Zmena CAR. Odkiaľ kam ste prešli a prečo?

sisab
25. júl 2008

Ahojte, nejak sa mi nedari najst takuto nejaku temu. Chcela by som vas poprosit o vase skusenosti so zmenou CAR, odkial/kam ste presli, preco a ako ste spokojne.
Nejak sa mi nepozdava, ze v GF napriek peknej urode nam nezostalo nic na zmrazenie a nie sme jedini. Inak vlastne nemam proti nim nic...
Dakujem 😵

bianka30
25. júl 2008

sisab vidim ze sa ti to podarilo ... pekny den

sisab
autor
25. júl 2008

ahoj, dakujem, som asi bola slepa 😀

peja
25. júl 2008

ahoj sisab,
my sme zacali v GF, manzelovi tam robili len spermiogramy, ale presli sme do FC, instinktivne, ale aj na zaklade referencii tu na konikovi. FC ale ide tiez na kvalitu vajok, nie na kvantitu, je tam strasne malo bab, ktore maju mrazacikov... Ale pristup a prostredie sa neda porovnat, jednoznacne vedie FC 😉

jasna
25. júl 2008

ja som zase za helios v martine, je pravda ze v inom centre som nebola..ale som spokojna...

sisab
autor
25. júl 2008

Ahoj peja, podla fotky sudim, ze ste boli uspesni 🙂 Aj ste sii pytali nejaku dokumentaciu z GF? Ci ste isli a hotovo? My sme boli na uplne prvej konzultacii vo Ferti, vyzeralo to vsetko super, vtedy este nemali zmluvy s poistovnami, tak nas odporucili do GF. Tam sme uz absolvovali trikrat IUI a dvakrat IVF. Po poslednom IVF som cakala ze zostanu mrazaciky a nic. Najprv tvrdili ze su ok a na 6. den, ze bohuzial zastavili sa vo vyvoji. Nasla som tu viac takych bab, tak mi je to divne. Uvazujem asi prejst spat do Ferti.

daguska
28. jan 2009

sisab: ahoj
ja som tiež chodila do GF, ale zdalo sa mi že si tam pýtajú až nehorázne prachy za každú vec tak som sa informoala a bol mi odporučený FC. Bola som tam zatial len raz ale práve zajtra sa tam chystáme aj s mladým 1 krát oficiálne, tak uvidím čo to dá. Už mám totiž schválenú žiadosť na 1 IVF ale mám ju schválenu na GF, tak neviem ako to bude ked zostanem vo FC ako rýchlo bude trvať zmena protokolu na IVF. poistovni mi povedali že mi to spravia za 2 dnik ak sa definitývne rozhodnem.

misi33
28. jan 2009

Ahojte.

Som rada,ze je tu tato tema.

Tiez by som chcela zmenit GF.Nepaci sa mi ten pristup a samozrejme aj vyska platieb.

Este tam absolvujem 1x KET a ked sa nazadari tak by som zmenila.

Tiez by som chcela vediet ako je to s tou dokumentaciou.Neviem si predstavit,ze budem musiet obehat vsetky vysetrenia na novo.

staza
28. jan 2009

Ahojte.Určite vám odporúčam zmeniť car ked nie ste spokojné.Ja som zmenila ked už som mala za sebou 3xivf,5xket lebo som nebola spokojná s lekárom mala som pocit,že mi už nemôže pomôcť a že je mu to jedno.Ja som mala stále silný hyperstimulák.A vôbec neľutujem.A najlepšie na tom všetkom je,že po zmene car sa mi podarilo otehotnieť čiže 4ivf a teraz som 14tt a hyperstimulák som nemala.A bola som strašne spokojná s prístupom lekára čiže ja mám s tým len pozitívne skúsenosti.

zuzka100
28. jan 2009

ahoj Staza - Gratulujem, ja som optimistka a verim ze kto si pocka, ten sa docka. Zatial ma caka len prve ivf, cakam na schvalenie ziadosti ale tesim sa z pozitivnych sprav ako je tvoja. Zatial nemozem odsudit svoje centrum, kam chodim, lebo s pristupom som velmi spokojna, no dufam, ze spokojnost bude pretrvavat dokonca....

babulka123
28. jan 2009

ahojte my sme tiez vymenili GF za FC a vidite ze sa oplatilo.. a nehovorim len o tom ze zajtra zacinam 13tt ale hlavne o pristupe ktory tam maju.. naozaj som si myslela ze to nemoze byt az taky rozdiel .. ale je.. verte mi a ak nie ste spokojne utekajte prec.. toto je hlavne o pokoji a o tomm ze ste v pohode a nie o tom ze mate nervy este aj z lekarov a pristupu ktory ku vam maju...

krpatucka
9. mar 2009

Ahojte baby, chcem sa spytat, ze ked chcete zmenit CAR co je k tomu treba? Ja som zatial v GF ale vobec nie som spokojna. Musim si znovu zaobstarat odporucenie od mojho gynekologa, alebo by mi stacila kopia odporucenia pre GF?

krpatucka
10. mar 2009

To mi nikto neporadi? ☹

loginka
10. mar 2009

ahoj krpatucka, ja som sa tiez rozhodla vyskusat iny CAR, absolvovala som IVF v GF a teraz skusim Ferti
uz som tam bola, vsetko som vyrozpravala dotorovi, z GF som nemala nic - akurat protokol o IVF
odporucanie som nemala, kazal mi doniest novy hormonalny profil a absolvovat geneticke vysetrenie, kedze som potratila
zajtra tam idem po dlhsom case znova, takze uvidim co dalej

krpatucka
10. mar 2009

Loginka dakujem za info, takze staci ist tam a povedat ze chcem k nim prestupit. Dobre som to pochopila?
Je mi to luto ze si prisla o mimi 😔 Viem ake to je. Mne sa to tiez stalo, dokonca viackrat ☹

loginka
10. mar 2009

nie je zaco, drzim palce !!!

lilitela
14. jan 2013

@misi33
@krpatucka Ahojte dievcata vidim ze ste uz riesili nad cim ja uvazujem. Zmenu CAR. Nechcem vsak absolvovat vsetky vysetrenia nanovo. Viem najlepsie bude ked sa opytam v novom CAR ale bolo by fajn vediet par info vopred. Dalo vam predosle centrum nejaku vystupnu dokumentaciu? Pytali ste si? Museli ste nanovo absolvovat vysetrenia v novom centre?

karinuska22
7. feb 2013

@lilitela Ahoj, ja som bola 3x v Gynfive a lutujem, ze som uz po prvom neuspechu nepresla do REPROFIT BRNO. Tu v SR som zbytocne vyhodila kopec penazi a za nic. Aj ta uroven a komunikacia sa nedaju porovnat. Vsetky vysetrenia a testy som si musela dat urobit z vlastnej vole, aby som vedela ci tam nie je ziadny problem. Nikto mi to tu nenavrhol. Este po Gynfive som bola na konzultacii v HELIOS MARTIN, lebo som si tam davala robit imunologiu. Doktor sa cudoval, ze aku slabu dokumentaciu mam z Gynfivu, ze z toho nic nevycita. Potom, ked som sa ho pytala na SOFT IVF, tak povedal, ze to su zbytocne vyhodene peniaze a velmi mala sanca, a ze pre mna je jedina sanca klasicke IVF a ze prirodzene nemam sancu otehotniet. Bolo citit, ze mu ide o peniaze. Avsak ja uz som bola rozhodnuta ohladom SOFTu v Brne a vyslo to. Naozaj tam dokazu robit zazraky, ak je to v ich moci. Odporucam. Ziadne CAR na Slovensku po mojich skusenostiach nikomu uz neodporucim.

karinuska22
7. feb 2013

@lilitela Inak v novom CARe mi nove vstupne vysetrenia nerobili. Pozreli si vysledky z testov a vysledky IVF a na zaklade toho rozhodli postup. A keby chceli, tak si urobia svoje vysetrenia. Ja som tiez najprv chcela vyziadat vysledky vysetreni z Gynfivu ale potom som sa na to vykaslala a nebolo vobec treba.

lilitela
7. feb 2013

@karinuska22 tak gratulujem 🙂

karinuska22
7. feb 2013

@lilitela Dakujeeeem. Ja drzim palce, aby sa aj Tebe zadarilo.

vafinka
8. feb 2013

@karinuska22 uz som sa aj ja presvedcila ze v heliose su klamari, tak uz nikdy viac mt helios a ani nic ine na sr

anika142
8. feb 2013

ahojte, ja som presla zo Splnu KE do Iscare Martin a nelutujem, tam sa to podarilo sa na 1x

mominko
17. mar 2013

@anika142 ahoj no mňa čaká teraz tiež prvé ivf a tiež v iscare tak dúfam, že budeme úspešný ako ty... 😉 a gratulujem 🙂

anika142
17. mar 2013

@mominko ahoj, dik, drzim palce nech sa zadari, Ja zmenu nelutujem. 😉

mominko
17. mar 2013

@anika142 tak my sme nemenili od začiatku sme boli v Iscare, ale personál sa vymenil... zatiaľ sme ale boli len na iui takže toto bude premiérové ivf a dúfam aj posledné a úspešné 😉 tak si užívaj tehuľkovanie a potom mamičkovanie... 😉

lapri
19. mar 2013

Ahojte, my sme prešli zo Splnu v KE (tam 2x IVF bez úspechu) a sme v Iscare MT, kde sa to podarilo na 1x 🙂

siha
20. jún 2013

Ja som presla z Gyncare Kosice do Helios Brno a nelutujem.Uplne iny pristup lekara, sluzby na urovni, jednoznacne ceny. V Gyncare sme nikdy cennik nevideli a embryo nevkladali pod ultrazvukom. Zaujem o pacienta v Ke nulovy.Po skusenostiach zo Slovenska jednoznacne odporucam ist rovno vonku do Ciech. Dobre referencie som pocula aj na Reprofit Brno.

susumusu
20. jún 2013

ahojte, aj ja zvazujem zmenu car. my chodime do heliosu mt kde sme 2x absolvovali ivf a 1 ket (teraz a neuspesne). mam pocit ze mi tam nehovoria vsetko. na cokolvek sa opytam tak vsetko mame obaja v poriadku a nevidia dovod aby to nevyslo. stalo nas to uz kopec penazi a mam strach ze toto tretie ivf, na ktore mam narok cez poistovnu je posledne. preto potrebujem mat istotu ze tam kde si to pojdem dat robit robia pre to maximum. ako to je s tymi cechmi, tam si to platite sami, alebo to tiez mozem ciastocne hradit poistovnou? a kolko vas to vyslo? velmi dakujem za info.

karinuska22
22. júl 2013

@susumusu Ahoj, nestracaj cas a peniaze v jednom centre. Ja som to urobila a velmi to lutujem. Skus ist do Ciech pred tretim pokusom a vyskusaj tam stastie. U mna nevedeli najst problem okrem nepriechodnych vajecnikov. Jedine co mi v nasom centre povedali, tak je to, ze mam nieco so zrazanlivostou krvi ale vobec to neriesili. Tak som sa sama na vlastnu past vybrala si ist urobit hematologicke, imunologicke a geneticke testy. Na hematologii mi zistili tu zrazanlivost krvi, tak mi naordinovali injekcie fraxiparine. Okrem toho mam este od roku 2009 liecenu stitnu zlazu. Bola som aj na hysteroskopii v Heliose Martin ale tam bolo vsetko ok. Po tretom neuspesnom IVF som si dala este jednu sancu v Reprofite Brno a vyslo to na prvy sup. Doktor mi odporucil SOFT IVF. Stimulaciu som mala iba tabletkami clostylbegyt. Platila som za neho 920 EUR a odobrali mi 5 vajicok, z nich sa podarilo zachovat 3 kusky. 2 embrya mi vlozili a 1 mam zamrazene. Z tych dvoch sa jedno ujalo.

amonda
22. júl 2013

Ja mam dve skusenosti z Iscare MT. Teraz po výmene personálu sa mi to zdá ešte lepšie - prístup aj kvalita.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre