Aké máte pocity pred pôrodom?

evicska
10. jan 2007

viem ze sa tu uz okolo porodov vela popisalo, ale chcela by som sa spytat na vase pocity pred nim...ako sa nan pripravujete ako velmi to prezivate...bojite sa? alebo na to ani nemyslite 😕

vavka33
12. jan 2007

Asi sa ti zvacsuje brusko a natahuje pupok-a boli k veceru po celom dni namahy,vtedy si uz oddychujes,tak tu bolest viac vnimas.

evicska
autor
12. jan 2007

mno moze byt... 😵 len sa pytam preto ze ked som to niekomu v mojom okoli povedala pozerali na mna ako keby som zletela z visne 😀

vavka33
12. jan 2007

To je v pohode,oni to nepoznaju,tak kukaju.Mna pobolieva trosku tera,doteraz som ho mala uplne vpadnuty,ako ked som nebola tehu,ale akosi mi narastlo brusko,ci mala mi ho vyduva,tak ma niekedy pobolieva a aj koza okolo neho.
Ale ak si nebudes ista,opytaj sa na to aj v poradni 😉

evicska
autor
12. jan 2007

no asi to aj urobim mam tam ist v pondelok..zaujimave je ze ja ho mam uplne rozitahnuty ...a videla som v poradni u vela mamiciek ze ho maju vyduty 😝 ale si vsimam sprostosti 😀

vavka33
12. jan 2007

To som si vsimala aj ja a vzdy som sa cudovala,ako sa im to moze tak vydut 😉

evicska
autor
12. jan 2007

presne to mam na mysli ... 😀

vavka33
12. jan 2007

Jasnacka 😀

tonicka
12. jan 2007

Evicska, vavka má pravdu s tým pupkom. Ja mám ešte aj pupočný pruh, takze bola sranda 😀 A mala som tam uplne tenku kozu a bol straaasne horuci. A tiež nan vsetci kukali jak na zjavenie 😀

certica
12. jan 2007

hlasim, moj pupok som vyduty este nevidela 😀

vavka33
12. jan 2007

Ja zatial tiez nie,ale dierka v nom je trosku zmensena,bol to zaujimavy pohlad pre Vanesku-stale mi nan pozerala..Za 3tyzdne sa mi to brusko trosku zvacsilo 😉

titkovamiriam
12. jan 2007

ahojte!Ja som chcela mat taky vystupeny pupcek,no nemala som ani raz.Tie bolesti oklo neho som ja mavala rano ked som vstavala,no az ku konca tehulkovania.

ajka10
7. feb 2007

ahojte,ja sa na porod celko tesim,tiez som takeho nazoru ako danka.
prezili to ostatne prezijem to aj ja 😀
jasne,ze pocity strachu mam co jak bude,ale dufam,ze vstko OK dopadne
termin nasho chlapceka je 16.4 😝 uz sa nan velmi tesime 😎

janeette
7. feb 2007

ja som myslela,že to každá žena ma vo vysokom štádiu vydutý pupok.ale slabo mi vidno tú čiarku (pruh),včera si to všimla moja polovička. 😵

inge23
3. apr 2007

aojte 🙂

malalady
13. apr 2007

ahojte, nevie niekto z vás, kde je ta tabuľka činsky kalendar s pohlavím dietata??

escada17
13. apr 2007

cauki, myslim ze v teme Planujem dieta o jeden rocik, dva, tri...jedna babenka ju ma v albume 😉

escada17
13. apr 2007

inak k tym pocitom pred porodom, ja som si uz skutocne zacinala mysliet, ze neporodim nikdy... 😉

inge23
14. apr 2007

eee

lusil2005
15. apr 2007

cafte cafte. no ja mam najvecsiu depku z nemocnice :/
nemam ich rada. a keby to bolo tak ze clovek odrodi, povie si "super, zvladli sme to, mozeme ist domov..." bolo by to fajn 🙂 no ale - chapem ze je to pre zdravie mojho anjelika a mna. musime to nejako vydrzat 😝
inac - z porodu som mala panicky strach co si pamatam. vzdy som sa straaaasne tesila na babetko aj ked bolo este v nedohladne, ale ten porod... 🙄
ale cim je to blizsie, tym sa viac tesim ako bojim. mam zahovorenu epi, lekarovi doverujem, takze vacsina tych zlych faktorov je fuc. jedine co mi ostava na batie sa je bolest... ale CO MA NEZABIJE, TO MA POSILNI!!! 😀
ozaj baby - vy ma tu plasite s prenasanim - to nikto nerodil o taky tyzdnik - dva skor??? ja by som sa tomu veru vooobec nebranila. 😝

katarina.banska
29. apr 2010

ahojte.
chcela by som sa s vami podelit o moje pocity pred porodom 🙂 bude to moj prvy porod a po babatku som tuzila uz dva roky 🙂
no ako sa mi to blizi, tak zacinam mat obavy, asi ako kazda z nas 🙂
posledne dni, neviem co skor, co od radosti, uz mam vyupratovane, vyzehlene, veci zbalene, okna umyte... 🙂
kazdu chvilu som na pc a studujem vselico mozne o porode, tehotenstve, materstve,babatku,...
pozorujem sa a zistujem, ze mi zacinaju opuchat novy, co som doteraz nepoznala chvalabohu, mavam krce v stehnach, nie velmi silne ale caste, chodim vkuse na wc, na nohavickach mam stale vytok, a v noci sa neviem vyspat. posledne dni moja mala strasne vyvadza cez den, doteraz to nebolo az take brutalne ako teraz 🙂, ako keby sa jej tam uz nechcelo byt. tiez mi obcas zvykne stvrdnut brusko. kazdy vecer cvicim, dycham, masirujem si bradavky, brusko,... proste uz chcem aby to tu bolo 🙂 aj ked este mam trosicku cas. no neviem ci si to namyslam, ale mam pocit, ze to coskoro pride. no mozno je to len moja velka tuzba aby to tu uz bola a to aj hned 🙂.
no a v neposlednom rade sa dako neviem dojest 🙂 vkuse nieco zujem, no co mam robit.... ked mi chuti, nie a nie sa najest do syta. ale to mam tiez len tieto posledne dni. asi psychika uz robi svoje.
tak ja len tolko.... budem rada, ked sa tiez niektora z vas zdoveri ako preziva par dni pred porodom. chcem vediet ci to je normalne. ci som vobec normalna... 😀

moni
29. apr 2010

necitala som celu temu, len reagujem na katkin posledny prispevok....ano si normalna 😀
ako keby som citala o sebe pred 2 tyzdnami 😵
drzim palce nech to pride v pravy cas!

nice202
29. apr 2010

dobra diskusia, ja mam termin 15 maja a prezivam to velmi podobne ako katka, aj ked mam aj dost zle nalady a obcas depky. citala som, ze je to normalne, tak dufam, ze sa to po porode zlepsi 😉

zuzi44
29. apr 2010

ahojte pri prvom dietati som bola na pocudovanie celkom v pohode dokonca som v den terminu bola s manzelom na vylete s manzelom v okoli mesta,neviem preco ani sa mi velmi nechcelo ist rodit citila som sa fajn ako by som ani nebola tehotna,ale ked som sa prehupla do 41 tyzdna zacala som byt trochu nervozna nejako prisla nervozita ani nie z porodu ale mala som nejaky tusak ze nieco nie je s malym v poriadku dokonca som mala aj zly sen a nakoniec museli mi po tyzdni vyvolavat porod a naozaj nebolo to az take ok s malickym mal trochu problemy po porode ale dal sa pekne dokopy 🙂
pri druhom som bola riadne nervozna uz od 35 tyzdna a tiez som uz v posledny tyzden nevedela ani spat ani sa poriadne pohnut tak som chcela porodit co najskor a zase to mal byt po termine vyvolavany porod ale nastastie sa malej chcelo den pred tym von 😀 bola pri druhom viac nervozna lebo som vedela ze co ma caka ale tesila som sa ze uz mi bude po porode lepsie,takze ak ste nervozne a tak je to normalne 😀 bude neskor aj lepsie 🙂

barbibaba2
23. sep 2010

ahojte maminy..
mne ostava asi este mesiac, ale zacinam mat strach. viete mi opisat ako sa zacina porod, ako to zistim? a co potom?? baby opiste mi niekto detaily.. pleas.. dakujeeeem

camilla_1
24. sep 2010

@barbibaba2
Ahoj smiem sa pridat ? xixi ja mam tiez cca mesiac do porodu a tiez sa veelmi bojim 😅

maruskak13
24. sep 2010

ahojte barbibaba2 a camilla_1 nemusite sa bat porodu. ja som rodila pred 11 mesiacmi takze este to mam
v zivej pamati. priznavam tiez som sa ku koncu tehotenstva uz bala ci to zvladnem a ci zistim ze uz to bude..
ale to je normalne.. zvladla som to nakoniec supom 🙂
voda mi neodtiekla ale v noci okolo polnoci som zacala citit taku bolest v podbrusku ako keby som mala dostat kramy.
taka ostra bolest..ale kratka.. to som si povedala ze asi to uz bude ono lebo to bolo nieco nove co som dovtedy necitila.. tak som cakala ci sa bude opakovat a o hodinu znova..a potom zase o hodinu.. tak to zacalo.. ja som citila tu bolest v podbrusku... niekomu zase moze prasknut plodova voda..
urcite to zistite ze to zacalo 🙂 no a potom som sa uz zacala tesit ze budem mamou a konecne si budem moct objat synceka 🙂

barbibaba2
24. sep 2010

@camilla_1 ahooj.. noo kludne sa pridaj, aspon sa podelime o svoje pocity 🙂 no som zvedava ako dopadnem.. velmi sa bojim, lebo neviem ako budem rodit.. u mna hrozi aj cisarsky.. ☹

barbibaba2
24. sep 2010

@maruskak13 dakujem, ze si napisala.. noo je to taky divny pocit, ze neviem co ma caka. ja viem ze sa budem tesit velmi na maleho..ale vies.. dojde to na mna, zoberu ma do nemocnice a co dalej??? lekari budu okolo mna behat?? co budu so mnou robit?? jeeeemine. ☹

maruskak13
24. sep 2010

barbibaba2 neboj nic 🙂 uvidis dopadne to dobre.. ked prides do nemocnice tam to bola pohoda.. klasicke procedury na hodinu casu zabijes.. teda ked budes rodit normalne.. ja som dosla ze asi rodim to som mala kontrakcie uz kazdych 15minut.. pozrela ma doktorka a ze 3 cm super tam ma premiestnili do miestnosti kde som si lahla a napojili mi monitor na brusko a zacali vypisovat papiere.. dobra pol hodina len som lezala a odpovedala na otazky 🙂 potom klistir to som sa bala ale bolo to v pohode nic hrozne ..holenie vynechali lebo to som zvladla doma 🙂 toto bolo dalsia pol hodina aj so sprchovanim.. medzitym uz som mala fest bolesti ale v pohode sa dali prezit..aby si si zase nepredstavovala nieco hrozne.. no a potom ma vzali na porodnu salu tam zase pozrela lekarka a 6cm a o chvilku uz som bola otvorena (hodinka - inac ku koncu som si uz v duchu hovorila ze pane boze vyberte to dieta zo mna lebo tu skapem 🙂 to som nevedela ze to uz je max bolest co bude a ze to uz som vlastne otvorena.. dovtedy som si hovorile ze toto ked sa bude este viac stupnovat tak to urcite neprezijem.. 🙂 a porod to uz je len chvilka.. pri samotnom porode som bola asi taka vyplasena ze mi mozog zablokoval centrum akejkolvek bolesti a nic som necitila ani kontrakcie ani nic.. tak som tlacila ako som len vedela... a to som vytlacila 4,5kg a 54cm 🙂 doktorka neverila ze to ako prvorodicka zvladnem..
takze neboj nic bude to dobre..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre