Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Farbenie vlasov Hennou - skúsenosti

kikaaa444
18. feb 2021

Ahojte , farbíte si vlasy hennou ? Aké sú prosím vaše skúsenosti ?

lenkakravcova
18. feb 2021

@kikaaa444 farbila som si. Menej sa mi mastnili, boli príjemnejšie na dotyk. Len treba dobre ohdahnut čas koľko minút to aplikuje ak chceš presný odtieň. Akej farby máš vlasy?

kikaaa444
autor
18. feb 2021

@lenkakravcova mam čierne ...

nairia
18. feb 2021

ja pouzivam iba hennu, kvoli krajsiemu odlesku vlasov, regeneracii a tiez pocitu... ja na nu nedam dopustit, sice aplikacia je taka babravejsia, ale chce to cvik a potom este ma taku zvlastnu vonu, takze este par umyti potrva, kym sa toho odoru zbavis, ale mne to nevadi, ja to mam rada 😅

sofiapp
18. feb 2021

@nairia ja by som rada vedela, že henna sa vymyje ľahšie ako normálna farba ? Kaderníčka mi naposledy nechcela dať hennu lebo že je slabá, ale ja už momente zrovna niečo také hľadám.

nairia
18. feb 2021

@sofiapp ono je to tak, ze henna nie je farba, preto s nou netreba cakat zazraky. original henna obsahuje vela zeleza (aspon tak mi povedala jedna pani) a preto zanechava cerveny odtien. ja ju pouzivam kvoli regeneracii a vlasy potom vyzeraju tak zdravsie, su prijemnejsie na dotyk.

lenkakravcova
18. feb 2021

@kikaaa444 Tak to ti moc asi nenafarbi (ak chces inu farbu, max tmavohneda s odtienom do rysava, ked das svetlu 🙂 ).
Ja mam svetlohnede, spinavy blond. Henna blond - chytala na rysavo. Tmavohneda mi chytila dobre (len na konci som po par tyzdnoch dala iny sampon chemicky... a odlesk do modrozelena! :D pozor na to).

kikaaa444
autor
18. feb 2021

@lenkakravcova no mne práve kamoska spomínala že na čierne vlasy jej čierna henna chytila na hnedo 😀 teda tmavo hnedo .. a to sa mi nezda . Ja by som práve chcela tmavohnedu preto sa pýtam ...

kdzejcmen
18. feb 2021

@kikaaa444 ahoj, ja mam tiez cierne vlasy a tiez som hladala prirodnu alternativu k chemickym farbam a hennou som si 2x zafarbila vlasy. A uz nikdy viac :D ta aplikacia je hotova katastrofa! Najprv som vyskusala "hnedu" hennu, co vlastne nie je henna, ale zomlete listy z orecha. Zabila som tym pol dna a vysledok? Sediny neprekryte, akurat moje vlasy mali pekny odlesk ale to bolo malo + zasr*ata vana od tej gebuziny. Potom som vyskusala vytvorit si zvlast ciernu hennu zvlast clasicku cervenu lebo maju rozny cas "odstatia" potom ich zmiesala a naniesla. Teraz to uz bolo lepsie, ale sediny to zafarbilo na cerveno, co na ciernych vlasoch posobi smiesne a cierna nebola az tak cierna. Znova som zabila pol dna s farbenim a vsetko zababrane. Kaslem na to a pouzivam farbu Olia jemne ciernu. Pri malom dietati sa farbi s hennou dost blbo...

naja85
18. feb 2021

Gebudzina to urcite nie je, len treba na to prax. Ak chcete ciernu farbu, treba najprv pouzit hennu(ako naozajstnu hennu, nie nejake zmesi) a potom indigo. Ale na sediny neviem, no, henna nie je taka klasicka farba. A sa samozrejme pozor, ak ste si predtym farbili chemickou farbou-treba pockat aspon 6 tyzdnov, inak to nemusi dopadnut dobre😄. Inak henna mi velmi pomohla s lupinami+prirodny sampon.
V "hnedej" henne by mala byt henna a indigo ako hlavne zlozky, ziadne mlete orechove listy😕.

baboobchod
18. feb 2021

Ja si dávam hennu zn khadi, miesam klasickú s bezfarebnou aby som docielila ryšavú. Odporúčam naštudovať si toto: https://www.khadi.cz/cz/e-shop/c24771/rostlinne...
Ja na hennu nedám dopustiť, mám krásne lesklé zdravé vlasy. Chémiu už nikdy v živote 😉

silviettaa
18. feb 2021

mam 4 rocne skusenosti s henou, je vyborna, vlasy su zdrave v porovnani s chemickou farbou, dalsie plus - nie som zavisla na kadernicke, pouzijem ju kedy potrebujem, nenasla som zatial nic lepsie