Ako funguje interné predoperačné vyšetrenie?

janka79
9. júl 2009

chcem sa opytat ake mate skusenosti s tym, ze vas poslal vas gynekolog koli cisarskemu rezu do internej ambulancie s vymennym listkom...mna nechceli nikde zobrat koli tomu, ze som mala prist s krvnymi vysledkami od svojho obvodneho lekara a aj to by ma zobrali len vtedy, ak patrim do ich obvodu...nakoniec som nasla ale taku internu ambulanciu, kde im nerobilo problem urobit krvne odbery...pytam sa preto,ci to tak zlozito funguje aj inde...vdaka za odpovede

habibi78
9. júl 2009

mne pred CR nerobili žiadne predoperačné vyšetrenia....
ale verím tomu, že to tak funguje...komplikovane... 😒

mrka2
10. júl 2009

mne odobrali krv uz v ambulancii na gynekologii, vysledky boli na druhy den a az potom ma objednali na interne vysetrenie.

gerdusha
8. aug 2010

ahojte, chcem ozivit tuto temu a spytat sa, ako dlho pred laparoskopiou sa robia predoperacne vysetrenia? cim blizsie k operacii, tym lepsie?

darla27
9. sep 2010

Ahojte, neviete ci musim byt na interne predoperacne vysetrenie nalacno?

pizzamati
10. sep 2010

Ahojte.
@gerdusha interne predooperacne vysetrenie nesmie byt starsie ako 14 dni.

@darla27 Ak mas urobene odbery tak nemusis byt nalacno. 🙂

darla27
12. sep 2010

Takze informacia pre ostatne: na odbery krvi sa musi byt nalacno,-to som uz zistila a treba priniest aj prvy ranny moc. 😉

danka79
27. okt 2010

Ma niekto taku skusenost,ze ked vas poslal dr. "pre istotu" na predoperacne vysetrenie kvoli moznej sekcii,tak ju potom aj realne urobili?
Prvy porod som mala neplanovanou sekciou,teraz v podstate nie je ziaden dovod na sekciu. Len mam pocit,ze ked uvidia na porod.sale ze mam toto vysetrenie,tak sa ani nepokusia o prirodzeny porod???? Alebo zavisi od toho kto bude mat sluzbu a co uprednostnuje. Dr.na poradni ma ubezpecil,ze druhu sekciu nerobia vraj automaticky,len ked treba.Vas nazor?

alexandrah
27. okt 2010

ahoj @danka79 - ja teda mam skor opacnu skusenost, bola som velmi malinka a uzka, tak som mala aj to predoperacne, keby daco, ale vsemozne sa snazili porodit normalne, aj sa stalo, ale bol to velmi komplikovany porod, a pouzili vakuovy extraktor, no bola by som aj za tu sekciu, radsej ...ale neva ... v kazdom pripade, sekciu robia, ked sa uz inak neda, aspon ja mam take skusenosti ...
@janka79 - lekari su rozni, ja som mala aj vysledky krvi, a internistka mi aj tak pre istotu zobrala este raz ... bola super, ani som k nej nepatrila ...proste pohoda ... a to tie vysledky krvi boli "stare" asi 2 dni, ze aj tak ...

janka79
autor
27. okt 2010

@alexandrah ani si uz nepamatam, ze som tuto temu otvorila 🙂 inak uz mala tu cest absolvovat za ten cas dalsie predoperacne vysetrenia a uz som s tym nemala problem...fakt zalezi len od toho, na akeho lekara clovek narazi...
@danka79 ja si myslim, ze sa len poistili, keby nieco, kedze si uz pred tym mala cisarsky...co mam skusenost, tak sa snazia rodit prirodzene

minkaa
14. apr 2015

@darla27 ahoj ja prave toto riesim..gynekolog ma poslal na predoperacne sa objednat.sestricka mi zobrala krv ale nebola som nalacno.objednali ma na piatok.myslis ze bude s tym problem ze som nebola nalacno?

zuzidlom
29. feb 2016

Keby sa este niekto k tejto téme niekedy vtátil 🙂
http://mydliar.blog.sme.sk/c/405874/co-je-predo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre