Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

ivanam5389
21. jan 2015

Ahojte prosim vas mohli by ste mi napisat plus minus na kolky den cyklu vam robili KET? Viem ze e to u kazdej zeny individualne, ale aj tak by som chcela mat nejaky prehlad. Dakujem vam velmi pekne 🙂

zwalsh
7. feb 2015

@ivanam5389 mne 20dc

matka112
7. feb 2015

@ivanam5389 mne 15 den

ivanam5389
8. feb 2015

Baby ktore ste bo.i aspon chvilku tehotne po KET na ktory den od vkladu vam ukazalo pozityvny testik?

andrea458
8. feb 2015

Sorry dievčata ale asi som blba ale co vlastne to Ket znamena ???

candour
8. feb 2015

@andrea458 kryoembryotransfer,t.j.vklad embrya ktore po IVf
zamrazili 🙂

andrea458
8. feb 2015

@candour dakujem 🙂
ja som bola na IUI 🙂

candour
8. feb 2015

@andrea458 tak Ti velmi drzim palce,aby ti to vyslo a nemusela si ako my podstupovat ivf aj to neuspesne viac krat bohuzial ☹ drz sa

andrea458
9. feb 2015

@candour dufam ze to vyjde verine 😊

candour
20. feb 2015

Baby,mate niektora skusenost s Diphereline injekciou v ramci Ket?dr.mi napisal recept v ramci pripravy pred Ket ze mam uzivat estrimax a jednoraz.diphereline.nechapem na co to ma sluzit,pichnutie tej injekcie pred KET.viete mi niekt.poradit?dik

misenaf
20. feb 2015

Baby dnes facka v iscare.Stopol mi stimulku na ket lebo videl folikuly vraj mam ovulku ...nechapem tomu ze som brala malo estrimaxu..neevedela som ze pri kete nieje ziaduca ovulacia.Od buducej ms 3x1estrimax od 1dc .Chapete tomu?

candour
21. feb 2015

@misenaf to co je za nezmysel?preco by si nemohla mat ovulaciu?estrimax je na rast sliznice maternice,nema s ovul.nic.nechapem.nevysvetlil ti blizsie dovody?

lilitela
2. mar 2015

@misenaf tieto estrofemy maju blokovat ovulaciu, oni to ti doktori nehovoria, ale im to tak viac vyhovuje. Akurat nechapem, preco ti to stopol, ved uz to mal dokoncit aj s ovulaciou. Ved inde robia prirodzene KETY, praveze s ovulaciou...
@ivanam5389 Mne zvycajne 18 den, ale uz sa to aj posuvalo, najmä kvoli tomu, ked to vychadzalo na vikend, tak to dali na 17 den. Akoze matematicky mi to sice nevychadzalo, lebo mi vkladali 5 dnove embryo na 3 den uzivania Utrogestanu, ale co uz...

misenaf
3. mar 2015

@lilitela Války hovoril že nebudeme úspešní ... že má s tým skúsenosť ked si telo robi svoje a on mi dava lieky a moje hormony sa biju s liekmi, možno sme mohli isť do toho len z praxe vie že by to nevyšlo, neviem to už je len taká moja útecha. Cely vikend som nad tým rozmyšlala a potom aj volala Gabike a tá mi to potvrdila, tak snád vedia čo robia.

lilitela
3. mar 2015

@misenaf To bola iba taka moja uvaha. Ak im to tak statisticky vychadza, tak sa treba toho drzat. Ale skor by sa mali teda zamerat na to, preco sa ti to udialo, lebo ak sa to stane znova a znova, tak co, budu pokazde rusit transfer?

misenaf
4. mar 2015

@lilitela no myslím že mi dal málo estrofemu. Zvykne sa brať aj 3 denne od 1 dc ja som brala len 1. tak asi to bol dovod že telo si robilo podla seba...ja neviem hlavne ten estrimax nieje premna moc dobry lebo mam endometriozu a estrogeny ju ešte zhoršuju

lilitela
4. mar 2015

@misenaf No to asi ano. A teda si brala celkovo denne kolko mg? 2 mg 1x denne? To moze byt ozaj "malo", ale mozno prave kvoli tej endometrioze ti nedal viac. Nie som lekar, ale nechapem, preco v takychto pripadoch nerobia lekari cely KET uplne prirodzene - vlastne aj chapem, ako som napisala v prvom prispevku, treba potom menej kontrol, netreba pacientku tolko sledovat. A co ti navrhol na dalsi KET? Zvysit davku, ci ako?

misenaf
4. mar 2015

@lilitela ano brala som teda len 2mg 1x denne a teraz budem brať 1x denne. ano od 1 dc 3x denne estrimax.
Prirodzene nejdeme preto lebo mavam nizku sliznicu tak musel dopomoct liekmi.....

adrianaaa32
7. mar 2015

Baby prosim mam na vas otazku ohladom Ket. Ked mi v pondelok odobrali vajka, dnes-sobota som dostala ms. Kedy bude ket? nejdeme na Et pre podozrenie z Ohss. Ale teraz neviem ci sa tato ms rata a uz tento cyklus bude vklad alebo az o mesiac. Mam prist na kontrolu ked ms skonci..

lilitela
8. mar 2015

@adrianaaa32 To zalezi od centra, teoreticky je mozne hned ist na KET, zalezi od toho, ci bude KET prirodzeny, alebo stimulovany estrofemom a utrogestanom.

candour
8. mar 2015

@adrianaaa32 ahoj,ja som mala ohss a dr.chcel robit ket kvoli prestimulovaniu az o dva tri mesiace.nakoniec suhlasil ze hned v dalsom cykle,ale sama som sa na to nakoniec vykaslala a idem az po 3 mesiacoch,telo by si malo odpocinut.najma ak si mala velmi zvacsene vajecniky po stimulke.ale inak sa teoret.da ist aj hned,drzim palce

adrianaaa32
8. mar 2015

@lilitela @candour dakujem vam. No zvacsene asi boli dost, mala som cez 20 folikov na kazdom. Tak asi pockam co povie doktor a nebudem tlacit na to aby bol co najskor..

lilitela
14. apr 2015

@adrianaaa32 ja som si tiez dala mesiac pauzu, som sa na to proste necitila, ani psychicky, lebo som zacala krvacat este pred prvym krvnym testom, a to bola ako facka.

candour
14. apr 2015

@lilitela ja som tak dopadla obe ivf,hnusny pocit.tak snad teraz treti pokus co bude uz po 5mes pauze v maji dopadne lepsie,a tebe zelam to iste;)

lilitela
15. apr 2015

@candour to muselo byt fakt neprijemne. Ja mam teraz tiez 5 mesiacov pauzu, nedobrovolnu, stale nejaky problem. Chcela som sa opytat ty si bola v brne na konzultacii, v ktorom centre prosim ta. Tusim si pisala ze ta tam veru neohurili...

candour
15. apr 2015

@lilitela hm, veru som si porevala, ani na krv som potom uz nechcela ist..aj ked mam znamu co dostala pred testom velmi silnu menst. a je tehotna, t.j. test mala pozitiv... v Brne ano pisala som, neohurili ma v porovnani s tym centrom kde som tu na SK, bola som v Reprofite u Dr. Stelcla.

lilitela
15. apr 2015

@candour aj ja som bola na konzultacii v reprofite, a doktor meskal polhodku, potom uz mal nejaku konferenciu, akoze sme mali polhodinu na uvodny pokec, hlavne ze ja som sa trepala 1 a pol hodiny tam, a potom este spät.

candour
15. apr 2015

@lilitela pocas nasej meskal pol hod,potom na pol hod odbehol na zakrok a este raz nieco riesit.za zvys.desat min mi urobol sono s nespravnym zaverom a v liecbe nenavrhol absolutne nic ine ako na sk.ale pohoda.aspon som mala nazor ineho dr.🙂

lilitela
18. apr 2015

@candour Hmm, pri takychto situaciach rozmyslam, preco baby tuna na fore tak vychvaluju ten Reprofit. Ja uz premyslam nad tym, ci som nespravila chybu, ze som si cez nich podala ziadost na IVf - sice ju este nemam schvalenu a viem ze sa da aj preniest, akurat neviem, ci s tym nebudu zbytocne opletacky. Mala by som tu najst asi nejaku babu, ktora to tak urobila.

candour
19. apr 2015

@lilitela uz sa netrap ked mas podane,odbornici urcite su,neboj vyjde ti to tam a keby nahodou nie skusis inde,drzim palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre