Ako psychicky zvládnuť pobyt v pôrodnici s druhým bábätkom bez prvého, ktoré čaká doma?

janetka
17. nov 2007

caute, chcela som sa spytat, ako ste psychicky zvladali pobyt v nemocnici. Kubko bude mat dva a pol rocka a v januari sa nam narodi druhe babatko. Manzel chce byt so mnou na nadstandarde, ak sa podari.. a kubko bude opatrovat s babkou a dedom. Oni sa o neho vedia pekne postarat, aj ho uspia, ma ich rad, je velmi rad s nimi, ale nikdy som nebola prec, ked sa rano zobudil... tak mam traumu, ze nie ako to on vydrzi bezo mna, ale ako to vydrzim ja bez neho.. uz rozmyslam o reverze na treti,s tvrty den.. co si o tom myslite? ake mate skusenosti???

certica
17. nov 2007

janetka, mna to tiez este len caka - sice maly bude mat uz 3r. tiez je zvyknuty na mojich rodicov, zhodou okolnosti u nich dnes prespava, aj ked to nie je casto, mozno raz za dva mesiace. ja teda neplanujem brat muza so mnou do nemocky (teda pobyt), ale tiez bude krpko cez den asi s babkou, kedze mangela by som velmi rada mala pri sebe po prichode z porodnice ten prvy tyzden doma.
ja by som ti odporucala uz teraz, ak nespal este nikdy mimo, nechat ho na noc, nech si zvykne postupne, aby to potom nebolo tak naraz, niekolko dni. mas este nejake 2,5 mes. cas

janetka
autor
17. nov 2007

certi: on s tym nebude mat problem a budu vlastne u nas v dome, kde bude mat svoje hracky a postel... manzel bol aj pri prvom porode a po...so mnou na nadstandarde a nejak za mu tam zapacilo 😉 ja sa skorej "bojim" o seba ako o kubkove pocity, budem stale plakaaat......´ ☹ ako sa poznam... ale od pondelka ide na poldna do skolky, tak mozno aj to mi troska pomoze, aby som si zvykla na odlucenie

vka
17. nov 2007

ked vieš že bude o maleho dobre postarane tak budeš aj ty v pohode nezabudnem ked ja som bola v porodnici tak moja dcera chodievala so školky bez gati a o učese ani nevravim janetka malemu vymyšlaj rozpravky o tom ako jedna mamička šla do nemocnice po babenko atd proste ho na to priprav a neboj bude fajn ked to moj mužik zvladol 😉 😉 😉

vka
17. nov 2007

moj mužik bola horšie na tom ako ja 😀 😀 😀 😀 😀

certica
17. nov 2007

no tak to ani ja netusim, co spravia so mnou hormony 😅 , ale tam budes mat muza, mohlo by ti to psych.pomoct a potom - budes mat dost starosti okolo babatka. ja sa utesujem tym, ze zas budem total nevyspata, dokolecka kojit, tak nebude tolko energie hadam rozmyslat nad ostatnym. viem, ze maly bude v dobrych rukach, urcite sa aspon jeden den pride za mnou pozriet cez navstevne, tak tych par dni to hadam vsetci zvladneme 🙂
a nemozes si uz teraz hovorit a mysliet na to, ze budes plakat 😉

certica
17. nov 2007

ja dnes pisem jak negramotna. kazde prve slovo bude, budes 😲 😀

janetka
autor
17. nov 2007

tiez sa utesujem tym, ze budem mat ine starosti.. a este zvazujem, ci je dobra navsteva v porodnici kubka, aby nebol z toho hotovy este viac

janetka
autor
17. nov 2007

vka: ta rozpravka to je dobry napad.. musim nieco vymysliet 😉

alionuska
17. nov 2007

Babulky,nebojte sa,vase ratolesticky to zvladnu.Ja som tiez mala z toho strach a neviete si ani predstavit,aky velky.Ked som isla rodit,uz som vedela,ze pojdem z nemocnice domov bez babatka,lebo mi po porode malo zomriet a aj zomrelo.Moja prva dcerka bola doma sama s ocinom a okrem vsetkej tej bolesti a utrpenia,zo straty dietatka som sa bala,ako to moja trojrocna princeznicka bezomna zvladne.A este viac som sa bala,ako to zvladnem bez nej ja.Za tie tri roky sme boli spolu stale.Nebola som bez nej viac ako hodinu az mam niekedy pocit ze sme na sebe zavisle.Ale ocko sa o nu staral vzorovo a chodili za mnou kazdy den do nemocnice.Ten pobyt v nemocnici vam ubehne ako voda a naozaj budete mysliet na ine veci asi viac.Ved napokon,prinasiete si domov babatenko.Ja som take stastie nemala... ☹

janetka
autor
18. nov 2007

alionuska: to je mi luto, ze si musela prezit aj taketo velmi smutne chvilky, ale urcite Ta drzala nad vodou dcerka..a manzel.. a chodil manzel s Alenkou za Tebou na navstevy, alebo sam?

tessa
18. nov 2007

ahojte, inak aj ja mam z toho strach, co bude, ked ja budem v porodnici a maly doma...este neviem, ako to zariadime, mozno dojdu moji rodicia, alebo ostane svokra doma s malym, neviem... 😖 Len moj maly bude mat len nieco vyse roka a pol,ked ja pojdem rodit... 😖 A neviem, ci to zvladnem bez neho, mozno si poplacem, ze mi bude chybat, ale neviem, ci by bol dobry napad, aby ma prisli pozriet aj maly s muzom...To by plakal aj Matko,ked by videl,ze ja s nim nejdem domov a ja tiez.... ☹

ena
18. nov 2007

myslim, ze take hrozne to nebude, ja som bola zaciatkom oktobra 4 dni v nemocnici, manzel s malym doma a poobede chodili cez navstevy ku mne a maly to zvladal uplne v pohode, troska pri odchode pomrncal pri vytahu, ale len co sa otvorili dvere, uz bol OK.. aj to len preto, lebo predtym behal okolo kavomatu, po chodbach, stveral sa po stolickach a este sa mu nechcelo domov 🙂
to si skor my namyslame, ze nase deti to bez nas nezvladnu 🙂

tessa
18. nov 2007

Eni, ale ked to vidim doma, aky plac spusti maly, len ked idem na WCko a jeho tam nepustim... ☹

alionuska
18. nov 2007

Janetka.Moj drahy chodil za nmou kazdy den aj s malou Alenkou.Mna po cisarskom na druhy den rano preniesli na gynekologiu,lebo si mysleli,ze mi nerobi dobre detsky plac,kedze som prisla o dietatko.Ale ak mam pravdu povedat,ja som cez ten svoj plac ani iny nevnimala...Na gynekologii su navstevy dovolene kazdy den.Najhorsie to bolo ten prvy den,lebo som sa nemohla postavit z postele,po operacii som bola uplne k.o. a strasne mi bolo luto,ze som si nemohla ani vystiskat moje lasky... 😢

tessa
18. nov 2007

alionuska, mozem sa opytat, co sa stalo, ked tu pises, ze si uz vedela, ze ti ma babo pri porode zomriet? ☹
Ak ti to nie je neprijemne teda...mozes aj do IP,lebo to sem vlastne nepatri... ☹
Je mi luto, co sa ti stalo... 😢

alionuska
18. nov 2007

Tessa,mozes si to precitat.Pisala som o tom do temy-TEHOTENSTVO-tehotenstvo po cisarskom reze a ruptura maternice 4.NOV. 22.28 Ak by si chcela vediet este nieco,kludne sa ma mozes na to spytat. 😉

lindda
18. nov 2007

ali je mi luto co sa ti stalo ☹
Ja sice mam iba jedno baby ale tiez mi bolo velmi smutno aj ked som tam mala Ninka proste mi bolo smutno za muzom a rodinou neviem si predstavit ,ze by som bola bez Ninka a okrem toho ho nik neuspi akrem mna 🙂

zuzka111111
18. nov 2007

ali hroza temu som necitala ale aj tak mam slzy v ociach musis byt strasne silna zena 😨

a k tej nemocnici mne je uz teraz do placu ked si predsatvim je s malou nebudem ...ale u nas je to horsie nikto ju nevie uspat ani manzela nai babka u svokry neostane vobec .... dokonca som sa dnes nemohl ani okupat iba ak sedela v kupelni a cakala ma ...musim zacat uspavat manzel ale ked to je taky rev ze to nevieme vydrzat ale budeme musiet lebo sa mala zblazdni ked odidem a aj ja sa zblazdnim .... 😢

alionuska
18. nov 2007

Vies Linduska,aj pre mna to bolo hrozne tazke byt taku dobu bez Alenky,ale to bolo vtedy pre mna to najmensie utrpenie,lebo som vedela,ze je s ockom,ktory sa o nu postara a ktory ju miluje rovnako moc ako ja.Ta samota v nemocnici a skutocnost,ze svoju druhu dcerku nikdy nebudem drzat v naruci,to bola ozajstna bolest... 😢

alionuska
18. nov 2007

Zuzka,neboj,malicka to zvladne.Viem,ze je malicka,ale skus jej rozpravat o tom,ze jej z nemocnice prinesies babenko.Uvidis,ze sa bude na to tesit.Ja si tiez pamatam na obdobie,ked mala Ala chodila so mnou aj na zachod.Bola ako moj tien,stale pri mne..Ale casom to preslo a teraz sa zahra aj sama.Preto mozem aj sem pisat... 😀 To s tym spinkanim si nerob starosti,ona ked bude unavena zaspinka aj po sediacky.Musis mysliet na to,ze ked toto prekonate,tak uz budete navzdy spolu,ako velka rodinka.Drzim ti palceky,aby to tak bolo. 😉

zuzka111111
18. nov 2007

ali ciotala som tvoju temu a poviem ti pravdu ze som ju ani citat nemala placem tu ako male dieta ...je to nespravodlive ☹ v nasej teme marcovky tiez musela ist na prerusenie v 24 pre hydrocefalus az sa zacinam bat 😢

sofisofi
18. nov 2007

alionuska prave som docitala tvoj pribeh ☹ ☹ ☹ placem ☹ ☹ ☹ ani neviem co ti mam k tomu povedat ... je to nespravodlive strasne ☹ ☹ ☹

alionuska
18. nov 2007

Zuzka,je mi to luto,nebol to zamer,rozlutostit ta.Ale bohuzial sa take veci stavaju a zivot je niekedy naozaj nespravodlivy.Musis to brat z tej lepsej stranky...Ty na to casom zabudnes,ja s tym budem musiet zit cely zivot. 😢

junovka
18. nov 2007

janetka,neboj nic.Ja si myslim, ze to v pohode zvladnes tych par dni....sice neviem nakolko ta tam chcu mat, ale reverz po 3-4 dni by som urcite nepodpisovala,tebe teraz ide o zdravie tvojho este nenarodeneho babatka.
Ak ja som to psychicky zvladla viac ako mesiac vkuse byt v spitaly,je pravda, ze 22 .decembra som podpisala reverz, aby som bola na sviatky doma,chceli si ma nechat aj pocas sviatkov,a to nehovoriac, ze som pocas tehu bola neraz aj niekolkokrat v spitaly,tak ten tyzden zvladnes aj ty.
Inak, viem o com tu pises.Je to velmi,velmi tazke na psychiku.Kto nezazil, nepochopi. 😉

ena
18. nov 2007

tessa: tak to mas este 19 tyzdnov s tym nieco urobit 😉 .. neboj, za tych par tyzdnov sa ti este maly tak zmeni.. ze uz ani na to wecko ho nebude bavit za tebou behat 🙂)
inak, som sa este pre istotu pytala pred chvilou manzela, ze ci vobec zaregostroval maly, ze nie som tie 4 dni doma a on ze maly bol uplne v pohode 🙂
Ale je jasne,ze zavisi aj od dietatka, aj od maminy..
A radsej na to dopredu velmi nemyslite, janettka, mas este 9 tyzdnov do porodu, tak mysli pozitivne, o maleho sa bude mat kto postarat, kym budes prec, tak neboj zvladnete to.. niekde na MK je tema, kde pisala holka, ze prisla o priatela, inu rodinu nema, doma uz ma jedno dieta a ona ma problem, ze kto sa vobec postara o starsie dietatko, kym bude v porodnici s babom...to je uz ten horsi pripad..

janetka
autor
18. nov 2007

ena: viem, ze su aj horsie pripady, ze nemaju rodinu, su casto a dlhsie v nemocnici, deticky su chore.. ale len som chcela vediet nejake finty, dnes v noci som uz vypravala rozpravku o "Anicke".. a este mu ju parkrat zopakujem. Mozno som chcela pocut, ze fakt tam pri tych starostiach clovek na to nema cas mysliet.. proste ukludnit 😉

sjuzi
19. nov 2007

Ahojte, tak ja som bola v pôrodnici s jednou mamičkou, čo sa jej narodil synček a ona stále chodila nešťastná, že kedy ju už pustia domov za dcérkou. Dokonca aj tomu malému hovorila stále ONA. 😅
Ale mala to o to ťažšie, že malý dostal žltačku a musela tam byť dlhšie, tak sa ani nedivím, že to tak ťažko znášala.
Asi som vám tu ale moc nepomohla... ja si to tiež ešte neviem predstaviť... 😅 😉

vesi
19. nov 2007

janetka, neboj sa , pri storostiach o drobca nebudeš mať čas stresovať sa kvôli staršiemu dieťatku, hlavne ked vieš, že je oň dobre postarané 😉 ja ked som ležala na rizikovom, tak mi bolo do plaču, čo mi bolo tak smutno za dcérou a malá ma nemela ani v päte, že nie som doma, ona bola spokojná 😀 babka jej dávala väčšiu "voľnosť" ako ja 😀 😀

verulka
19. nov 2007

Babulky, nebojte sa, dietky to v pohodke zvladnu a aj vy. Ako pise Vesi, nebudete mat zrovna vela casu mysliet na to, co je doma. Mne chodili na navstevy a pocas nich som stihla akurat ucesat dceru, vyriesit kam dat vycikat syna a bolo po navs. hodinach. Bolo mi luto, ked odchadzali, ale zase to sa uz ozyvalo babo a kolobeh zacal znova. Je pravda, ze som nemala muza v nemocke a ani mat nebudem, ale zase je to len kratky cas

bibinka
19. nov 2007

janetka- žiadne strachy, podobnú situáciu som aj ja priveľmi "riešila". no a ono sa to vyriešilo samé za mňa. malý šiel aj s mužom ku jeho rodičom a každý deň za mnou chodil(bez malého),a to mal čerstvé dva roky. a keď ma uvidel po štyroch dňoch, z dverí ma volal mama a vystískali sme sa. no a za moment ho začal zaujímať telefónik na sestričky čo visí pri každej posteli a bolo. na bračeka sa pozrel, povedal, že je pekný a hotovo. 😀
ja si myslím, že také maličké deti si vôbec nevšimnú, že sa im narodil súrodenec a že mamička je s ním niekoľko dní v nemocnici. pretože ten, kto ho varuje mu pripraví taký bohatý program, že kým to všetko postíha, si to naozaj ani neuvedomí. 😉 . naozaj, maminy, nerobte si príliš veľké starosti, môzete tým akurát v dieťati vyrobiť stres a oni budú cítiť, že sa niečo chystá. držte sa. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre