Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

charlota333
25. okt 2011

@silvinnka a ahoj idem aj ja paaa a drz sa

zz12
25. okt 2011

ahojte babenky prosim mam jednu otazku ku KET, co vam povedala embryologicka, pri rozmrazovani embryi ze maju lepsie vysledky pri PK alebo pri 2-3 dnovych emb, ako preziju rozmrazenie? mate taketo info? dakujem

charlota333
26. okt 2011

@zz12 ahoj myslim ze spominala, ze lepsie sa rozmrazuju ked su bez PK-t.j. cim su starsie, alebo teda viac bunkové, tym sa horsie roumrazuju. no ja mam vsetky z PK tak neviem ako bude

zz12
26. okt 2011

@charlota333 dakujem za odpoved, niekedy si zacinam mysliet ze v spotrke je vyssia pravdepodobnost uspechu ako na uspesne tehulkovanie 😅

charlota333
27. okt 2011

@zz12 mas pravdu, niečo na tom bude

charlota333
29. okt 2011

@zz12 stimulujes na IVF alebo sa chystáš na KET?

zz12
29. okt 2011

@charlota333 chystam sa na KET na buduci mesiac, teda v novembri, a ty uz si absolvovala KET?

charlota333
29. okt 2011

@zz12 ano vcera som bola na KET

zz12
30. okt 2011

@charlota333 juuuuj to je dobra sprava, a velmi velmi ti zelam aby sa emryjko/a dobre zahryzli 😀 a nepustili presne 9 mesiacov, 😉 , a kolko si si dala vlozit? jedno alebo viac?

charlota333
30. okt 2011

@zz12 dala som si vlozit dve embryjka

silvinnka
31. okt 2011

@charlota333 ahoj,kolko bunkove si si dala vkladat?nestiham sledovat vsetky prispevky,prepac 🙂 tak,pomalicky mito ubieha,dnes uz druhy den po transfere 🙂

silvinnka
31. okt 2011

@charlota333 ahoj,kolko bunkove si si dala vkladat?nestiham sledovat vsetky prispevky,prepac 🙂 tak,pomalicky mi to ubieha,dnes uz druhy den po transfere 🙂

charlota333
31. okt 2011

@silvinnka ved to ze je to, len tak kratko od transferu- keby uz bol aspon mesiac, dala som si vlozit blastocysty

silvinnka
31. okt 2011

@charlota333 supeeeeeer,tak pekne oddychujme!!!idem k telke ,mam vysedu prdel 😉

charlota333
4. nov 2011

@silvinnka ahoj ako sa mas? citis sa dobre?

silvinnka
4. nov 2011

@charlota333 ahoj,tak u mna je to take premnlive tym,ze mna nestimulovali ,ale isla som hned na vklad 🙂 jeden den lepsie,druhy den horsie,ob den ma zvykne dost pobolievat podbrusk ,no a dalsi den len sem -tam picha....inak nic....nechcem sa moc sledovat,v utorok si spravim test a uvidim....ty sa ako citis? akurat stale spim,aj teraz som sa naobedovala a hajde do postele 🙂)

viktoria1975
11. dec 2011

@makovicka53 ja som brala na sliznicu taky vitamin- melatonin, to vraj velmi dobre zabralo. Inak som brala prednison, estrofem a neskor utrogestan.

makovicka53
12. dec 2011

@viktoria1975 ja som o nom ani nepocula je volne predajny pod tym nazvom?

viktoria1975
12. dec 2011

@makovicka53 ano, je to vitamin a u mna vraj vyborne zaucinkoval.
Ty si teraz v akej faze? J asom bala na KET v piatok a cakam...Dali mi dve embryjka, 6 a 8 bunkove, ale vraj neboli "nic moc"...

minniy
13. dec 2011

Ahojte, prosím Vás, napíšte mi Vašu skúsenosť.
05/2011 1. IVF potom OHSS , 06/2011 1. KET – negatívne, 07/2011 2. KET – negatívne. Chodím do Gyncare v KE. Teraz som 6. deň po KET (nepočítam deň prenosu) a začala som špiniť. Máte s tým skúsenosť? Beriem estrimax 3x1 a duphaston 3x1. Čo to znamená? Mám aj zvláštne bolesti v podbrušku. Môžem byť ešte tehu? Prosím, napíšte mi. Ďakujem

silvinnka
13. dec 2011

@minniy ahoj,ja mam za sebou 3x IVF (posledne s darovanymi vajkami) ja som spinila od 10 dna po ET,brala som tiez duphaston,no a od 14 dna som lezala v nemocnici dva tyzdne,tym,ze som dost silno krvacala,ako menzes....tam mi davali infuzie,lieky....vsetko dobre dopadlo,som tehulka a cakamdvojicky...inak ja som aj po prepusteni z nemocnice spinila az do zaciatku 9 tt....do krvi som nemala ziadne tehu priznaky,nic.... 🙂

minniy
13. dec 2011

@silvinnka ďakujem, dala si mi ešte nádej. Špinila som aj pri prvých dvoch KET. Tak dúfam, že teraz to vyjde.

linda81
26. dec 2011

Ahojte dievcata....chcem sa opytat a asi aj postazovat, som po ET v novembri--negat...a 1 KET v decembri...a tiez negat...nejako som z toho mimo....a neviem ako dalej...tak sa chcem opytat, ako sa toto da zvladat vsetko a dokedy... 😢 😢 😢 ...

nelly3
26. dec 2011

@linda81
je to tazke, kazdy neuspech, ja som to uz tri krat zazila - to slovo negativne ☹ ale treba verit, ja tomu verim, ale niekedy je to dost uz na nervy. ja sa chystam na KET znovu a snad uz uspesne 😉 drzim palce a treba asi aj trosku pockat, nehrnut sa do toho, cas lieci a pride jar...... 🙂

brita
26. dec 2011

@linda81 Ahoj Linda, mas pravdu, je to tazke a clovek sa snazi najst odpoved na to, dokedy este, ako dlho to ma este zmysel, ako to zvladat a podobne. Nepocitam k tomu drzo zvedave otazky, blbe narazky, pohlady, ustavicne tehotne kolegyne, fotky malych deti, ktore ti stale niekto strka pod nos a podobne...My sme si presli asi uz vsetkym. S manzelom chodime po CAR uz 7 rokov a stale pocuvame len slovo - negativne, raz dokonca MA. ☹ Ked spocitam vsetky IUI, IVF, ET a KET, tak sme boli dokopy uz osemkrat, vystriedali tri centra,, teraz v decembri deviaty pokus - to este nevieme vysledok ET, este nam do hcg testu chyba par dni. Nepocitam ine veci, co sme skusili, napr. Jonasova metoda, Vollova metoda u liecitela, vseliake preparaty typu Maca a kadeco, ze si uz ani tie nazvy nepamatam...Vsetko ma svoje hranice, nejde to donekonecna, je to na hlavu, je to o zdravi a aj o peniazoch. Mna osobne vzdy motivovalo to, ked som si precitala, cim vsetkym presli ine snazilky, kolko pokusov, potratov, slz, ale aj snazenia, sily a viery mali v sebe, ze raz to predsa uz vyjde. A este jedna vec ma naucila, ze nikdy nemam hovorit nikdy. 😉 Ja ti zelam vela sil a motivacie, aby si to este nevzdavala, uz len kvoli sebe, ze si preto urobila naozaj vsetko, co bolo v tvojich silach. 😉

linda81
27. dec 2011

@brita dobre rano....dakujem....a velmi va, zelam konecne to vyuzene miminko..

wifina
27. dec 2011

chcela by som sa opýtať veľmi triviálnu otázku, ale niektoré veci mi nie sú jasné, keď idem v rámci jedného IVF na 2 alebo tri vklady, tak to neznamená, že mám vyčerpané 3 IVF z poisťovne, však? dik za odpoveď...

brita
27. dec 2011

@wifina Wifina, ked ides na IVF, tak v ramci neho, cize hned po odbere vajicok o par dni mas jeden vklad, cize ET. Ostatne embryjka ti zamrazia a ked si ich das vlozit neskor, to uz nie je IVF, ale KET a ten si platis sama, to poistovna nehradi. Cize poistovna hradi len IVF, rozumej tie stimulacie, pri ktorych si pichas injekcie, beries drahe lieky a ides na odber vajicok. Ak po IVF nie je ET, je to pre poistovnu jedno, proste uz si jeden cyklus vycerpala bez obhladu na to, ci ET bol alebo nebol. Poistovna teda hradi cykly IVF, cize stimulacie + odber vajicok, nie ET a KET.

wifina
27. dec 2011

@brita ďakujem veľmi pekne, tak nejako som si to predstavovala, ale občas potrebujem takto jasne vysvetliť. Koľko stojí jedno KET potom? dik.

brita
27. dec 2011

@wifina Nie je zac 🙂 Cena za KET zavisi od cennika centra. Tusim je to okolo 160 EUR (napr. Sanatorium Helios, Martin) alebo tak nejako a este k tomu pripocitaj nejake peniaze na lieky ako utrogestan, estrimax, ale to je uz zanedbatelna polozka. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre