Životospráva po KET/ET. Aké nápojde a bylinky môžem?

kacarina
29. okt 2008

Ziadna fyzicka namaha a stresy, oddych, dostatok spanku, zdrava strava. To vsetko sa snazim, na stravu si davam pozor, ziadne "umele" veci resp. co najmenej. Ale viete mi poradit ohladne napojov? Viem, ze kava a klasicke caje by sa nemali kvoli kofeinu, vraj nie je dobry pri zahniezdovani embrya. A ine caje ake mozem? Ktore bylinky su OK? Nemate nejaky uzitocny link? Dakujem.

kacarina
autor
29. okt 2008

nikto?? tak dik ☹

len
29. okt 2008

Obecně - s ničím to nepřehánět 😉 Klidně se chovat jako těhotná, tzn. spíše čaje ovocné nebo roibos a bylinkové směsi pro těhule a nikoli pro snažilky. Ale vážně to nijak nedramatizovat, všeho moc škodí a trochu ničeho neškodí (pochopitelně vyjma tvrdého alkoholu a cigater) 🙂

campi
29. okt 2008

Podle mého by se měl člověk chovat takto zodpovědně zcela normálně a změna návyků po ET/KET to nezachrání.
Rekla bych, ze je dobrej priměřenej pohyb, aby byla děloha prokrvená.

cikyta
29. okt 2008

Len má pravdu.A zase ak máš nízky tlak (ako napr.ja)tak káva môže len pomôcť-nie uškodiť,ale samozrejme len jedna,aj to nescafe.Istota je istota.Takže papaj čo ti chutí a spôsobuje radosť-nie trápenie,stresovanie atd.Vela šťastia! 🙂

len
29. okt 2008

Jinak na tento dotaz, když jsem odcházela po ET mi dr. vysloveně řekla - proboha, hlavně se teď nenatáhněte doma do postele, abyste vylezla až za 14 dní! Chovejte se úplně normálně.
Vyslovený zákaz mám jen na - přehřívání organismu (sauna, horká vana, slunění), cigarety (ovšem když dá někdo krabičku denně, abstinencí po ET to nespasí) včetně pobytu v zakouřeném prostředí, alkohol a určité chemikálie (čili nejít natírat plot a barvy ředit toluenem). Pohyb dostatečný, vynechat "skákavé" sporty typu aerobic.

jmisa
29. okt 2008

Já tedy žádnou zvláštní životosprávu nedodržuju, dokonce i tentokrát piju kafe, tedy pokud se tomu instantnímu napůl s mlíkem tak dá říkat 🙂
Ale je taky fakt, že se jinak stravuju celkem zdravě.
O víkendu jsem si dala decku červeného a nemám z toho žádné výčitky.

cikyta
29. okt 2008

Mne po ET zase dr.výslovne povedal,že v den ET mám polihovať!Nič iné len polihovať!A do normálnych činností (ako umytie riadu,upratať,zájsť do obchodu)mám robiť až nasledujúci den. 🙂
Pri prvom IVF som to nedodržala a hned po ET som pol dna behala po obchodoch a zhánala topánky pre seba aj muža.Vtedy to vlastne nevišlo ☹ aj ked som dostala embijko na známku:1-2
No a pri druhom IVF som sa rozhodla ten prvý den ležať ako kázali.Ležala som aj po ceste autom domov!A teraz to vyšlo! 🙂 Aj ked s embrijkom známky: 2
Je jasné,že to nemuselo výjsť len skrz to polihovanie atd,ale ja sa tomu snažím uveriť a beriem to ako hlavný dôvod. 😉

campi
29. okt 2008

cikyta: to se neda takhle rict.
Ja nelezela, vařila jsem, meli jsme grilovani, dala jsem si trochu vina, druhej den byla na vylete na Karlstejne (ostatní tam jeli na kole - to jsem si teda netroufla, takze jsem řídila, což se prý taky nemá) a vyslo to. Kamaradka jela domu z CARu autobusem, pak byla s manželem na hororu - říkala si: teď jsem jedno mimčo ztratila v MHD a druhý mi v kině hrůzou umřelo a taky to vyšlo.

Bych řekla, že je ten úspěch téměř neovlivnitelnej - dělat vyloženě rizikový věci je blbost, ale zase se přehnaně šetřit...

Ale kdyby to první nevyšlo, tak bych se chovala jako ty - raději bych odpočívala víc. V CARu nám říkali, že jsou ale ženský, který chodí celou dobu po ET jenom na záchod, jinak leží a nevyjde jim to☹.

len
29. okt 2008

No vidíš, u nás dělali rozsáhlou studii na stovkách pacientek a zjistili, že to nemá význam... Takže to preventivně všem zakazujou a těhulí maj dostatek 😀

cikyta
29. okt 2008

Ležala som len PRVY den! Nešetrila som sa prehnane. Dokonca na druhý den po ET som prežila môj životný šok,ked ma napadol zúrivý vlčiak a dohrýzol aj môjho psa po celom chrbte.Ale to jedno.Základ je,že ma v tej chvíly strašne rozbolelo brucho ako na silnú mrchu a neverila som , že by mi to vtedy s tehotenstvom vyšlo.

len
29. okt 2008

No fakt, u nás ani nedávají neschopenku, takže ženský jdou hned po ET do práce... Docela extrém, no, ale uklidňuje mě, že je to špičkové pracoviště s výbornými výsledky a snad vědí, co dělají 🙂

jmisa
29. okt 2008

Len, ono je otázka, kolik ženských jde skutečně do práce. Ono si jich pár vezme dovču, pár zajde ke svému gyndaři nebo praktickému, někdo má to štěstí a maká z domova.....

cikyta
29. okt 2008

Aj u nás je špičkové pracovisko s výbornými výsledkami a kto chce,dajú mu PN. (Nieje zamestnanie ako zamestnanie) Car navšetvujem doteraz,nech mám pri UTZ istotu odborníka.

jmisa
29. okt 2008

Já u prvních dvou transferů spíš ležela, tedy hlavně ty první dny a hlavně u prvního IVF a stejně to nevyšlo, takže teď při třetím už neležím vůbec.

Jinak Campi, mně v Pronatalu řekli, že řízení vůbec nevadí.

len
29. okt 2008

Jo, Jmiso, leda tak, že by jako těhotněly ty, co doma polehávají, a zbyek pracujících žen tvořil tu neúspěšnou půlku 😀 Ne fakt, tu studii jsem si nevymyslela, zkoumali, jestli po ET neležet, ležet hodinu, dvě, půl dne, den, víc dní... a došli k tomu, že je to +- jedno, úplně nejhůř snad dopadly ty, co ležely nejdýl 😒 No, já taky žádný extrémní sporty nedělala, ale v práci jsem se rozvalila ve svým pohodlným křesílku 🙂

len
29. okt 2008

Cykyta, z čehož plyne, že každý dělá, jak uzná za nejvodnější a výsledky jsou hlavní 🙂 A neexistuje všeobecné doporučení, protože kdyby někde existovalo prokazatelně úspěšnější řešení, už by ho dávno doporučovali všude 😉

Já myslím, že to řízení by mohlo vadit, pokud se bere Utrogestan, protože po tom jsem extrémně spavá a vysloveně to na něm i uvádějí...

cikyta
29. okt 2008

No len my v práci si nesmieme ani čupnúť,nie ešte sadnúť a už vôbec nie do "kresílka".U nás treba 10 hodín stáť na mieste a postojačky šiť smradlavé ťažké kožené autopoťahy!

jmisa
29. okt 2008

Len, no tak jsem to až nemyslela.
Ale prostě si nedělám iluze, že tam nechodí ženský jako já, co by jim Řežábek a spol. mohli klidně vtloukat do hlavy, že pracovní proces nevadí 😀 😀 a já bych stejně zůstala doma. 😀

cikyta
29. okt 2008

Presne tak.Ked sme sa pýtali dr. pri prvom neúspechu IVF že : PRECO?
Odpoved bola-príčin mohlo byť spústa.....Od genetickej nezhode informácii embrii,po nekvalitné vajíčka atd......Takže bud alebo. 🙂

len
29. okt 2008

No tak Cykyta, to je jasný, že při takovýhle práci by se mělo okamžitě zůstat doma, to už nemá s klidem nic společnýho 😔

Jmisa, jak se znám, tak já bych se doma namakala (fyzicky!) desetkrát víc než v práci 😀 Už 14 dní jsem nevytřela podlahu a ta kopa prádla na žehlení taky pěkně straší 🤐 V práci makám hlavou a v sedě, tak je to dobrý 🙂

cikyta
29. okt 2008

Napríklad pri prvom IVF ma prenášali po ET na postel na 15min.A teraz,ked nám to vyšlo ma nechali ležať rovno na tom stole,koze a ani somnou nehýbali-tak ktovie...možno je tá príčina aj to 🙂

cikyta
29. okt 2008

Ja som si doma porobila viac,ked som chodila do práce.
Teraz,ak náhodou nevraciam a cítim sa trochu dobre chcem si porobiť rôzne veci doma.....ale....... neverili by ste aká som lenivááááááááááááááá 😀

len
29. okt 2008

No tak mě tam nechali asi tak pět minut s tím, že těch pár mililitrů už se dávno vstřebalo, vajíčko se zachytilo a už ho nikdo nevyklepe... I když pochopitelně, že jsem si pak nešla zaběhat maratón 😀 Já tu teď básním, jak jsem dělala všecko, ale vlastně ještě nevím, jestli nám to vůbec vyšlo 😉 Jenom vím, že celková úspěšnost je u nás dobrá. A daleko víc, než že bych si myslela, že ta "běžná životospráva" pomůže lepšímu zahnízdění embrya, tak si myslím, že mu nepomůe ani neuškodí, ale pomohla mně, abych se z toho všeho nezbláznila 😉

jmisa
29. okt 2008

Já bych řekla, že úspěšnost je obdobná všude, z čehož pramení, že prostě někdo kliku má a další dva ji nemaj.

len
29. okt 2008

Tak 🙂 I kdyby se na hlavu stavěli...

cikyta
29. okt 2008

No a to som bola smutná,že u nás nechávajú ležať len 15 min. a v iných caroch na SK aj 30 minút! A dokonca v zahraničí si v care celý den!

grej
29. okt 2008

U nás to bylo naopak. Při neúspěšném IVF v dubnu jsem se slušně válela, vařil manžel, já jen polehávala, popř. lehké procházky. A nic.
A teď? Válela jsem se teda hned po ET, ale to jen proto, že mi bylo fakt ouvej a hrozně mě bolelo břicho. Ale další den už jsem šla do krámu, vařila kulajdu a pak už jsem šla do práce. Takže klidový režim nic moc. A zadařilo se.

jak píše Jmis. Není to o tom, jestli někdo leží nebo ne. Ale o tom, jestli má kliku.

campi
29. okt 2008

jmiso: s tim rizenim je to podle mého blbost, ani to v Pronatalu neříkali, ale občas takový názory čtu - že jsou tam jemný vibrace při jízdě a že při kroucením volantem pohybuješ břichem.

cikyta: já vím, že jsi psala první den a ono je to nakonec jedno, když už člověku roste dítě v břiše 😎

len
29. okt 2008

Cikyta, tak evidentně jak kde 😉

Campi, fakt si myslím, že to řízení nevadí proto, že bys mohla ublížit embryu, ale proto, že bys mohla ublížit sobě (nabourat se), protože po Utrogestanu může být zhoršené vnímání... O vibracích jsem teda neslyšela 😒 Já si schválně dávala pozor, kdy a jak namáhám břicho, no a zjistila jsem, že ve spoustě situací - když se posadím na posteli, když si zavazuju tkaničku u boty, když si beru hrnek z police... Prostě doma i v práci 🙂

grej
29. okt 2008

Teda - smutná? Cikyta? Já byla naštvaná, že tam musím tak dlouho tvrdnout. Ještě že jsem s sebou měla časák a mohla si číst... A to jsem ležela asi tak hodinu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre