Životospráva po KET/ET. Aké nápojde a bylinky môžem?

kacarina
29. okt 2008

Ziadna fyzicka namaha a stresy, oddych, dostatok spanku, zdrava strava. To vsetko sa snazim, na stravu si davam pozor, ziadne "umele" veci resp. co najmenej. Ale viete mi poradit ohladne napojov? Viem, ze kava a klasicke caje by sa nemali kvoli kofeinu, vraj nie je dobry pri zahniezdovani embrya. A ine caje ake mozem? Ktore bylinky su OK? Nemate nejaky uzitocny link? Dakujem.

jmisa
29. okt 2008

Já teď taky žeru jako mlejn a dneska jsem s obavou stoupla na váhu a mám o půl kila míň, ale já to zase připisuju tomu, že jsem chca nechca nervozní, tak to organismus vyčerpává. 😀

jmisa
29. okt 2008

Jo a chodím víc na záchod, což zase dávám do souvislosti s nervozitou. 😀

teri81
29. okt 2008

Cikyta, z toho si nic nedělej, my neměli žádný sexík doted ☹

cikyta
29. okt 2008

Ja som tiež brala utrogestan a na 11 den po ET som dostala aj tak strašné krvácanie!Utroš to len oddialil.
Kamarátka zhodou okolností tiež na 11den po ET začala krvácať a tiež bola samozrejme na utrogestane!

len
29. okt 2008

Jmisa, teda radši nelez do diskuze "příznaky těhu pár dní po ovu" 😀 By tě tam s takovýmihle příznaky prohlásily za jasnou těhuli a za ten skepticizmus koply někam 😀

jmisa
29. okt 2008

LEn, no já vím 😀 😀

len
29. okt 2008

Cikyta, brala jsem ho už předtím 2x, pravda, ne při IVF, ale pokaždé (i v polovičních dávkách) mi MS spolehlivě odsunul, klidně i o 10 dní, MS dorazila až několik dní po jeho dobrání, takže na mě holt funguje takhle 😉

jmisa
29. okt 2008

No a ještě bych mohla dát k dobru to špinění 7 den po transferu, což byl jasný hnízdící manevr, takže vlastně teď už ani nepotřebuju ten těhu test, že jo 😀 😀

len
29. okt 2008

Tak 😀 A tos dneska jela autem a stresovala se v koloně 😀

jmisa
29. okt 2008

No 😕 jsem já to ale 😀

imca
29. okt 2008

týjo, tohle je ale živá diskuze 🙂

len
29. okt 2008

Protože poslední stránku kecáme od tématu - omlouvám se a mizím 😉

imca
29. okt 2008

holky, bolest na "mrchu" je skoro stejná jako bolest "ta správná" ... ono je to těžké rozpoznat - to samé bolest prsou .-))) holt je těžké se nesledovat, když víme, že nám tam ty embroušky vložili 😅

imca
29. okt 2008

jmisa, tak to budeš jistě těhulka, tolik příznaků 😉 😉 jéje, já už jich měla !!! dokonce jsem si myslela, že ty závratě, co jsem pociťovala při přizeném snažení znamenají těhu a až později mi došlo, že je to ten utrouš, který jsem polykala na upravení cyklu - mně teda po něm mrcha chodila tak 26. DC (normální cyklus mi trvá podle posledních sledování 40 dní - ale mám PCO, takže anovulace, ani po revizi se to bohužel nespravilo, což se prý mohlo)...

kacarina
autor
29. okt 2008

imca, presne tak, to sa neda rozoznat a hlavne ked si niekde precita, ze ten "moj" priznak je znakom dobrym, a inde zas ze nie ... tak to radsej vsetko beriem s veeelikanskou rezervou a cakam a cakam 😉 Som veelmi zvedava, dokedy mi ta trpezlivost vydrzi 😀

imca
29. okt 2008

kacarina a ty jsi teda teď po prvním KETíku? koukám že máš v pasu odsunutý ET kvůli OHSS (též můj případ) - já právě při třetím ketu vyčerpala poslední várku nanučků...

jmisa
29. okt 2008

Právě, že vím, že tyhle "příznaky" mouhou být správné i mrchoidní, tak si z toho děláme srandu.

kacarina
autor
29. okt 2008

imca ano, som po prvom KET-e, zabudla som si ho zapisat do pasu, hned to napravim ...

campi
29. okt 2008

Mne pak dr. rikala,ze 9. den po zavedeni blastacysty bejvaj testy pozitivni, ale nekdy embryo odejde s menstr. a zensky breci nad //, tak radeji rikaji, ze se nema testovat.

imca
29. okt 2008

jj, u nás na diskuzi poslední dobou bohužel proběhlo dost biochemických těhu (na testíkách byly krásné //), takže já ani nemám odvahu testovat ...

kacarina
autor
29. okt 2008

no ja som zatial relativne v pohode, ale ci vydrzim netestovat ku koncu tych dvoch tyzdnov, to netusim 😅

sanuska
30. okt 2008

Holky jsem dneska přemejšlela, mohly by jste mi podle vás definovat slova fyzická námaha a psychická pohoda....

Jak říkaj v CARech že se nemáme namáhat a být v klidu.... Vím, že se uvádí například necvičit aerobic no ale co doma děláte a neděláte a jak se udržujete v psychické pohodě......

len
30. okt 2008

Sanusko - hlavně zaměstnávám hlavu, abych se v tom moc neplácala 😉
Co se týče fyzické námahy, tak první týden jsem normálně chodila do práce (ale pokud mi měl ujet vlak, nesprintovala jsem na něj), kde povětšinu času sedím na zadku. Doma jsem normálně vařila, s úklidem jsem to zrovna nepřeháněla (IVF byla skvělá výmluva 😉 ) a chodila na procházky. Tři dny po ET jsme byli na houbách, kde jsem se prodírala mlázím a říkala si - sakra a jiná si touhle dobou sotva dojde na záchod 😀 Druhý týden už jsem dělala prakticky všecko, co jindy, i když v sexu jsem trochu potlačila vášně a byla opatrnější 😉 A kdykoli jsem byla hodně unavená (po Utrogestanu velice často), sedla jsem si a odpočinula. A vrcholem bylo 14 dní po OPU dobytí jednoho paraglidistického kopce v dešti - pěkně přímo kolmno po svahu, doslova po čtyřech mezi roštím a bahnem - s tím, že jestli má být dítko odolné, tohle musí vydržet 😀 No, vydrželo 😉 Dneska jsem našla // 🙂 Sice vím, že to zdaleka neznamená vítězství, ale určitě to znamená, že žádná z těchhle aktivit uhnízdění embrya neublížila 🙂

kacarina
autor
30. okt 2008

Moj nazor a doterajsia skusenost:
psychicka pohoda - to sa na povel proste neda (a z duse nenavidim, ked mi ludia stale hovoria, aby som na to nemyslela a pustila to z hlavy...), ja sa hlavne snazim nebrat si moc roboty (pracujem doma, nastastie si to mozem regulovat), aby som nemala velky stres z terminov, viac oddychujem a trosku citam, sem-tam nejaky pekny film a tak ... je to fajn, ale nervozitu z ocakavaneho vysledku tym nezazeniem, ale aspon ine stresy zredukujem ...
fyzicka namaha - ja som si zvykla tak nejak intuitivne nerobit veci, pri ktorych "zabera" brucho, t.j. hlavne dvihanie tazkych veci, tazsia fyzicka praca ... prechadzky (podla moznosti nie do kopca), umyvanie riadu prip. aj upratovanie v kludnom tempe v pohode, ked potrebujem nieco väcsie preniest, zavolam manzela... proste trochu take dochodcovske tempo, pomalsie, viac prestavok a oddychu ...

campi
30. okt 2008

To bylo mysleno ironicky s tou pohodou. To preci nejde, ale skoro kazdej cloveku rekne: "Hlavne bud v pohode, nemysli na to, pohlad si brisko a povidej s miminkem a uvidis, že to vyjde". Jako bychom byly jinak nejaký nervově chorý nebo co...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre