Gél lak - postup

asch
29. jan 2022

Ahojte, chcem sa len spýtať 🙂 je tu niekto kto by mi vedel poradiť vždy keď si robim gél lakom nechty, veľmi ľahko sa mi odliepaju.... Gél laky mam od ruscony... Môj postup : opilnikujem nechty zdrsnim povrch➡️ dám Primer➡️ base lak➡️gél lak➡️ top lak.

miroslava2207
29. jan 2022

1) zbrusim starý lak
2) očistím nechty čistiacou vodou
3) primer 60s
4) gél lak, ale dávam už má dlhšie 120+90 sek
5) opilnikujem a zdrsnim
6) dávam lak 60s lampa
7) znova lak 60s lampa
8) primer 60s
9) utriem tamponom s čistiacou vodou - hotovo

asch
autor
29. jan 2022

@miroslava2207 dakujem 🙂 skúsim... Ja som Primer nikdy nedávala do lámpy vždy som nechala len volne uschnut, pretože je to len taka vodička nie gél 🙂

miroslava2207
30. jan 2022

@asch ja mam taky, ze musí ísť do lampy, možno ty máš iný 🙂

michalka4193
30. jan 2022

@asch postup vyzerá byt fajn a nie ta vodička sa nedáva do lampy tak potom bude problém v nanesení gélu....

biba_18
5. mar 2022

@asch problemov moze byt viac 1. nedostatocne ocisteny povrch nechtu - ci prach, alebo prirodzena mastnota - vzdy treba poriadne pouzit stetec aj clener 2. nedostatocne vytvrdena kazda vrstva gel laku viac je lepsie ako menej 3. prilis hrube vrstvy gel laku. lepsie viac vrstiev ako 1 hruba (plati aj na base aj na top coat) 4. nejaka vrstva gel laku sa dotyka koze - vsetko treba kontrolovat a priebezne cistit pred vlozenim do lampy (napriklad pomarancovym drievkom) 5. nedokonalo nanesene vrstvy (bud bublinky, alebo zhrnutie materialu pri otacani ruky pred zapecenim) - tu skus zapiect kazdy necht osobitne na cca 20 sec. pod ledkou a potom ist na dalsi necht - az potom celu ruku na dlhsie...

asch
autor
5. mar 2022

@biba_18 ďakujem 🙏