Ako funguje predpôrodná príprava vo Zvolene?

timea27
23. okt 2009

Ahoj tehulky a maminky,

kedze som sa rozhodla pre zvolensku porodnicu, zistujem si moznosti predporodnej pripravy. vraj po 38.tyzdni si mozem dohodnut navstevu porodnice aj s manzelom. co dovtedy? je moznost navstevovat dovtedy nejake pripravne kurzy? viaze sa miesto vykonu kurzov na miesto porodu? pracujem v BA takze (pred nastupom na matersku) si dochadzanie na kurzy do Zvolena neviem predstavit....dakujem za kazdu radu

mimi21
23. okt 2009

ahoj timea
vo Zv porodnici nie su ziadne cvicenia, je tam predporodna priprava, naozaj staci absolvovoat v 38tt, pretoze je to naozaj len priprava na porod - dychove cvicenia, PA vysvetli co ako prebieha od prijatia do porodnice, co si priniest a ak prave neprebieha porod, je moznost ist sa pozriet na porodnu salu, da sa pozriet oddelenie, nadstandardna izba a tak, poplatok je 5 eur
urcite to ale stoji za to aby si to absolvovala, najlepsie aj s manzelom ak sa chysta k porodu
robi to super porodna asistentka, toho cvicenia tam nie je vela, len nejake dychove, viac je to o rozpravani a mozes sa pytat na cokolvek
podla mna ak mas moznost navstevovat aj nejake ine preporodne cvicenia, tak to urcite vyuzi, nemalo by sa to viazat na miesto porodu
verim ze budes vo Zv spokojna, ja som bola max., mala som aj nadstandardku, mala aj svoje vyhody aj nevyhody, hlavne vlastna sprcha bola super, len niektore navstevy nevedeli kedy by uz mali odist 😅
prajem este bezproblemove tehotenstvo a krasny porod

P.S. nieco sa dozvies aj v teme Porodnica Zvolen

timea27
autor
26. okt 2009

mimi dakujem za odpoved a aj za utvrdenie mojho vyberu porodnice 😵
prosim ta este o jednu radu/nazor...je potrebne zajednat si porodnika? teraz chodim k Dr.Kamodovej do BB (kvoli tomu ze v pondelok ordinuje len v BB) a v podstate zvolensku porodnicu som si vybrali najma kvoli nej (a samozrejem aj dobrym ohlasom). viaceri ma vsak teraz zacali odhovarat od zajednania porodnika (samozrejme ze by som chcela Kamodovu), vraj su to zbytocne vyhodene prasule a ze vsetci porodnici su tam super tak to mam nechat na nahodu...ty si mala zajednaneho porodnika? ako to funguje (kolko sa plati, vypisuje sa aj nejaky formular k tomu...)? dakujem za radu 🙂

zuzkasm
27. okt 2009

Ja som rodila tie& vo Zvolene a bola som maximalne spokojna. Tiez som rozmyslala, ze si zajednam lekara, ale potom som od toho upustila, vela zien ma presviedcalo, ze su to vyhodene peniaze a su tam vsetci lekari dobri. A potom prisiel den D a mala som pri porode vyborneho lekara z Blavy, ktory mava vo Zvolene obcas sluzby. Nemozem si stazovat na nic, mala som nadstandardku, pristup sestriciek, ci uz zo sestonedelia, alebo z novorodeneckeho oddelenia bol uzasny, mali vela trpezlivosti, boli ochotne a som im velmi vdacna za vsetko. Na porodnej sale som sa takisto stretla s velkym pochopenim a podporou. Takze vrelo odporucam zvolensku porodnicu

mimi21
27. okt 2009

timea aj podla mna su to zbytocne vyhodene prachy, ked tak radsej epiduralka, alebo nadstandardka
ja som tiez chcela svojho dr. (szedely) ale ten mi na rovinu povedal, ze ak bude mat ordinaciu ked ja budem rodit, takze aj tak nepride, jedina sanca by bola dohodnut sa ked on bude mat sluzbu, lebo u mna to do polsednej chvile vyzeralo na vyvolavacku - a ako na potvoru ked som ja isla rodit, nemal cely tyzden sluzbu, prisiel na nocnu ked som ja odchadzala 😅
ja som rodila u Dr. Kobidovej a bola som max. spokojna, podla mna tam uz nie je vyslovene zly dr. ale co tak pocuvam na kazdeho som uz pocula aj dobre aj zle, je to asi vec nazoru, lebo kazdemu vyhovuje iny pristup

poplatok za porodnika je 7tis. (este korun), epiduralka 100e, nadstandardka 16,60e na den, pricom prvy a posledny sa rata ako jeden a partner pri porode tiez 16,60

ja som este len porodila a uz som bola o 200e lahsia 😀 😀 😀 lebo som mala aj epi aj nadstandardku

zuzkasm, ten lekar sa vola Sysák, je naozaj perfektny, ja som ho raz zazila na pohotovosti, on je povodom zvolencan, preto sem chodi sluzit

katarina.banska
4. máj 2010

mimi21 ty si mala epiduralku vo zvolenskej porodnici? a kto ti ju pichol?
lebo aj ja som nad nou rozmyslala, no bolo mi povedane, ze to musi prist pichnut anesteziolog a ze to nie je ajtak iste ci pride. ak by som rodila v noci alebo cez vikend, tak by mi ju ajtak nepichli.
a vraj vo Zvolene velmi malo zien rodi s epi, vraj skoro vobec ju nepichaju rodickam.
tu nadstandardku chcem aj ja, tak dufam, ze bude volna ked pridem na vec........ 😀

vierao
25. sep 2014

Tak teraz (sept. 2014) predpôrodná príprava vo ZV je. Treba tam zavolať v stredu okolo 7:00 a prihlásiť sa. Robievajú to v stredu o 9:00 alebo 13:00. Nazývajú to Psychoprofilaxia a stojí to 6 €. Je to celkom užitočné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre