Zmena CAR. Odkiaľ kam ste prešli a prečo?

sisab
25. júl 2008

Ahojte, nejak sa mi nedari najst takuto nejaku temu. Chcela by som vas poprosit o vase skusenosti so zmenou CAR, odkial/kam ste presli, preco a ako ste spokojne.
Nejak sa mi nepozdava, ze v GF napriek peknej urode nam nezostalo nic na zmrazenie a nie sme jedini. Inak vlastne nemam proti nim nic...
Dakujem 😵

domuska11
23. júl 2013

my sme odisli z Heliosu MT- Iscare MT ..maximalna spokojnost-.. v Heliose tlacia iba do IVF aby mali najviac obrat, v Iscari aspon riesia dovod neplodnosti a pod.

kako23
31. okt 2013

Neviem či ešte niekto číta túto diskusiu. ..pridám moju skúsenosť, možno niekomu pomôže. Chodila som do Heliosu v MT, tlačili ma len do IVF bez akéhokoľvek racionálneho vysvetlenia zdravotného stavu či môjho alebo manželovho. Keď sme prišli do Reprofitu v Brne Dr. len krútil hlavou a nechápal absolútne naše totálne protichodné výsledky a vyjadrenia lekárov v MT. Jednoznačne neodporúčam slovenské centrá, prvoradé sú pre nich žiaľ len financie.

vanushka
1. nov 2013

tiez odchadzam zo slovenskeho CAR, ideme do Brna.....

abies
19. nov 2014

Ahojte, ziadali ste niektora svoju dokumentaciu z GF? Ci uz kvoli zmene CAR alebo pre svojho gynekologa alebo pre seba. Chcela by som si od nich vziat svoju dokumentaciu len neviem ci mi ju len tak vydaju. Dakujem

silvik1
20. nov 2014

@abies ahoj. ja som si žiadala, urobili mi taký akože výpis zdravotnej karty. bola to jedna A4, veľmi strohá na info (ešteže som mala z nejakých vyšetrení kópie doma). vôbec sa nepýtali načo a skasírovali 10 euro.

seginiatko
30. mar 2015

@karinuska22 ahoj, prosim ta citam, ze si brala clostylbegyt kt stal 920 eur. POznam tento liek len z pocutia, ale ked som ho nasla na webe, doplatok u nas je len 4.20. chcem sa spytat, ci ten co si mala ty - a co davaju v centrach na soft stimulaciu su ine typy tohoto lieku alebo akym zazrakom je tak velmi drahy ? dakujem 🙂

karinuska22
30. mar 2015

@seginiatko ahoj, ja som platila za cely soft cyklus 920 eur. Brala som clostyl, ktory vsak v cene nie je. V cene su zahrnute ukony + pregnyl a este jedna injekcia aby mi nepraskli folikuly skor.

seginiatko
30. mar 2015

@karinuska22 ahaa, a ten clostyl to je ten co som pisala vyssie za tie 3-4 era doplatok ? ci existuje aj iny. lebo uz viac krat som citala ze baby pisali ze za lieky aj 300-600e , co mi pride veru tak drahe ako samotne ukony .. mam v tom este chaos, preto sa pytam ako to vsetko je, aby som si dokazala ako tak zratat kolko to asi bude stat. vdaka

karinuska22
30. mar 2015

Ano, clostyl je lacny a doplatok 3 - 4 eur. Lieky za 300 - 600 eur sa kupuju pri beznom cykle ale v niektorych pripadoch aj pri softe, ked clostyl nestaci. Ja som 3x doplacala lieky do cca 500 eur pri klasickom IVF. Avsak nie vzdy klasicke ivf je to prave ako v mojom pripade.

seginiatko
31. mar 2015

@karinuska22 dakujem za vysvetlenie 🙂

maria394
10. okt 2015

@siha prečo klameš? cenník je uverejnený na web stránke Gyncaru, visí zarámovaný na stene u sestričky
a dostáva ho každá pacientka osobne do ruky pred stimuláciou,,treba len otočiť protokol

siha
10. okt 2015

@maria394 V čase keď som tam chodila ja som žiaden cenník nedostala ani nevidela.Tak si odpusť reči typu, že klamem...

maria394
15. okt 2015

@siha asi ste sa nepozerali. Ani na web stránku, ani na stenu , a stačilo otočiť protokol na druhú stranu,
aj tam je uvedený. A bola si tam vôbec?

siha
15. okt 2015

@maria394 Na blbé otázky nebudem odpovedať.S tebou už prestávam ďalej komunikovať.

dadka0110
24. okt 2015

Ahojte.ja by som sa chcela opytat co je potrebné aby sme mohli ist do Brna? A ktoré centrum je tam najlepsie? Lebo ako čítam je ich tam asi viac... Od nového roka plánujeme ist na umele a uvažujeme ist do Brna... Doteraz sme chodili do MT.

eliska89
5. nov 2015

Ahojte. Ma niektora skusenost s CAR v Prahe? Dajte vediet. dakujem.

karinuska22
9. nov 2015

@dadka0110 Ja som bola v Reprofite a odporucam. Podarilo sa.

karinuska22
9. nov 2015

@dadka0110 Este chcem pripomenut, ze si skus podat ziadost na refundaciu u nasej poistovne. Treba to ziadat minimalne 6 tyzdnov pred zakrokom aby Ti to stihli odobrit. Neviem ako sa poistovne spravaju teraz. V minulosti preplacali IVF v zahranici do 1000 eur.

karinuska22
9. nov 2015

@dadka0110 Ked chce ist do Brna, tak staci sa len objednat a ja som spravila este aj to, ze som si tu v SR dala urobit potrebne vysetrenia, ktore skor ci neskor vyzadovali, aby mohli zvolit spravny postup.

pitufinka
9. nov 2015

My sme presli z gyn fivu do brna a urobili sme velmi dobre! Dovodom bolo, ze v gyn five nam natlacili same nepravdive info (zavadzali nas asi vo vsetkom, s jedinym s cim som bola spokojna bolo hyfosy), co mi potvrdil aj lekar v brne a k tomu ma tlacili do normalnej stimulky, napriek tomu, ze ja nemam ziadne problemy a chcela som soft stimulaciu. Prisli sme do brna, hned povedali ze nam staci nativ (nakolko mam vysledky ako ich darkyne) a na prvy krat sme otehotneli. Odporucam jednoznacne brno.

mircalla
9. nov 2015

Z helios a gynfiv do Reprofit Brno. neda sa porovnat....v Gynfiv si myslia, ze ludia su uplne blbi a nepotrebuju im podavat ani ziadne info. otrasny pristup, cudne metody. Helios boli aspon mili, ale zdaleka nemaju take vysledky a skusenosti ako v RF

tana85
9. nov 2015

mne stacili dve konzultacie v gf a vedela som, ze tam mi nepomozu. pristup chladny, odmerany, cele to tam bolo take vzd plne ludi...akonahle sme sa stretli s doktorkou v reprofite brno, tak som mala dobry pocit, ze vsetko bude super a aj bolo. vyslo nam to na prvykrat aj preto, ze som bola v pohode, vzdy boli na mna mili a velmi pozitivni, vsetko vysvetlili, zistili u mna nieco kvoli comu zvolili uplne minimalnu stimulaciu a som imvěmi vdacna. viaceri odbornici mi brno odporucili, medzi inymi aj dzurillova z reproimunologie v nitre. ja len odporucam. niekto ma urcite s GF dobru skusenost lebo vysledky maju, ja hodnotim moj pocit, ktory je pre mna v takejto citlivej zalezitosti velmi dolezity

eliska89
23. feb 2017

Ahojte, má niekto skúsenosť s centrom Sanus Jihlava ? Dajte vedieť....

mouse14
18. júl 2018

Tiez uz zacinam byt toho nazoru, ze na slovensku tahaju iba peniaze.Navstivili sme dve centra alw ani v jednom nie sme spokojni.Cakala som viac

macka67
2. nov 2018

Ahojte 🙂 chcela by som vás kočky veľmi poprosiť, ktoré CAR odporúčate a ktoré neodporúčate vôbec? Ako ste sa rozhodovali vy? Ja som už toho toľko prečítala, neviem naozaj kam sa objednať.. Ale už sa musíme odhodlať, prirodzene už 2,5 roka nič, mám PCO, ovulácia žiadna, clostil + pregnyl nezabral. Čiže môj gyn. mi povedal nech idem do CAR a rovno na IVF. Tak to mám aj v pláne. Len fakt netuším kam. Bývame pri Nitre. V podstate sme ochotní aj cestovať, len jednoducho nechcem CAR, kde z nás budú len cucať prachy a nič z toho. Toľko koruniek nazvyš zasa nemáme 🙄 ďakujem ❤😇

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre