Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Umývanie vlasov každý druhý deň

Zdravá výživaVypadávanie vlasovZdravie a choroby (A - Z)
kristina418
8. júl 2020

Baby myslíte že je v poriadku si umývať vlasy každý druhý deň?... Keď sa z niekym o tom bavím len krúti hlavou určite s tým neprestanem už je to proste zvyk zaujíma len vás názor nato a ako často si vy umývate hlavne v takom teple 😌 cez zimu si umývam možno do týždňa len 3x ale v lete musím každý druhý deň.

simsalabim
8. júl 2020

Umyvam denne ci je leto alebo zima. Vynimocne (t.j. tak 3x do roka) kazdy druhy den.

magdalenkad
8. júl 2020

@kristina418 je to v pohode. Ja umývam tiež každý druhý deň a dcéra tá musí každý deň...

lusyyy36
8. júl 2020

Ja si umyvam takmer každý den

iriska13
8. júl 2020

....každý druhý deň, ked su horúčavy, tak každý deň....😉

simca06022011
8. júl 2020

samozrejme ze je to v poriadku... ono kozna ma presviedcala, ze najlepsie tak 2-3x do tyzdna, maximaaalne.. ale to ja nedam :D

kiwi3
8. júl 2020

ja som si tiez umyvala kazdy druhy den a teraz som to postupne stiahla len na dva razy tyzdenne. ide o to, ze si tym vysusas pokozku, tym padom na obranu produkuje viac mazu a vlasy sa mastia viac. a som aj rada, ze nemusim kazdy druhy den bezat kvoli tomu domov, je to trochu obmedzujuce

magduska2
8. júl 2020

No ja osobne som za to neumyvat tak často..nakolko som čítala rôzne derma štúdie aj mi to pár odborníkov potvrdilo..hlava,teda vlasy sa prirodzene"mastia" teda produkujú určité mazivo aby vlasy neboli vysušené..lenže ked sa hlava umýva den čo den..telo,presnejšie nejaká žlaza či čo (na tej hlave) si povie aha problem,nestíham premastit...a začne produkovať toho mazu viac,teda sa hlava začne mastit velmi rýchlo ...Je to tak polopate "ale ja teda skutočne mam tuto skusenost..

jaass
8. júl 2020

@kristina418 je to uplne v poriadku 🙂 jeden cas som si umyvala každý deň cca 3 roky. Ale teraz každý druhý den.

simsalabim
8. júl 2020

@magduska2 ja nemam taku skusenost...vlasy si denne umyvam uz cca 30 rokov, hlavne kvoli tomu, ake ich mam jemne, po spanku stoja na vsetky strany a nedaju sa upravit. Ono sa lahko filozofuje, ale co ma clovek robit, ak ma napriklad vlasy uplne mastne uz na druhy den po umyti? Moja mladsia dcera, chudatko, ma mastne uz cca 5cm od pokozky ku koncu druheho dna. Suchy sampon absolutne nefunguje.... ako ma chodit medzi ludi? jednoduchsie je asi tie vlasy umyt....ved aj ruky si umyjes, ked su spinave, aj pazuchy, ked si spotena...

s_a
8. júl 2020

tiež som si umývala niekedy každý druhý deň, ale jednak to spôsobuje ešte väčšie mastenie a jednak ma to nebaví, tak som to obmedzila na 2x do týždňa (teraz ked je korona a som stále len doma, umývam niekedy len raz do týždňa a nemám pocit, že by to bola nejaká katastrofa v mastnote)

magduska2
8. júl 2020

@simsalabim Ja som napisala len svoj nazor a svoju skusenost.Vlasy je treba aj postupne navyknúť zasa na nie kazdodenne umyvanie.
Autorka sa pytala na nazor,hovorim ten svoj...nekazem ti aby ti dcera chodila mastna 🤦‍♀️

terina25
8. júl 2020

Ja si umyvam 1x tyzdenne, max. 2x 🙊ale ja nemam mastne vlasy

kacusik69
8. júl 2020

v lete aj kazdy den, obzvlast ked mam nejake “povinnosti”, ze nie som len doma... neznasam spotene vlasy, citim sa nesvoja... aj sprchu v lete dam hoci aj 3-4 krat za den

caroline_
8. júl 2020

ja cca tak 2x za tyzden, ako kedy no, ale kazdy den urcite nie :D mala som obdobie ked sa mi vlasy mastili rychlejsie ale zacala som si ich umyvat menej a ono to nejako prestalo, cim castejsie som umyvala tak tym rychlejsie boli mastne :D

veronikaszabova
8. júl 2020

@kristina418 umyvam si kazdy den.

normab
8. júl 2020

@terina25 ja tiez tak, mam suche vlasy..plus take huste, ze to je za trest umyvat aj vysusit 🤣

evamea
8. júl 2020

Ja som kučeravá, vlasy mám suchšie a nemastia sa. U mňa je to 1x týždenne, sestra to isté, len sa jej mastia, tak musí každý druhý, takisto je to v poriadku. 🙂

janulka1802
8. júl 2020

v poriadku je čo vyhovuje Tebe ja tie
umývam každý druhý tretí deň s mastnými vlasmi by som sa cítila veľmi zle

momusik
8. júl 2020

Denne,neznasam pach a pocit mastnych vlasov

ivangeline
8. júl 2020

Umývala som denne ale tiež si myslím, že vlasy si zvyknú.. teraz už len ob deň a niekedy až na 3ti deň a su v pohode. Veľa krát je to skôr o rutine a pocite čistoty. 🙄 Aspoň u mňa.

deti95060810
8. júl 2020

2 krát do týždňa...len výnimočne 1 krát do týždňa

november1111
8. júl 2020

Tiez som neni zastancom pouzivania chemie kazdy den.A ked tak tak len cistou vodou .

kate_cs
8. júl 2020

@kristina418 je to čisto len tvoja vec, druhým to môže byť ukradnuté. Ja som mala vždy mastnú pleť a aj sa mi mastili rýchlo vlasy a umývala som každý druhy deň. Vekom sa to trochu upravilo a teraz na materskej umývam každý 3.deň, alebo podľa situácie, lebo mám vlasy po pás a dlho schnú.

tami2014
8. júl 2020

Ja si uz niekolko rokov bez ohladu na rocne obdobie umyvam vlasy denne.

halci
8. júl 2020

ja si umyvam kazdy den. mam kratke vlasy. sampony striedam, samozrejme.

x_mery_x
8. júl 2020

Kazdy druhy den, mam ich furt mastne aj na druhy den, ale nechcem to prehsnat

linalinabizu
8. júl 2020

Ja osobne riez musim bud denne alebo obden ,nie stale so samponom ,ale pod vodu musia lebo by som to asi inak nezvladla. V zime určite obden.

krisbar
8. júl 2020

Ja som si umyvala kazdy 2hy den ale zacala som pouzivat sampuchy od ponio a s nimi vydrzim dlhsie. Asi to bude aj v tych komercnych vyrobkoch nieco co vysusuje vlasy a tym padom produkuju viac mazu. Toto iste mam s mydlami, odkedy som presla na prirodne mydla namiesto sprchacov tak vobec mi netreba kremovat telo.

kristina418
autor
8. júl 2020

Baby ste úžasné ďakujem 🥰 no ja nemám problém z vlasmi že by sa mi mastili ale ja sa potom necítim byť "čistá" by som nevedela ani zaspať a hlavne v týchto horúčavách

opica
8. júl 2020

ja umyvam denne,obcas aj viackrat. sportujem denne a fakt so spotenou hlavou chodit nebudem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli