Začíname 3. IVF cyklus - rok 2009

aldamia
29. jan 2009

Ahojte všetky snažilky !

Mám 36 rokov. Dnes som sa konečne odhodlala založiť novú tému, aj keď je staronová, stále rezonuje.
Snáď sa nájdu podobné snažilky ako som ja, tak trochu zúfalé ( po neúspešných dvoch cykloch ) a
stratenom potrate spred mesiaca, aby sme spoločne prekonali psychicky náročné chvíle pred 3.cyklom.

Môj prípad v skratke:

1993 - spontánny potrat
2006 - diagnostika endometriózy v najhoršom stupni neprechodnosti
2006 - laparotomia
2007 - laparoskopia, liečba
2008- návrh na liečbu v IVF centre
1.cyklus - dlhý protokol ,po Fostimone zlá hormon.reakcia, zmena liečiv,2 vajíčka, 2 embryá,
1 mrazenie, transfer -nič
2008 -
2.cyklus - zistená kolísavá hladina hormónov, krátky protokol ,2 vajíčka ,2 embryá, predlžená kul.,transfer obidvoch - tehotenstvo skončené v 9.t.spontánnym potratom
2009 - ?? obavy z nenaplnených túžob, z posledného cyklu, z možných príčin potratu....
Keď som zisťovala všetky možné príčiny a aké vyšetrenia treba k tomu podstúpiť, zistila som, že je to poriadny nápor na psychiku.

Takže zhrnutie: imunologické v Prahe , genetika, endokrinológia, hematológia, vyšetrenie na zlú zrážanlivosť......je tu niekto, kto má podobné skúsenosti a prežil si to 🙂 😉
ďakujem, čakám, ozvite sa snažilky!!!

lenka20
30. jan 2009

ahoj aldamia, ak chces pridaj sa k nam do IVF-nadej pre pokrocile snazilky, sme tam same zufalkyne 😀 s velmi podobnymi osudmi ako je ten tvoj....
takze na tie vysetrenia asi este len ides - ak som dobre pochopila, alebo uz ich mas spravene 😕 😕 este si daj k tomu spravit infektologicke - toxoplazm., boreliozu, chlamydie, listeriozu, CMV -cytomegalovirusy.....
kvoli tym potratom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre