nemusíš báť. V Heliose zvyknú dávať pred ET utroš hneď po OPU a pred KET je to od toho 14.DC, čiže vždy je to tých 5 dní pred vkladom, keď sa vkladajú 5-dňové blastocysty. Áno, je to naše prvé KET, ale aj keď sa teším, zároveň sa aj bojím, aby to nedopadlo MA ako predtým po našom úspešnom ET ☹ zajtra idem na sono, tak dúfam, že bude všetko ok

zuzu1108
27. jan 2013

@pet1308 hej aj ja som mavala problem s ms skoro vzdy 😒 . Ja som vacsinou mala len take spinenie a nie normalnu ms a tak som isla vacsinou ma inj.na zastavenie spinenia a potom mi dal aj Duphaston na par dni. A niekedy len tu inj.a ms prisla tak do tyzdna. A napr.pri ivf som nemala ms az na 45 den som dostala. Ale povedali mi, ze sa to stava niekedy. Ja chodim do Heliosu ale do Brna a toto je nase aj prve ivf a prve KET, lebo sme si dalo robit aj PGD 🙂 . Ver ze sa to nestane a vsetko bude v poriadku 🙂 .

pet1308
27. jan 2013

@zuzu1108 a už vieš aj výsledky z PGD? A koľko máš embryjok?

zuzu1108
27. jan 2013

@pet1308 mala som 21 folikov, z nich bolo 15 vajicok a 12 zrelych, tie sa oplodnili.osem zostalo a na 6 den PK zostali 4 ale len tri boli dobre na PGD. A volala mi geneticka ze z troch boli dve v poriadku 🙂 . Jedno malo nejaku vadu, ale mi nepovedala do tel.aku ze to osobne 😒 . Takze dvaja bojovnici zostali 🙂 . Vy mate este mrazacikov 🙂 ?

kuspitka
27. jan 2013

@zuzu1108 tak super,ze mas dboch..

pet1308
27. jan 2013

@zuzu1108 Tak to je super, že ostali dvaja zdraví bojovníci 😉 ja som mala folíkov okolo 40 a v nich 31 vajíčok, z nich sa 19 oplodnilo, 18 sa ďalej delilo a na 5.deň ich ostalo 6, takže teraz máme ešte 4 mraziačikov. A mala si aj nejaký dôvod na PGD vyšetrenie alebo len pre istotu? Teraz aspoň vieš, že tí dvaja mraziačikovia sú zdravučkí 🙂

zuzu1108
27. jan 2013

@pet1308 fuuu to bola ale urodicka 🙂 . Nemala si OHS? Mala si dlhy protokol, ze? Aj ja som mala. Nam dr.najprv povedal ze bude treba ICSI lebo spg nebol uplne ok, boli hlavne pomale sper.a potom po testoch navrhol PGD ale myslim si ze to bolo tak hlavne pre istotu. A pri PGD stupa sanca na otehotnenie este o 15%. v Brne tvrdia ze sanca na otehu.70% s PK a PGD. No uvidime ci to potvrdime 😉 . Kedy ides na krv? Velmi vam drzim paste 🙂 .

pet1308
27. jan 2013

@zuzu1108 áno mala som dlhý protokol a aj OHSS, ale našťastie len slabý, veľa som pila a jedla bielkoviny a po OPU mi predpísali 5 injekcií Solumedrol na zmenšenie vaječníkov a 10 dní som si pichala fraxiparín a pomohlo to, mala som iba trošku vody v bruchu a tehotenstvom sa to nejak nezhoršilo. Na krv som bola v túto stredu a HCG bolo pekne vysoké 1133, zajtra idem opäť na krv aj sono, tak len dúfam, že HCG narástlo, tak ako má a aj gest.vačok bude pekne veľký. Aj ja vám držím palce, nech vám to vyjde hneď na prvýkrát! 🙂

zuzu1108
27. jan 2013

@pet1308 jeej to je krasne vysoke HCG 🙂 . Urcite ti bude rast 🙂 . Daj vediet aku mas vysku a ake je babatko uz velke 🙂 .Aj mne dali tri injekcie Solumedrolu , ja som mala len trochu tekutiny v bruchu. Dakujem 🙂 .

liviah
27. jan 2013

@zuzu1108 Ahoj, ja som bola na KET v novembri a tiež som nic nebrala pred. Na 14 den cyklu som bola utz- vysku sliznice som mala dobru, takze som isla v naturalnom cykle bez liekov. Od toho 14 dna mi kazali vladat 2x2 Utrogestan a o dva dni som isla na vklad🙂

zuzu1108
27. jan 2013

@liviah super 🙂 . Tak sa nemusim bat uz 🙂. A s pozitivnym vysledkom 🙂 ? Do akeho centra chodis?

liviah
27. jan 2013

@zuzu1108 Chodim do MT-Heliosu. Mam za sebou jedno uspesne IVF- 🙂 🙂 dvojrocneho synceka a KET bolo tiez uspesne, zial v 8tt -MA. Takze v marci chceme ist na dalsie KET. Mame este 5 mraziacikov

zuzu1108
27. jan 2013

@liviah to mi je luto 😖 . Tak jedneho maleho velkeho Heliosacika uz mate 🙂 a je super ze este tolko vam ich zostalo 🙂 . Inak si spokojna v Heliose? My zatial velmi 🙂 . Drzim paste na marec 🙂

makovicka53
28. jan 2013

@pet1308 ahojky tak ako si dnes dopadla?malinke je dufam v poriadku a ratie ako ma 😉

pet1308
28. jan 2013

@makovicka53 Ahojky, teším sa, ale zatiaľ ešte potichúčky, aby som nič nezariekla 😉 tak gestačný vačok má 7,5mm a naša Zmrzlinka má okolo 2mm a bola naznačená akcia srdiečka. To som bola u svojho gynek. a nemá až také kvalitné sono a o týždeň idem do Helíku, tak tam už hádam našu Zmrzlinku aj so srdiečkom pekne uvidím 🙂

makovicka53
28. jan 2013

@pet1308 mojaaa srdecne ti gratuujeem...a drzim silno palceky 🙂 ...fakt sa tesiiim 🙂 ...ja som dnes akurat dostala tak si nasadzujem estrimax 🙂

pet1308
28. jan 2013

@makovicka53 Ďakujem moja 🙂 , budem to moc potrebovať 😉 Ale strašne ma potešilo to srdiečko, lebo minule sme sa ho nedočkali. Tak už aj ty začínaš štafetu k úspešnému tehu, držím všetky palčeky, aby si sa tešila z pekne zhrubnutej sliznice, potom z rozmrazeného embryjka a // na testíku 😉

makovicka53
28. jan 2013

@pet1308 ... 🙂 ...dakujem ti krasne dufajme, ze tento x sa budem tesit uz aj ja

pet1308
28. jan 2013

@makovicka53 tentokrát to už určite vyjde 😉

makovicka53
28. jan 2013

@pet1308 jeej uz mas aj tyzdne ... 🙂 nooo dufajme 😉

pet1308
28. jan 2013

@makovicka53 už som sa odvážila ich tu dať 🙂

makovicka53
28. jan 2013

@pet1308 dobre robis a verim ze budu krasne pribudat 😉

pet1308
28. jan 2013

@makovicka53 ďakujem 🙂 dúfam, že áno!

kuspitka
29. jan 2013

@pet1308 kedy si prvy test urobila?

pet1308
29. jan 2013

@kuspitka už 5.deň po vklade, ale až po zaschnutí a pri okne bolo vidieť slabučkého ducha a ty sa kedy chystáš?

kuspitka
29. jan 2013

@pet1308 ja neviem moja,kedy budem robit.na fotke ho nemas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre