Aké sú falošné kontrakcie?

munu
2. jan 2009

Ake to su falosne kontrakcie? Ako ste ich citili/citite?

munu
autor
2. jan 2009

poradte mi, lebo neviem, ci som ich uz mala, alebo nemala... citala som,zevraj niesu bolestive a odstup medzi nimi ma byt nepravidelny a dlhsi nez 7 minut... je to vsetko pravda? A ak niesu bolestive, tak ako ich potom budem citit? Ako co?

emily3
2. jan 2009

munu na prave kontrakcie mas este cas..falosne su , ze ti ztvrdne brusko..to citis a v tomto case je to normalne, pripravujes sa na porod...
prave kontrakcie stvrdne brucho a boli to v podbrusku, alebo bolia krize ( kazda zena to ma ine).
ked mas pocit ze je toho vela, povedz to ddr. predpise ti na to magnezium...
drzm palceky aby ste to obaja zvladli.

etnicka
2. jan 2009

munu, ja mavam tie falosne kontrakcie priblizne od 6. mesiaca, je to take zvlastne, stvrdne mi brusko a niekedy to aj trochu boli, ale je to OK... Trva to niekolko minut a vacsinou to prejde, ked si lahnem, alebo ked si zajdem na zachod 😀 Mavam to tak 3x za den asi, niekedy viac, niekedy menej. Mam pocit, ze to dostavam, ked dlho sedim pri pocitaci, alebo ked vela chodim.

munu
autor
2. jan 2009

fuuha, tak ja neviem, ale ja som to este asi ani nemala
Brusko mi totizto netvrdne, je to ok?

etnicka
2. jan 2009

jasne, to je este lepsie, ked Ti netvrdne 😉 vraj je to znamenie, ze treba oddychovat, ked tvrdne...

munu
autor
2. jan 2009

tak si ma ukludnila 🙂 diky 😉
Ale je mi to divne, ze ak tie falosne kontrakcie znamenaju pripravu na porod a ak sa prejavuju tvrdnutim bruska, tak potom to znamena pre mna, ze moje telo sa nijako nepripravuje na porod...hm, no ved uvidime neskor.. zrejme mam este cas na take veci 🙂

ditka1
3. jan 2009

ahojte kocky,ja som tiez nevedela ako to vyzera ked su falosne,ale asi to tvrdnutie lebo som to mala aj mavam a tiez mi pomaha ist na wc-ko alebo lezat ako etnicke.munu bud rada,ze to nemas mozes v pohode existovat a nelezat tolko.pa

mima22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mojkamirka
3. jan 2009

munu tak moje falošné kontrakcie vyzerali takto. Začali sa v dvojminútových celkom pravidelných intervaloch. Bola to bolesť ako pri krámoch a vystreľovala do krížov. Bolesť trvala chvíľu potom povolila a potom znovu prišla. Celé moje trápenie trvalo dve hodiny a pomohla na to teplá sprcha. Ak to po horúcej sprche alebo vani neustane ale sa to zhorší tak sú to pravé kontrakcie. Ja som to mala v 37. týždni. Skutočné kontrakcie prebiehali rovnako, len stým rozdielom, že po vani sa to ešte zhoršilo a bolesť sa začala stupňovať, myslela som, že doma zoškriabem tapety zo steny. Našťastie to trvalo krátko a mala som to rýchlo za sebou.

gergi7
3. jan 2009

munu,tak na tie kontrakcie mas fakt este cas. Mne zacalo brusko tvrnut od 3Ott. hospitalizovali ma na gynde, kvoli podrazdenej maternici. kvoli hroziacemu porodu pred ukoncenim 37tt. uzivala som magnezim , infuzky a stav sa upravil.
mima22, neboj to spoznas. a s tou plodovou vodou by som si nebola taka ista. ked som prisla do nemocnice, mala som kontrakcie uz kazdu minutu a plodova voda mi odtiekla az na sale! a su aj take pripady, kedy plodova odtecie, babatku sa nechce von a porod musia vyvolat

eliem
3. jan 2009

ahojte.tak ja sa taktiez modlim aby mi odtiekla plodova voda,lebo mam strach ze nerozoznam ze uz mam predporodne kontrakcie a porodim doma!! 😨 !vcera a dnes mam pocit ze uz rodim!!!manzela uz riadne lakam. 😀.uz 3 dni co zjem tak hned ...cele tehotenstvo som mala problem so zapchou ale teraz!!!!taktiez ma boli chrbat a mam pocit ze ma tam dole roztaci.a malicka riadne vyvazda.ked takto bolia zaciatocne kontrakcie tak si netrufam mysliet co bude pri porode.

gergi7
3. jan 2009

juuuuuj, eliem. ja som sa den pred porodom obavala,ze mi mala vypadne von 😀
a neboj!!!! na tie neprimne kontrakcie zabudnes hned v sekunde, ked uvidis svoje babatko 🙂

eliem
3. jan 2009

kiez by uz to bolo!!!strasne sa tesim ked ju budem drzat v naruci!!!cele tahotenstvo so si zbolesti pri porode nerobila nic,nemala som strach ale teraz po tych kontrakciach bojim,bojim!!!!!

gergi7
3. jan 2009

nooooooooo, aj ja som bola na tom podobne. Zacalo mi to dochadzat az vtedy, ked sa kontrakcie stupnovali. ked si manzel prisiel po nas, povedala som mu, ze mu je vsetko odpustene, ale to sitie nieeee 😀

eliem
3. jan 2009

moj muzik ked ma vcera zbadal ako mu tak v predklone hysterickym smiechom vravim ze asi rodim zahlasil ze k porodu asi nepojde!!!!ze ked toto su len falosne tak tie prave by nezvladol!!!!ale asi ho tam natlacim lebo ked pri falosnych sa zneho stal aniel tak po porode ma bude nosit na rukach!!!

gergi7
3. jan 2009

ani ten moj nechel byt pri porode, ze vraj by to nezvladol. no a teraz lutuje 😠 a tvojho tam pekne natlac, aspon uvidi sam, cim vsetkym zena musi prejst a ze to nieje len tak. budete mat obidvaja peknu pamiatku

mojkamirka
3. jan 2009

tak môj mužík bol pri pôrode a sa nesťažuje, len doteraz nemôže pochopiť ako z jedného malého embrya sa môže také malé čudo vyklubať 😀 No pri pôrode, haha, ja som po príchode na sálu mala tri silnejšie kontrakcie a malý bol na svete, cca pôrod na sále trval 15 min, ja som rekorderka. Len to šitie, ach jaj

munu
autor
3. jan 2009

no neviem, vsetky tu pisete o normalnych kontrakciach a o porodoch.. ale ja som chcela vediet, ako vyzeraju tie falosne kontrakcie, kedy sa telo este len pripravuje na bliziaci sa porod... ako je to citit ich a od ktoreho tyzdna sa zacinaju?
ozaj a ako citit to tvrdnuce brusko? aj to boli? Ak to boli, tak ako co? Ja neviem, ci som uz nieco take mala alebo nie...

mojkamirka
3. jan 2009

munu, ale ja som ti predsa napísala ako vyzerali tie moje falošné kontrakcie. Ono každá žena to pociťuje inak, niektoré falošné kontrakcie nemajú vôbec.

munu
autor
4. jan 2009

mojkamirka, diky moc...tak to ja som mala taku jemnu bolest ako ked mas dostat kramy ale to prislo asi len 2-3x a preslo to samo... tak neviem, ci to bolo ono alebo nie... uvidime ako bude dalej... mozno to bolo len zase to, ze maternica sa zvacsuje

etnicka
4. jan 2009

munu, to asi neboli tie falosne kontrakcie, aj ked ja mozem hovorit len podla seba. Je to proste take, ze zrazu mas tvrde brusko, bud cele, alebo len cast a niekedy to aj boli a vtedy utekam na zachod 😀 inak fakt bud rada, ze to nemas, nie je to nic prijemne. Niektore zeny to maju a niektore nie. Asi mas dostatocne pripravenu maternicu a nemusi takto "posilovat" 😉 Skor je to zle, ked to ma zena casto, lebo potom hrozi, ze sa jej zacne skracovat krcok maternice a z toho moze byt predcasny porod...

munu
autor
4. jan 2009

fuuha, tak to som len rada teda, ze to nemam...
dakujem etnicka 🙂 peknu nedelku prajem 😉

etnicka
4. jan 2009

🙂 dakujem, aj Tebe

mima22
4. jan 2009

ahojte.ja mam od vecera take boesti ako ked som dostavala menzes a mala ma od vecera kazdu chvilku kope.

zajo510
4. jan 2009

no ja som mala predošlé tehu vkuse tvrdnutie brucha od 19.tt a to akože boli falošné kontrakcie? do nemocnice som sa dostala po "menších" ale pravidelných záchvatoch v krížoch a v chrbte, jasne že tam bolo aj to časté tvrdnutie brucha a to sa mi už vtedy skracoval krčok v 32.tt. podľa mna to ma každá iné, niekoho bolia kríže, iného pobolieva podbruško ako pri menzese ale to samotné tvrdnutie si myslím to nie je. nechcem sa samozrejme s nikým hádať. je to asi individuálne.

petusaaa
5. jan 2009

kazda zena pocituje kontrakcie inak. ale v podstate plati to, ze ak sa jedna o kontrakcie, tak vam nepomoze ani tepla sprcha (to v podstate urychli porod), ani nijake odputanie sa od bolesti. kontrakcie su +- pravidelne a postupne sa predlzuju a interval sa skracuje a casom su aj bolestivejsie. u falosnych kontrakciach (poslickoch). je to naopak. ja som mala bolesti ako pri menstruacii. bolelo ma podbrusko. niekto mava bolesti v krizoch a niekomu to preraza az do stehien. a niekto vsetko naraz. ale porod som zaregistrovala az ked mi odtiekla plodovka. ja som prvu dobu porodnu preskocila a sla hned na druhu. taaaakze kontrakcie (ozajstne) ani nemusis mat 😉

ditka1
5. jan 2009

ahojte kocky,tak ja som mala v noci poslickov,bala som sa,ze to nerozoznam od ozajstnych kontrakcii,ale to sa da rozoznat,mna bodalo do krizov a na menzes hrozne v nepravidel.intervaloch a potom velka ulava zrazu akoby nic ani nebolo a tvrdlo mi hrozne brucho,pomahalo mi prechadzat sa,vsetko naraz ma bolelo tak cudne akoby aj na velku som potrebovala zaroven ale to urcite neboli vetry-hehe,no takze asi takto u mna. 😉

jarka82
5. jan 2009

ahoj zajo a to v ktorom tyzdni si rodila?

etnicka
5. jan 2009

zajo, tvrdnutie bruska je jednym z priznakov tych falosnych kontrakcii, inak odborne sa to vola braxton-hicksove kontrakcie, myslim, ze na nete je toho o tom napisane dost 😉

zajo510
6. jan 2009

aho jarka, rodila som nakoniec presne na termín pôrodu. v nemocnici som bola na infuziách od 32.-35.tt a potom som to akotak doma dotiahla 🙂

s tým tvrdnutím brucha a falošnými kontrakciami je to ozaj divné, ked ma prijali do nemocnice v tom 32.tt tak mi dosť tvrdlo brucho a na monitore to aj zaznamenali, až sa divila sestrička, že mám "také riadne" kontrakcie (veľké vlnovky na zázname). avšak ked som už išla rodiť boleli ma kríže, chrbát a tesne pred pôrodom boli aj krče v stehnách, brucho vôbec a na monitore som nemala ani jednu kontrakciu (vlnovku). lekárka sa divila, že žiadna kontrakcia a ja tam stukala od bolesti už poriadne otvorená. takže mi nemohlo brucho tvrdnúť, ked to nezachytil záznam na monitore.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre