Vysoká sedimentácia

5lenka4
24. júl 2013

Ahojte baby, práve som prišla z nemocnice a dr. mi povedala že mám vysokú sedimentáciu "jak hrom". Hodnota - FW - 50/65. Robili mi aj CRP ale to nemám nejako moc zvýšené 5,3mg/l. Nič ma nebolí a ani mi nič nieje. Neviete čo mám robiť? Nemáte nejaké skúsenosti s tým? 🙂

grundia
24. júl 2013

Tak tu je viac moznosti.,moze ist o zapalovy proces,onko.ochorenie ci chudokrvnost.,v kazdom pripade by ti mali urobiť dalsie vysetrenia aby zistili pricinu

srdiecko9
24. júl 2013

Nemyslím si, že je vysoká jak hrom. Pamätám sa, keď som mala anginu, mala som ešte vyššiu. V každom prípade,sedimentacia hovorí o nejakom zápale v tele, ale kľudne to môže byt aj po zotavovani sa po nejakom ochorení ešte dlhšie zvýšené. Píšeš, že si bola v nemocnici, takze si asi aj chora nejakým spôsobom bola. Dobre je, že crp je v norme. By som išla na tvojom mieste o tri mesiace ešte raz na odber a uvidí sa. Inak vyššia sedimentacia môže byt aj keď máš napr. bolaví zub. Vôbec sa nestresuj, keď sú ostatne zapalove parametre v poriadku a nepocitujes nejaké zdravotne problémy ani ty sama, stačí to len odsledovat po nejakom čase. Nikdy sa nelieci jeden laboratorny nález, lieči sa choroba ako celok.

miminkacik
24. júl 2013

mne napríklad po konštatne zvýšenej sedimentácii ale žiadnych problémoch zistili autoimunitný zápal štítnej žľazy.. je toho X čo môže zvýšená sedimentácia znamenať.. my sme po príčine pátrali niekoľko rokov

babatko123456
22. nov 2013

Je neuveritelne co tu citam🙂)Zvysena sedimentacia,, ukladanie erytrocytvo cize cervenych krviniek je v tehotenstve stale vysoke..Tehotne maju svoju krv riedenu viac s vodou, preto sa ukladaju erytrocyty rychlejsie...Kazdy lekar ktory vas vyplasi tym, ze sedimentacia je vysoka by sa mal vratit si zopakovat fakultu mediciny....

dobromila1111
10. jún 2015

@babatko123456
Prosim,aka vysoka sedimka pri tehu je este v pohode? Ja mam 65, zapalene hrdlo,no tiez mi dr povedala,ze je do velmi vela a v tehotenstve o to horsie.. Beriem zinnat.

babatko123456
29. jún 2015

65je uplne ok,sedimka moze byt kludne aj vyssia.

dobromila1111
29. jún 2015

Napokon mi aj gynekolog potvrdil,ze je to moc. Tak som vybrala atb, sedimka po tyzdni bola necele 2,tak som musela mat zapal v tele. Uz je dobre. Dakujem,ze ste sa ozvali.

janin26
6. nov 2021

@babatko123456 že 65 úplne v pohode. Pre Boha dúfam, že ten diplom nevlastníte Vy