Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo mi pomôže na akné?

Lieky, bylinky a výživaAkné
chiari91223
22. máj 2020

Dobry den, prosim vedel by mi niekto pomoct ? Velmi sa mi zhorsila plet za posledne cca 3-4 mesiace a neviem si nijak rady, som strasne nestastna a uz neviem co dalej lebo mi nic nepomaha 😩😩 (tvár som zamazala z osobnych dovodov, medzi hornymi a spodnymi fotkami je rozdiel 4 mesiace) Dakujem velmi pekne za ochotu a pomoc 🙏🏼

katulik123
22. máj 2020

No asi logických zájdem ku kožnej lekárke, ktorého ti pomôže viac než rady rôznych žien 🙂

chiari91223
autor
22. máj 2020

@katulik123 bola som u koznej ktora mi neporadila s nicim, dala mi krem od Eucerinu ze ,,vyskusaj” a tam to skoncilo...

lizzygrant
23. máj 2020

@chiari91223 Na kožnú sa vykašli, rovnako ako na katulik, ktorá ti tu radí, aby si k nej zašla. Nájdi si kvalitný kozmetický salón a na chemický peeling zájdi. Po troch sedeniach neskutočný rozdiel, zmení sa celé PH pleti, prestane sa mastnieť a ustúpi tvorba akné, VLASTNÁ SKÚSENOSŤ. Je to dosť drahé, na to upozorňujem, no stojí to za to.

yvoneta
23. máj 2020

@lizzygrant ak sa môžem spýtať, aká je cena jedného sedenia chemického peelingu? Kolko percentné kyseliny sa používajú? Ďakujem

lizzygrant
23. máj 2020

@yvoneta Noo, je to okolo tých 40€. Ja platím vždy 20 lebo mi je to známa a bohužiaľ neviem povedať. Dôležitá vec, ktorú som sa naučila je, že fyzická exfoliácia (teda používanie peelingov s tými zrniečkami čo sa normálne predávaju v obchodoch), nie sú pre pleť vôbec dobré, neriešia akné, pleť dráždia a spôsobujú začervenanie atď.. Na pleť a na akné je najvhodnejšia chemická exfoliácia teda chemický peeling u kozmetičky.

matkav21
23. máj 2020

Ja som roky chodila ku koznej, skusala vselico, najviac mi nakoniec pomohlo chodit pravidelne ku kozmeticke....na hlbkove cistenie pleti a pomedzi to este na take precistenie. Nejaka skusena kozmeticka by urcite poradila co by bolo pre teba najvhodnejsie😊

mimibb
23. máj 2020

Za mňa je super používať "sírové" mydlo od kawar a zinkova masticka od sk výrobcu 100%prirodna- kupujem v dm....a samozrejme obmedzenie cukru v strave, nakoľko podporuje vznik zápalových procesov v tele...

krisbar
23. máj 2020

Prestat jest mlieko a kvasnice. Cize vsetky humusacke peciva a spracovane potraviny. Za tyzden uvidis zmenu.

morciatko
23. máj 2020

90% je strava hlavne pecivo sladkosti muka
Pi vela cistej vody a pravidelna navsteva u kozmetičky v tvojom prípade kazde 2-3 tyzdne a bude po starostiach
Necakaj ze ked týždeň nebudeš jest sladke je to vyriešené

3petka
23. máj 2020

@chiari91223 No ja som mala vždy krásnu pleť až teraz v 32 rokoch sa mi to tiež zhoršilo. A vyskúšala som hádam všetko. Eucerin mi robil zle, a potom mi jedna kozmeticka povedala že je n zrelú pleť tak po 40-tke. A potom som myslím tu čítala nejakú diskusiu so zinkovou masťou. A veru pomáha pekne. Každé ráno a večer si vyčistim pleť a natrem problematické miesta. A po cca týždni veru vidieť už rozdiel. Ja som to mala take že na jednom líci od akné mi ostávali take tmavé fľaky tak som vyzerala ako by mi niekto dal facku. Teraz už mam iba zopár bodiek.

katulik123
23. máj 2020

@chiari91223
@lizzygrant
Že vykašli.😀 Neviem čo vy máte za lekárky, ale moja robí aj takéto procedúry a záleží ku komu človek ide, ak lekárka dá správnu liečbu tak akné zmizne veľmi rýchlo. 🙂

simsalabim
23. máj 2020

@chiari91223 ja by som na kozne zasla znovu. Eucerin je volne predajny, takze nie tak ucinny, ako masticky, co su na predpis. Dala ti skusit nieco jemnejsie, no zaroven ucinnejsie ako bezna drogeria. Nezabrali, treba ist znovu a pytat nieco ucinnejsie. Moja dcera mala od kozneho predpisane rozne maste (raz taku, raz onaku, podla momentalnej dostupnosti) a velmi jej to pomohlo. Inak mala milion ciernych bodiek tesne pri sebe, ktore sa sustavne zapalovali. Teraz ma sotva nejaku zapalenu a tych bodiek je podstatne menej.

jankaovecka
23. máj 2020

@chiari91223 chod ku koznej. Ona ti dala najprv kozmetiku lekarensku. Nezabrala, tak ti da lieky na akne. Ak to mas len par mesiaco, tak mi ver, ze dokopy si nevyskusala nic! Z kozmetiky by som sa byt tebou zamerala na La roche posay. Ona ma rad na akne a je vyborny! Ale urcite koznej. Tie maste co ti ta mozno zaberu navzdy a mozno budu zaberat len pokial ich budes uzivat. Uvidis. Plus zaklad je strava! Odsledovat sa ci ti neskodi mliecne alebo biela muka-pecivo. Ja mam(mala som) s akne naozaj xy rocne, takmer celozivotne problemy.

lizzygrant
23. máj 2020

@katulik123 Moja kožná ma mala jak pokusného králika. Dala mi všetky maste a vodičky na trhu. (aknemycin, differine, duacgel, belakne, zineryt, eryfluid, skinoren) - myslím, že toho bolo celkom dosť🙂. Všetko pomohlo len na chvíľu, hneď ako som tie maste prestala používať akné bolo späť takže áno, opakujem, vykašlať sa na kožnú, pretože to nezvykne vyriešiť problém natrvalo.

katulik123
23. máj 2020

@lizzygrant dcéra bola a jej poradila práve najprv stravu, ona robila aj kozmetické veci, aj upravila jej pleť. 😊Naozaj je to asi od odborníka. Takže je nefer odsúdiť každú. Pričom naozaj dcéra mala úplne hroznú pleť...

ananas28
23. máj 2020

@katulik123 máte mylnú predstavu o kožných lekároch :D mne 4 roky nepomohli, musela som nájsť príčinu sama a aj si sama pomôcť. takéto rady typu zájdi k lekárovi ani netreba asi písať ;)

ananas28
23. máj 2020

@lizzygrant presne tak ako píšete, kožný nevyrieši takmer nič ;) treba riešiť príčinu a tá ide zvnútra - vlastná osobná skúsenosť ;)

katulik123
23. máj 2020

@ananas28 mylnú? Treba trošku čítať a vravím z osobnej skúsenosti a aj viacerých žien. 🙂 Netreba chodiť k neschopným lekárom...

jankaovecka
23. máj 2020

Moje zlate, aj kozne skusaju co mozmu. Treba riesit z vnutra je naduzivana fraza. Zacni Chiara, teda “riesit zvnutra” a zaroven chod ku koznej. Kombinacia oboch by ti mohla pomoct😎 ak ti akne prechadzat nebude tak skor ci neskor k tej koznej pojdes. Ja som mala akne vyse 10 rokov, bola som dva roky vegetarianka, rok na makrobiotike, na tri mesiace som vynechala bielu muku, potom mliecne vyrobky. Od koznej som mala kadeco, skusala som sama vselico, chodila som vyse roka ku kozmeticke. A s akne to nespravilo velke NIC!! Opakujem NIC! V oboch tehotenstvach sa mi to este zhorsilo..Teraz sa snazim stravovat zdravo, nepijem mlieko, nepouzivam rafinovane tuky atd atd.. mne pomohol jedine isotretinoin. Aj to neviem ci mam vyhrate. Ale tam sa Chiara hadam az nedostanes.
Kazda sme ina a odporucat neist ku koznej je totalne od veci😠😠😠

chiari91223
autor
24. máj 2020

@jankaovecka dakujem pekne za odpoved ,pojdem teda k inej koznej😪

monillia
Včera o 14:10

@chiari91223 skús inú koznu, prípadne ak si na instagrame určite profil smartbeuty,pripadne simona derm(to je kozna lekarka) preluskat prispevky.Zakladom každej krásnej pleti je dôsledne čistenie, v tvojom pripade ešte prípravky s kyselinou salycilovou,niaciamid(nie prípravky z drogerie) Chemický peeling je super ale patrí iba do rúk skúseným dermatologickam a aktuálne sa nesmie robiť,jeho sezóna je od neskorej jesene do skorej jari.Na tej strane tiež určite niečo bude

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre