Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Domáce krémy a kozmetika na tvár

tinqua
4. máj 2020

Ahojte, viete mi poradiť s receptom na fakt dobrý domáci hydratačný krém? Mám po pôrode extrémne citlivú pleť, z kúpených krémov neočerveniem len z modrej Nivei a už mesiac fungujem tak, že najskôr Sudocremom natriem dcére zadok a potom sebe tvár 🙈 Ďakujem 🙏

michaella24
4. máj 2020

Keď chceš také domáce, prírodné, najlepšie si kúpiť jednolôžkový olej - arganový, šípkový. Neviem aký máš typ pleti, okrem toho, že citlivú (akné, vrásky), myslím, že aké účinky očakávaš. Prípadne, ak niečo hutnejšie na noc, čisté maslo - bambucké, kakaové. Môžeš si ho rozmixovať s olejom, pridať vitamín E a iné zložky.

kiki68
4. máj 2020

@tinqua ako doma by som si to netrufla zarabat, lebo raz som sa total vyhadzala z domaceho peelingu. Ale mozno kozmetika ako Alverde alebo Weleda, Saloos? Dostat to v DM a ja som velmi spokojna s tym. Su prirodne a neagresivne. A sudokrem je na vysusovanie podrazdenych miest. Aby tie zapareniny nezacali mokvat 😉

michaella24
4. máj 2020

Na upokojenie môžeš používať ráno ako tonizačnú vodu harmančekovú, ružovú, aloe vera, či levanduľovú. Na upokojenie je dobrý aj nechtík. Inak skús z prírodnej kozmetiky Dulciu alebo Kvitok. Domáci krém neviem akú by mal životnosť, predsa len, treba nejaké konzervanty, inak ti môže splesnivieť veľmi rýchlo. Domáca kozmetika je celkom alchýmia, nie je to len tak.

tinqua
autor
4. máj 2020

Baby ja som vzdy mala mastnu plet, teraz sa mi robia cervene vysusene mapy po celej tvari, supem sa a svrbi to...ten sudocrem mi to vzdy upokoji a zahoji...lenze pride ina faza mesiaca, postavenie hviezd alebo ja neviem co a problem je naspät...saloos som skusala, cervena som bola ako rak....tak ja sa slamky chytam, kym sa zacnem snazit dostat ku koznemu, lebo cil kym mi nebude sedet rakovina na nose ani ma neobjedna

lenka_xy
4. máj 2020

@tinqua ja mám tiež najlepšie skúsenosti s domácimi krémikmi, stačí iba vyšľahať akýkoľvek olej + maslo, najradšej mám kombináciu avokádového oleja s avokádovým maslom. Ale treba vyberať kvalitné suroviny nerafinované, za studena lisované. Životnosť bude mať podľa toho, aký dátum spotreby je na surovinách, ktoré do nich dáš, nemá sa to prečo pokaziť, ak nepridávaš vodu. Ale ani čisto prírodné produkty ti nemusia sadnúť, keď máš veľmi citlivú pleť.

michaella24
4. máj 2020

A skúsiť niečo takéto z lekárne? https://www.drmax.sk/kerasal, neviem, nevyznám sa v tvojom probléme. Ja mám tiež mastnú pleť, ale používam The Ordinary a RAU kozmetiku. Na také mapy neviem, zrejme to má nejakú príčinu. Teda, mne sa šúpala a svrbela pleť pri alergii na krémy, čo je väčšina z bežnej drogérie. Sudokrém je lokálne fajn, ale nie je riešenie. Vyskúšaj keď veľmi chceš na tonizovanie harmančekovú vodu. Pozri si napríklad túto https://www.handymade.sk/zakladne-suroviny/, kde sú suroviny na výrobu kozmetiky a možno nájdeš niečo pre seba. Majú aj kelímky a také veci. Ja si odtiaľ okrem materiálu na prácu, objednávam aj kvetinové vody, íly do domácich masiek a tak.

lenuliatko84
4. máj 2020

Doma by som nevyrabala urcite.na trhu je velmi vela prirodnej kozmetiky,ak ti ide o eko a ak nie vsade je vela kvalitnej koznetiky.ja roky pouzivam kremy len z lekarne a som spokojna.a je cenovo uplne dostupna.20 € za denny krem nie je nic

radkaradix
4. máj 2020

@lenuliatko84 že doma by som nevyrabala.. a to akože prečo? ak s tým nemáš skúsenosti, tak radšej nepíš.. autorka hľadá recepty a tipy na domácu kozmetiku, čiže tá z obchodov jej asi naozaj škodí, a predpokladám, že aj tá z lekárne, pretože do každej kupovanej kozmetiky musia dať konzervanty, možno práve tie jej škodia.. ale veď si pozri zloženie tých krémov z lekárne, je to samá chémia.. ja používam roky len doma vyrobené krémy a sú najlepšie. A že 20 eur za denný krém nie je NIČ ?! možno pre teba.. určite je mnoho mamičiek, ktoré majú úplne iný názor a dali by za krém maximálne desatinu tej ceny, ktorá je pre teba NIČ.

@tinqua keď si budeš robiť krém doma, podstatné je všetky nástroje dobre umyť jarou/vyvariť. Mne za 7 rokov domácej výroby nikdy nič nespesnelo ;) ale ja teda nepoužívam vodu do krémov. Vždy len olej a maslo, ako sa písalo vyššie. Moje najobľúbenejšie kombinácie sú bambucké maslo a ryžový olej (nemastí tak ako iné oleje, vhodnejšie na mastnú pleť), prípadne olej z hroznových jadier (tiež je taký ľahučký, nemastný). Myslím, že táto kombinácia by mohla sedieť aj tebe. Vyskúšaj. ;) skús pozrieť aj popis neem (nimbového) oleja, možno by bol pre teba tiež dobrý, je to taký malý zázrak, aj keď hrozne smrdí :D :D

tinqua
autor
4. máj 2020

@radkaradix dakujem ❤ uz som skusala vela kremov aj drahych a ked das 100 za juvenu a ocervenies chce sa cloveku plakat...ked uz budem objednavat mohla by si mi napisat nakupny zoznam? Ak teda mas cas a chut...dakujem este raz

tslobik
5. máj 2020

Ja už asi rok nepoužívam kupované krémy, natieram sa olejmi (šípkový, mandľový, kokosový, malinový, avokádový) alebo bambucké maslo, Niekedy tam zamiešam vit. E. Raz mi na červený fľak - ekzém al. nejaká alergia(na ktorý mi nič nezaberalo) a mala som ho cca 2 mesiace pomohla slezová masť (zvlhčovadlo) Ceta Sibiu.

veronikahel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz