Vyšla vám ET po pichnutí Diphereline injekcie?

petra2505
30. sep 2009

bola ste niektora po pichnuti diphereline na et a vyslo vam to? Dakujem 😉

elana
30. sep 2009

No jasně, jak psala už výše Len, někdy se Diph. používá i při stimulaci, ale tam je to něco jiného, tam má bránit tomu, aby hypofýza vyprodukovala LH a aby tak nepopraskaly rostoucí folikuly. Ale podat jednorázově Diph. na konci stimulace místo Pregnylu...to se prostě nedá. Nadto je to stejně divné, jestli to vůbec byly Tvoje vajíčka...když Ti nedali LH (Luveris) nebo hcg (Pregnyl, Ovitrelle), tak ty vejce prostě nemohly dozrát, takže nemohly být oplozeníschopný. Ty ale nějaký embrya záhadně máš, přitom ale je nechtějí transferovat. Proč? Žeby nebyly ve skutečnosti Tvoje?

Mně to celý fakt zavání nějakou kamufláží, pokud je to jak píšeš, tak nejsnažší rozuzlení mi přijde, že to prostě někdo spletl, místo Pregnylu Ti napsal Dipherelline, pak už s tím nešlo nic dělat, tak Tě odebrali a doufali, že když jim skočíš na to, že ET nebude, tak při KETu řeknou, že se to nerozmrazilo a smůla, přijďte zas.

lucula73
30. sep 2009

Petra,tak sa zajtra drž,máš prehľad o tých hormonoch,tak sa nedaj obalamutiť....a hlavne sa opýtaj,prečo ti nepichli Pregnyl ale diphereline...

petra2505
autor
30. sep 2009

elana presne tak ako si napisala si myslim, ze to bolo!!!!Ze s prepacenim posr..li vajicka.

len
30. sep 2009

Elana, pokud už tu konstruujeme různý teorie, tak co by jim bránilo říct, že jsou čtyři vajíčka - kdo to zkontroluje? Jsme odkázáni jenom na to, co nám řeknou, ale když ti poví, že je deset vajec nebo jen dvě, nezbývá, než jim věřit... Takže nemusí být cizí, ona nemusí být prostě žádná, že? 😝 Já teda jsem pro maximální důvěru svým doktorům, ale pokud se stane takováhla věc (prostě není podán ten závěrečný lék, bez kterýho to nejde ani omylem), tak je někde něco špatně 😠 A opravdu mě mrzí, že pak dělají pitomce z holky, co už toho má určitě spoustu za sebou a do IVF za x desítek tisíc jde s maximální vírou, že to pomůže k otěhotnění 😔

lenuliatko
30. sep 2009

Mňa napadlo presne to, čo Len. Že to proste zbabrali a nie je nič... A buď teda povedia, že sa zle rozmrazili, alebo urrobia, či už ET alebo KET a nevložia nič... Jedna kočka tu na koníku mala také podozrenie, že jej proste nevložili nič a tvárili sa, že hej. Ale to už ale aj o ľuďoch a charaktere. Iste je menšie zlo povedať, že sa nerozmrazili a žiaden vklad nebude. Ale to už fakt fantazírujeme, možno sa nakoniec všetko vysvetlí. Som naozaj zvedavá, čo ti zajtra povedia. Inak, jasné, že po diph. sa dá otehotnieť, používa sa bežne pri stimulácii, akurát, že bežne sa tá megadávka pichá necelý mesiac pred ET, nie pár dní 😒

barbareta
2. okt 2009

No baby mne sa v Fc stalo presne to iste čo Petre ☹ ale uplne presne !!!
Presne viem čo cíti 😖 aka je naštvana zmetená .
Až na to ze mne povedali na kontroloe ze na jednom mam 9 a v druhom 7
A po odbere a samozrejme pich. Dipherline bolo len 4 a po pk bolo len jedno a to sa mrazilo a to sa i rozmrazilo a bolo Ket a bolo neuspešne.
A tiež mi povedali že bude Ket o 2 mesiace a bolo o 3 😒

ivejn
21. mar 2012

Caute baby,ja mam dlhy protokol a zacinam tuto nedelu s pichanim Dipherelinu.zevraj si to mam sama
pichat.Ale ako?v krabici neboli prilozene ziadne striekacky.Ako si to baby pichate?
Poradte mi prosim niektora.som bezradna.Dakujem.

afrika
22. mar 2012

@ivejn ahoj, ja som si ich pichala. musíš si dokúpiť injekcie+ striekačky. ale všetko by ti mali vysvetliť v centre 😒

ivejn
11. apr 2012

Ahoj Afrika,dakujem za odpoved,ako si to cele znasala?Mala si aj nejake neziaduce ucinky?
Ja som to musela o mesiac odlozit,no na buduci tyzden uz zacinam a priznam sa
ze mi nie je vsetko jedno.Mam znacne obavy,neviem co ma caka.pa

andrea_82
5. jún 2013

Ahojte. Musím povedať, že táto diskusia ma veľmi, ale veľmi vystrašila. Tiež som totiž v úplne rovnakej situácii ako Petra a Barbareta. Stimulujem na IVF, dnes večer si mám pichnúť 3 ampulky Dipherelinu. Doktor sa obáva hyperstimulačného syndrómu. Tak som mu zavolala, aby som sa ho opýtala. Povedal mi, že Dipherelin je na to, aby mi dozreli vajíčka a že HCG sa bude pichať až po odbere vajíčok. Je to pre mňa novinka, lebo pri poslednom IVF som si HCG pichala 36 hodín pred odberom a po ňom už nič. Povedal mi, že ak sa rozhodnem a nebudem mať žiadne problémy, tak na transfer budem môcť ísť aj po Diphereline.
Kočkám sa to stalo v roku 2009, vývoj v tejto oblasti sa stále mení. Tak dúfam, že doktor vie, čo robí. Predchádzajúce IVF v roku 2007 vyšlo super, tak im budem musieť veriť. Držte mi palce.

mominko
5. jún 2013

@andrea_82 moja len im ver, nič iné nám neostáva len dôverovať lekárom... 😉

indy2013
24. sep 2013

zdravím,
poradíte mi niekto, resp. upokojíte ma 🙂 pred rokom mi diagnostikovali endometriozu, odstranená cysta z ľavého vaječníka, následne testy na hormony všetko ok, partner ok obidvaja nefajčiari aj tak sa nám nedarilo tak ideme podstúpiť IVF, v auguste po konzultácii v reprodukčnom centre cysta na pravom vaječníku cca 0,5mm doktor povedal že nie je prekážkou, následné predoperačné vyšetrenia atď... teraz kontrola a cysta mala 2,8cm a doktor sa rozhodol aby nebol problém, že sa ambulatne prepichne dohodnutý termín o 5 dní. Keď som sa dostavila na zákrok pri kontrole cysta je na 1,5cm a že nebude sa s tým nič robiť že to nevadí na jednej strane som rada a na druhej strane sa bojím som z toho zmätená, či to nebude problém. vstupujem do horm. stimulácie a mám si pichať inekcie kombinácie dipherelin a menopur. myslíte si že je to OK pomooc

meaningful
10. okt 2013

@indy2013 ahoj, ja som stimulovala presne tak ako ty, diphereline a menopur, myslim ze je to akysi standard. Viacere tak pisu. V ktorom centre si? Ja v iscare. Mne sice prve IVF nevislo pri tejto stimulke, ale dufam ze vyde dalsie.

indy2013
13. okt 2013

@meaningful Ahoj, tiež v iscare, no už som na tom tak že mám vložené jedno vajíčko a teraz čakám. vytvorili sa mi 4 z toho dve vhodné na oplodnenie takže jedno išlo do mrazu. 🙂

santamonica
15. okt 2013

ahojte baby, jaidemna druhe IVF, tiez mi dr zmenil merional na diphereline, picham sito od 2.DC aj s menopurom,
vcera som bola na kontrole, vraj to ide dobre, odber vajicok vychadza niekedy na vikend....tak som zvedava, prvykrat som mala 8 vajicok,ale ujalo sa iba jedno.....citam tu tie starsie prispevky o diphereline, ale v pribalovom letaku pisu ,ze vede kzisku vetsiho poctu folikulu, tiez zvysuje kvalitu a pocet tehotenstvi.....tak snad je to ok...kazdopadne, nic ine ako im doverovat nemozeme, takze tak....drzte sa

meaningful
20. okt 2013

@indy2013 ahoj ako ti to dopadlo?

indy2013
21. okt 2013

no momentálne tak, že čakám vo štvrtok mám ísť na krv či som alebo nie som tehu 🙂 tak trošku nervák 😒 stále beriem lieky a narástli mi prsia a neskutočne ma bolia, údajne normále, no som zvedavá čo so mnou tie hormony ešte urobia, moja polovička to berie tak že už som v tom 🙂 na jednej strane v to dúfam ale kedže ja som taký skeptik tak to všetko pripisujem tým hormonom a bojím sa toho že príde veľké sklamanie. A ty si na tom ako? v akom štádiu si všetko ok?

meaningful
22. okt 2013

@indy2013 juj, tak to mas zapar, drzim palce. Ja cakam na 2den mrchy, idem si stimulku zopakovat. Nam prve ivfko nevyslo :( ale dufame, ze sa nam to podarí tentokrat. Daj vediet, ako si dopadla.

indy2013
22. okt 2013

ahoj, no nevyzerá to rúžovo dnes som začala v noci špiniť, ráno sa to javilo ako keby mi začala mrcha tak som volala do centra že či mám brať lieky a tak, takže mám prísť zajtra na krv, teraz večer to špinenie ustalo krv sa neobjavila ale ja už nedúfam ☹, tak sme si doma už poplakali. že Bubo 1 to nezvládol. Držím ti aj ja silno palčeky nech to vyjde tento tlak a stres je neskutočný. daj vedieť.

meaningful
23. okt 2013

@indy2013 Este nehadz flintu do zita, este to moze vyst, vela zien krvaca prve mesiace, co som citala aj tu na MK aj tu pisu baby, ze dostali slabe spinenie, ale nakoniec krv ukazala ze su tehotne.
Vydrz do zajtra a aj keby to nakoniec dopadlo inak, tak nestracaj nadej, tiez som to prekusla a ideme dalej.

indy2013
23. okt 2013

tak už to mám potvrdené, 1 pokus nevyšiel ☹ , tak mesiac pauza a potom skúsime zmrzláčika snáď tomu sa bude u mňa lepšie páčiť. a po akej dobe môžeš byť znovu stimulovaná na nové vajíčka?

meaningful
24. okt 2013

@indy2013 je mi to luto, no nezufaj, chytro sa pozviechaj a sup na mrazacika. Neviem po akej dobe sa moze do dalsej stimulky, mne doktor nic ohladom toho nevravel,ale na konzultacii po 1. neuspesnom ivf mi povedal, ze pockame na mrchu a 2den mi da injekciu. Tak a potom ze dalsia ziadost do poistovne pojde. Tak asi to potrva aj 2 m kym bude dalsi vklad.

indy2013
25. okt 2013

Pýtala som sa preto, že po akom čase si išla na ďalšiu stimulácieu, niekde som čítala že až po pol roku. No mne povedali, že na KT až ďalší cyklus čiže mám dva mesiace rozhodla som sa pre očistu tela že začnem piť ovocné a zeleninové šťavy a dokonca priateľ našiel ešte nejakého ľudového liečiteľa a že ten má veľkú úspešnosť pri ľuďoch čo sa im nedarí počať aj keď sa to týka žien a aj mužov, tak aj to zvažujeme. Snáď táto kombinácia zaberie 🙂, u nás je problém vo mne vysoký vek+endometrioza tak samozrejme stres že sa to nikdy nepodarí takže kombinujeme všetko. Uvidíme každopadne nádej umiera posledná a ja sa nikdy len tak ľahko nevzdám aj keď toto je taký boj ktorý človek minimálne môže ovplyvniť 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre