Aké sú falošné kontrakcie?

munu
2. jan 2009

Ake to su falosne kontrakcie? Ako ste ich citili/citite?

dicinka1
14. apr 2009

ahoj...tak ja od dnes citim..akoby som mala dostat kramy....to su ti poslickovia 😕

zuzec
15. apr 2009

jeej koho som to tu nasla - dicinku 😉
mne odvcera tvrdne brucho ked chodim a nuti ma to chodit polozohnutu..ale neboli to...chvalabohu
len prave teraz sa k tomu pridalo aj jemne pichanie v krizoch napravo 😠
pomaha mi sediet, snazim sa co najmenej chodit...a to sa chystame zajtra na nakup do Polska, dufam ze to zvladnem a ked mi bude blbo tak len kocik kupime a na ostatne kaslem a pojdeme dom...

dicinka1
15. apr 2009

ajoj zuzec 😀

beries magneB6?mne to doky poradil 😉

zajtra dobre nakup...a kde idete?do ktoreho mesta do Polska?
aj ty sa uz citis jak vagon? 😅

pajinka23
18. apr 2009

zienulky sa mi zda ye mavam falosne kontrakcie castejsie a castejsie ☹ ☹ ☹ niesu vobec bolestive a trvaju vzdy len par sekund..je to normalne??? 😕

kitchima
26. aug 2010

Ahojte zienky, snad mi niektora poradite. Som na konci 39 tt. Uz tyzden mavam tieto falosne kontrakcie.. ale boli ma pri tom cela panva, krize, stehna, akoby svalovica a doslova citim taky porodny tlak. trva to tak 5 minut, potom to ustane. niekedy sa to vrati, niekedy nie, kazdopadne, nuti ma to zmenit polohu, prechadzat sa.. boli to dost. Ale je to vydiet aj na porodnych cestach.. uz pred tyzdnom (to som mala asi taketo kontrakcie 3x som sa otvorila na 2 cm, krcok sa skratil z 2,5 cm na 0,5 cm. ) teraz ma caka dalsia poradna.. tak som zvedava ako to postupilo. ale mam jednu otazocku, vcera som mala taketo bolesti vyse hodiny v 12-minutovych intervaloch, potom to prestalo. do porodnice mam 2 hodiny cesty autom. A ja fakt neviem, kedy mam zacat ratat, ze uz su to fakt porodne kontrakcie.. na aky interval mam cakat a ako dlho asi? hodinu, dve? Prvy porod bol vyvolavany, bolo to ine.. ale bolesti trvali 5 hodin, kym som sa otvorila z 0 na 10 cm. a teraz fakt neviem, ci tam vobec stihnem prist, ak budem uz zajtra povedzme na 4 cm otvorena a oni ma poslu domov, kedze nerodim.... viete mi nieco poradit? dakujem za kazdu radu

kiki1989
14. aug 2013

Ahojte som v 32tt a vzdy ked trosku viac chodim tak ma zacne boliet brucho, stvrdne mi a k tomu sa prida bolest krizov, netusim co to je, mohli by ste mi poradit?dakujem

viskupovaandrea
15. jan 2014

Ahojte,som prvorodicka v 36 tt a neviem ci kontrakcie ktore citim su falosne alebo ci uz bude cas na porod.
Od rana mam silne stahy v podbrusku a brusko mi tvrdne uz cely den a taktiez ma boli v podbrusku a picha,krize ma bolia ma ako hrom. Zajtra mam ist ku gynekologovi a neviem na co sa mam pripravit,ci na to ze si mam pre istotu vziat tasku so sebou alebo je to len plany poplach ktory trva cely bozi den.
Viete mi nejako poradit ?
Dakujem za kazdu radu

minqea
16. jan 2014

@viskupovaandrea hlavne vsetko povedz lekarovi..predpokladam, ze uz si tam bola a vies viac 🙂 mne brusko tvrdlo tiez casto a aj kontarkcie som citila. sice som vtedy este nevedela, ze ci su to kontrakcie, ale teraz po porode uz viem ze to boli 🙂 na tvrdnutie som uzivala magnezium a kontrakcie mi sledovali na ctg tusim od 36tt.
vela stastia a tes sa na babatko 🙂

miriama11
16. jan 2014

Ahojte ja som presne na termin dostala kontrakcie kazde 6minuty a normalne ma bolelo brucho aj kryze a tak som ich mala bez prestavky 2dni.a po 2dnoc sa skratili intervali na 4 ,3 minuty a uz si ma nechali v nemocnici.vraj tamtie kontrakcie boli poslickovia aspon tak mi to lekar povedal no ale neviem.pisete ze po teplej sprche prestavaju a mne sa ani nezhorsili ani nezlepsili.ale asi kazde telo je ine.a to bezbolestne tvrdnutie brucha som si ani nevsimala.

luc22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre