Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Drahé verzus lacnejšie make upy

gina17
19. jún 2021

Baby riešim dilemu. Doteraz som si kupovala makeup z drogérie, ale každý jeden mi urobí šupinky. Chcela by som vyskúšať niečo drahšie napr. Estee Lauder, Dior, Chanel. Máte niekto skúsenosti? Sú drahšie kvalitnejšie alebo len platím za značku? Nechcela by som vyhodiť peniaze iba za značku. Ďakujem Vám 🙂

zuba1987
19. jún 2021

@gina17 ja si myslim ze to nie je v makeupe, makeup bud drzi/nedrzi, kryje/nekryje... supinky mas na tvari a kazdy jeden ich zvyrazni.
Baby ma tu ukamenuju za to ale ja to davam dole peelingom vzdy vecer tie supinky a natriem kremom na vrasky (mno co uz, mam svoj vek 😂). Ked to nerobim mam tie supinky o 2 dni spat. Zvacsa ti poradia exfoliacny krem, prip. tie stahovacie masky ale mne to vobec nezabralo, neodlepilo ich.

rooberta
19. jún 2021

Estee Lauder double wear - tam ti s istotou mozem povedat, ze to niesu vyhodene peniaze. Nerobi na tvari ziadnu pohromu ani po hodinach, nezlieva sa, nerobi supinky a to mam mastnu plet. Poznam aj lancome, armani, dior ale najlepsi je estee. Nenasla som ziadny iny co by sa mu vyrovnal.

michaella24
19. jún 2021

Ja som spokojná. Roky som používala Catrice a Max Factor. Prešla som na Estee Lauder a je to vidno, že je to iný level, ja som veľmi spokojná. Včera mi dorazil Mac a na prvý dojem to vyzerá tak, že si tiež budeme rozumieť 😀 Ja osobne som vo viacerých veciach prešla na trošku drahšie značky a myslím, že je to poznať. Jediné čo ma fakt sklamalo, tak riasenka od YSL, robila okolo očí šmuhy.

Šupinky môže robiť aj zle zvolená starostlivosť o pleť.

gina17
autor
19. jún 2021

@zuba1987 Ja používam peeling pravidelne, pleť natieram krémom, použijem pred make-upom podklad, ale šupinky sa objavia, síce pomenej, ale sú tam, hlavne v okolí úst, na nose (nos mám mastnejší, takže nechápem) a trochu medzi obočím. Skúšala som rôzne, ale bez zmeny.

gina17
autor
19. jún 2021

@michaella24 Môže byť. Mám problém, že sa mi vyhodí nejaká vyrážka, teda som si myslela, že mám problematickú pleť s akné. Podľa toho som aj zvolila prípravky na takú pleť. Ale zisťujem, že mám skôr dehydrovanú a citlivú pleť, teraz používam bambucke maslo a je to fakt zázrak. Svoje robí aj to, že pijem málo vody.
Aký odtieň od Estee Lauder použiť na bledú pleť? Resp kde sa dá kúpiť nejaká vzorka? Pýtala som sa, ale nikde nemali.

eternity24
19. jún 2021

@gina17 Neviem zaručiť ci vás problém vyrieši drahší make-up. Vyjadrím sa iba k make-up. Vyskúšala som všelijake, v študentských časoch Loreal a bežne značky z drogerie, Dermacol atd. Ked som uz zarábala mala som Mac a teraz Dior Backstage. Je zatial najlepsi co som mala a som s ním velmi, velmi spokojná. Pozor ale, aj v rámci týchto lepších značiek sa mozete netrafit. Ja som mala napr MAC taky s pumpičku kt bol OK, moja sesterka mala MAC v tube a ten bol katastrofálny. Najlepsie je sa dať takýmto make up nalíčiť. Tieto drahé značky ponúkajú vsetky tuto možnosť, a aj zobrať si vzorku a odísť nalicena so vzorkou domov. A za 2 dni sa rozhodnete, uvidite na pleti ako vam sadne. Vyhodiť 40-50e za makeup nieje sranda. Takze určite si ho najprv vyskusajte takto.

mimi2120
19. jún 2021

Keď sa ti robia supinky tak ja by som ti poradila MAC studio face & body. Teraz na leto je skvelý, lahky. Pokial nepotrebuješ nejaké extra super krytie ala dermacol tak myslím že MAC stojí za vyskúšanie.

daridari11
19. jún 2021

@gina17 Z mojich skúseností je rozdiel medzi obyčajným a drahším značkovým makeupom značný. Neodporúčam naslepo objednávať z eshopu, to môžeš, ak už vieš značku a odtieň. Zašla by som na Tvojom mieste do nejakej parfumérii, nechala si poradiť a priamo tam vyskúšať. Sú tam zväčša ochotné a hlavné školené predavačky, nech Ti poradia, vyberú značku a odtieň, vyskúšajú na tvár a Ty sa rozhodni, až keď sa prezrieš v zrkadle na dennom svetle. Možno Ťa prvý makeup vyjde o troch viac peňazí v kamennej predajni ale ďalší si už objednáš podľa ceny z eshopu.
Značky Estee Lauder, Lancome či Dior Ťa určite nesklamú.

michaella24
19. jún 2021

@gina17 ja mám mastnú pleť, rozšírené póry, tiež sem-tam nejaké hormonálne akné a Estee Lauder Double wear mi dosť v tomto vyhovuje, že sa na pleti udrží celý deň, patrí medzi tie hutnejšie make-upy, ale má aj light verziu. Ja som ho kupovala prvýkrát v Avione, neviem čo to tam je za parfumériu už, veľmi ochotne poradili. Inak kupujem na Notino. Teraz mi pomohla jedna stránka, ktorá podľa môjho používaného odtieňu, vyhodí iné značky a ich približný odtieň. Nehovorím, že je to stopercentná pomoc, ale podľa toho som vyberala teraz Mac a sadol mi.

Od Estee Lauder som mala odtieň Desert Beige, ale nie je úplne pre bleduje a na leto mi už je svetlý, ale tam som to korigovala tým sérom od Niod, čiže ho používam celoročne. Robím to aj pri Mac.

Ale určite je lepšie mať možnosť osobne skúsiť odtieň, nie je sranda vyhodiť toľko peňazí za makeup, ktorý bude na nič.

https://findation.com/

majinka81
19. jún 2021

@rooberta ano estee lauder je top👍👍👍

leuchtturm
19. jún 2021

nepouzivam make up, ale nema sa pod make up nahodou naniest vrstva primeru, ktory ma za úlohu kasirovat pory a ine drobne nedostatky pleti?

zuvelyn
19. jún 2021

Mne Este lauder vôbec nesadol a to som do neho sla "na istotu". Najviac mi vyhovuje MAC a Vichy. Tie drahé make-upy asi nemajú úplne hodnotu predajnej ceny, ale zase su kvalitou niekde úplne inde ako drogéria.

syslik81
19. jún 2021

v prvom rade- supinky mas z dehydratacie pleti .. ak mas dobru plet mozes naniest hocico .. za druhe treba vybrat makeup vhodny na tvoju plet .. double wear napr ti zvyrazni supiny este viac a zbtocne vyhodis peniaze... ja mam rada drogeriove ale netvrdim ze vsetky su dobre,.. rovnako medzi drahymi najdes dobre aj zle.. ak mas moznost pytaj si vzorky aby si vedela ako sadnu na konkretnu plet

nikyball
19. jún 2021

@gina17 ja som mala ten istý problém a práve tu mi jedna baba poradila L'Oréal true match a konečne je po supinkach.

natalienka12
19. jún 2021

@rooberta súhlasím, a úplne naj je odtieň fresco, úplne prirodzený

asia83
19. jún 2021

@gina17 Skôr než drahé, treba skúsiť iný typ. Tu by som zvolila konzistentne viac mastný a hydratačný make-up. Mne teraz veľmi vyhovuje značka Dermacol. Závisí tiež od typu pleti, čo konkrétne chcete prekryť. Či iba nejaké drobné nezrovnalosti alebo vyrážky, akné, stopy po akné a pod. Treba sa ísť informovať do drogérie.

falbala132
19. jún 2021

za mna tam nejaky rozdiel nie je. je to podla mna najme o kvalite pleti. mam doma z drahsich Clarins, Dior, Clinique, EL a vzdy aj tak nakoniec najcastejsie siaham po mojich oblubenych Maybelline Fit Me alebo CC kremu od Bourjois. A napr. MAC bol za mna hrozny, uplne sa mi klzal po tvari pocas dna.

suzie28
19. jún 2021

@gina17 neplatíš len za značku , sú kvalitnejšie . Ale musíš si vybrať taký aby ti sadol podľa typu pleti . Takze ak budeš kupovať tak chod niekde kde si ich vieš aj vyskúšať a vedia ti poradiť .

marcellka32
19. jún 2021

V prvom rade šupinky sú z dehydratácie pleti, čiže ju treba hydratovať nielen krémom ale viacerými vrstvami 7skin method (najlepšie na to sú esencie-pyunkang yul, hada labo, 5 až 7x sa vtlaca rukami za sebou hydratacny toner), nepoužívať tampóny, vysušujú pleť, nakoniec dobré hydratacne sérum, SPF a mejkap (mám radšej riedke mejkapy artdeco, Chanel aqua, Chanel beige water fresh tint

zuzi56
19. jún 2021

@rooberta ahoj, ja si napríklad nemôžem kúpiť makeup s tých drahších, mne v parfumérie každý oxiduje do oranžová, a používam iba bell za 3€, a revlon za 6€😂, ale aspoň za ušetrené si kúpim drahšie serum.

rooberta
19. jún 2021

@natalienka12 ja mam odtien 2w2 ale na zimu mi je tmavy, musim kupit este nejaky svetlejsi, na jesen budem zhanat
@zuzi56 ja som tiez nebola spokojna s niektorymi drahymi napriklad shiseido mi nesedelo, armani bola hotova katastrofa, lancome bol celkom fajn no prestali ho vyrabat, kupila som teint miracle a uz nebol tak dobry. Tak som zanevrela na drahe makeupy lebo ved naco, ked nikdy nie som spokojna. Mala som rozne drogerkovske aj cisto prirodne, mineralne no proste vsetko som skusala a nakoniec som nastastie dala sancu este jednemu drahemu makeupu a dobre som urobila, lebo mi sedi ako rit na serbel. Ak si si nasla makeup v ktorom sa citis dobre a aj vyzera na tvojej pleti dobre a stoji len 3ecka je to skvely bonus pre teba 😊

liusa82
19. jún 2021

Mne najlepšie robia penové makeupy.To ani nevidno že máte na tvári.Nevyzerá to ako maska.A ani ich necitiť na pleti ako napríklad tie tekuté maglajzy.Mne zas tie nerobia dobre

desore
19. jún 2021

Ja pouzivam Chanel Vitalumiere. Podla mna vyber makeupu ju ruska ruleta. Treba len skusat, idealne, ked maju znacky predvadzacie akcie a namaluju ta.
Kazda plet je ina, makeup pre jednu osobu moze byt topka pre inu hroza.

milakarling
19. jún 2021

Ja používam Charlotte Tilbury a som spokojná

gugugaga123
19. jún 2021

@gina17 Žiadne.

22betka11
21. jún 2021

@gina17 skor by som sa zamerala na to, ako sa zbavit tych supiniek, nez to riesit cestou makeupu, cielom dekorativnej kozmetiky nie je zakryvat nedokonalosti, ktore mame takmer kazda, ale zvyraznit zensku krasu, raz na jednom skoleni mi bolo povedane, ze nasa plet je ako platno, na ktore budeme licit a cim viac je to platno poskodene, tym narocnejsie je vytvorit dokonaly obraz, preto by som skor riesila problem supiniek, ale investicia do drahsieho makeupu urcite nebudu vyhodene peniaze, problem skor vidim v tom, najst si tu spravnu znacku a potom podla typu a tonu pleti zvolit vhodny produkt, naozaj sme kazda jedinecna a niekomu staci obycajny makeup z drogerky, niekoho plet si ziada kvalitu, odporucam navstivit parfumeriu, nechat si poradit a potom objednavat z notina, kde su tie ceny ovela nizsie, ale neobjednavat naslepo, kedze sa vobec nemusis trafit do tonu pleti a to uz teda budu vyhodene peniaze, lebo produkt vratit nemozes, to uzmoznuje iba jedna znacka a tou je artistry a na tu nedam zasa ja dopustit, ci uz je to dekorativka alebo starostlivost o plet a preto ak by mala niektora z vas zaujem, ostali mi produkty, ktore som mala nakupene v zasobe a uz ich nepouzivam, tak darujem, ale len osobny odber, nechce sa mi ist v tomto teple na postu a nasadit si rusko, to mojej pleti nespravim :D jedine rozpouzivany bol makeup lancome, ale iba minimalne, to ked si odrezete, tak mozete normalne pouzivat.

maminkadeticiek
21. jún 2021

Nepeelinguj ale exfoliuj.Kup si dobry exfoliant a zbavis sa supiniek.Ani najdrahsi make up nebude vyzerat dobre ak nemas dobre pripravenu plet.

kittykat22
21. jún 2021

@rooberta lenze double wear je na mastnu plet. A autorka pise ze ma supinky - takze ma plet suchu. Na suchej pleti robi double wear flaky.

kittykat22
21. jún 2021

@gina17 ak mas suchu plet tak ti sadnu viac drahsie znacky. Ja mam suchu plet a tiez mam drogerkovych na tvari vianocneho kapra. Ktory sa ti hodi ti poradi vizazistka v parfumerii. Prides tam, a ona ti pozrie plet a podla toho ci mas suchu, mastnu, mladu, starsiu, ci mas akne alebo nie, a hlavne aky mas podton ... ti vyberie co ti sedi. Zacne zurivo behat po parfumerke aby nasla spravny odtien 😅 Ked ho najde tak ti ho aj nanesie - nalici ta, a ty zhodnotis, ci sa ti to paci. najblbsie sa hladaju zelene podtony - pretoze vacsina makeupov je bud cervena alebo zlta, a len malo je neutral. Pouzivala som dlho estee lauder double wear light - ale musela som prest na inu znacku lebo zmenili odtiene a nesadol mi ziadny z tych novych. Bola som dlho na diorskin - ktory zrusili, a teraz som na dior backstage. Ale len preto ze mi sadol odtien. Vzdy mi ho vyberaju vizazistky. Kupit si len tak make up online je vyhodenie penazi. Je 200 odtienov a sadne ti tak 10 z nich 🤷🏻‍♀️