Aké máte skúsenosti s kozmetikou The ordinary?

21. apr 2020

Používam retinol, kyselinu hyalurónovú a niacinamid cca 6 týždňov a nevidím absolútne žiadne výsledky.necakala som žiadny zázrak,no nemám z toho ani žiadny pozitívny pocit,akože naozaj nula pocit,nula výsledok,veľké sklamanie. Nechápem,na základe čoho to toľko ľudí vychvaľuje,pre mňa zbytočne vyhodené peniaze, všetko som ráno vyhodila do koša nespotrebovane,myslím,že 6 týždňov je dosť na akúkoľvek aj minimálnu zmenu. Máte skúsenosti???

deean
21. apr 2020

Poviem ti k tomu tolko - mala si si nastudovat tdoby zaciatku ucinnosti aktivnych latok a nie tu nadavat na kozmetiku (ja som s nou mimochodom velmi spokojna)
https://www.reddit.com/r/SkincareAddiction/comm...

Vyhodila si to prave vsetko v prelomovom case! :D

petkaaa
21. apr 2020

Akú máš inú starostlivosť o pleť? Ako sa odličuješ, čo používaš na čistenie pleti? Retinol je na mesiace a roky používania. 6 týždňov je žalostne málo.

autor
21. apr 2020

@petkaaa mám všetko naštudované,veď som sa tomu venovala mesiace pred tým,než som do toho išla,viem,čo s čím kombinovať, ale mne to proste nesadlo a včera po odlicovani som dokonca zaznamenala žlté fľaky pod očami a aj na čele a to používam samozrejme SPF každý deň ráno...mala som aj ten vitamín C 23% a použila som to presne raz,mala som doslova spálené miesta na spankoch, vyzeralo to ako zapaleny ekzém,no otras...

autor
21. apr 2020

@deean škoda,že som neurobila foto pred a teraz,ale ako skutočne som rozčarovaná z toho,ja totiž nemám ani len dobrý pocit po nanesení,čo mávam hocikedy aspoň na chvíľu po hocijakom inom prípravku...po kyseline hyalurónovej som ma takú napnutu pleť,že keď som sa usmiala som mala pocit,že mi praskne pokožka

airaw
21. apr 2020

Používam vyše roka a nevidím nič extra na pleti.. ale ja som tam ani nič problémové nemala, takže to mám skôr ako prevenciu.. nemusela si vyhodiť, mohla si predať v skupine.

airaw
21. apr 2020

A tu kyselinu si si dávala na vlhkú pleť?

petkaaa
21. apr 2020

vitamín C 23% nemôžem používať ani ja, mala som z neho výsyp, ale keď si miešam 100% prášok do krému, nemám s tým problém... po retinole som trochu suchšia, ale vyrovnám to tonermi a sérami s kyselinou hyalurónovou ...
ČO okrem ordinary používaš?

autor
21. apr 2020

@airaw áno na vlhkú pleť,na to po čase som si dala občas niacinamid,potom hydratačný krém,všetko zmolkovalo,ďalší otras na scéne 🙂 nemala som uz na to proste nervy

lasina
21. apr 2020

Ja používam ordinary a som spokojná, no nie všetko mi sadlo...za mňa retinol vôbec nie, bufet je parádny, niacinamid,tiež..nie každému sadne všetko...

autor
21. apr 2020

@petkaaa nič nepoužívam iné...ak myslíš čistenie pleti tak bežné veci,čistiace krémy,tonikum a hentie zazraky,mám pocit,že čím viac sa starám o pleť,tým je to horšie,takže ostávam len pri obyčajnej vode a obýcajnom Nivea kreme

autor
21. apr 2020

@lasina mne ale nesadlo nič a ti už je na pováženie...ešte som chcela vyskúšať matrixyl,ale myslím,že je to zbytočne

petkaaa
21. apr 2020

Tak nenapíšeš tu nič viac, tak asi nemá zmysel ti niečo radiť...

autor
21. apr 2020

@petkaaa nechápem ale čo viac? Micelarkou make Up,čistiaci krém na druhý krok, striedam s cerave,potom som dávala k.hyaluronovu a krém na to,alebo večer na k.hyalur. retinol...

petkaaa
21. apr 2020

Dvakrát som sa pýtala čo okrem ordinary používaš - konkrétne značky a konkrétne produkty, od čistenia až po krém alebo olej, alebo čo si dávaš...

autor
21. apr 2020

@petkaaa kórejskú kozmetiku hada labo a pyunkang yul
A ani to mi nesedí...hada labo je tak lepivy krém,že dovidenia,to sa na deň ani použiť nedá,sa lesknem ako psie gule a ešte aj ten pocit lepivosti no fuj

airaw
21. apr 2020

Hada labo nie je kórejská 🙂 možno by si si mala vyskladať jednu rutinu a to robiť dlhodobo, nie časté striedanie produktov

airaw
21. apr 2020

Akú máš pleť, suchú? Zmiešanú?

petkaaa
21. apr 2020

Dobre... takto to asi nepôjde ...
tak napríklad ja sa odličujem balzamom od Heimish, rozmažem ním celý makeup vrátane očného, pomasírujem, namočím tvár a zotriem uteráčikom, druhý krok je Cerave čistič ten zelený, zároveň prechádzam po tvári Foreom. Zmyjem. Ak treba, čistím aj tretím krokom, u mňa zväčša Soda čistič. Potom presprejujem tonikom, buď od Ziaja alebo secret Key... potom ide Pyunkang Yul, niekedy dám aj dvakrát, trikrát... potom Hada labo Hydrating Lotion (na navlhčenú pleť), po vsiaknutí dávam Hada Labo Milk ... na to ide sérum podľa potreby, na to dávam slimákový krém od Jigott, alebo Cerave hydratačný a na to dávam skvalán ...

Hada Labo si dávaj na dobre navhlčenú pleť... neviem presne ktorý máš

autor
21. apr 2020

@airaw robím to tých 6 týždňov s rovnakými vecami,ale proste stačilo...už ich nechcem ani vidieť...Japonska či kórejská je pre mňa absolútne jedno,nevyhovuje mi nič z toho...

airaw
21. apr 2020

Si tak negatívne naladená ohľadom tohto 🙂 nikto netvrdí, že musis používať kopu veci, ak ti vyhovuje voda a Nivea, tak sa toho drz

autor
21. apr 2020

@petkaaa hada labo mám tie biele balenia, krém aj lotion a otras...krém som spotrebovala viac menej nasilu,bolo mi ľúto prastit to do koša,ešte mi ostalo to lotion to dám na nohy aspoň už....keby som mala použiť toľko ser na seba,ako píšeš ty,tak to ani nie je možné,lebo by som pridávaním každej vrstvy mala väčší a väčší zmolok 🙂 mne to je normálne smiešne po mojich skúsenostiach a natoľko nereálne,že az

autor
21. apr 2020

@airaw áno, jasné lebo škoda peňazí

autor
21. apr 2020

Inak teraz ma napadlo, dnes som prvýkrát bez tých s*aciek,dala som si len sérum,krém a BB krém od jednej a tej istej značky a aj to sa mi zmolkuje,doko nca mám mapy na tvári po BB krém,čo som pred tým nikdy nemala...tak ja už teda neviem...

petkaaa
21. apr 2020

Ako píše @airaw ... si strašne negatívne naladená. Tak sa umývaj čistou vodou a dávaj si na tvár Niveu. Tá asi nie je ťažká...

autor
21. apr 2020

@petkaaa nie som negatívne naladená,len mi je po reálnych skúsenostiach smiešne z toho,keď teraz po skúsenostiach s tým všetkým si prečítam nejaké blogy a tak, koľko čoho si ktora dá na tvár a milión krokov,veď mne tam nedrží ani jedna vrstva a nieže päť kadejakých produktov,proste nereal...

petkaaa
21. apr 2020

Je to úplne reálne 🙂 Ako že ti nedrží? Čo sa ti zleje z tváre? Skús si dať produkty do dlaní a pritláčať na pleť, nie šúchať, len ako keby prikladať. Pyunkang Yul je tak ľahko naformulované, to nie je možné, že by ti "nedržalo". ... Ak ti drží Nivea, ktorá je extrémne mastná.

alana1
21. apr 2020

no mala som od ordinary to sérum s vit c...hrozneeee, bolela ma cela tvar, nemohla som v noci lezat normalne tvarou na vankusi a potom sa mi urobili take akoby male strie, ciarocky...za mna nikdy viac...plet horsia ako bola... :(

eliska13
21. apr 2020

Japonská a kórejská kozmetika je na ich typ pleti

autor
21. apr 2020

@petkaaa mne to nedrží proste...ja ti to neviem opísať...proste sa mi robia po tvári akoby "sople" a keď si dám BB krém,tak zafarbené sople a mapy a mozem sa aj na hlavu postaviť...buď mi na tvári drží len samotné hyalur.serum a nič viac alebo napr. Samotný krém a nič viac...2 a viac vrstiev sa mi zmolkuje, opadáva a tak podobne...napr. pod retinolom som mala niacinamid a nesuchala som si tvár pri aplikácii retinolu, len som si prikladali prstami retinol v skvalane na niacinamid a ostávali mi na prstoch zmolky aj tak..
.akokeby sa to zrazalo alebo čo už pri obyčajnom kontakte spolu...proste fakt zúfalstvo...ani tak,ani onak...

petkaaa
21. apr 2020

Peeling používaš?