Vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov

mirka126
6. nov 2014

Dobrý večer, z manželom sa o bábo snažíme vyše roka a pol... Podstúpila som rad vysetrení.. a ešte ma čaká vyš. priechodnosti vajickovodov.. lekár mi povedal že sa to robí hlavne laparoskopicky.. ale to je pod uplnou narkózou a tomu by som ja rada vyhla. Potom mi povedal že sa to ešte da aj cez ultrazvuk . ale nemam ani potuchy ako sa to robi a hlavne ci to je bolestive .. prosim vas neviete o tom nieco viac?? Boli ste na tomto vysetrení?

bahira1962012
6. nov 2014

ja som bola na priechodnosti v celkovej anesteze,bolelo ma to po zákroku plecia 🙂 inak pohoda celkom
tu je o tom niečo 🙂
http://www.mamatata.sk/node/63319

lilinka77
6. nov 2014

Prefuky sa daju urobit aj bez narkozy, ale v pripade nepriechodnosti to dost boli. Ja som mala laparoskopicky..

lauricka
6. nov 2014

ak chces fakt babo, tak chod to toho, pri laparke sa Ti tam mozu "pokutrat" a ak najdu nieco v neporiadku, mozu Ti tam rovno "upratat". Mne robili laparku a zaroven drilling - vypalovanie dierok do stien vajecnikov. Je to zalezitost na 3 dni v nemocke a potom sa to rychlo hoji. To zvladnes.

kattyy3
8. nov 2014

Ahoj ja som absolvovala asi pred mesiacom vysetrenie priechodovosti vajecnikov pod ultrazvukom spolu s 3d maternice a bola som v Dunajskej strede u dr Feldmara. Su tam neskutocne mili a uzastny, samotne vysetrenie trvalo fakt len par minut, zavedenie hadicky ci katetra vobec necitis a vsetko mozes aj ty sledovat na velkej obrazovke. Po vpustani tekutiny pocitis tlak ako pri menstruacii ale doktor v momente zastavi ak povies ze uz to moc pocitujes a tlak povoli, mne dva krat vpustil tekutinu a vsetko bolo hotove. Nehovorim ze to je najprijemnejsie ale ziadna hrozna bolest aby clovek musel byt uspany. Bala som sa ale som rada mam to zasebou u mna dopadlo vsetko ok boli priechodne a ziadne priepazky v maternici. Robili mi to na zaklade dvoch MA cize zamlcanych potratov. Drzim palce chod na to

mirka126
autor
11. nov 2014

Veľmi pekne Vám všetkým Ďakujem .... idem sa objednat na vysetrenie.. dufam ze to vsetko dobre dopadne 🙂

ivca88
11. nov 2014

Mam velmi cerstve info,...som 5 dni po zakroku....

Urcite chod pod narkozu a nech to spojaaj s laparoskopiou...nech ta pokukaju....

Pretoze mne napr nasli zrasty po celej lavej casti....az k hrubemu crevu,... vraj som prekonala zapal vajecnikou....to mi sposobovalo blokovanie ovulacie...

Zobudila som sa s 20 cm hadickou v bruchu...ver mi ..najhorsie co sa mi v zivote stalo ,,,, a to nechci vediet ako sa mi vztavalo a chodilo a cikalo,...

Hrdlo bolo 3 dni PN ... kedze pri zakroku mas hadivku aj v krku...aby si sa nezadusila ...

No ked si predstavim.... zivot bez dietatka.,.tak mi to sposubeje este vacsiu bolest ako tento zakrok..... dnes je 5. den a ja uz dokazem sama ist na wc ci vztat sama s postele...

Tie zrasty co tam nasli tak to na sone ci inom vysetreni nevidnon.... podoba sa to crevu.....

Pre mna to bolo strasne skor psychicky.... nikdy som o tom necitala ,..ze by mali zeny vyvod na odsavanie krvy..... preto to bol taky sok..... ani neviem preco mi ho dali..kedze operacia bola bez tazkosti... no ako pisem,..velmi.malo zien ho malo.... takze sa neboj...

No teraz aspon viem...ze som si usetrila kopec rokov placu,,, pretoze tie zrasty by nikdy liekmi ani.nicim neodstranili... 🙂

Neboj sa .,,, mi zeny zvladnene vsetko 😉

candour
11. nov 2014

Moja situacia: prekonala som tazke zapaly, kedze ma lekar neliecil pocas stuidia na VS ako mal, zanedbal totalne zdrav. staroslivost, v dosledku toho ma operovali s podozrenim na nador, bol to vsak absces zo zapalu, vajcovody mi vtedy sice nechali ale lekar rovno povedal, ze po kazdej operacii a dalsom zapale hrozia na nich zrasty. nasledne som nemohla otehotniet (maternica, vajecniky zdrave) . USG ukazovalo nalezy na vajcovodoch - saktosalpingy, menej skuseny gynekolog ich vsak nemusi na USG vidiet, sla som potom na laparoskopiu do sukr. kliniky, kde mi vajcovody spriechodnili - dnes to uz lekari v stat. nemocniciach nie su ochortni robit, ale rovno vajcovody odstrania obycajne...po tej laparoskopii sice boli vajcovody priechodne ale lekar rovno povedal ze aj ked cez ne ide tekutina, t.j. su priechodne neznamena ze su aj funkcne, kedze vajcovod musi vajicko posuvat a pokial na nich boli zrasty, ci saktosalpingy tak uz tuto funkcnost moze stratit..napriek tomu som nebola ochotna si ich dat uplne odstranit..absolovala som IVF s takymi vajcovodmi a bolo neuspesne, lekari mi povedali ze prave taketo vajcovody, na ktorych su saktosalpingy (v zraste vajcovodu sa hromadi tekutina) mozu vyrazne znizit sancu aj na umele oplodnienie, tekutina v nich je toxicka a vyplavuje embryo..a tak to aj dopadlo, prve IVF bolo neuspesne ..po dlhom a tazkom rozhodovani (temer desat rokov som to odmietala) som si ich dobrovolne nechala oba laparoskopicky v ramci tretej operacie vybrat a teraz zacinam s 2. IVF..ked mi vybrane vajcovody ukazali na snimke po operacii bolo jasne ze by som s nimi nikdy spontanne neotehotnela a stale v nich bolo lozisko zapalu, ktore sa neda realne vyliecit ...treba sa hlavne zverit do ruk dobrych lekarov a nechat si poradit..z mojho pohladu spriechodnovanie strasne bolelo, po laparoskopii a aj tak nepomohlo.. na druhej strane ak zena neprekonala viacere vacsie zapaly, nie je skor dovod sa obavat ze by vajcovody boli problem..

zuzicek88
12. nov 2014

@candour vela stastia ti prajem,aby si sa stala mamou

leontinka27
13. nov 2014

@candour ahoj aj ja som teraz absovovala odstranenie druheho vajcovodu koli saktosalpinku.tiez som bola na diagnostickej laparoskpii pred 3 rokmi.nasledne po 9 mesiacoch 1ivf skoncilo mimomatern.2 ivf biochemicke 1 ket nic 3 ivf nic 4 ivf nic.v auguste som bola na prefukoch tam sa saktosalping potvrdil tak som sa konecne odhodlala si ho dat odstranit.tak dufam ze uz konecne bude moje ivf uspesne lebo uz stracam nadej silu a aj peniaze dochadzaju.
takze dufam ze to bolo v tom saktosalpiku a uz budem konecne tehotna.roky ubiehaju a uz to riesim dlhe roky.

candour
13. nov 2014

@zuzicek88 Dakujem krasne🙂 dnes som zacala s pichanim v rámci 2. pokusu IVF a verim, že ta laparo pomoze uspesne to dobojovat k vianocnemu darceku🙂 aj Tebe prajem samozrejme napodobne vsetko dobre🙂

candour
13. nov 2014

@leontinka27 URCITE TI TO TERAZ VYJDE. myslim, ze tie saktosalpingy su velka zataz pre telo, chuda stale musi imunita bojovat s chronickym zapalom, takze verim, ze pre uspech IVF to ma rolu, co mi potvrdili uz viacere kocky tu na fore, ktore pisali, ze sa to podarilo po odstraneni🙂

zuzicek88
13. nov 2014

@candour aj ja dakujem tebe,nedame sa a budeme bojovat za vytuzene babatko az do stastneho konca

leontinka27
27. nov 2014

@candour ahoj no ako uz si po stimulke?kolko bolo vajok?kedy je vklad?myslim na teba.drz sa.a ocakam dve ciarocky na teste.ine ani nepripustam...

candour
27. nov 2014

ahoj, no veru po stimulke, mala som pri min davke gonal 29 vajok, skoro som odpadla,ked mi to oznamili v mojom veku, 🙂 z toho 24 embryi a uvidime kolko dojde do zajtra, vklad je v sobotu, dakujem krasne a prajem podobne,nam vsetkym zenam co tuzime byt maminou 😵

leontinka27
30. nov 2014

@candour no teda parada.tolko vajok a tolko embryy.kedze ti pisem az dnes tak uz mas po vklade...tak budem na teba mysliet a dve ciarocky na teste zelam.ak sa mozem spytat cim si stimulovala?a este otazocka manzel je ok!kedze uz nemame vajcovody ostava nam dufat a verit ivf.drzkaj sa....kedy budes testovat?

candour
1. dec 2014

Ahoj,dakujem krasne za povzbudenie a rovnako posielam reciprocne🙂 ja som akurat dosla z CAR,davali mi uz 3.krat infuzie,lebo mam ohss,bohuzial mi nasadili aj antibiotika,co ma netesi kedze som po vklade,ale dr.ma uistil,z e embryjku neublizi a mne pomoze,lebo som tuto noc myslela,ze moja posl.hodina udrela,v pase namiesto 65 mam 100cm🙂partner ma spg v poriadku(ma uz dve deti).testovanie ma zatial netrapi,ale na krv mam ist 12.12:)a Tebe sa ako dari?

leontinka27
1. dec 2014

@candour no teda to ohss ma mrzi ale ze vraj ked sa zhorsuje ohss tak embryko sa uchytilo.tak dufam ze to tak aj bude ked uz tolko trpis....ale zelam rychle uzdravenie samozrejme s // .ja teraz neriesim nic ale v january sa chystam zasa na ivf.na spermos sa pytam lebo mi mame aj to zle.u nas je to teda kombinacia viac faktorov....ale dufam ze preto robime uz maximum.tak sa drzte a ocakam infosku o tehotnosti....

candour
2. dec 2014

🙂dakujem,vy jedzte vela chilli a skus aj altern.medinu,ja od neuspechu v lete a operacie chodim na spec. terapiu a citim sa jak znovuzrodena.verim,ze telu sa da pomoct aj nad ramec klas.mediny.pa

leontinka27
2. dec 2014

@candour cili papas v tobolkach? Ja pijem caje vitaminy a kde chodis na tu altet.medicini alebo co tam robis ako ti pomahaju?inak ako sa citis?je ti uz lepsie?budes aj testovat?ozaj kolko ste vkladali a kolko mrazili!drzim palce

candour
2. dec 2014

Chilli jem od pociatku stimul,cerstve cele papricky plus chilli sweet omacku co ma 26%obsah chilli🙂jem aj femibion asi pol roka a do vkladu pol roka pila zens.caje.alt.medicinu chodim na kraniosakralna terapia,harmonizuje cele telo ako jeden celok,a na psych.pohodu uzivam
Bachove kvapky🙂nikdy som na take veci neverila,ale skusila som to a velmi mi zdrav.pomaha.treba si najst to svoje,co cloveku pomaha naj.dakujem za opytanie inak,po infuzke a terapii dnes sa uz citim super.vkladali mi jednu blasto.nechcela som dve a dr.kvoli vysok.riziku ohss z tolkych vajicok ani dve nezvazoval.zamrazili 18.testovanie vobec neriesim🙂dakujem za prianie a podobne drzim palce tebe!ako sa tebe dari?

sipka87
2. dec 2014

@mirka126 ahoj. Ja som bola na hysterosalpinografii, to je zistenie priechodnosti vajecnikov, je to velky tlak v podbrusku, je to trosku bolestive. POvedali mi ze je vsetko ok. Po roku na to sa stale nedarilo a nakoniec som sla na laparku. Tam zistili ze mam saktosalpinx a vybrali mi jeden vajickovod. Mesiac na to som ostala tehotna. Určite ti odporucam laparoskopiu. JE to pod narkozou, no ale co. Ved to nie je nic strasne. A ked tam nieco uvidia hned to spravia. Nabuduce by som sa rozhodla urcite hned pre laparoskopiu. Toľko moja skusenosť. Vela štastia.

lauricka
2. dec 2014

@mirka126 @ivca88 to, co popisujes, ten "vyvod" je uplne normalny, mali sme ho vsetky. Ako opisujes, ake to bolo najhorsie a strasne, tak to bola normlana operacia, dokonca len mala brusna operacia. Asi si si toho malo zatial zazila, lebo su aj ovela horsie stavy po zakrokoch. Je to o individualnom prezivani. Jedno je vsak dolezite, kto chce babo, nesmie sa bat 😉 - lebo aj porodit ho treba a napr. cisarak je uz velka brusna operacia 😉

ivca88
2. dec 2014

@lauricka tak soorry ze som zažila iba toto 😀 😀 😀 😀 neviem o čo ti ide 😀

lauricka
2. dec 2014

@ivca88 mne o nic, ja nic nepotrebujem, len si to opisala ako daku katastrofu, tak som chcela autorku otazky trochu ukludnit, ze to ziadny horor nie je, o nic viac. Lebo sme to zazili mnohe a citajuc Tvoj prispevok som mala pocit, ze horor.

happyfrog80
2. dec 2014

@lilinka77 v pripade nepriechodnosti to hrozne boli?Tak mna to teda bolelo hrozne 😩,no ale zato som uz dalsiu ms nedostala

ivca88
2. dec 2014

@lauricka prepáč ... napísala som to ako pravdu ... mne nik nepovedal ze budem cievkovana ci mat hadicku v hrdle ci drenáž...
Je lepeie byt na to pripravená ..
A operacia je nevyhnutná ...cize nevyberieš si..
A prosím nabuduce ma uz nekontaktuj... nemám záujem s tebou rozoberat moje diagnozi .. pretoze nie kazdej tam robili to iste ... cize aj bolesti su odlisne ...
A naozaj nepotrebujem aby ktosi do mna vrtal

happyfrog80
2. dec 2014

@ivca88 tak skore tehulkovanie 😉

ivca88
2. dec 2014

@happyfrog80 dakujem 🙂 kiež by to vyslo kazdej 🙂

lauricka
2. dec 2014

@ivca88 mne islo skor o autorku otazky, nez o Teba, ani sa mi nezdalo, ze by som do Teba vrtala. Asi budem teraz, lebo vyzera, ze zle prezivas aj ine veci, nez len tu operaciu. Treba sa trochu obrnit do zivota. OK, kontaktovat Ta nebudem, spolahni sa.

leontinka27
3. dec 2014

@candour dakujem za informacie.tak drzim palce.a ako sa citis!
ja sa chystam v January. na ivf tak sa zacnem coskoro dopovat vitamin.