Vyšla vám ET po pichnutí Diphereline injekcie?

petra2505
30. sep 2009

bola ste niektora po pichnuti diphereline na et a vyslo vam to? Dakujem 😉

petra2505
autor
30. sep 2009

alebo je mozne otehotniet prirodzene?

lucula73
30. sep 2009

petra ,to diphelerile sa nepichá len raz,ale počas stimulky,spolu s tými stimulačnými injekciami....a potom sa ide až na ET po odbere vajíčok..

rienok
30. sep 2009

petra velmi nerozumiem otazke, mozno keby si napisala viac

petra2505
autor
30. sep 2009

ja som si ho pichla raz 36 hodin pred odberom a teraz mi nechcu robit ET kvoli tomu, ze mi dali pichnut ten Diphereline.som z toho taka znechutena, vraj musime 2 mesiace cakat 😠

petra2505
autor
30. sep 2009

kocky posuvam to vyssie

petra2505
autor
30. sep 2009

ikke lenze ta kocka uz musela byt tehu pred pichnutim nie po

len
30. sep 2009

Diphereline se píchá dvojím způsobem. Při dlouhém protokolu cca 14 dní před začátkem stimulace jedna megadávka nebo při krátkém v posledních dnech stimulace několik malých dávek. Má za úkol přibrzdit hypofýzu, aby produkovala hormony, které by se pak pletly do řízeného IVF cyklu.
Nenapsala jsi širší souvislosti, ale nějak nechápu, jestli ti doktoři řekli, že máš něco píchnout, a pak ti kvůli tomu nechtějí udělat ET? 😒 Tělo teď nebude produkovat LH a FSH, což by nemělo nijak vadit (FSH se píchá stimulačním lékem a LH je Pregnyl a spol.), opravdu nerozumím hodně zmatenému dotazu. Řešila bych to přímo se svýma doktorama 😉
Každopádně k dotazu, jestli je po Diph. možno otěhotnět přirozeně - ano, ale až vyprchá z těla (záleží na dávce). Dokud je v těle, jsi jako by v přechodu a neovuluješ.

petra2505
autor
30. sep 2009

kocky aby som to upresnila bolo to takto:
2DC som zacala stimulovat Gonalom, 6 den pichania som isla na kontrolu kde mi pichli 3 Merionaly a povedali mi, ze sa im zda, ze budem mat OHSS lenze ja som sa citila super, nic mi nebolo.Potom som pokracovala 4 dni pichanim Cetrotidu a 3 amp.Merionalu a vecer som si mala pichnut Pregnyl lenze dva dni pred OPU mi Pregnyl lekar vymenil za Diphereline .To som si mala pichnut o 21 hod vecer a na druhy den som uz nepichala nic.Dalsi den som isla na OPU kde mi odobrali 9 vajok, z toho 4 su uplne schopne a vcera mi volali, ze zajtra alebo v sobotu by som mala mat ET.Dnes mi volali, ze "deti"sa krasne delia, uz su 4 bunkove ale, ze ET nemoze byt prave preto, ze mi zmenili Pregnyl za Diphereline .Som nahnevana a strasne lebo citim sa super, ziadne OHSS nemam ani som nemala ani neviem, ze som stimulovala a teraz mam dva mesiace cakat.Ja do KET nevkladam nadej viem, ze sa da otehotniet aj pri KET, ale predsa cerstve je cerstve.
Snad som to napisala zrozumitelne, pokial nie rada doplnim info.

len
30. sep 2009

Počkej, Diphereline MÍSTO Pregnylu? 😕 No to jsem ještě neslyšela, vždyť je to úplně jiný hormon s jiným účinkem 😕

petra2505
autor
30. sep 2009

presne tak Pregnyl som im mala priniest a dali mi Diphereline.

len
30. sep 2009

Prostě před OPU MUSÍŠ dostat dávku hCG nebo LH (cca 36 hodin před), aby vajíčka správně dozrála, bez toho to nejde. Jsi si 100% jistá, že to byla Diphereline? 😕 Ta má totiž za úkol právě tvorbu těchto dvou hormonů zabrzdit, takže vajíčka by prostě nemohla dozrát...

petra2505
autor
30. sep 2009

uplne ista na milion %

rienok
30. sep 2009

no tak v tomto Ti veru neporadim ... nie som az taka zdatna v tejto teme, ale mala si nejaky divny postup. Mozno si divne reagovala tak preto ta vymena. Inak to naozaj musis riesit s lekarmi 😖 ale pravdepodobne si mala nabeh na OHSS, lebo tym dipherelinom Ti ho zabrzdili a naviac v pribalovom letaku pisu ze sa nema podavat v tehotenstve takze to bude pravdepodobny dovod preco Ti nechcu spravit ET. Lebo nejde len o ovulaciu ale aj o sliznicu maternice a ten diphereline mal mozno vplyv aj na nu a tak by sa ti embrijka neuchytili. Neboj sa spytat, ja sa pytam a vzdy mi vsetko dobre vysvetlili. Len na ukludnenie teraz 1 baba je po KET tehotna a ET predtym nevyslo. Priroda je nevyspytatelna. Drzim palecky nech sa coskoro dockas peknych a zdravych deticiek 🙂

petra2505
autor
30. sep 2009

rienok dakujem, mam ozaj prvu, ale bohatu skusenost (netyka sa to len Diphereline )

len
30. sep 2009

A opravdu jsi teda navíc k tomu Dipherelinu nedostala nic, co by obsahovalo hCG nebo LH? Protože pokud jsou aspoň některá vajíčka OK, tak nějaký impulz k dozrání dostat musela...

rienok
30. sep 2009

no v kazdom pripade je to mimoriadne divny postup tak sa neboj pytat ... ozaj v ktorom centre si bola?

petra2505
autor
30. sep 2009

nie vsetko co som pichala som vypisala nic viac som nedostala, vajok sme mali 20, z toho bolo 9 pouzitelnych, 4 ziju a pekne sa delia (zatial)

len
30. sep 2009

Tak to teda opravdu neporadím, v životě jsem o tom neslyšela (a že jsem toho načetla 😖 )...

petra2505
autor
30. sep 2009

no ved ja uz citam tri roky a tiez som o tom nepocula 🙂 no asi ma dali teraz do "prechodu" a budem cakat kym sa mi telo spamäta....Lutujem, ze som do toho isla 😒

elana
30. sep 2009

Souhlas, jsem z toho taky jelen. Přece pokud nedostala žádné hcg ani LH, JAK z ní mohli vydolovat vajíčka (dobrá, to bych si představit uměla), ale jak to mohla být vajíčka životaschopná, ze kterých už jsou dneska 4 čtyřbuněčná embrya? 😕

lenuliatko
30. sep 2009

Petra, chápem, aká si naštavná. Už pár dní si čítam tvoje peripetie a len žasnem, čo to s tebou robia 😅 Do ktorého centra chodíš? Už len tie lieky, kombinácie a napokon úplne nelogické podanie diph. namiesto pregnylu. Tiež práve stimulujem na IVF, a teda sa o tie hormóny zaujímam, preto nechápem, ako si sa ty k tomuto dopracovala. Mne pichli miesto Diph. decapeptyl, megadávku na 18.DC (dlhý protokol), po MS idem pichať puregon a zavŕši sa to pregnylom. Napadlo ma, či niečo nezbabrali v CAR a teraz to potrebujú nejak zakamuflovať 😕 Decapeptyl a zrejme aj Diph. okrem toho, že zastavia produkciu FSH a LH, majú za cieľ aj znížiť sliznicu maternice na cca 4mm, čo pre tehotenstvo nie je vhodné, ale zas sú lieky, ktorými sa zas dá sliznici pomôcť narásť. Ja by som teda ticho na tvojom mieste nebola, raz ti povedia, že ET nebude, potom bude a pichnú ti k tomu D., potom zas povedia, že nebude 😠 To čo je za hokej? Pýtaj si vysvetlenia, už ma napadá len to, že pichli D na zastavenie vaječníkov, lebo predpokladali, že ET nebude, aby si tvoj cyklus nastavili podľa potrieb KETu a keď sa teda ukázalo, že ET by byť mohol, tak im napokon došlo, že nemôže, lebo ti podali D. Držím palce, do ďalšieho boja. Možno keď to tak zle začalo, o to lepšie to skončí 😉

minka051
30. sep 2009

Ahojte

No čítam čo tu píšete a nechápem. Ja teraz čakám kým dorazí menzes a začínam pichať 2DC Diphereline a další den k tomu Merional. A tak to mám na rozpise po celú stimulku. Decapeptyl je to isté ako Diphereline to mi dali teraz preto lebo Decap. sa už nevyrába a nebol dostať. ja mám krátky protokol.

lucula73
30. sep 2009

no konečne som to aj ja ako tak pochopila a musím tiež povedať,že som ešte nepočula,aby sa pred odberom vajíčok pichal diphereline....
a prečo vlastne nemožeš ísť na ten Et,keď sa vajká pekne delia???

a kam chodíš do Caru?to by zaujímalo určite nás všetky....

petra2505
autor
30. sep 2009

lenuliatko zajtra si idem pre vysvetlenie, nenecham sa odpalit, keby som tak mohla zverejnit co sa stalo v CAR v den OPU tak myslim, ze by ste niektore nemali slov - baby toto uz nie je mozne.prave to, ze so mnou "zametaju"ma vytocilo a pokial zajtra nedostanem adekvatnu odpoved zverejnim co sa v den OPU v centre stalo.dakujem, ja ti prajem uspesne IVF bez problemov akymi som si presla a prechadzam ja
Navstevujem FERTICENT v Bratislave.

lenuliatko
30. sep 2009

Petra, zverejni to. Aby si aj iné dali pozor. Alebo to napíš do IP, to by ma fakt zaujímalo, čo sa stalo. Vieš, oni mnohí lekári v tých centrách predpokladajú, že my hisičky o tom nič nevieme, len budeme počúvať, čo oni nakážu. Ale určite si si mnohé veci zistila aj sama, aj viaceré sme ti potvrdili, že s takým postupom sme sa ešte nestretli, že nie je všetko ok, tak môžeš argumentovať. Držím palce a nenechaj sa určite odbiť, kým nedostaneš odpovede na všetky otázky.

lenuliatko
30. sep 2009

husičky 😅

petra2505
autor
30. sep 2009

kocky pokial sa zajtra nedockam vysvetlenia tak to zverejnim teraz este nie, ale od rana citam vsetko mozne a nikde som nenasla info, ze po pichnuti Diphereline sa nemoze oplodnovat dokonca su kocky, ktore prave s Diphereline stimulovali takze nechapem o com to cele je...dalsie co mi je divne, ze 5 vajok co sa mali oplodnit prirodzene sa zahadne neoplodnilo ani jedno napriek tomu, ze mame vyborny spermiogram, na IVF sme isli kvoli mojim nepriechodnym vajcovodom takze z 20 bolo 9 pouzitelnych a z tych je zahadne oplodnenych ICSI len 4.

elana
30. sep 2009

Petro určitě, to je asi nejlepší řešení. Nenech se sebou vyběhnout, pěkně vklidu jim vysvětli, že sice nejsi lékařka, ale číst umíš a že podané léky pro Tebe nejsou jen pojmy, ale že přesně víš, jaký má který účinek a že oni jednali naprosto proti logice a podávali Ti léky, které v danou chvíli měly přesně jinou funkci, než mít měly. Pokud někdo udělal chybu, tak ať se za ni aspoň omluví a ne že se budou dál chovat nabubřele, protože ONI lékaři a TY nevědomá husička pacientka 😠

petra2505
autor
30. sep 2009

kocky som zvedava na vysvetlenie, ale uz explodujem na nich ked mi budu tlacit kaleraby do hlavy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre