Aké jedlá sú vhodné a nevhodné tesne pred pôrodom?

kvietocek7
29. jan 2009

Velmi by ma zaujimalo co je dobre jest a nejest kratko pred porodom,ake jedla su vhodne. Poradte z vasej skusenosti 🙂

kikica
29. jan 2009

kvietocek neviem co myslis tesne pred porodom lebo pred porodom v nemocnici ti zakazu jest aspon myslim lebo mne zakazali aj tak my svokrovbci doniesli francuzke zemiaky lebo som bola hladna od rana som nejedla a oni mi to doniesli o 18tej a rodila som az o 9.30 aj ked nakoniec sekciou ale na sale ked mi pichli vodu to aj tak islo zo mna von...(vsetko co som mala v zalutku som vyvracala 😝

prasiatko30
29. jan 2009

ja som sa normalne najedla okolo druhej pol tretej, a dcera sa narodila o 8,30pm medzi tym som nejako moc na jedenie a dokonca ni na pitie nemyslela - ale islo to tiez velmi rychlo takze v podstate som nemala cas mysliet nad jedlom - ani sa nepamatam ci som potom este vecerala 😅

kvietocek7
autor
29. jan 2009

kikica myslela som ktory druh stravy sa najviac odporuca. Vsade citam, ze tekuta strava tak by som rada vedela co sa tym zo skusenosti mysli 🙂 napr ja som jedla dost ananasoveho kompotu ale uz si presne nepamatam, aky to malo presne vyznam

graziela
29. jan 2009

Kvietocek, ja som mala oba porody sekciou, sice 1.neplanovany, 2. uz planovany, ale vlastne obidva razy som bola uz pred porodom hospitalizovana, takze o strave rozhodlovali lekari...pokial je planovany zakrok, tak den predtym uz na veceru len nieco lahke a na ranajky uz nic, ani len vodu...ale myslim, ze je to v kazdej nemocnici rozdielne, zalezi od zvykov a postupov kazdej nem. Najlepsie by bolo, popytat sa v nemocnici, kde budes rodit...
Ak sa bojis toho, ze ked to pride na teba a budes mat prave v zaludku zem. salat s reznom, tak si myslim,ze nebudes prva ani posledna...hoci neviem, ci prave tato kombinacia tehulkam na konci tehu urobi dobre, zrejme uz asi kazda skor uprednostni nejake lahsie jedlo...no v kazdom pripade dostanes pred porodom klystyr, aby sa ti vycistili aspon creva...a potom mozes ist na to 🙂 Joooj, ale pozeram, ze ty to mas este poriadne daleko....tak si uzi tie krasne chvilky, nech je vsetko v pohode 🙂 🙂 🙂

graziela
29. jan 2009

Kvietocek,
az teraz som si vsimla, ze ty uz vlastne 1 babätko mas, a ja ti to tu vysvetlujem ako blba....ved ty to vsetko uz urcite vies 🙂 🙂 🙂 Ty si chcela vediet, konkretne, aka strava...pokial ja viem, tak ananas, ten je bohaty najmä na vlakninu, tak mozno preto si ho jedla, aby sa to po porode dobre kakalo...

kvietocek7
autor
29. jan 2009

graziela to nic 🙂 vdaka, vies ja som mala skusenost prveho porodu bez klistiru, teda o to viac ma zaujima co je dobre papat. Kamoska ma teraz pred porodom tak trochu sondujem aj zo skusenosti vas mamiciek 🙂

luciauk
29. jan 2009

kvietocek7, možno existujú odporúčania, ale ja si mylím, že niečo chutné a ľahké. ja som pri prvom a druhom pôrode mala nejaké ovocie. podotýkam, že tajne, ale všetko letelo von. 😖 vidím, že si niekde vonku, tak aj ja som rodila nakoniec von a tu mi sami doniesli cereálie s mliekom a potom toasty s lekvárom a kontrolovali, či dosť pijem. nič som nevyzvracala 😉

kvietocek7
autor
29. jan 2009

luciauk kamoske- je vonku v UK- povedali, jej ze budu musiet robit vyvolavacku takze zajtra alebo cez vikend sa babo narodi asi ma zvysene pecenove testy ale uz je v 38tt

zucha
29. jan 2009

kvietocek, to je jedno, coho sa najes, aj tak vdaka "ociste" pred porodom to pojde von 😅 Ja som naposledy predtym, ako som prisla do nemocnice na porod jedla cca 5 hodin, potom bol klistir a kym som porodila, tak som bola taka strasne hladna, ze som skoro zozrala veceru, ktore nechali nejake maminky na stoloch. No hroza. Ale jest som nemohla, len pit. A po porode uz je nemocnicna strava, takze o tom rozhodnu lekari

sirinka
30. jan 2009

ja ked som zistila, ze to na mna ide, rychlo som si este vyprazila rezen s hranolkami a tatarskou, lebo som vedela, ze v nemocke to bude o nicom strava...

luciauk
30. jan 2009

kvietoček, tak jej držím palce. mne vyvolávali dva pôrody. ide to rýchlejšia ako pri spontánnom 😉

3558
30. jan 2009

mne ked praskla plodova voda, tak som si este pospala,hodila sprchu, navarila, najedla sa a sup do nemocky. a tam uz som bola trosku nervozna a vtedy som hladna, tak sup do bufetu na dve bagety 🙂

zuziacik83
30. jan 2009

Ja som nevedela, ze to uz rodim ked som mala doma pravidelne bolesti. Bol prvy sviatok vianocny a ja som o osmej vecer zjedla pol litra kapustnice s klobasou a maskom a mala sa narodila o 02:45...nestihlimi dat ani klistir kedze som prisla len tak tak do nemocnice a asi aj preto som sa pri tlaceni dva krat riadne vypotrebovala 😒 co uz... ale kapustnica bola fajna 😀

danuska24
30. jan 2009

mala sa narodila o 6.17 a ja som jedla naposledy vecer o 19.00 - kapustnicu a salat+ryba 😀

lienockaa
30. jan 2009

rodila som na velku noc, takze den pred porodom salat a rezen a v den porodu normalne ranajky-chlebik so sunkou a na obed uz som bola v nemocke, no dovolili mi zjest este polievku, bola nejaka zeleninova s cestovinou..maly sa narodil 22:45..🙂

dominka11
31. jan 2009

ja som si dala bryndzové halušky 😀

bezaz
31. jan 2009

no ja som sa rano este normalne najedla {kava a parky}, o 5.50 mi zacala odchadzat voda, volala som dule, ze co, tak kazala sa riadne najest, okolo obeda som sla do porodky, ale to uz som bola hladna ako svina, kym mi nezacali kontrakcie kazdu minutu, tak som stale tocila o jedle, sa mi muz aj dula smiali, ze nemyslim na dieta, ale na jedlo.. 😅 mala sa narodila az 20.03 a ked ma doviezli na izbu tak som hned zozrala puding, lebo som myslela, ze zomriem od hladu 😀
takze nieco lahke, prave kompot {naj slivkovy prave aj koli stolici} alebo puding, riedku krupicovu kasu apod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre