Mastné vlasy

slovenka753
20. aug 2022

Ženy poraďte. Už som zúfalá. Na hlave môžem pomaly po rannom umytí vecer vyprážať. Co pomôže na mastné vlasy? Vydržia max deň. Nechcem si hlavu umývať každý deň, je to otrava. Aktuálne zmyvam 3x do týždňa, ale na druhý deň sú vlasy hnusne, mastné. Skúsila som všelijaké šampóny, vodičky, a nič nepomáha. Myslíte že je to stravou? Alebo prostredím?

terry658
20. aug 2022

@slovenka753 tak ja sa pridám. Už zmývam každý deň,lebo sa nato nedá pozerať. Žiaden šampón, ani vodička nepomohli. Skúšala som 9 mesiacov no poo a nepomohlo to ani trošku. Stále mastné. Podľa mňa to bude hormonálne. Mám PCOS a odkedy som porodila dcérku, tak nonstop mastné.

hilda08
20. aug 2022

@slovenka753 mne osobne pomohol ichtamolovy sampuch…nevonia Sice ale u mna spravil zazraky

kniznicocka
20. aug 2022

@slovenka753 skús Dixi šamppn pre mužov, kofeinovy, stoji par €

cheeta
20. aug 2022

@hilda08 mohla by si, prosím, odporučiť, výrobcu ? Keď sa už dáky osvedčil...ďakujem.

kabba
20. aug 2022

Ja mam to iste a zial, doktorka mi povedala, ze keby si aj neviem co kupim, nic mi nepomoze, ze to je mojou diagnozou a hormonalnymi zmenami. Mam PCOS. 🤷🏻‍♀️

veselo_neveselo
20. aug 2022

Mne pomaha: na vlasy po umyti si davam tuziaci sprej (nie penu, ale sprej) a po vysuseni lak. To tie vlasy trochu "obali" ze sa na nich mastnota drzi menej.
Na druhy den, (ked mam niekam ist) tak este rano suchy sampon, a da sa to vydrzat.
Pouzivam jemny neparfemovany sampon (Eucerin), obcas H&S na lupiny. Polo/kratky zostrih, a co najmenej chytat. Vlasy vo chvoste alebo ked su dlhsie, tak su mastne hned.
V teple je to horsie ako v zime.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gertrudaosem
20. aug 2022

@kabba čo je to PCOS?

viky173
20. aug 2022

@kabba som na tom rovnako ☹

viky173
20. aug 2022

@gertrudaosem syndrom polycystickych vajecnikov

bluka2
20. aug 2022

Tuhý šampón

annadobsonyova
20. aug 2022

@slovenka753 ja mám mastnú pleť na tvári a rovnako to platí aj na hlavu pokožky, možeš si kúpiť šampón s kyselinou salicylovou, tá reguluje tvorbu mazu, ale zázraky sa konať ani tak nebudú. Rovnako to má aj moja mama, sestra, takže asi je to aj genetikou. Mala som minuly rok snahu umyvat si hlavu kazdy 2.den, ale bohuzial sa mi to vypomstilo- ak mas na hlave tu vrstvu mazu, moze ti to udusit korienky a vlasy zacnu viac vypadavat, u mna to takto dopadlo. Takze nadalej umyvam denne, kupujem sampony ktore mozem aj takto casto a hotovo 🙂

hilda08
20. aug 2022

@cheeta ponio

missviolet
20. aug 2022

mam PCOS, vlasy velmi jemne, mastnota hned vidiet. dva roky som skusila obmedzit unyvanie ako to tolke zeny radia a absolut nepomohlo akurat co som z domu nechodila. kedysi som si aspon mohla unyvat jazdy vecer a rano boli ok do toho dalsieho vecera avsak posledny rok sa zmastia kym spim. pred 2 mesiacmi som zistila ze velmi pomozu fo sampona v dlani primuesat 2kvapky rozmarinoveho oleja - paradoxne som ho mala na rast vlasov ale pomohol s mastnotou v tom rozmere ze na nich mozem spat

cheeta
20. aug 2022

@hilda08 Ďakujem, iba túto "značku" mi vygooglilo.

cheeta
20. aug 2022

@missviolet jednému mladému mužovi s problematickou pleťou i vlasmi (premasťujúce sa..., aj v neskoršom veku) istá odborníčka odporučila zakúpiť bavlnené vankúšové povliečky a po každej noci ich striedať/vymeniť. Dôvod je zrejmý.

hilda08
20. aug 2022

@cheeta len zo zvedavosti…preco tie úvodzovky?

cheeta
20. aug 2022

@hilda08 poznám Ponio roky, zo Sashe, len som si nebola a nie som istá, či slovo značka je to správne.

cheeta
20. aug 2022

@cheeta j e to značka 🙂