Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Hľadám pleťový krém, ktorý nezosmradľavie po octe 😞

betinka_kvetinka
25. máj 2019

Ahojte milé a krásne dámy!
Chcela by som Vás poprosiť o radu.
Som alergička a astmatička. Reagovala som už párkrát na kozmetiku zn. Nivea (krémy, telové mlieka, kondicionéry a šampóny). :( Ihneď som ich vyradila. Kožná mi poradila, aby som používala radej prírodnú kozmetiku. Kožná to riešila potom ATB a kortikáčovou mastičkou... Viem, že aj pri jej výbere a hľadaní je tiež niekedy problém, lebo nevieme, na ktorú zložku môžme reagovať alebo nám tam nesadne niečo iné...

Zatiaľ som vyskúšala tieto prírodné pleťové krémy:
- pleťový krém Lady Stella hroznový:a
https://www.perlacosmetic.sk/lady-stella-hrozno...

Reakcia: Vadil mi z nech ten divný pach... z detstva poznám dôverne ten "smradíček", keď sa vypaľujú a prevíjajú motory... bužírky a spol. :(( Nezniesla som to na tváričke...

Potom som si dala na zn. Lavera a v decembri som si kúpila tento univerzálny krém, vraj prírodná "Nivea":
https://www.notino.cz/lavera/basis-sensitiv-den...

Celkom som s ním bola zo začiatku spokojná. No po 3 mesiacoch prišlo sklamanie a bola som nemilo prekvapená. Krém podivne stuhol a ešte divnejšie začal až príliš raziť = páchnuť po octe. Keď ho zakažným ešte teraz otvorím (aj keď ho ž nepoužívam), až ma priam ovalí octový puch... :( Má ešte trvanlivosť do budúceho roka, no nečakala som, že po 3 mesiacoch takto zosmradľavel.. Asi ho vyhodím, zatiaľ neviem čo s ním. Mám si s ním natierať aspoň nohy po pedikúre alebo hrbolčeky na stehnách? Brrr, ale ten závan octový... :( Nevedno čo tam je...

Bola som začiatkom decembra v DM a ešte predtým ako som si kúpila krém Lavera Basic, som si kúpila tento krém Alverde:

https://www.mojadm.sk/alverde-naturkosmetik-jem...

V regáli bol štítok "pleťový krém". Niekde na nete sa aj spomína, že sa môže používať aj na pleť. Bola som s ním vysoko spokojná. Keď som si ho naniesla na pleť, príjemne voňal, osviežil mi pleť a krásne sa vstrebal. 🙂

A zase nemilé prekvapenie? Ešte minulý týždeň pohodička vônička... a od včera ako na potvoru aj v ňom cítim ocot. :(

Neviem teraz čo si mám dať na pleť... Mám ešte doma klasiku Nivea = ropáč:
https://www.najlekaren.eu/nivea-krem-3 . ale ten nemôžem...

VIete mi prosím Vás poradiť nejakú dobrú prírodnú kozmetiku, ktorá nezosmradľavie a je cenovo prijateľná? Mám normálnu a zmiešanú pleť, no môžem pozžívať kozmetiku aj na citlivéú pleť... Drahšie si nemôžem dovoliť.

Ďakujem za pochopenie.

nini1010
25. máj 2019

Skus Norkovy krem.Je velmi lacny a dobry,zozenies honskor v lekarnach ale myslim ze ho maju aj v DM drogerii.maju hydratacny na den a vyzivny taky mastnejsi, na noc vhodnejsi.skus.stoji do 10 e.

caroline_
25. máj 2019

Ahoj, ja používam aloe vera gel ako krem 🙂 objednavam cez Iherb, dlho vydrží,mam ho v chladničke takže aj príjemne chladí, je fajn po holení, keď sa spalis, na rany... Ja mam akné a citlivú pleť a tiež mi nic nevyhovovalo. Super hydratuje proste za mňa určite to :D

caroline_
25. máj 2019

@caroline_ a ešte dodám, super sú aj kvetinove vody, ja používam z DM od Purity vision, ružová alebo levandiliva.. Tiež sú to prírodné veci, a majú široké využitie :P

cawes
25. máj 2019

Co tak vyskusat prirodnu kozemtiku vyrabanu na slovesnku?
Kukni na fb modra pupava alebo ich webovu stranku. Ja od nich pouzivam uz dlhu dobu a som velmi spokojna

karkulka1
25. máj 2019

Ja kupujem len certifikovanú prírodnú kozmetiku a držím ju na chladnom mieste, resp. v chladničke a hlavne nenaberám ju prstami. Zo slovenských značiek je fajn dulcia - majú pumpičkový systém, čiže tam nezanesieš baktérie a držím ju v chlade, lebo nepoužívajú alkohol ako konzervant (čo je pre mňa super), na telo je dobrá aj soaphoria.

0silvia0
25. máj 2019

Skus cannaderm - Česká prírodná kozmetika, videla som ju tuším v drogériach teta

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betinka_kvetinka
autor
25. máj 2019

Kočky, ďakujem vám zatiaľ za všetky tieto odpovede. Pokukám a uvidím ešte... Dulcia bola vychválená aj v časopise DM newsletter... neviem ešte... Budem len a len hľadať a počkám si na ďalšie zaujímavé tipy od VÁS 😉
Všetko je to o hľadaní a skúšaní... Držkajte sa, milé dámy 🙂

krprtka
26. máj 2019

Veľmi fajn je aj Havlikova prírodná lekáreň.

vivere
26. máj 2019

A co tak bio kokosovy olej?

tehula
26. máj 2019

Skus Havlikovu

lenocka12345
26. máj 2019

@betinka_kvetinka tiez som alergicka , toto mam doma
prvy je demeter - lepsie na trhu nedostanes , kupis cez net , alebo v ba , cena okolo 20 +- , je skor olejovity ale super sa vpije a o par minut mat plet hebku , maju viac druhov
druhy mixa - ten miesam s tea tree olejom , fajn , ale nic extra , 6-10€ , zalezi kde kupujes
A do tretice Lamelloderm z Just , pouzivam od hlavy po paty , mam kozne problemy , mne vyhovuje , ale vona tam velmi nie je , taka skor nijaka , cena vysoka 40€ , alebo maju aj kadejake bylinkove ine pletove , tie su tiez super , ale u mna vyhrava tento lebo mam tie problemy
Inaj z Just som nasla krem 4roky po zaruke a nezosmradlavel 🙂
PS :NIE SOM DILERKA !

oslo1
26. máj 2019

Syn ma velmi skaredy ekzem. Top 1 je Stastny anjelik z Havlikovej lekarne, je cisto prirodny.
Maju aj pletove kremy.
Syn vyskusal velmi vela kremikov. Dalsie dobre su: klasicka nechtikova indulona . Teraz pred mesiacom sme prisli na Oilatum junior, 500ml balenie, vydrzalo nam mesiac, co je super. Tiez je velmi dobry. Este som mu nasadila probiotika.

betinka_kvetinka
autor
27. máj 2019

@cawes Ďakujem 🙂 Na fb nie som, skúsim mrknúť web modrá púpava. Ďakujem za tip. Je veru z čoho vyberať... prírodnej kozmetiky je až-až... máme pravdaže aj slovenské značky, tak uvidím čo si najbližšie vyberiem, keď pôjdem na budúci týždeň do mesta.

betinka_kvetinka
autor
27. máj 2019

@karkulka1 Možno skúsim Dulciu, mrknem na nete a či ju majú aj v DM. Kozmetika sa niektorá dá objednať aj cez eshop...

betinka_kvetinka
autor
27. máj 2019

@1ryba Mám teraz doma od kamarátky vzorku (aspoň vzorku) Weleda granátové jablko, tak testujem...

betinka_kvetinka
autor
27. máj 2019

@vivere Zdá sa mi príliš mastný na moju pleť...

betinka_kvetinka
autor
27. máj 2019

@lenocka12345 Ďakujem aj Tebe za tip, lenočka 🙂 Popozerám. Demeter zatiaľ poznám len biopotraviny 🙂 Napr. špaldovú krupicu 🙂) Aj cez net mi nákup vyhovuje 😉

betinka_kvetinka
autor
27. máj 2019

@lenocka12345 Myslela som eshop

betinka_kvetinka
autor
27. máj 2019

@oslo1 Ďakujem 🙂 Indulonu nemôžem, nevadí 🙂

betinka_kvetinka
autor
27. máj 2019

Z jedného eshopu mám teraz vzorky naturkosmetik SANTE. Vegan... Idem na pár dní testovať.. uvidím... Dostala som grátis k nákupu za Laveru...

1ryba
27. máj 2019

@betinka_kvetinka granátové jablko mne nevyhovuje kvôli esenciálnym olejom, dráždi mi pleť.. Mandľové krémiky sú nedráždivé. Mne napr. ani Silvia moc nesedí tiež veľmi voňavé sú.

1ryba
27. máj 2019

@betinka_kvetinka Dulcia nie Silvia😏

karkulka1
28. máj 2019

@betinka_kvetinka keď im napíš mail a opíšeš svoj problém, tak ti pošlú aj vzorky.

karkulka1
28. máj 2019

Kokosový olej na pleť nie- je komedogénny. Weleda mi nevyhovuje, lebo výrobky obsahujú alkohol. Martina Gebhardt je OK, už taká lepšia prírodná kozmetika, ale na Slovensku sa dá málokde zohnať.

betinka_kvetinka
autor
28. máj 2019

@1ryba Veru, to s granátovým jablkom je zvláštne... pri nanášaní mám pocit akoby som mala na pleti nejaké malé drsné čiastočky, akoby mi to robilo peeling či čo... inak mám hladkú pleť na dotyk. Mrknem aj Weledu tú mandľovú. Mám času na pozeranie 🙂

betinka_kvetinka
autor
28. máj 2019

@betinka_kvetinka Máš, pravdu, ja som testovala Weledu s granátovým jablkom a dráždi ma... nesadla mi.

betinka_kvetinka
autor
28. máj 2019

Ďakujem, dievčence,. ste skvelé! ♥ vďaka za tipy 🙂

betinka_kvetinka
autor
29. máj 2019

ŽIaľ, aj kozmetika SANTE obsahuje alkohol :( Dala som si dnes ráno na pleť kúsok z testovacej vzorky "beruhigende tagescreme" (soothing day cream) a uf, alkohol tam cítiť riadne...

karkulka1
29. máj 2019

@betinka_kvetinka strašne veľa kozmetiky, aj prírodnej - aj prírodnej certifikovanej obsahuje alkohol, ako konzervant. Dokonca aj také drahšie značky ako Annemarie Borlind. ☹ Preto som od nej prešla ku Dulcii, lebo tá žiaden alkohol nepoužíva.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli