Životospráva po KET/ET. Aké nápojde a bylinky môžem?

kacarina
29. okt 2008

Ziadna fyzicka namaha a stresy, oddych, dostatok spanku, zdrava strava. To vsetko sa snazim, na stravu si davam pozor, ziadne "umele" veci resp. co najmenej. Ale viete mi poradit ohladne napojov? Viem, ze kava a klasicke caje by sa nemali kvoli kofeinu, vraj nie je dobry pri zahniezdovani embrya. A ine caje ake mozem? Ktore bylinky su OK? Nemate nejaky uzitocny link? Dakujem.

marinka
29. okt 2008

Ale ty jsi vlastně neměla PK, že? Tak to jo 😉

veria
29. okt 2008

Já taky 10. den po ET. Dýl bych to prostě už nevydržela 😉

kacarina
autor
29. okt 2008

No teda, nebola som tu medzicasom a aka debata sa rozputala 😀 Vdaka.
Ja som teda teraz po prvom KETe (3. den), ET sme museli kvoli OHSS odlozit. Mne doktorka po KET tiez kazala cca. 2 dni veget a polihovat a potom normalny rezim, ale bez tej fyzickej namahy, mam sa velmi "vyhybat chripkovym virusom" a tiez zakaz sexu do tehot. testu, cize cca. 14 dni. Ja pracujem doma pri pocitaci, takze to je v pohode. Akurat si poobede s radostou pospim 😅 Ale tie caje ma velmi zaujimali, lebo ja som dost cajickova a to mi teraz velmi chyba. Zatial som sa rozhodla, ze na tychto 14 dni ani kavu ani caj a potom uvidim. 😎

cikyta
29. okt 2008

len-ked som rozprávala aj kolegynke o čilly papričkách,tak tá mi povedala,že mala vážne chorého muža.Cosi mal z vnútornými orgánmi a len chudol a bol viac a viac chorý... 😔 A niekde si prečítala o čilly a skúsila mu ich dávať pár mesiacov.Pri najbližšej kontrole povedal lekár,že niečo sa stalo,lebo telo sa uzdravuje!Kolegyna spomenula čilly a dr.povedal,že čilly sú vážne zázračné,lebo prekrvujú riadne všetky vnútorné orgány a naozaj sa odváži tvrdiť,že mu viac menej zrejme zachránila život.Teda-v tomto prípade jej nevedel dať ani iné vysvetlenie ana jeho zázračné vzchopenie.
No a aj táto skúsenosť ma trošku nakopla k tým čilly.Samozrejme len do ET,aby som už potom bábätku neškodila. 🙂

len
29. okt 2008

Ne, vlastně jsem 16 dní od OPU 😉 Zítra dobírám ten Utrogestan a vím, že kdyby nebyly //, už bych se k tomu nedokopala. A navíc chci mít fakt jistotu, 12.DPO by sice něco být vidět mohlo, ale kdyby nebylo, byla bych akorát zbytečně nervózní... Prostě vím, jak sama na sebe, a snažím se preventivně vyvarovat stresu 😀

imca
29. okt 2008

len, s tím notebookem jsem se taky zpočátku bála (ale já ho teda nikdy neměla na břiše, ale na nohách a ne moc dlouho), ale kamarád programátor mě vyvedl z omylu - že to vyzařování je kravina, spíš by asi mohlo vadit to teplo (noťas se takhle totiž dost zahřívá)

cikyta
29. okt 2008

len-mala si PK?

teri81
29. okt 2008

Ahoj všem, mně teda řekli,že 10. den je ještě brzy a že to nemá cenu testovat, zbytečně bych se prý vynervovala.
Já totiž začala 9. den krvácet a tak jsem chtěla testnout dřív,páč jsem byla pěkně na nervíky,ale sestřička i doktor mi to rozmluvili. Testla jsem o den dřív - 14. den,ale myslím,že ten 12. den je ok.

Jinak já mám za sebou transfery 3 - po prvním jsem přijela domů ,lehla a ani se nehla dva dny,pak jsem už vstala a neležela,ale šílela jsem ze všeho,že něco udělám špatně a byla jsem ne nervy. A test byl pozitivní (těhotenství ale bohužel velmi brzy skončilo)
Po druhém transferu jsem taky hlavně ležela a ležela a byla vynervovaná a ted při třetí jsem odpočívala jen v den ET,pak už jsem neležela, ale byla dost opatrná,chodila jsem na procházky,vařila a tak.

Když jsem začala krvácet,tak jsem dostala nakázáno ležet a ležet a ležela jsem skoro měsíc,ale jinak pokud není problém, můžete se prý chovat normálně (opatrně s mírou),hlavně,at je psychika v pohodě.
Já se cítila dobře,když jsem přijela z ET domů a lehla si do postýlky s knížkou,měla jsem pocit,že embryjka mají taky klídek na zavrtávání (ono taky záleží,v jakém stádiu Vám je transferují - mně v tom nejvyšším,takže se uhnízdili asi ještě ten den),ale asi na tom nezáleží.

len
29. okt 2008

Cikyta, já si ty správné orgány prokrvila každodenním cvičením Mojžíšové 🙂

Kacarina, co se týče toho sexu, tak ten nám vlastně taky nedoporučili - 5-7 dní od ET, dokud se embryo neuhnízdí. Pak už by s ním nic pohnou nemělo 😉

kacarina
autor
29. okt 2008

my sme notebook na kolenach poriesili podnosom s nozickami 😀 😀 manzel sa hral na kutila Tima .. ale bolo to dobre, aspon to tak nehrialo na nohy alebo brucho 😎

jmisa
29. okt 2008

Mně taky řekli, že sex ne týden a pak už je to jedno. Tedy samozřejmě, pokud nejsou evidentní problémy.

imca
29. okt 2008

kacarina - já mám doma takový ten stolek do postele z ikey a ten je na tyto případy ideální .-) měla jsem i fotku v albíčku, ale admin mi to smazal - a to na té fotce byl vidět monitor a na něm koníkovská diskuze 😅 😎

len
29. okt 2008

Cikyta, neměla (bylo málo vajíček), jsem 14 dní od ET a 16 od OPU, takže testovat budu 15 a 17 dní po. Doporučili testnout 14-17 dní od ET, že to už by mělo být jasno 🙂

Imca, já chtěla říct, že na cokoli si člověk vzpomene, najde se nějaká "ověřená" informace, že to je rizikové 😉

cikyta
29. okt 2008

len-ak si po PK , tak už 10 den môžu byť krásne //-(kuk album)

cikyta
29. okt 2008

Jaj tak len! Už chápem teda.Držím silno palce!!!!!

marinka
29. okt 2008

Len, jsi fakt dobrá s tím testováním 😵 Já jsem to tak dva poslední dny před testem cítila,že to vyšlo,ten test už bylo jen takové potvrzení 😵 Ale předtím to bylo jak na houpačce, chvíli jo, chvíli ne..
Psychiku jsem teda v pohodě neměla vůbec, brečela jsem každý den, že to nevyjde a vyšlo, takže já si myslím, že když to vyjít má, tak to prostě vyjde 😉

len
29. okt 2008

Děkuju 😵

kacarina
autor
29. okt 2008

Ja ten sex na 14 dni teraz kludne ozeliem 😅 , ja som teraz hlavne stastna jak blcha, ze som sa vobec dostala k tomu KET-u, lebo u mna sa velmi predlzovali vsetky terminy a odkladalo sa a cakalo a znova odkladalo atd atd ...

len
29. okt 2008

Nojo, Marinka pokušitelka, ale co já si pamatuju, tak tys to testování měla jak sport 😀

marinka
29. okt 2008

My jsme měli zakázaný sexík až do 12 tt, ale u mě bylo zvýšené riziko potratu..

jmisa
29. okt 2008

Já Len s testováním chápu, mě taky moc neláká nebo jak to říct. Klidně vydržím 😀

len
29. okt 2008

No, popravdě, jak jsem předtím sex mohla mít klidně denně, tak po IVF šla chuť rapidně dolů, jsem po tom Utrogestanu pořád unavená 😔

marinka
29. okt 2008

len, to je pravda 😀 😀

cikyta
29. okt 2008

No my už 3 mesiace nemáme žiadny sex.Najprv sme mali zákaz,potom ked sme to skúsili,mna to bolelo a taký sex nemá význam riskovať,potom ma to už ozaj vôbec neťahalo,lebo som celé dni grcala.(A mierne to trvá dodnes.Chudáčik môj muž) 😒 😀
Ja osobne som 7den po ET dostala hrozné menštruačné bolesti a už som sa lúčila s nejakými //.Ani som nechcela testovať,ale na 3 den tých bolestí som testla-a skoro ODPADLA.Zázračne aj bolesti prešli 😀

len
29. okt 2008

Já měla bolesti téměř od ET... skončily až včera 😉

veria
29. okt 2008

Asi jsou ty menstruační bolesti psychický, já měla taky břicho bolavý jako na mrchu, ale úplně přesně a // tam byly. Po testu mne to přešlo, je to zvláštní.

marinka
29. okt 2008

Já jsem měla jeden příznak, o kterém jsem vůbec nevěděla, že to může souviset s těhu, ale pak jsem to hledala na netu a našla jsem, že to může být jeden z těhu příznaků a mělo to i pár kámošek - hrozně mě bolely klouby, hlavně teda kolena. A šla jsem po ET dolů s váhou, i když jsem hrozně jedla, protože jsem měla furt hlad, ale zhubla jsem za 14 dní skoro 3 kg, což je při mé nízké váze hodně..

cikyta
29. okt 2008

len-to je dobré znamenie,že už skončili a ty nekrvácaš! 😉

marinka
29. okt 2008

A břicho na MS mě taky bolelo, měla jsem úplné křeče, ale po testu to teda nepřešlo, břicho mě dost pobolívalo asi do 7 tt..

len
29. okt 2008

No, Cikyta, mám s tím Utrogestanem dost zkušeností, abych zůstala nohama na zemi 😉 Jo, Marinko, rozežraná sice jsem, ale váha reaguje, jak by měla - kilo nahoře 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre