Henna na prekrytie šedín

cicuca
15. nov 2021

Žienky, akú hennu by ste mi odporučili na prekrytie šedín?

lemra
15. nov 2021

@cicuca pýtala som sa na to kadernícky, ktorá robí s hennou. Vravela, z to ide,al4 možno nie na 1.prvy krát a nie je to hneď ako po chemickej farbe. Šedivý vlas ma inú štruktúru. Nepamätám si akú hennu používala. Bola tak isto balená ako normálna farba, nie prášok.

0silvia0
15. nov 2021

@cicuca myslis znacku ci odtien farby?

lemra
15. nov 2021

@0silvia0 myslím značku. Ja som pozerala čiernu pre svokru.

michaela789
15. nov 2021

@cicuca henna šediny neprekryje, len z nich urobí svetlejšie zafarbené vlasy.
Ale ja osobne používam od Indian Natural Hair Care a som spokojná.

cezpat
15. nov 2021

@cicuca ja tiež odporúčam indian natural hair care a ešte khadi.

0silvia0
15. nov 2021

@cicuca pouzivam khadi a mam dost vela sedin, prekryje mi ich cerveny odtien. Hneda mi ich neprekryla, mam velmi hrube vlasy, ale niekomu vraj prekryje. Da sa farbit aj dvojfazovo, ale s tym sa mi babrat nechce.

andrea_prestastna
15. nov 2021

@michaela789 mne henna sediny prekryje po dvoch hodinach ,davam si henna a tri indigo

0silvia0
15. nov 2021

@michaela789 aj mne prekryje sediny

bimbambom
15. nov 2021

Ja si farbím s Khadi dvojfázovo. Najprv červenú - teda čistú hennu a na druhy deň čiernu . Jedine takto mi to chytá. Inak vôbec , ale som spokojná. Treba si to len naplánovať 🙂

0silvia0
15. nov 2021

@bimbambom ako ti chyti ta cierna? A kolko mas obe farbenia na vlasoch?
Ja mam cervenu hennu s 1/3 zlatohnedej a mam na vlasoch 2 hodiny.

cicuca
autor
15. nov 2021

@0silvia0 skôr značku.

cicuca
autor
15. nov 2021

@lemra skôr značku

bimbambom
15. nov 2021

@0silvia0 každé okolo 3h , tá čierna chytá pekne , keď miniem kúpim indigo 🙂

0silvia0
15. nov 2021

@bimbambom fiha, to mas robotu na cely den😳

leeo
15. nov 2021

ja som po kryti sedin henou ostala zelena ako anna zo zeleneho domu 😂

kittykat22
15. nov 2021

mne chytaju vsetky. Mam hnedu orieskovu. Ale sediny mam jemne do cervena - takze mam na hlave skor taky preliv ako jednotnu farbu. Co ma skor trapi je, ze do 14 dni sa mi farba vymyva. Ale mam pocit, ze to je kvalitou khadi (znacka) ktora isla dole. Asi skusim Vonno.

0silvia0
15. nov 2021

@leeo aj moja dcera zostala zelena tam kde mala odfarbene blond vlasy, henna neznasa peroxid... Ale potom dala medenu khadi a ta prekryla tie zelene odtiene. Cervene a medene odtiene chytaju lepsie sko hnede a orieskove

leeo
16. nov 2021

@0silvia0 presne tak. Hnede vlasy nemaju sancu prekryt sediny rovnomerne. Hena je velmi nevypocitatelna a skor na lightove stavy.

0silvia0
16. nov 2021

@leeo som dosť šedivá a používam červený/medený odtieň a šediny mi prekryje, ale je vidno, že šedivé vlasy prekryje menej intenzívne, mám ich také melírované, ale vyzerá to fajn. Ale nie je to jednoliata farba určite.

0silvia0
16. nov 2021

@leeo tu je to vidno, tie bledsie odtiene su zafarbene sediny

leeo
16. nov 2021

@0silvia0 no podla mna je to skvely vysledok ani velmi nevidno tie kontrasty. Ja s mojim odtienom by som taky isto nedosiahla /tiez som dost sediva- genetika/ A nemala som vobec farbene vlasy, ked som prvy krat vyskusala henu - vysledok - otvorene usta kamosiek a smiech :D Ale tak aspon mi chytilo do oblubenej farby :D
Ty si si pred henou farbila aj amoniakovymi farbami? Mas take neznicene vlasy /teda aspon mi tak monitor ukazuje:D/

0silvia0
16. nov 2021

@leeo kedysi dávno som si farbila aj s klasickými farbami, ale mne sa veľmi rýchlo vyzmývali a robili mi taký prašivý odtieň, lebo som vždy používala farby s nádychom ryšavej a tá mi na vlasoch nedržala. Ale už cca 10 rokov používam len hennu. A vlasy mám veľmi hrubé a pevné, aj keď dosť prešedivelé. Tá červená mi na nich drží, keď som miešala s odtieňom hnedej, nedržalo mi to takto. Teraz dám hnedej len trošku, 1/3-1/4.

leeo
16. nov 2021

@0silvia0 Vdaka za odpoved. No tak ma smolu s mojim odtienom. Nic, zatial ostanem pri "niciteloch" vlasov :D

0silvia0
16. nov 2021

@leeo no jedine že by si skúsila dvojfázové farbenie ako písala @bimbambom , ale je to zdĺhavejšie.

h2
16. nov 2021

@0silvia0 Wau, máš to naozaj veľmi pekné. 😍

0silvia0
16. nov 2021

@h2 ó ďakujem, v rámci možností a šedivej hlavy to nevyzerá zle. Ale veď aj ty hennuješ, aký odtieň používaš ty?

h2
16. nov 2021

@0silvia0 Práve, že ja nie. Henna ma láka, ale bojím sa na ňu prejsť po tom, čo cca 10 rokov používam permanentné farby z drogérie.

0silvia0
16. nov 2021

@h2 aha, tak som si to nejako splietla.

laura164
19. nov 2021

Na šediny jedine dvojfázové farbenie hennou. Ja mám zopár šedín a miešam si čiernu s hnedou, skúšala som voono značku, ale tá sa mi hneď vymyla, používam henne color už 2 roky, ale chcem skúsiť ešte khadi, keď to všetci vychvaľujú

bimbambom
19. nov 2021

@h2 moje vlasy toho veľa prežili čo sa chémie týka , naozaj sa nič nestalo keď som dala hennu , dokonca som predtým asi týždeň mala zosvetľované vlasy . Jediný raz som skončila zelená - keď som použila tú bezfarebnú 🙂