Microblading obočia

adriana1990aa
29. apr 2017

Ahojte, pred tyzdnom som bola na microbladingu obocia, ale nepaci sa mi tvar a ani farba som z toho zufala! Po akom case vam zmizlo uplne pmu? Co sa stane ak nepojdem na korekciu?

alofinka
30. apr 2017

Ani mne sa po prvom raze nepáčilo, na to je ta korekcia, tam ti upravy tvar aj farbu, ja som prišla s tým že ho chcem hrubšie, tmavšie a ostrejší tvar úplne v pohode

adriana1990aa
autor
30. apr 2017

@alofinka dakujem za odpoved, lenze ha by som ho chcela tensie ale to sa asi neda ☹

alofinka
1. máj 2017

Tak to asi nie

gabona1
3. máj 2017

Zvyknes si, ak to robila proficka, tak ona by mala vedieť, aký tvar pasuje ku tvojej tvári..., neboj, to je ten zaciatok taký stres podla mna a hlavne nezvyk...

adriana1990aa
autor
7. máj 2017

@gabona1 s odstupom času sa mi to začala páčiť, už som si zvykla 🙂 dakujem ti za odpoveď

monika_k
7. máj 2017

nemas foto?

haluzatko
22. nov 2017

Ja tiez som bola v strese po tom ako som prisla domov :D.. normalne az panika ma chytala, obocie hrube, akokeby mi ho centrofixkou nakreslili, doslova.. ale postupne sa mi zacina pacit, aj sa meni, takze dufam, ze to bude fajn. Mam chut si do toho sprtat, ale drzim sa 🙂.. v salone mi spominala, ze mozno ani korekciu nebude treba, tak snad nie, celkom ma to bolelo.

adriana1990aa
autor
31. mar 2018

@haluzatko mne to už po roku zmizlo našťastie a zas rozmýšľam že kam ale Jak ty vravíš hrubé to bolo aj namna 😀

ada309
31. mar 2018

@adriana1990aa ono ti ešte o cca 50% zosvetli.. keď ti chrasticky opadnu bude to mať úplne iný vzhľad .. tiež som nebola nadšená ked som sa videla v zrkadle,ale po cca 3 týždňoch som už bola v pohode a spokojná..

janka987
31. mar 2018

Ahojte, koľko to stálo a ako dlho to vydrží? Ďakujem.

adriana1990aa
autor
31. mar 2018

@ada309 veru, ale už by som asi išla k druhej babe ale bojím sa 😀

adriana1990aa
autor
31. mar 2018

@janka987 no mna to vyšlo myslím 130€ a nešla som na korekciu takze mne to po roku pomaly mizne ale vravia že cca 2 roky 😊 ak ti môžem poradiť tak si vyber u ktorej už niekto z tvojich známych bol a hneď jej povedz predstavu 😊

janka987
31. mar 2018

@adriana1990aa Dakujem. 🙂

whitebubble
6. sep 2018

Ahojte dievcata prosim vas ako to prebieha? Da sa nejak pred tym vidiet ako sa bude to obocie hodit k tvari ? Alebo to uvidite az ked je to spravene ?

haluzatko
4. nov 2018

No, ked teraz je to cca rok, co mi to robila a farbu som si vyziadala tmavohnedu, momentalne to je rysave, alebo taka cudna gastanova hneda :D. Neviem to ani identifikovat a bola som aj na korekcii, kedze som bola aj na chemickom peelingu a zhodli sme sa, ze ju treba. Malo to boliet menej, ale ja som mala pocit, ze to bolelo dvojnasobne. Akoze drzala som sa, niesom tintitko, ale trvalo to cca hodinu, niektore miesta, kde mi nechcela chytit farba mi prechadzala aj 20 krat, a uz som videla hviezdicky. Takze nieje pravda, ze na druhy krat to uz necitit, aspon tak mi bolo povedane, kedze rany su po cca mesiaci este cerstve, tak to bol masaker. Ale v konecnom dosledku si myslim, ze to stalo za to. Isla by som do toho zas, aj napriek tej bolesti, tolko clovek vydrzi, skor ma odradza to nekonecne obdobie hojenia, ked chodite po ulici ako retard. 🙂 A ja som sla cez zlavomat, trosku risky, ale kocka bola fajn, bola zrucna a precizna a cena bola cca 70 alebo 80 eur.

A whitebubble, ano da sa to vidiet, ona ti ho prv nakresli ceruzkou a budete to spolocne pri zrkadle studovat, ze ci to tak moze byt, ona ta predpriprava trvala strasne dlho, takze daju sa tam vychytat chybicky, v kazdom pripade po tetovani bude dvojnasobne sirsie :D, ale to bude len farba. 🙂

denisa777
5. nov 2018

Ja som bola trikrat a cele zle,mala som pudrove obocie a momentalne tom mam do ruzova a to som bola v marci,tvar tiez nic moc,ale pomaly to bledne,farbim to a pouzivam tien,aby som to zakryla a robila mi to tu jedna z kona lizatko,ci ako sa vola,ktoru ja neodporucam,aj zla reklama,je reklama

whitebubble
5. nov 2018

@haluzatko a mozem sa opytat na ten chemicky piling? Hlavne ma zaujimaju chlpky na brade ci po tom pilingu zmiznu ? .... neviem mozno si to mylim ale raz som sa rozpravala s jednou zenou a mala neskutocne krasnu plet ako babatko.. a myslim ze mi spominala nejaky zakrok ale neviem si spomenut na ten nazov... mozno to bolo toto ten chemicky piling

haluzatko
5. nov 2018

Ano, aj ja to mam take cervene, rysave, tiez sa to snazim farbit. Ale tvar je fajn no. Ale tiez musim povedat, ze ja mam mastnu plet, niekde so m citala, ze to dost ubera na trvanlivosti. A mozno aj preto sa mi na niektorych miestach pigment dobre neuchytil.

to whitebubble: no neviem, ja som sa na ten chem peeling nakoniec vyprdla. Po prvom sedeni to bolo fajn - jemnejsia plet, jemne rozziarenejsia, samozrejme, ked sa to vsetko zahojilo, zacervenanie bolo dost viditelne par dni, potom som sa zlupala. Samozrejme to treba hydratovat, pouzivala som cicaplast od la roche, ten robil zazraky, skutocne hojil enormne rychlo. No ale k veci, isla som druhy krat a spomenula som jej, ze sa mi nejak zacali robit vo vacsej miere take male vyrazky potom. Tak mi tam primiesala este jednu kyselinu, nepoviem ti jaku, lebo si to vobec nepametam. A presli sme na 60 alebo 70% peeling (na prvom stretnuti to bolo asi 15%), nechala to na mne asi 15 minut. Ci panecku, ale vyzerala som katastrofalne, cervena jak rak riecny, pri nose sa mi spravil pigmentovy flak, ktoreho som sa zbavovala rok, pod nosom az ku peram sa mi spravil ekzem, cervene to bolo neskutocne dlho, alebo hnedocervene, bola som z toho maximalne nestastna. Jaj a boli v tom este take male vyrazky, jak pluzgieriky, ci co. Ja som na to bola v januari, ci vo februari? Bol maj a ten "ekzem", ci co to bolo tam stale bol. Zakaz vstupu na slnko, proste hroza. A efekt ziadny. Ale ono to mozno ma efekt, ale takto sa to nerobi, ja som mala pomaly dvojmesacnu pauzu medzi tymi jednotlivymi peelingami a potom zrazu 70% kyselina na 15 minut. Akurat som skoncila s ohyzdenou tvarou. Za mna to, za to nestoji, su tam rizika vzniku pigm. skvrn a podobne a po zlych skusenostiach, osobne do tohto by som uz nesla. A 50 eur za sedenie, za to, ze vyzerate jak strasiak do maku, nie dakujem neprosim. 🙂 Ale raz bola na zlavovamte akcia, priblizne v tom obdobi a tam kozmeticka pracovala s 10% kyselinou a sedenia boli myslim tyzdenne. Takze mozno pomaly dalej zajdes, ktovie. Ale financne je to dost narocne. A neverim, ze by po tom mizli chlpky na brade. 🙂

haluzatko
5. nov 2018

@whitebubble A aj na youtube o tom rozprava jeden kozmetik, a on na to chodil dve roky pravidelne ku kozmeticke a momentalne si to robi sam doma. Takze asi tolko k tomu, 24 x 50=1200 eur. A ci mu to skutocne pomohlo, alebo robi len reklamu, to je tiez relativne. Ale sranda je, ze tie kyseliny stoja par eur, 20 ci 30 a mas to na xy pouziti, ked si to robis doma, ale tak je to troska risky no 🙂. Najlepsie ist par krat ku kozmeticke, odkukat ako to robi, objednat si to z ebayu, samozrejme nieco slabsie a je usetrene :D. Samozrejme, ked si niekto trufa. Ja by som si asi trufla, nevidim v tom vedu, napackat na tvar kyselinu, na par minut, sledovat, kedy to zacne cervenat a potom to zneutralizovat, dat hydratacnu masku, hydratacny krem. Konec. Easy life 🙂.

whitebubble
5. nov 2018

@haluzatko dakujem ti velmi pekne za takuto paradnu odpoved .. mrzi ma ze si mala zlu skusenost ... snad uz to mas lepsie 💜 ale bohvie ci ku to pomaha ked si to musi stale sam robit ...

haluzatko
5. nov 2018

@whitebubble tak on tvrdi, ze dve roky chodil ku kozmeticke, potom si spravil kurzy a zvladne to momentalne aj sam. Ktovie 🙂

denisa777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luculele
4. feb 2019

Dobry den,

chcem vas len varovat pred niektorymi slovenskymi "podnikatelmi", ktori ponukaju 3D tetovanie obocia a micro blading za velmi nizke sumy, ale aj konecna kvalita je velmi nizka.

Upozornim Vas na nejake chyby, ktore som urobila aj ja sama:

1) kupa mirco bladingu cez zlavovy portal - uspesne salony nepotrebuju avizovat svoje sluzby na zlavovych portaloch, maju vela klientely, ktora vie, ze su dobri, ti menej uspesni musia pouzivat tento druh reklamy, aby zhanali stale novych zakaznikov, ktori nepoznaju kvalitu ich sluzieb

2) ked zavolate na telefonne cislo, ktore najdete na zlavovom portali, casto Vam poskytovatelia sluzieb ponuknu, ze Vas odbremenia od nutnosti objednavat si ich sluzbu cez zlavovy portal a mozete zaplatit priamo im. V tom momente vam odoberu moznost sa stazovat na ich sluzby cez tento portal, alebo poskytnut ich potencialnym zakaznikom recenziu.

3) dobre si skontrolujte, ci ste obdrzali platnu uctenku, alebo fakturu, na ktorej je napisane, ake sluzby a za aku cenu Vam boli poskytnute a meno firmy. Ak budete chciet tieto sluzby neskor reklamovat, bez tohto papiera to nepojde.

4) Uistite sa, ze sa jedna o sluzbu, ktoru ste si zelali. Napriklad ciarkovana metoda nie je micro blading, aj ked sa to moze tak zdat, je to uplne ina metoda tetovania obocia.

5) Sluzba micro blading je ponukana vzdy na dve sedenia, takze prva ponukana cena nie je uplna cena, ale treba vzdy k tomu priratat cenu druheho sedenia, tzv. dorabky. Mozete si byt takmer isti, ze kozmeticka sa postara o to, aby ste museli prist aj na druhe sedenie na dorabku obocia.

A sktorimi salonmi mam zlu skusenost? Je to najma Salon Ina a salon Crystal Esthetic oba v Bratislave a s tou istou kadernickou. Micro blading obocie od tychto salonov mi nechytilo ani po opakovanej aplikacii. Pritom som micro blading uz predtym mala z inych salonov a nikdy s viditelnostou aplikovanej farby nebol problem. Navyse kadernicka v tychto salonoch - Branka, nie je velmi mila osoba, aj ked sa tak navonok moze zdat, pocula som ju za dverami ohovarat moj vzhlad, pritom ma vtedy vobec nepoznala. Snazila som sa jej pracu reklamovat, ale zbytocne. Neviem najst uctenku. Uz so mnou pre istotu ani nekomunikuje. Po tejto skusenosti si dam permanentnym mejkapom na chvilu pauzu. Mozno sa naucim robit micro blading sama a bude pokoj 🙂.

haluzatko
4. feb 2019

@luculele Ja som bola tiež cez zľavový portál, ale pri korekcii som už neplatila a kozmetička sa celej procedúre venonavala približne 2 hodiny. Tvar obočia bol veľmi pekný, dala si na tom záležať, len tiež mi nechytalo kraj na jednom obočí, ale nemyslím si, že to bola chyba kozmetičky. Dokonca mi ponúkla aj tretiu korekciu, ale keďže to hojenie bola pre mňa nepríjemná záležitosť nechala som to už tak. Bolo to na 90% fajn. Ja mám, ale mastný typ pokožky, takže možno to bolo v tom, ktovie. 🙂 Ja som bola spokojná a aj suma bola relatívne nízka. Ale verím tomu, že niektoré salóny súna tom zle, ako spomínaš.

anny.k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anny.k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anny.k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anny.k
8. aug 2019

Microblading je povrchová úprava obočia. Treba mať pri tom hlavne cit. Ak teterka tlaci do kože, môže sa to zliat alebo sa z pokožky pigment úplne vytratit. Je dôležitá aj farba akú používa, aby sa časom nezoxidovala a nezmenila na inú. Každopádne každá vybledne tak o 40%. Kovy obsahujúce v niektorých farbách môžu reagovať pri vyšetreniach magnetickou rezonanciou. ...Teterka by mala mať estetické cítenie, poznat z akých vrstiev sa skladá pokožka, upozorniť na kontraindikácie pre koho nieje vhodný, dbať na čistotu, poznat kloristiku - miešanie farieb, tipologiou pleti - studený a teply tip a vedieť určiť co sa komu čo hodí. Microblading vydrží kratšie ako pristrojovo a skôr to odporúčam ženam s normálnou až citlivou pokožkou ako s mastnou seboroickou. Pred tetovanim nepiť kávu, nefajčit, nepiť alkohol koli krvacanu. Ak vám vychádza v danny deň menštruácia skúste ak sa dá si dat iný termín. Je dobré predtým užiť vitamín C. Ak tetovanie veľmi krváca, môže sa vytvoriť vatsia chrasta, ktorá zvykne dopadnúť aj s pigmentom. Chrasticky po tetovaní si netreba mechanicky olupovat ale nechať ich samovoľne opadat. Masticka zakúpena u teterky slúži aby chrasticky ostali pružné a odpadli prirodzenou cestou. Tetovane miesta je potrebné chrániť pred vodou min. 5 dní. Chrániť sa pred slnkom. Tetovanie sa neodporúča aplikovať neskôr ako 1 mesiac pred dovolenkou pri mori.Sauna, solárium sa neodporúča 4-6 týždni po zákroku.

balabasm
23. okt 2019

@luculele Presne ako píšete, ja som si radšej priplatila a vie, že nemusím sa bať výsledkov či nakoniec preplácať na opravách. Odporúčam salón AristorA v Bratislave. Pripájam aj moju foto, teda ich foto :D
5*

siussana
23. dec 2019

@adriana1990aa Dobrý deň,ja Vám odporúčam zájsť na korekciu a tam sa dohodnúť,po korekcii sa opäť tvar zmení a tiež farbu môžu viac tonvat.Bez korekcie je to na cca rok stále rovnaké,potom sa farba stráca,bledne no vtedy to je treba aspoň tieňom upravovať...