Čo je dobré na pleť, keď mám upchaté póry?

tessa2299
2. aug 2021

Ahojte dievcata. Prosim ake mate skusenosti s upchavanim porov? Mne sa strasne uplchavaju pory hlavne na brade. Dalsia vec, ppradte s cim si cistite plet, tie ktore mate problematicku pokozku.
Ja ju mam cca mastnu. Mozem pouzit kadejake pletove vody, peny, mydla, kremy. Furt mi nieco robi zle. Dokonca z obycajnej nivei a indulony sa mi po xichte spravia tale cervene lezie. Ako keby vysusene miesta. Uz som z toho na prasky. Jediny krem, ltory mi robi dobre tak je lameloderm. Skusala som uz aj kremy z lekarne, ale furt sa mi spravia take suche miesta (aj z hydratacnych kremov)

zuzika33
2. aug 2021

@tessa2299 mam rovnaky problem 😞 a leto s opalovanim a castymi sprchami uz je total zle

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tessa2299
autor
2. aug 2021

@zuzika33 mne sa ako tak napravila plet v sturove, z tej vody. A to sme tam boli len 2 dni
@mauduska nie, prirodnu som neskusala 🙂 skusim nejaku kuknut a objednat

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam_s
2. aug 2021

@tessa2299 Nivea má dosť sajrajtu v sebe , tak sa ani nečudujem 🙂 na problematicku pleť veľa ľudí chváli radu effeclar od la roche posay, na póry potrebuješ niečo čo obsahuje kyselinu salicylovú, ona rozpúšťa tuk v poroch. Takže ide hlavne o to čo ten daný obsahuje. Alebo cerave SA cleanser, tiež obsahuje kyselinu salicylovú. Na póry - ich stiahnutie, je veľmi účinné sérum s niacinamidom. Pri problematickej pleti sleduj účinné látky, ktoré prípravok obsahuje lebo len tie ti zaručia že ti to pomôže. Kopa prípravkov na napísané na fľaške že na problematicku pleť ale keď sa pozrieš reálne na zloženie, nie je v nich nič alebo veľmi málo čo by pomohlo. A hlavne nič ti nezaberie za pár dní. Pokožka sa obnovuje cca po mesiaci. Potrebuješ niečo používať pravidelne aspoň ten mesiac, aby si videla výsledky.

kkovacovak
2. aug 2021

@tessa2299 na upchate póry jedine poriadne čistenie ráno a večer +niacinamid a kyselina salicylová. Kúp si cetave čistiaci gél a vždy používaj na tvár čistý uterák. Na póry ti krém moc nepomôže ak pleť dobre nevyčistíš. Indulona a nivea určite nie. Hlavne majú vela parfumu a môže ťa to dráždiť. Skús pozrieť od la roche radu na problematickú pleť. Prírodná kozmetika tiež nie je na problematickú pleť žiadna výhra. Radšej opatrne

jablkovastrudla
2. aug 2021

Ako ti tu baby radia kyselina salycilova je odorucana, ja pouzivam tuto radu a vysledky som videla skoro. Drzim palce

mumintroliq
2. aug 2021

@tessa2299 večer poriadne vyčistiť micelárkou(aj keď si nemala make-up), potom sérum (nie krém a už vôbec nie olej na tvár) a na deň ak make-up, tak minerálny(v týchto teplách ti krémový skôr uškodí)- pozri napr značku everyday minerals a ich semi-matte

marcellka32
2. aug 2021

Micelarnu vodu vynechať, dvojfázové čistenie +kyselina salycilova, LA roche posay efaclar duo

hettinka
2. aug 2021

@tessa2299 skus sériu Krásna slečna z Havlíkovej apoteky. Dcéra skúšala všeličo už a toto sadlo. A čistiť poriadne, overila sa nám tato kefka https://www.mall.sk/pomocky-odlicovanie-cisteni...

Tiež krém skinoren - u nás na predpis, ale dá sa objednať z Čiech cez gigalekaren.sk

kkovacovak
2. aug 2021

@mumintroliq micelárka na pleť nepatrí pokiaľ sa dôkladne po nanesení neumyje

tessa2299
autor
2. aug 2021

@mumintroliq nenosim ziadny make up 🙂 strasne som bola vysusena z neho a dalsia vec, nechcelo sa mi ho furt patlat na tvar.
Dakujem baby, popozeram este recenzie na nete a nieco si objednam 🙂

oliviakatka
2. aug 2021

Ja mam konečne nastavenú rutinu ktorá mi vyhovuje. Mam extremne mastnú pleť.
Dvojkrokové čistenie (na olejovej báze + napr. gél/pena mam Neutrogenu hydra), tonizácia, sérum Niacinamíd (1x týždenne) k. salycilová, krem (tiež Neutrogena hydra.), SPF 50 (Shaka fluid od La Roche Posay)

zuzika33
2. aug 2021

@tessa2299 cerave mna napr stipe extremne. skusala som biodermu cistenie, to ma nestipe ale efekt nevidim. la roche possay makeup mi robil najmenej zle zatial ale aj tak vecer som bola cela vyhadzana a suche flaky. :/ kremy som dostala vzorky a take ako krupica sa mi vyhadzali z toho.

mumintroliq
2. aug 2021

@kkovacovak no veď odlíčiť s zmyť

michkat
3. aug 2021

S mydlom na tvar opatrne, mala som jedno urcene na tvar a potom to bolo este horsie, takze to nie kazdemu sadne... A co sa olejov tyka aj tie mozes len pozor, tie s nizkym obsahom kyseliny olejovej a naniest na jemne navlhcenu tvar, aj ked mas ako pises mastnu, ale vravim, na navlhcenu tvar aby sa dobre vsiakli a nerobili barieru pokozke... Oleje co nie su komedogenne maju hodnotenie 0,1 popripade 2(ale tie pouzivam vynimocne) su ideal, oleje su fajn len si treba spravne vybrat a pouzivat 🙂

jana7843k
3. aug 2021

@tessa2299 ahoj, skús prírodnú kozmetiku dado sens a radu produktov od nich purderm. je špeciálne vyvinutá na problemtickú pleť. ide o certifikovanú prírodnú kozmetiku. táto značka má dokonca vlastné záhrady s bylinkami. ja kupujem z naureus.sk ruchle dorucenie a maju castokrat skvele ceny a akcie